Esileht Imetamine Laps ülekaaluline?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Laps ülekaaluline?

Postitas:

Teema siis selline, et käisime täna lastearsti plaanilisel vastuvõtul. Laps on 1 aastane ja 20 päevane. Pikkuseks 78 cm. kaal 13,5 kg.Ja laps saab veel lisaks toidule rinda. Nüüd siis mure juurde: Arst teatas, et laps on ilmselgelt ülekaaluline ning tuleks kiiremas korras alustada dieeti. Küsisingi, et kudamoodi ma seda siis temaga tegema pean, kuna ta pole teab mis meeletutes kogustes sööja. Seepeale saingi vastuseks, et tuleb hakata rinnast võõrutama. Alguses päeval ära jätta, hiljem kindlasti ka öösel…Et rinnapiimas pole mitte midagi sellist, mida tema organism väga vajaks.
Ma olen absoluutses hämmingus….Kuulen ja loen ainult, kui kasulik on rinnapiim lapsele jne
Ja siis selline teatavaks tegemine mulle:(
Kallid perekoolikad, jagage oma kogemusi, kellel ka natuke nö. pehmemad lapsed:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 19:48; 25.01 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem tekita lapsele rohkem rinnapiimakordi või toida rinnaga korraga kauem, sest rp selles vanuses lapse jaoks sisaldab küll kõike väga vajalikku, kuid pole enam nii rasvane, seega on vesine lugu ja dieeditamiseks just sobiv. Muu toidu osas rõhu rohkem köögiviljadele. Minu esimene laps kaalus samas vanuses 13kg ja oli Sinu lapsest 4 cm lühem. Mitte ükski arst ei sundinud teda dieedile. Tema kahjuks minu lolluse pärast rp rohkem ei saanud, kui vaid 4 kuud. Samas oli ta väga allergiline ja tema toit koosnes kolmest asjast- kapsas, kisell ja joogijogurt.
Mu teised lapsed said rp üle kahe aasta ja kaalusid aastaselt 8200- 9000kg. Seega rp on dieettoit ja võõrutamine dieedi mõttes oleks rumalus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 21:06; 19.01 21:38; 20.01 08:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on arsti arvamus kummaline. Rinnapiima süüdistamisel lapse kaalukasvus peamiselt. Rinnapiim ei ole ju teab mis rasvane, et sel võiks tõsi taga olla. Kuigi ma ei nõustu, et rp on dieettoit. Rp on söögikorra alguses vähemrasvane, aga lõpus ju juba rasvasem. Samas minu laps, kes sai 2a rp, oli pigem kõhnake.

Mida laps muidu sööb? Kuidas areng on? Soovitaks lisaks rp-le tõesti aedviljale ja lahjale lihale rõhuda. Kindlasti jätta ära maiustused, a la poe maitsestatud jogurt suhkurga, kohupiimakreemid, küpsised jms.

Sellest ma ka aru ei saa, miks peaks enne võõrutama rp-st päeval ja siis öösel? Minu meelest pole lapsel, kes niigi tugevam, just öist söömist tarvis. Ma alustaks sellest, et teeks ööd söögivabaks ja siis vaataks, kuidas päevaga on.

Edit. A ja seda ka, et osa arste nagu kardaks seda rp-d. Pole harvad juhud, kus lapsi, kes juurde ei võta, soovitatakse rp-st võõrutada. No, et hakkab muud toitu paremini sööma ehk ja paisuma.

A ja soovitus ka. Kõnele mõne imetamisnõustajaga ka. Neilt saab ka võõrutamise/jätkamise nõu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 21:31; 20.01 00:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mainisin rp dieettoiduna sellepärast, et kui käisin oma pea kaheaastasega Tartus uuringutel, siis tema kaal oli 9400g. Lugupeetud lastearst ja dotsent püüdis mulle igatpidi selgeks teha, et oleks aeg rp ära jätta, sest 1-2-aastase imetamise järel on rp juba väga lahja, praktiliselt vesi ning seetõttu mu laps kaalus juurde ei võtagi. See algul lahja ja hiljem rasvase rp jutt kehtib ainult esimesel poolaastal, edasi ainult lahjeneb, kuigi antikehad, hormoonid, kõikvõimalikud mineraalid- need on kõik endiselt alles seal sees, ainult rasvaprotsent on olematu. Seetõttu ongi rp selles vanuses lapsele pigem dieettoit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 21:06; 19.01 21:38; 20.01 08:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaühel (ka lugupeetud lastearstidel ja dotsentidel) on õigus oma arvamusele. Aga kui see arvamus on puhtalt arvamus ning faktidel ei põhine, siis pole dotsendi arvamus parem kui minu oma.

