Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laps tööle ja tulumaks

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Laps tööle ja tulumaks

Postitas:

Mida rohkem mõtlen, seda rohkem sõlme jooksen. Kohe loll on loll olla…
Laps läheb paariks nädalaks tööle. Lepingus on vaja märkida, kas arvestada töötasult maksuvaba tulu või mitte. Ilmselt ta rohkem sel aastal ei teeni. Tahaks, et laps saaks kohe kogu summa kätte. Mis ma siis valin? Arvestada maksuvaba tulu?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 20:42; 05.06 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi arvestada ja maksimaalses ulatuses, kui tahad, et laps maksimumi kohe saaks. Arvestama pead, et kui rohkem lapsi ja tema pole 1., siis väheneb sinu tulumaksuvabastus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult arvestada tulumaksuvaba osa st avaldus, et soovib maksimaalset vabastust (mis on 500/kuus)
Isegi kui nii palju ei teeni, tähendab see avaldus, et ta saab kõik teenitu kätte st tulumaksu üldse ära ei võeta.

Kui ei tee avaldust, kantakse palgast 20% tulumaksu riigile ja tagasi saamiseks peab järgmise aasta veebruaris tuludeklaratsiooni tegema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh!
Arvasin õigesti. Mida rohken mõtlesin, seda rohkem kahtlesin. ????

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 20:42; 05.06 21:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen ka alati segaduses sellega ja pean pikalt mõtlema. ma ei tea, mis loogikakeerd selles sõnastuses on, et see segadusse ajab.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole mingit keerdu sõnastuse loogikas, võib-olla kuskil mujal on.
Küsimus käib tulumaksu arvestamise kohta. Kui tulumaksuvaba miinimumi EI arvesta, siis võetakse tulumaks kogu summalt ja kätte saab vähem. Kui maksuvaba tulu arvestatakse, siis võetakse tulumaks seda ületavalt summalt (antud juhul ilmselt ei ületagi) ja kätte saab rohkem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Laps tööle ja tulumaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.