Esileht Veebikonstaabel Laps üksi autos.

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Laps üksi autos.

Tere, millalgi oli juttu sellisest seadusest, et last ei tohi üksinda autosse jätta, minu mäletamist mööda see seadus võeti ka vastu?! Kuid kas sellel on ka mingeid erisusi? Näiteks, mis vanuseni?

Kirjutama ajendab mind isiklik kogemus. Mul on 5 aastane poeg, kes väga tihti ei viitsi minuga poodi kaasa tulla ja soovib autos oodata. Usaldan teda, ta kuulab sõna. Kuskile iseseisvalt uitama ei lähe, isegi tuvavööd ei võta lahti. Lihtsalt ta ei viitsi. Mida ma siis teen, ma ju ei vea teda vägisi poodi kaasa?! Meil muidugi siin on turvalisem ka, elame maal, linnas ma ei julgeks niimoodi jätta. Kui aga politsei juhtub sellist olukorda nägema, siis on mul oht trahvi saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 15:07; 07.07 15:33; 12.07 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps üle ei kuumene autos?
Olgugi,et aknad on lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Millest ta üle kuumeneb? Pole nii palju soojagi ju 🙂
Minu poeskäik võtab aega max 5-6min. Ega ma sinna elama ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 15:07; 07.07 15:33; 12.07 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on puhas laiskus, 5a laps ei viitsi poodi kaasa tulla 5minutiks.

Hetkel tundub, et siin maksab lapse sõna mitte vanema.

Kas seadus kehtib või mitte isegi mina kutsuks sulle politsei välja, sest esiteks ei jäeta nii väikest last üksi ja teiseks ma ei tea kui kaua sa oled ära olnud või kavatsed olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.07 09:35; 15.07 19:52; 06.08 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eraldi seda seaduses kirjas ei ole, kuid on ebainimlik jätta laps kuuma autosse kui ühtegi akent pole avatud nii, et õhu läbivoolu ei teki. Tean, et mitmed arstid on linnas lubanud autoakna ise puruks lüüa, kui seda näevad, viidates lastekaitseseadusele ja vajadusele lapse tervist kaitsta. Seaduses keeldu ei ole, seega kedagi karistada ei saa. Samas, kui see on pidev pobleem ja just väikelaste puhul, siis on lähim abi lastekaitsest või maapiirkondade korral sotsiaaltöötajast, kes perega sel juhul vestleb. Teie puhul ma ei näe probleemi juhul, kui jätate aknad piisavalt lahti, et õhk sisse pääseks. Samas on kindlasti turvalisem laps kaasa võta, sest 5aastased on juba päris osavad autouste avamises ja võivad seetõttu sattuda ohtu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tänan teid vastuse eest! Kuumenema ma teda autosse ei jäta, võimalusel pargin auto varju ja väga kuuma ilmaga tahab ta kaasa tulla, et endale meelepärane jäätis välja valida 😉
Pigem ongi probleem peale töö ja lasteaia päeva, laps on väsinud ja tahab koju juba. Koju üksi teda jätta ma ei söandaks. Seega ootab autos.
Reeglid on tal selged ja üksi uitama kuskile ei lähe. Oleme enne maale kolimist elanud linnas ja laps teab, kui ohtlik on liiklus. Samuti on tal telefon olemas, kui tal tuleb meelde, et ma talle midagi ostma pean, siis helistab mulle, mitte ei tule mind üskipäini poodi otsima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 15:07; 07.07 15:33; 12.07 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas ta ise kiirelt autost välja saab, kui juhuslikult auto peaks põlema minema?
Lihtsalt on ju aegajalt ka selliseid juhtumed – kus autod iseenesest süttivad.
Mis ta siis teeb, kui mõni narkar autost midagi tahab…
Ma arvan, et sa isegi ei suudaks kõiki situatsioone välja mõelda – mis võib juhutuda sellel ajal kui ta üksi autos on – äkki laps saab hingelise trauma või mis iganes.
Mina tarin oma väiksed lapsed igal juhul endaga nii poodi kui mujale kaasa – kuhu korraks on vaja minna, ehkki mul oleks üksi lihtsam käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänan teid vastuse eest! Kuumenema ma teda autosse ei jäta, võimalusel pargin auto varju ja väga kuuma ilmaga tahab ta kaasa tulla, et endale meelepärane jäätis välja valida 😉
Pigem ongi probleem peale töö ja lasteaia päeva, laps on väsinud ja tahab koju juba. Koju üksi teda jätta ma ei söandaks. Seega ootab autos.
Reeglid on tal selged ja üksi uitama kuskile ei lähe. Oleme enne maale kolimist elanud linnas ja laps teab, kui ohtlik on liiklus. Samuti on tal telefon olemas, kui tal tuleb meelde, et ma talle midagi ostma pean, siis helistab mulle, mitte ei tule mind üskipäini poodi otsima. [/tsitaat]
Kas on siis raske käia ennem kiirelt poes, siis võtta lasteaiast laps ja sõita seejärel otse koju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.07 09:35; 15.07 19:52; 06.08 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