Tekkis kohe huvi selle teema vastu, sest minu jaoks on väide piima rasvasemaks/lahjemaks muutumisest täiesti loogikavaba. Lisaks sellele ma kahtlesin sügavalt, et seda on üldse uuritud, sest emasid, kes oma lapsi üle 1a imetavad, ei ole ju eriti palju. Aga siiski. Leidsin sellise huvitava uuringu:

http://www.medicineonline.com/news/10/6108/Fat-Content-of-Breast-Milk-Increases-with-Time.html

Kokkuvõtvalt. Pigem on õigus algataja lastearstil. Tundub, et üks väike uuring on kinnitanud, et pärast aastast imetamist rinnapiima rasvasus pigem suureneb. 2-6k imetanud emade piim oli rasvasusega keskmiselt 5%, 12-39k imetanutel isegi keskmiselt 17.5%.

Samas ma ei tea, kuidas seda mõõdeti. Võimalik, et pikema imetamise järel on rasvast järelpiima kergem välja lüpsta ning seepärast tundub, et piim muutub rasvasemaks. Aga igatahes pigem näitavad tõendid, et piim ei muutu kindlasti mitte veeks pärast pikemat imetamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 21:31; 20.01 00:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska oma nutitelefoniga siia linke panna, aga leidsin googeldades ikkagi väga erinevat infot rinnapiima rasvasisalduse kohta. Viimane, mida praegu lugesin, oli indoneesia arstide poolt tehtud, oxfordi ülikooli lehel üleval. Seal uuriti 197 naist, kes toitsid rinnaga 0-1, 1-2 ja 2-3a. Rasvasisaldus grammides 100ml kohta oli neil keskmiselt vastavalt 4,57, 4,89 ja 4,9. Tõus ajas oli olemas, kuid päris 17% ei olnud kusagil mainitud.
Ma ei vaidle üldse Sinuga, armas vastaja, vaid üritan leida enda jaoks infot, mida tõestuseks näidata sellele lugupeetud Tartu tohtrile, kes tegi mulle tookord puust ja punaseks, et rp peale 1a imetamist on puhas lurr lapse jaoks ja pärsib oluliselt kaaluiivet. Tookord kabinetis olin segaduses ja pettunud. Enda arvates pakkusin lapsele parimat…Seesama minu \”alatoidetud\” laps saab endiselt rp ( see kästi kohe ära lõpetada), kuigi on ju varsti 2,5a.
Samas oli tohtril mulle oma lahtisest arvutist näidata hulk veenvaid tõestusi ja uuringute kokkuvõtteid rinnapiima ebaolulisusest väljaspool beebiiga…Saa sa siis aru…:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 21:06; 19.01 21:38; 20.01 08:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Olen imetamisnõustaja. Sinu laps on täiesti normaalkaalus aastane. Imetamine on kasulik ja väga hea lapsele ka teisel eluaastal. Rinnapiim vastab alti lapse eale ja vajadustele, talvel on tema koostis rammusam ja suvel lahjem. Siiski on ta oma koostiselt ideaalne konkreetsele lapsele ja tema vajadustele vastav.
Dieedile panna ei ole kohe kindlasti mingit vajadust. Küll ta hakkab kiiremini liikuma ja muutub elavamaks, siis hakkab see kaal ka pikkusesse minema.
Ära muretse ja imetamist ei pea sa kohe kindlasti lõpetama! Soovitan talvel edasi imetada, see annab talle väga olulise kaitse viirushaiguste vastu ja tõstab immuunsust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu perearst ütles, et rinnapiimalapsed pidavatki olema veits ümaramad algul, aga kui liikuma hakkavad ja rinda enam ei saa, siis see kõik taandub. Mina arvan ka, et tasuks kindlasti jätkata rinna andmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kaalus laps kaheastaselt 15 kg, sama oli ka u aastaselt. Sai rp 2a 3k. Absoluutselt normaalne laps ja hetkel teismeline, pigem kohn.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tänan teid kõiki, kes oma arvamust avaldasid!
Imetan edasi ning mu süda on rahul. Ema rõõmus/laps rõõmus.
Tänud veelkord!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 19:48; 25.01 16:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Imetamine Laps ülekaaluline?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.