Esileht Koolilaps Laps üllatas veel aasta lõpus mind hindega 1

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Laps üllatas veel aasta lõpus mind hindega 1

Postitas:

Avastasin natuke aega tagsi, et laps oli hinde 1 saanud. Terve aasta tubli laps ja nüüd selline üllatus. Mille eest neid ühtesid tavaliselt pannakse? Õpetaja poolset selgitust polnud lisatud. Eks laps räägib muidugi õhtul ise ka aga kas poleks normaalne kui e-koolis hinde juures ka selgitus oleks. Ma tunnen ennast ikka täitsa ärritatuna praegu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 13:15; 24.05 13:43; 24.05 14:21; 24.05 14:27; 24.05 14:35; 25.05 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen oma lapse käest kuulnud, et laulmises paneb õpetaja ühe, kui laul pole peas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodune töö tegemata, spikerdamine, teistele töö ajal ette ütlemine…Üldiselt hinde juures saab näha ka tunni teemat, mille eest see 1 saadud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps sai oma esimese ühe (2 klass) paar kuud tagasi selle eest, et unustas vihiku õpetajale tunni lõpus anda. Laps on rääkinud, et õpetaja on pannud mänele klassikaaslase ühe õppimata aine eest jne. Tegelikult on see ju kõik õigustatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 13:37; 24.05 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu laps sai oma esimese ühe (2 klass) paar kuud tagasi selle eest, et unustas vihiku õpetajale tunni lõpus anda. Laps on rääkinud, et õpetaja on pannud mänele klassikaaslase ühe õppimata aine eest jne. Tegelikult on see ju kõik õigustatud.[/tsitaat]

mõnele*

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 13:37; 24.05 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kodune töö tegemata, spikerdamine, teistele töö ajal ette ütlemine…Üldiselt hinde juures saab näha ka tunni teemat, mille eest see 1 saadud on.[/tsitaat]

Uurisn, et mis tunni teemaks oli. Seda polnud e-kooli märgitud ja tänaseks ei olnud selles aines ka midagi õppimiseks märgitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 13:15; 24.05 13:43; 24.05 14:21; 24.05 14:27; 24.05 14:35; 25.05 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 pannakse ka näiteks siis, kui töö pole tähtajaks esitatud. See pole maailmalõpp, aga laps peab kohe minema õpetajaga rääkima, millal seda veel parandada jõuab. Meil pandi hüüumärkide asemel (esitamata töö) veerandi lõpus ühed ja siis kohe ka hinded välja. Ühes aines olid kõik viied, kuid kunagi poolaasta alguses saadud hüüumärgi asemel pandud 1 andis kokku 3. Tõsine teadus see e-kool. 1 ei panda kunagi teadmiste eest, pigem on see tähtaegade, esitamise, unustamise, tegematajätmise teema. Aita lapsel see ära klaarida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]1 pannakse ka näiteks siis, kui töö pole tähtajaks esitatud. See pole maailmalõpp, aga laps peab kohe minema õpetajaga rääkima, millal seda veel parandada jõuab. Meil pandi hüüumärkide asemel (esitamata töö) veerandi lõpus ühed ja siis kohe ka hinded välja. Ühes aines olid kõik viied, kuid kunagi poolaasta alguses saadud hüüumärgi asemel pandud 1 andis kokku 3. Tõsine teadus see e-kool. 1 ei panda kunagi teadmiste eest, pigem on see tähtaegade, esitamise, unustamise, tegematajätmise teema. Aita lapsel see ära klaarida. [/tsitaat]

Eks ikka aitan, sest tal ka oli muidu see aine 5 seisus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 13:15; 24.05 13:43; 24.05 14:21; 24.05 14:27; 24.05 14:35; 25.05 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selgus, et see on koju unustatud töölehe eest ja saab selle kolmapäeval õpetajale ära viia ja ehk saab siis jälle kõik vinks vonks korda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 13:15; 24.05 13:43; 24.05 14:21; 24.05 14:27; 24.05 14:35; 25.05 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]mrci kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu meelest 1 ei ole kuidagi õigustatud. Hindeid kindlas aines peab panema teadmiste ja nende omandamise eest. Ma väga ei usu, et kooli hindamisjuhend näeb ette hinde 1 koju unustatud vihiku eest. Võin ka muidugi eksida :)[/tsitaat]

