Esileht Pereelu ja suhted Laps ütleb, et olen ebaõnnestunud inimene

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 132 )

Teema: Laps ütleb, et olen ebaõnnestunud inimene

Postitas:

Tuli tobe pealkiri, aga mis teha, ei osanud paremat välja mõelda. Ma ei teagi miks ma kirjutan, aga kuidagi imelik õõnes tunne on sees. Elan koos täiskasvanud tütrega, kes lõpetab gümnaasiumi. Just viimase aasta jooksul on toimunud tema poolt mingi arusaamade või tõekspidamiste ümberkujunemine või siis pole ta lihtsalt varem asju välja öelnud. Olen tütre üksi üles kasvatanud, ehk siis kogu materiaalne ja vaimne vastutus on minul lasunud. Keegi pole abiks olnud, ka see on infoks, mitte vabanduseks või enesehaletsuseks, lihtsalt, et asjast õige pilt oleks. Enda meelest olen teinud kõik endast sõltuva, et oma keskmise palgaga hakkama saada. Lapsel on alati olnud kõik, mis ta on tahtnud – alates elektroonikast kuni riieteni jne. Olen selle nimel pingutanud ja enda pealt alati kokku hoidnud. Jah, reisida pole eriti saanud, ainult lähimaad ja kaugemal soojal maal paar korda.

Nüüd olen siis kuulda saanud, et mitte keegi ei ela nii viletsalt nagu meie (korter 45 m2 paneelikas, 2 eraldi tuba, elutuba seega puudub), ruumi pole, autot pole, nõudepesumasinat pole, vana köögimööbel, pisikesed toad, kedagi külla kutsuda ta ei saa. Minule ütles, et ma olen ebaõnnestunud inimene, kes ei suuda talle midagi pakkuda, sellist elu nagu teistel tema eakaaslastel on. teised panevad nõud nõudepesumasinasse, tema peab pesema; teisi sõidutatakse autoga või sõidavad koguni ise (on oma autogi ostetud), tema peab bussiga sõitma jnejne. Ja kui ma siis mõtlen, et tõesti kõike seda tal ei ole (ja pole ka isa ega õde-venda), siis saangi aru, et olengi ebaõnnestunud inimene. Ma ei jõuagi selle jutuga kusagile .. Aga postitan selle siiski ära, ehk on keegi sama kuulda saanud ja tunneb, et oskab midagi omalt poolt kommenteerida.

+78
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.01 15:03; 01.01 17:24; 01.01 18:58; 01.01 20:11; 01.01 22:38; 02.01 00:53; 02.01 20:27; 02.01 21:11; 04.01 11:59;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ütlegi, et tegid, mis suutsid, ja tehku tema siis paremini.

+107
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga inetu ja isekas käitumine lapse poolt. Soovitaks tal tööle minna, kui tal rohkem asju vaja on.

+89
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oehh, pubekad ei ole kunagi rahul. Mäletan, et kritiseerisin ema, et miks meil käib nii vähe külalisi. Klassis popim tüdruk ikka rääkis, kuidas  nende peres on iga nädalavahetus külalised. Nüüd mõtlen, et olin ikka väga nõme pubekas. Vend jälle võttis sõna teemal – miks ei ole tal firmariideid (nõukaaegsed saavad aru, selgituseks – popp olid siis, kui sul oli välismaalt saadud riided) – kusjuures me ei käinud halvasti riides, oli suur korter, maamaja, isal ametiauto, ema sõitis pereautoga jne. Aga ikka leidis vend põhjused vinguda.

Võin öelda – meil oli maailma parim kodu, head vanemad, armastust ja tähelepanu. Küll su tütar seda ükskord mõistab.

+79
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.01 15:12; 01.01 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, pool aastat veel kannatada, siis saab tütar hakata elama oma iseseisvat unistuste elu.

+73
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et ära põe. Mingis eas käib enamustel see vanematega rahulolematuse hoog peal ära. Saab vanemaks, õpib nägema asju, mida praegu hinnata ei oska oma väikse elukogemusega.

+63
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütre oled täiskasvanuks kasvatanud. Tema võib oma elu nüüd siis ise paremaks elada.

