Esileht Imetamine Laps tunneb peale imetamise lõppu jälle rinna vastu huvi

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Laps tunneb peale imetamise lõppu jälle rinna vastu huvi

Postitas:

Meil on imetamise lõpetamisest möödas sisuliselt aasta. See käis meil kuidagi sujuvalt ja ilma erilise draamata. Nüüd aga, kui ootan uut last ja rinnad on uuesti suuremaks paisunud, tunneb laps jälle rinna vastu huvi – üritab neid puudutada, patsutada, mudida või panna põske vastu, paar korda on üritanud proovida ka, “kas piima tuleb”. Kas see on normaalne? Kuidas peaksin reageerima?

Tema püüetele uuesti rinda võtta ma muidugi reageerisin ja keelasin. Aga kui ta õhtul tuleb, poeb kaissu, lükkab mu pidzaamapluuse natuke kõrvale ja paneb põse vastu? Kas peaksin lubama või keelama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tunneb ka 3 a pois tisside vastu huvi kui paljas olen ja püüdis mõnikord uuesti tissi sööma hakata. Me lõpetasime tissitamise 1,5 a ja järgmisega seda viga ei tee: koheselt kadus lõunatudu magamise komme ning tuli räige dermatiit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub vast, kui aktiivselt ta seda huvi näitab. Kui on niisama “kas tuleb piima?” küsimine, siis pole küll probleemi ju. Laps mäletab, et kunagi oli, ja nüüd tunneb huvi. Isegi põse vastu panek ja vahel katsumine oleks minu arvates ok, aga seda võiks igaks juhuks teha vaid riietega.

Mul on 3-aastane, kelle võõrutasime 1a7k vanuselt ja üsna kergelt läks. Üle aasta juba on ta iga päev mitu korda näinud, kuidas ma tema väikevennale rinda annan, ja paar kuud tagasi hakkas ise ka juurde ronima jutuga “mina söön ka piima!”. Ütesin talle, et kunagi sõid jah, aga nüüd oled juba nii suur, et saad hoopis tassist piima juua. Rinnapiim on ikka pisikestele. Ja rohkem pole sellega erilist teemat olnud.

Ma sellest probleemi ei teeks – see, et laps mäletab vana emotsiooni ja lähedust, ei ole ju kuidagi kummaline ega halb. Eriti, kui rinnad on muutunud ja ta tunneb huvi. Rahulikult kordad üle, et tema enam rinnapiima ei joo, aga kaisus võib ikka olla, ja ma usun, et kõik saab korda 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näe küll põhjust lastevahelist armukadedust keelamisega veelgi õhutada? Milleks?

Mina võõrutasin vanema lapse rinnast järk-järgult vanuses 10–12 kuud. Noorem õde sündis, kui vanem oli 2 a 4 k. Praegu on noorem 10,5-kuune ja vaikselt juba piiran ka tema tissitamist. Selle peaaegu aasta jooksul on mul suurem tüdruk (nüüdseks juba 3-aastane) vast kümme-viisteist korda ka rinda küsinud. Ja mina küll pole keelanud. Valdaval enamikul kordadest on ta reaalselt ainult eemalt matkinud rinnaimemist (umbes nagu lapsed õues kühvliga liivakooke “söövad”), kaks või kolm korda on ka reaalselt nibu suhu võtnud ja sealr kümmekonna sekundi jooksul midagi imeda üritanud.

Ma ei näe küll ühtki mõistlikku põhjust, miks peaks keelama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Nii tore!
Nendel lastel on ka tegelikult see teadmine, et beebi toit tuleb tissist. See on võit nende laste jaoks, nende perede jaoks, ühiskonna jaoks, oluline tähtsus globaalse tervisenäitajate ning kasvõi inimkonna elujõulisuse seisukohast.
Enamik lapsi ei ole imetamist kunagi näinud või ei mäleta seda! Ja nad ei mäleta seda ise!

Emad on ikka lubanud suuremal õel-vennal tissidega taastutvust luua ja ka imeda- suurem laps enamasti ei oska enam imeda, nii et karta pole vaja. See aitab ka paremini leppida uue ilmakodanikuga.
No mõned üksikud korrad on imetamine jätkunud tandemimetamisena, aga see on juba ema suunata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olin salatissitaja veel viieseltki, siis sündis õde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Imetamine Laps tunneb peale imetamise lõppu jälle rinna vastu huvi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.