Ega pole minagi seda kohanud. Üks laps juba viiendas klassis aga ühtesid pole keegi pannud. Alati on vabandanud kui miskit maha on unustanud. Mõlemad lapsed tublid õpilased ja ikka on õpetajad lubanud töölehe tuua järgmiseks tunniks. Nad ei unusta muidugi ka tihti asju maha ja enamasti on ka järgmiseks päevaks kõik õpitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 13:15; 24.05 13:43; 24.05 14:21; 24.05 14:27; 24.05 14:35; 25.05 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse kooli pannakse ühtesid küll. Kui ollakse töö ajal kohal, aga ei kirjutata midagi või ei anta tööd ära; kui nt. töövihikud korjatakse ära ja kõik vajalikud ülesanded tegemata.
Pannakse ka 0. See tähendab siis tegemata tööd, mis tuleb kindlasti järele teha. 0 saab ka siis, kui oldi kontrolltöö ajal haige või koolist ära, või on mingi projekt õigeks ajaks esitamata.
0 pole iseeneset hinne, vaid pigem märk nii õpetajale kui lapsele, et mingi töö tuleb enne veerandi lõppu ära teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]1 pannakse ka näiteks siis, kui töö pole tähtajaks esitatud. See pole maailmalõpp, aga laps peab kohe minema õpetajaga rääkima, millal seda veel parandada jõuab. Meil pandi hüüumärkide asemel (esitamata töö) veerandi lõpus ühed ja siis kohe ka hinded välja. Ühes aines olid kõik viied, kuid kunagi poolaasta alguses saadud hüüumärgi asemel pandud 1 andis kokku 3. Tõsine teadus see e-kool. 1 ei panda kunagi teadmiste eest, pigem on see tähtaegade, esitamise, unustamise, tegematajätmise teema. Aita lapsel see ära klaarida. [/tsitaat]

Ikka pannakse \”1\” teadmiste eest ka. Hindamisjuhend näeb ju ette, millise teadmiste taseme puhul. \”2\” on puudulik, \”1\” nõrk. Kui on kindla punktide arvuga töö, siis on \”1\” kõige madalama punktisumma eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 16:48; 24.05 16:50; 25.05 07:15; 25.05 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]mrci kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu meelest 1 ei ole kuidagi õigustatud. Hindeid kindlas aines peab panema teadmiste ja nende omandamise eest. Ma väga ei usu, et kooli hindamisjuhend näeb ette hinde 1 koju unustatud vihiku eest. Võin ka muidugi eksida :)[/tsitaat]

Paraku kipuvad algklassidest välja jõudnud lapsed valetama – tööleht pole mitte kodus, vaid täitmata. Ja vahet pole võimalik kuidagi teha.
Kui nüüd halba hinnet mitte panna, on see äärmiselt ebaaus õpialste suhtes, kes oma töö õigeaegselt esitavad, aga on selle näiteks kolmele teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 16:48; 24.05 16:50; 25.05 07:15; 25.05 11:45;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]mrci kirjutas:[/small]

Paraku kipuvad algklassidest välja jõudnud lapsed valetama – tööleht pole mitte kodus, vaid täitmata. Ja vahet pole võimalik kuidagi teha.
Kui nüüd halba hinnet mitte panna, on see äärmiselt ebaaus õpialste suhtes, kes oma töö õigeaegselt esitavad, aga on selle näiteks kolmele teinud.[/tsitaat]

Aga kui kuidagi pole võimalik vahet teha, kas leht kodus või täitmata, kust sa siis tead, et on täitmata?
Ja kas eesmärk on hinnete panemine või see, et lapsed teema selgeks saaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga kui kuidagi pole võimalik vahet teha, kas leht kodus või täitmata, kust sa siis tead, et on täitmata?
Ja kas eesmärk on hinnete panemine või see, et lapsed teema selgeks saaks?[/tsitaat] Ma pakun, et eesmärk on see, et laps õpiks tähtaegadest kinni pidama ja oma asju üle kontrollima. Elus väga vajalik oskus, muide.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga kui kuidagi pole võimalik vahet teha, kas leht kodus või täitmata, kust sa siis tead, et on täitmata?
Ja kas eesmärk on hinnete panemine või see, et lapsed teema selgeks saaks?[/tsitaat]