Sina hakka iseendale iseenda elu elama.

+65
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei usu, et mitte keegi teine nii “viletsalt” ei ela. Mingis rikkurite koolis käib?

+40
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milles küsimus? Poole aasta pärast lõpetab kooli, leiab selleks ajaks töö, kolib üürikorterisse, ja ostab endale nõudepesumasina. Või üürib juba nõudepesumasinaga korteri. Sinna saab külalisi ka kutsuda ja on rohkem ruumi. Korjab ise autokooliraha ja ostab auto ja hakkab sõitma. Kõik autoga seonduva maksab ise. Kõike, millest täiskasvanud inimene puudust tunneb, muretseb ta endale ise. Sellise ettepaneku teeksin talle.

Sina saad hakata oma elu elama.

+75
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gümnaasiumi lõpetajad ongi ju need kõige targemad inimesed maailmamuna peal. Tehku ise siis paremini. Ja ära võta südamesse, üksi inimene üles kasvatada on suur asi. Küll tal see arvamus mõne aastaga ka muutub.

Laste arvates ja jutu järgi ongi kõigil teistel alati palju parem.

+70
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks selle, et vanemad tunduvad kuidagi mõttetud, kõike valesti teinud, iganenud vaadetega jne, on kõik teismelisena läbi elanud. Õnneks lähevad need mõtted inimese küpsedes mööda, hakkab nägema teisest vaatenurgas. Sinnani on ilmselt veel omajagu aega, aga ära tunne end öeldu pärast süüdi.

Kuna tütar on gümnaasiumi lõpetamas, siis kui rahalised võimalused vähegi lubavad, las läheb autokooli, see annab talle tulevikus suurema vabaduse. Auto jaoks peab ise teenima, aga autokooliga saad ehk aidata. Siis oled küll talle palju andnud, et ta enda elus edaspidi hästi hakkama saaks. Hariduse ja õppimise võimaldamine on minu arust peamine. Ma olen ka pärit perest, kus olud olid kasinad, mul on ka õde ja vend, nii et vanemad pidid kõvasti pingutama, aga põhimõte oli, et toetavad, kuni õpime, nii et saime kõik hea hariduse, ülikooli, eriala omandada. Nüüd, kui olen 40+, saan aru, kui oluline panus see vanemate poolt on. Ja kui palju nad ikkagi meie jaoks tegid ja kui paljust ise loobusid.

Sinu tütrel on peagi võimalus ise enda elu-olu luua. Õpib, läheb tööle, siis on juba tema enda teha, kui suures korteris elab, või kui suurt endale lubada saab. Eks siis, kui ise peab enda jaoks teenima, lähevad asjad perspektiivi ja tekib arusaam asjadest.

+28
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja inimesed tahavad endiselt lapsi saada, hoolitsed kõik need aastad ja vastu saad mitte midagi.

+20
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära võta lapse kommentaare isiklikult, sest sa oled niigi tubli olnud ja loodetavasti ühel päeval saab ka tema sellest aru. Hetkel on asi pigem selles, et lapsel ei ole praeguse olukorra üle mingit kontrolli – valikud oled teinud sina vastavalt oma võimalustele, mitte tema ning kui selleks saabub oma aeg, siis peab tema samamoodi oma valikud tegema.

Kui su laps tahab endale tulevikus paremat elu ja kõiki mugavusi, millest ta praegu puudust tunneb, siis see peaks olema just motivaatoriks, et teha paremaid valikuid ning selle nimel tulevikus pingutada, et saavutada kõrgemaid eesmärke. Sinul emana on sellest vaid rõõmu, kui su lapsel läheb hästi ja ta jõuab kaugemale kui sinul oli võimalik.

Ise kasvasin samasuguses oludes ja kuigi ma oma emale taolisi etteheiteid ei teinud, siis selline mõte oli mul küll, et mina vähesega ei lepi nagu tema seda tegi. Emal oli väike sissetulek, aga ma ei julgenud kunagi millegi üle nuriseda, sest elementaarsed vajadused olid täidetud ja mina ei olnud see, kes tööl pidi käima, seega mis õigust oleks mul viriseda.