imelik on see, et last ei tohi jätta üksi autosse, kui minna poodi. aga praegu käib jutt, vist ajaviitejuttudes, et kui vana last on koju jäetud üksi ja kui vanad, nii 6-7 aastased võivad käia üksi tänaval ja tihti ronivad nad lagunenud majades ja see kõik kuuluvatki lapsepõlve juurde.
et siis mina ka küsiks, kui vanalt võib jätta last autosse. kui vanalt üksi koju. kui vanalt üksi, kui vanemad on tööl päev läbi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka teinekord jätnud oma 8 kuud vana lapse autosse magama ja kiirelt poodi lipanud. Laps magab rahulikult autos, ei ole soovinud teda äratada, et sülle võtta. Turvahälliga jälle liiga raske kaasas kanda. :/ Olen küll mõelnud sellele, et kui tagasi tulen ja laps on hoopis autost ära varastatud. :O On igasuguseid inimesi olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te käite küll imelikes poodides, kus parklasse päike peale paistab. Eedenis näiteks saab auto jätta teise korruse parkla alla, kus on piisavalt jahe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 15:29; 31.07 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas on siis raske käia ennem kiirelt poes, siis võtta lasteaiast laps ja sõita seejärel otse koju?[/tsitaat]Õige oleks kiirelt poes käia ja siis ostud koju külmkappi viia ja siis on aega lasteaias käia. Siinsoovitatud juhul läheb piim autos hapuks, sest lasteaias kulub lapse riietamisele vähemalt pool tundi. Kõik ei ole ju nii rikkad, et autos külmik oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.07 15:29; 31.07 15:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Õige oleks kiirelt poes käia ja siis ostud koju külmkappi viia ja siis on aega lasteaias käia. Siinsoovitatud juhul läheb piim autos hapuks, sest lasteaias kulub lapse riietamisele vähemalt pool tundi. Kõik ei ole ju nii rikkad, et autos külmik oleks. [/tsitaat]
Kui vanemal kulub pool tundi lapse riide panekuks tasuks ette helistada ja lasta õpetajal laps juba riide panna(juhul kui ta ise ei oska).
Kuigi tunnistan, et laps 10minutiga riide saada ei ole midagi keerulist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.07 09:35; 15.07 19:52; 06.08 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Te käite küll imelikes poodides, kus parklasse päike peale paistab. Eedenis näiteks saab auto jätta teise korruse parkla alla, kus on piisavalt jahe.[/tsitaat]

Palun nimeta üks maakoht, kus poe juures on kahekordne või maa-alune parkla. Teemaalgataja mainis, et elab maakohas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll see lastevarguste laine jõuab meile ka .. imikud on eriti magusad :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Veebikonstaabel Laps üksi autos.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.