Paraku pole võimalik õpetada last, kes seda üldse ei soovi. Tema ainus motivaator on hinded, kui sedagi. On kodusid, kus haridust ei väärtustata ja selle suhtumise võtab üle ka laps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 16:48; 24.05 16:50; 25.05 07:15; 25.05 11:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga kui kuidagi pole võimalik vahet teha, kas leht kodus või täitmata, kust sa siis tead, et on täitmata?
Ja kas eesmärk on hinnete panemine või see, et lapsed teema selgeks saaks?[/tsitaat]paraku saab õpetaja hinnata vaid neid teadmisi, mis talle esitatud on, seega on ju igati õiglane, kui tähtajaks mitteesitatud töö hinnatakse halva hindega, sest õpetajal puudub tõestus, et laps on antud asja selgeks saanud.

kui käid tööl ja pead kindlaks ajaks valmis tegema mingi projekti ning selle eest on ette nähtud tasu- kui sa oma tööd tähtajal ei esita, kas sa ootad siis ikka, et tasu makstakse välja?

kool on ses suhtes veel leebe, et saab oma töö ka hiljem esitada ja sellele ka vastava tasu, töö puhul ei pruugi sellist võimalust enam olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]mrci kirjutas:[/small]

Paraku kipuvad algklassidest välja jõudnud lapsed valetama – tööleht pole mitte kodus, vaid täitmata. Ja vahet pole võimalik kuidagi teha.
Kui nüüd halba hinnet mitte panna, on see äärmiselt ebaaus õpialste suhtes, kes oma töö õigeaegselt esitavad, aga on selle näiteks kolmele teinud.[/tsitaat]
Paraku kipuvad õpetajad valetamises süüdistama ka tublisid õpilasi, kes töölehed alati ära täidavad ja kes õppimisest vägagi huvitatud on. Kui siis tõesti täidetud tööleht üks kord aastas koju ununeb, siis lajatab õpetaja \”Pole töölehte, järelikult tegemata\” hea veel et valetaja, ei ütle.
Ühtepidi on õige, et õpetaja mõõdab kõiki ühe mõõdupuuga, ei saa ju tubli lapse unustamisele läbi sõrmede vaadata, aga teistpidi võttes võiks üks kord õppeaastas unustamine väärida esimesel korral õpetaja meeldetuletust, et too homme ära vms. mitte süüdistusi stiilis, et sul on nagunii tegemata, sa nagunii valetad ja sind polegi võimalik õpetada, kui sa ise õppida ei taha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 08:54; 25.05 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Avastasin natuke aega tagsi, et laps oli hinde 1 saanud. Terve aasta tubli laps ja nüüd selline üllatus. Mille eest neid ühtesid tavaliselt pannakse? Õpetaja poolset selgitust polnud lisatud. Eks laps räägib muidugi õhtul ise ka aga kas poleks normaalne kui e-koolis hinde juures ka selgitus oleks. Ma tunnen ennast ikka täitsa ärritatuna praegu.[/tsitaat]
Õpetajapoolne selgitus peaks tõepoolest olema nõutav. Muidu on raske hindele adekvaatselt reageerida. Aga võta siis õpetajaga ühendust ja küsi, mille eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Paraku kipuvad õpetajad valetamises süüdistama ka tublisid õpilasi, kes töölehed alati ära täidavad ja kes õppimisest vägagi huvitatud on. Kui siis tõesti täidetud tööleht üks kord aastas koju ununeb, siis lajatab õpetaja \”Pole töölehte, järelikult tegemata\” hea veel et valetaja, ei ütle.
Ühtepidi on õige, et õpetaja mõõdab kõiki ühe mõõdupuuga, ei saa ju tubli lapse unustamisele läbi sõrmede vaadata, aga teistpidi võttes võiks üks kord õppeaastas unustamine väärida esimesel korral õpetaja meeldetuletust, et too homme ära vms. mitte süüdistusi stiilis, et sul on nagunii tegemata, sa nagunii valetad ja sind polegi võimalik õpetada, kui sa ise õppida ei taha.[/tsitaat]

Ma pole kuulnud ühestki õpetajast, kes nii teeb. Korralik õpilane vabandab alati juba tunni alguses või veelgi varem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.05 16:48; 24.05 16:50; 25.05 07:15; 25.05 11:45;
To report this post you need to login first.