Nüüd mul ei ole lihtsalt mingi suvaline jõukohane töö, vaid karjäär ja sissetulek, mis lubab teha realistlikke plaane tulevikuks. Mõned inimesed lihtsalt on ambitsioonikamad kui teised või satuvad õigel ajal õigesse kohta ja selles ei ole midagi halba.

Praegustel keskealistel sageli lihtsalt ei olnud kõiki selliseid võimalusi nagu on praegu oma elu alustavatel noortel, rääkimata nõukaaegsetest inimestest, kellel polnud sageli põhjust ega vajadust rahalistel põhjustel niimoodi pingutada nagu nüüd (nt korteri ostmiseks sissemaksu kogumine või teatud sissetuleku nimel pingutamine, et pangalaenu saada).

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja inimesed tahavad endiselt lapsi saada, hoolitsed kõik need aastad ja vastu saad mitte midagi.

Hahaa, pea ikka nüüd natukene hoogu! Ära alles gümnaasiumiealist inimest veel enneaegu maha kanna – vähesed jäävad eluks ajaks gümnaaiumiealise tasemele, enamus ikka areneb edasi ja muutub tunduvalt küpsemaks.

Teismeline võib oma elukogematuses – “Vat mina küll oskaksin palju paremini elada – mis see siis ära ei ole, käkitegu!” siiralt igasugu asju öelda, aga täiskasvanul peaks olema ikkagi filter vahel, mis lubab selliseid asju huumoriga võtta. Kõige halvem, mis teha saab, ongi võtta teismelise selliseid väljaütlemisi surmtõsiselt ja hakata last surmtõsiselt süüdistama tänamatuses jms. – sest annaks teismelisele ainult uue kondi hambusse, mille kallal järada.

Kõige parem (mida keegi juba soovitas) on rahulikult öelda, et olen elanud oma elu nii, nagu ma olen suutnud ja osanud – sina alustad varsti oma täiskasvanuelu, palun, kui sulle minu elu ei meeldi – sinul on võimalus teha teistsugused valikud, elada teistmoodi.

Minule ütles, et ma olen ebaõnnestunud inimene, kes ei suuda talle midagi pakkuda, sellist elu nagu teistel tema eakaaslastel on. teised panevad nõud nõudepesumasinasse, tema peab pesema; teisi sõidutatakse autoga või sõidavad koguni ise (on oma autogi ostetud), tema peab bussiga sõitma jnejne.

No täielik väga ebaküpse inimese jutt ju . Kes arvab, nagu maailm oleks talle mingid hüved võlgu ja piisab ainult sellest, et kisada: “Tahan seda, tahan teist – või muidu ma ei mängi!!!” –

Ja seda võid ka öelda, et paigas väärtushinnagud on väga olulised ja tegelikult lähedane inimene on väärtuslikum kui nõudepesumasin. Hetkel ta seda ilmselt ei mõista –  kunagi mingis olukorras aga võib meenuda.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.01 15:53; 02.01 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läheb üle.

See, et kõik elavad ägedamalt, kui tema, on nii ürgpubekalik, et ei vääri tähelepanu. Küsi temalt, et KES siis on need kõik ja mida neil on kõik ja avastad, et jutt käib mingisugusest müstilisest kodanikust, keda tegelikult ei eksisteeri.

Kuna pubekad on enda meelest nii targad ja võimekad, andku minna ja tehku paremini. Ainuüksi fakt, et eestlasena on tal vaba ligipääs haridusele, on ta sündinud kuldlusikas suus.

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tavaline noore inimese mõttemaailm. Mingil hetkel peab noor inimene oma päritoluperele vastanduma, et oleks lihtsam eralduda ja oma elu elama minna. Hiljem suhtumine muutub ja osatakse vanemaid hinnata.

Mina näiteks selles vanuses õiendasin oma vanaema kallal, et too on nii vanamoodne, ülekaaluline, käib kitliga ja lüpsab lehma. Aga vaat pinginaabri vanaema on äge, moodne, juhib autot ja kannab pükse ning kullast kõrvarõngaid. Ajuvaba, aga sellised need teismelised juba kord on.

