Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laps teise peresse elama

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Laps teise peresse elama

Postitas:
Kägu

Kui laps läheb teise linna gümnaasiumisse, kas siis on võimalik ta ilma vanemateta tädi juurde sisse kirjutada? Kas lapse peretoetus on võimalik vormistada sellisel juhul tädi nimele?

0
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sa saad ise üle kanda selle raha iga kuu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sissekirjutust ei eksisteeri, eksisteerib põhielukoht.

Kuid miks üldse on vaja elukohta muuta? Peretoetuse all mõtled 60€ lapsetoetust? Miks seda üldse muuta vaja – ülekannet saab ju niisamagi tädile vajadusel teha? (Minu teada seda muuta ei saa rohkemat kui välida, kas saaja on ema või isa).

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neid toetuseid peaks saama ainult lapsevanem. Tädi ei ole vanem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin seda sügisel.

Vanaema juurde sai. KOV küsis põhjendust.

Lastetoetust nii eraldada ei saanud, et ühe lapse oma tuleks mulle ja teine läheks otse suuremale lapsele.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peretoetust saab ikkagi lapsevanem, mitte see, kellele lapse elukoht kuulub. Iga pere peab ise otsustama, kas selle saajaks on ema või isa, seega ilmselgelt ei saa seda kuidagi jupitada, et ühe lapse eest emale, teise eest isale. Isegi kui saaks, siis milleks endale asju keeruliseks teha, kui on võimalik lihtsalt ülekanne teha? Püsikorraldused on ka olemas, kui igakuine ülekande tegemine liiga raske on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kui saaks, siis milleks endale asju keeruliseks teha, kui on võimalik lihtsalt ülekanne teha?

Ma pakun, et tädil on kaks last ja loodab nii seda suure pere toetust saada…

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada alaealine peab ikka ametlikult ühe vanemaga koos elama (rahvastikuregistris).

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elukohta saab küll niimoodi registreerida. Oma lapse kirjutasin ka venna juurde sisse, sest lapsel oli vaja Tallinnasse lasteaiakohta.

Raha saad ju ise üle kanda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada alaealine peab ikka ametlikult ühe vanemaga koos elama (rahvastikuregistris).

Kust selline teadmine pärineb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kui saaks, siis milleks endale asju keeruliseks teha, kui on võimalik lihtsalt ülekanne teha?

Ma pakun, et tädil on kaks last ja loodab nii seda suure pere toetust saada…

Ma arvan ka, et seal on pigem mingi väike rahaga skeemitamine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kui saaks, siis milleks endale asju keeruliseks teha, kui on võimalik lihtsalt ülekanne teha?

Ma pakun, et tädil on kaks last ja loodab nii seda suure pere toetust saada…

Ma arvan ka, et seal on pigem mingi väike rahaga skeemitamine.

Tahaks ka teada, mis on see põhjus, miks peab õppiva lapse kodust välja kirjutama? Äkki rikun ka seadust?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu teada alaealine peab ikka ametlikult ühe vanemaga koos elama (rahvastikuregistris).

Kust selline teadmine pärineb?

Rahvastikuregistri seadus

(1) Alaealise lapse elukoha aadressina märgitakse elukohateates tema hooldusõigusliku vanema või eestkostja elukoha aadress.

  (2) Hooldusõiguslik vanem või eestkostja võib taotleda muu kui enda elu- või asukohaks oleva ruumi aadressi kandmist rahvastikuregistrisse oma alaealise lapse või eestkostetava elukoha aadressina.

  (3) Käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud juhul võib kohaliku omavalitsuse üksus küsida alaealise lapse või eestkostetava elukoha andmete rahvastikuregistrisse kandmise kohta arvamust lastekaitsetöötajalt lastekaitseseaduse § 18 lõike 1 tähenduses.

Saab küll vanematest eraldi elada alaealine, lihtsalt võidakse küsida põhjendust, mis teemaalgatajal on olemas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elukohta saab küll niimoodi registreerida. Oma lapse kirjutasin ka venna juurde sisse, sest lapsel oli vaja Tallinnasse lasteaiakohta.

Raha saad ju ise üle kanda.

See ilmselt oli juba mõnda aega tagasi. Praegu ei peaks saama, aga ilmselt sõltub ka ametnikust.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab küll vanematest eraldi elada alaealine, lihtsalt võidakse küsida põhjendust, mis teemaalgatajal on olemas.

Jah, mäletan, et mu laps oli venna juurde ilma minuta registreeritud. Seda, kas põhjendama pidi, ma enam ei mäletagi. Eks sellest on juba mitu aastat möödas ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab küll vanematest eraldi elada alaealine, lihtsalt võidakse küsida põhjendust, mis teemaalgatajal on olemas.

Jah, mäletan, et mu laps oli venna juurde ilma minuta registreeritud. Seda, kas põhjendama pidi, ma enam ei mäletagi. Eks sellest on juba mitu aastat möödas ka.

Vanasti lastigi seda teha ja tehti lihtsamini.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kui saaks, siis milleks endale asju keeruliseks teha, kui on võimalik lihtsalt ülekanne teha?

Ma pakun, et tädil on kaks last ja loodab nii seda suure pere toetust saada…

Ma arvan ka, et seal on pigem mingi väike rahaga skeemitamine.

Tahaks ka teada, mis on see põhjus, miks peab õppiva lapse kodust välja kirjutama? Äkki rikun ka seadust?

No näiteks kui Tallinnasse kolib ja soovitakse saada tasuta transport. See oleks mu ainuke mõte, kuna gümnaasiumiõpilasel ju piirkonnakooli vmt asjaga enam seost ei ole.

Seepärast oligi TA-le küsimus, et ta selgitaks üldse, miks seda vaja teha oleks, siis saab ka nõu anda, kas üldse on vaja teha.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TsÜS

§ 15.  Alaealise ja eestkoste all oleva isiku elukoht

  (1) Piiratud teovõimega alaealise elukohaks loetakse tema vanemate või eestkostja elukoht. Kui vanemad elavad lahus, on alaealise elukohaks selle vanema elukoht, kelle juures ta elab.

  (2) Kui piiratud teovõimega alaealine elab vanematest või eestkostjast eraldi, võib tema elukohaks vanema või eestkostja nõusolekul lugeda ka koha, kus alaealine alaliselt või peamiselt elab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab küll eraldi. Põhjendasin sellega, et läks teise linna kooli ja see sobis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kirjutasin lapsed linna kooli panemiseks suvalise tuttava korterisse sisse ja mitte kedagi ei huvitanud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kui saaks, siis milleks endale asju keeruliseks teha, kui on võimalik lihtsalt ülekanne teha?

Ma pakun, et tädil on kaks last ja loodab nii seda suure pere toetust saada…

Ma arvan ka, et seal on pigem mingi väike rahaga skeemitamine.

Tahaks ka teada, mis on see põhjus, miks peab õppiva lapse kodust välja kirjutama? Äkki rikun ka seadust?

No näiteks kui Tallinnasse kolib ja soovitakse saada tasuta transport. See oleks mu ainuke mõte, kuna gümnaasiumiõpilasel ju piirkonnakooli vmt asjaga enam seost ei ole.

Seepärast oligi TA-le küsimus, et ta selgitaks üldse, miks seda vaja teha oleks, siis saab ka nõu anda, kas üldse on vaja teha.

Tallinnas on kõigil Eesti õpilastel tasuta transport.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laps teise peresse elama