Minu laps (3.klass) sai ka just hindeks 1, ilma õpetajapoolse selgituseta. Ma ei mõista, miks ei võiks paari sõnaga kommenteerida, milles asi.
Võin ainult aimata, et kuna lapsel sai vihik täis ja uut ma talle ei ostnud, tekkis lisalehtede ja töö esitamisega mingi segadus, eks ma kuulen, mis selgituse laps annab.

Ma saan aru, et e-kooli täitmine on tüütu ja mahukas ettevõtmine, aga milleks selline formaalne pingutus, kui asi võiks olla pisutki sisuline ja õpetlik.
Kuhu kadus kujundava hindamise ideaal ja nõue?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see õpetaja, kelle kirja tsiteerisin, väitis küll üsna kindlalt, et kui õpilane väidab, et on kodus, siis järelikult tegemata ja valetab. Võibolla õpetajad (mitmuses) oli tõesti liialdus, sest minu lapse õpetaja valetamises sellisel puhul kedagi süüdistanud pole, kas ta kojuunustatud töö oma peas automaatselt tegemata tööks liigitab ma ei tea.
Ja minu laps on saanud märkuse kojuunustatud töö eest, mida eelmisel õhtul tegi (suhteliselt hilja, sest oli käinud kusagil esinemas vms). Ise oli väga õnnetu, et üks kord juhtus ja kohe märkus, aga teised saavad mitu hoiatust. Ja tõesti, nelja kooliaasta jooksul on seda veel paar korda juhtunud, aga siis on ta juba enne tunni algust töölehe puudumist märganud ja ka õpetajale öelnud, et unustas koju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 08:54; 25.05 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Õpetajapoolne selgitus peaks tõepoolest olema nõutav. Muidu on raske hindele adekvaatselt reageerida. Aga võta siis õpetajaga ühendust ja küsi, mille eest.
[/tsitaat]

Küsisin õpetaja käest. Tööleht oli kodus ja laps oleks pidanud selle ära andma. Laps ise unustas koju. Õhtul küsisin kus on. Näitas ette, oli tehtud aga koju jäänud.

Õpetaja ütles, et see hinna pole lõplik ja ta ootab, et laps selle töö ära toob ning siis kaob ka hinne 1. Kuigi lugesin, et kooli hindamisjuhendis oli kirjas, et esitamata tööde eest pannakse e-kooli rist, mis kokkulepitud tähtaja möödudes siis halvaks hindeks muutub.

Kõike võib ette tulla aga kuna olen selliste üllatuste puhul suhteliselt tundlik ja häiritud, siis selgitusest hinde juures oleks kasu olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 13:15; 24.05 13:43; 24.05 14:21; 24.05 14:27; 24.05 14:35; 25.05 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 on esitamata töö, äärmiselt nõrgad teadmised või ka spikerdamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga kui kuidagi pole võimalik vahet teha, kas leht kodus või täitmata, kust sa siis tead, et on täitmata?
Ja kas eesmärk on hinnete panemine või see, et lapsed teema selgeks saaks?[/tsitaat]

Olgem ausad, tegelikult on selliste hinnete eesmärk võimuvõitluses võitjaks tulla. Nagu mina oma nelja-aastast ülbe sõnakuulmatuse eest nurka panen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 18:54; 25.05 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ma pakun, et eesmärk on see, et laps õpiks tähtaegadest kinni pidama ja oma asju üle kontrollima. Elus väga vajalik oskus, muide.[/tsitaat]

Hmm, kumb sa oled, kas optimist või naiivitar?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 18:54; 25.05 18:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps Laps üllatas veel aasta lõpus mind hindega 1

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.