 

+44
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.01 16:10; 02.01 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täisealisena saab ta juba praegu ise sissetulekut teenida ja oleneb asjaoludest võib-olla ka ise elatise nõude isa vastu kohtusse esitada.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi meenutab ta neid sõnu meeletu kahetsusega. Sa võid seda talle juba täna öelda: ükskord on sul kahju, et sa praegu nii ütlesid.

+5
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.01 16:22; 01.01 16:41; 01.01 17:26; 01.01 17:27; 01.01 19:34; 02.01 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle lapsele, et ta on väga taibukas. Saab aru, et selline elu ei kõlba kuhugi, et ta tahab ise paremat elu ja loodetavasti teeb ta kõik, et seda saavutada.

Muidu jah, ei maksa selliseid ütlemisi südamesse võtta!

+28
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.01 16:29; 02.01 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi meenutab ta neid sõnu meeletu kahetsusega. Sa võid seda talle juba täna öelda: ükskord on sul kahju, et sa praegu nii ütlesid.

Ära tee selle soovituse järgi, teemaalgataja. See on kõige ehedam tänitamine ja tänitajad ei meeldi kellelegi.

+30
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi meenutab ta neid sõnu meeletu kahetsusega. Sa võid seda talle juba täna öelda: ükskord on sul kahju, et sa praegu nii ütlesid.

Pole mõtet, praegu ei jõua see veel temani, teismeline on oma ainuõigsuses liiga veendunud. Hiljem hakkab hoopis ütlejat piinama.  Lisaks valetavad pubekad palju sõpradele, et ennast parematena näidata. Kust siis peaks saama alguse komme edaspidi igale poole endast “meil on alati kõik viimase peal” piltide ladumine.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ütles, et ma olen ebaõnnestunud inimene, kes ei suuda talle midagi pakkuda, sellist elu nagu teistel tema eakaaslastel on.

Suht mõttetu bitchi oled üles kasvatanud.
Pubekas või mitte (see POLE vabandus), aga selliseid asju ikka suust välja ei aeta.

Mina tõmbaks oma finantse tema suhtes pisut koomale, kui ebaõnnustunud, siis palun.
Eat it!

+12
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.01 16:37; 01.01 16:41; 01.01 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga inetu ja isekas käitumine lapse poolt. Soovitaks tal tööle minna, kui tal rohkem asju vaja on.

Jah, aga olgem ausad, ilusat traditsioonilist peret neil ei ole ja selles pole süüdi laps.

Ega SAPTK ja EKRE ei pea ilma põhjuseta “veri ninast väljas” võitlust traditsioonide eest. 100 aastat tagasi oleks olnud ennekuulmatu, et lapsel pole isa. Inimesed polnud kuulnudki sõna “homokultuur”.

+7
-34
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õnneks laps saab kohe kohe hakata kohvreid pakkima ja oma elu peale minna. teha nii nagu talle meeldib ja elada seda unistuste elu, mida soovib.

ja sina, joo üks hea kuum tee ja ära mõtle sellele, mis ta ütleb. usun, et oled andnud endast kõik, et tal oleks kõik hästi.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega SAPTK ja EKRE ei pea ilma põhjuseta “veri ninast väljas” võitlust traditsioonide eest.

Aga nad tõenäoliselt ei võida, sest nad on ilmselges vähemuses.
Ja sotsialistid võidavad!

PS: On juba uus peremudelgi välja töötatud: perekond kui ajalooline igand ja patriarhaarselt liiga rõhuv asi, kuulub ajaloo prügikasti.
Asemele tulevad kommuunid.
Mitte enam mingi M+N dinosauruste suhted.

+5
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.01 16:37; 01.01 16:41; 01.01 17:48;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kunagi meenutab ta neid sõnu meeletu kahetsusega. Sa võid seda talle juba täna öelda: ükskord on sul kahju, et sa praegu nii ütlesid.

Ära tee selle soovituse järgi, teemaalgataja. See on kõige ehedam tänitamine ja tänitajad ei meeldi kellelegi.

