Esileht Väikelaps Laps teeb ringe

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Laps teeb ringe

Postitas:

Viimaselajal olen tähele pannud, et minu 1,3a poja on hakanud väga palju ringjaid liigutusi tegema. Eriti palju teeb randmetega ringjaid liigutusi, nt mängides, niisama istudes, süües ringi joostes jm. Või teise variandina kraabib sõrmedega mingit kohta, kasvõi iseeenast. Võib seda teha päris tükk aega järjest.
Samuti on hakanud ühe kohapeal keerutama, kuni kukub. Sedagi teeb mitmeid kordi päevas. Või siis jookseb ringiratast ümber laua või mõne muu eseme.

Muidu on laps nagu laps ikka. Ainult üksinda mängida ei meeldi ning mänguasjade vastu huvi ei tunne(va raamatud) ning kõne on täiesti puudulik. Suhtlus toimub ainult sõrmega osutades. Arvan siiski, et see 1,3 aastase puhul pole vist veel mingi näitaja.

Igastahes olen hakanud nende ringjate liigutuste pärast muretsema, kuna seda esineb järjest rohkem.
Kogemusi? Kas see on eakohane ning mööduv nähtus, st et laps õppis lihtsalt uue oskuse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 18:35; 26.02 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohhh issand, mis mured:D
No las ta teeb siis ringe, selles vanuses lapsed õpivad igapäev midagi uut.
Muretse parem selle pärast, et sul endal tundub igav olevat, et selliste asjade pärast muretseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Viimaselajal olen tähele pannud, et minu 1,3a poja on hakanud väga palju ringjaid liigutusi tegema. Eriti palju teeb randmetega ringjaid liigutusi, nt mängides, niisama istudes, süües ringi joostes jm. Või teise variandina kraabib sõrmedega mingit kohta, kasvõi iseeenast. Võib seda teha päris tükk aega järjest.
Samuti on hakanud ühe kohapeal keerutama, kuni kukub. Sedagi teeb mitmeid kordi päevas. Või siis jookseb ringiratast ümber laua või mõne muu eseme.

Muidu on laps nagu laps ikka. Ainult üksinda mängida ei meeldi ning mänguasjade vastu huvi ei tunne(va raamatud) ning kõne on täiesti puudulik. Suhtlus toimub ainult sõrmega osutades. Arvan siiski, et see 1,3 aastase puhul pole vist veel mingi näitaja.

Igastahes olen hakanud nende ringjate liigutuste pärast muretsema, kuna seda esineb järjest rohkem.
Kogemusi? Kas see on eakohane ning mööduv nähtus, st et laps õppis lihtsalt uue oskuse?[/tsitaat]
Soovitan sul mitte kuulata foorumis neid \”oh-issand-mida-sa-muretsed\”-postitusi.

Sa postitad siia, sest emana ise näed, et laps teeb tavapäratuid liigutusi (talle meeldib kõik, mis on seoses ringidega: käeringid, ringid ümber koduste esemete, enda uimaseks ringitamine jne) ja kordab tegevusi liiga kaua (näiteks kraabib sõrmega mingit teatud kohta seosetult ja kaua).
Lisaks ta ei mängi oma mänguasjadega.
Ole hea, mine oma lapsega lastepsühhiaatrile.
Kui elad Tallinnas, siis soovitan Marienthali Keskust ja dr Visnapuud.
Lapse puhul, kes kätega ringitab, jääb tegevusi pikaks ajaks kordama (tegevusi, mis pole tavapärane mäng) ja sellele lisandub 2l eluaastal kõne tähtsaks mitte pidamine (eelistab käemärke või õpib ära kõige jaoks ühe sõna: näiteks näitab näpuga ja ütleb \”seda\” kõige kohta) – see pole tavapärane.
Kuna küsid kogemusi, siis jah, mina olen kahjuks \”kogemustega\” ja ütlen sulle, et mine palun lapsega arstile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 09:27; 27.02 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sina emana näed, et miski on valesti, siis palun, mine arstile. Kindlasti on oht siis, kui näed, et laps jääb mingisse tegevusse \”kinni\”. Küsi perearstilt saatekiri ja mine psühhiaatrle lapsega. Nemad juba siis vaatavad üle, kuidas on ja kas tasub muretseda või mitte.
Vahva päeva sulle!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 09:27, millised kogemused täpsemalt? Ma nüüd päris mures. 🙁 Mida peaks jälgima ja mida kahtlustama? Tahad äkki sellekohta infot jagada?
Arstiga konsulteerin kindlasti, kuid ega arstijuurde ju niipea aega ei saa. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 18:35; 26.02 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Diagnoose ma ei taha ja ei oskagi foorumis jagada.

Niipalju saan öelda, et käte ringitamine, enda ringitamine, vähene või puuduv kõne, imelikesse tegevustesse lukustumine, mänguasjadega eesmärgi kohaselt mittemängimine – see on tavaliselt punane tuli pervasiivsete arenguhäirete kontrolli vajaduseks.

Sussukas natuke ütles valesti saatekirja kohta; nimelt lastepsühhiaatrile pole vaja saatekirja ja perearst jäta vahele.

Helista hoopis vastuvõttu juba täna – lastepsühhiaatrile saad aja päris ruttu.

Ma ei tahtnud sind oma vastusega mitte mingil juhul endast välja viia, aga kuna mul on arenguhäirega laps, kel on samad sümptomid, siis ma ei saa ka olla vait.
Ma ei oska sulle teistmoodi läbi lillede öelda vajadusest pöörduda arstile või valetada sulle, et ära üldse muretse. See, mida sa kirjeldad, vajab arsti kontrolli.

Kus linnas sa elad?
Siis ma oskaks sulle anda lingid telefoninumbritega, kuhu helistada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.02 09:27; 27.02 09:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Laps teeb ringe

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.