Ei ole. See on kurb nending, mis ühtlasi kutsub lapse korrale ja paneb hetkeks mõtlema. Seda tuleb teha üks kord, ja nüüd on muidugi juba hilja takkajärele asi üles võtta. On muidugi ka võimalus alati vaikset märtrit mängida või siis laps vait käratada. On veel võimalus jätta mulje, et jube okei on emale nii öelda. Sellisel juhul aga poleks siia teemat tehtud, niisugune ütlemine on paganama valus.
Tänitajad ei meeldi kellelegi? Selge see, aga mis see eesmärk meil praegu on – jätta lapsele mulje, et tema ütlus tuleb teadmiseks võtta ja edaspidi püüda talle rohkem meeldida?

Aga ilmselgelt me räägime erinevat keelt.

+7
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.01 16:22; 01.01 16:41; 01.01 17:26; 01.01 17:27; 01.01 19:34; 02.01 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Mina ka ei ütleks nii, et küllap kunagi kahetsed.

Mu teismeline pole eriti selliste “tarkade” mõtteavaldustega esinenud, aga ma vist kasutan sarnastes olukordades kõige rohkem väljendit, et elu on üllatusi täis. Me oleme palju tavaelus saanud rääkida sellest, et mida ma tema vanuses arvasin ja mis sellest 25 aastat hiljem saanud on ja kui palju mahtus sellesse aega sündmusi, mida mina nt kuidagi mõjutada ei saanud.

Selliseid “tarku” asju on ilmselt ikka väga paljud teismelised vanematele öelnud. Just sellises vanuses ollakse väga targad ja teatakse täpselt, kuidas elu käib ja peaks käima.

Mulle tegelikult laps kunagi ütles, et miks meil nii väike elamine on võrreldes ühe klassikaaslasega.  Rääkisin sinna juurde, et nii mõnegi suurema maja taga on ka laen, mis paneb vanemad suurema surve ja pinge alla ja seda ta ju ka ei tahaks. Rohkem ta sellel teemal rääkinud pole.

 

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle lapsele, et ta on väga taibukas. Saab aru, et selline elu ei kõlba kuhugi, et ta tahab ise paremat elu ja loodetavasti teeb ta kõik, et seda saavutada.

Muidu jah, ei maksa selliseid ütlemisi südamesse võtta!

Seda ma olen talle öelnud. Selle peale ta ütleb, et jah, mina olen süüdi ka selles, et temal on elus palju viletsam stardipositsioon kui teistel, tema sõpradel, kooli- ja trennikaaslastel.

Olen olnud samal arvamusel, mis ka siit on läbi käinud, ja nimelt, et haridus on suurim väärtus ja see võimalus on ju tal olemas, saamaks ise oma õnne sepaks. Aga õppimine teda ei huvita paraku, ülikooli läheks ka ilmselt vaid sellepärast, et ma olen alati seda propageerinud.  Veab end hetkel kolmedega napilt läbi gümnaasiumi. Mis temast saab edasi, ma tõesti ette ei kujuta. Ja hetkel on muidugi seoses koroonakriisiga asjad halvemad, kui varasemalt olla tavatsetsid, just rahaliselt. On tulnud isegi toiduainete osas hakata planeerima ja mingeid kalleid oste teha praktiliselt enam ei saa. Tal läks tükk aega ja palju seletamist minu poolt, et ta üldse aru saaks praegusest situatsioonist. Nüüd on ta vist aru saanud, kuid tema nõudmised on endised. Kui ma nüüd enda sisse vaatan, siis ma vist tõesti olengi sattunud tema hoiakust ja käitumisest ja ühe katuse all sellise elu elamisest masendusse. Koguaeg on selline rõhuv ja rusuv tunne. Ja kurb öelda, aga kui teda kodus pole v olen ise kodust eemal, siis hingan kuidagi kergendatult.

+24
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.01 15:03; 01.01 17:24; 01.01 18:58; 01.01 20:11; 01.01 22:38; 02.01 00:53; 02.01 20:27; 02.01 21:11; 04.01 11:59;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mina ka ei ütleks nii, et küllap kunagi kahetsed.

Mina ka mitte. See kõlaks nagu ähvardus. Ma ütleksin kurvalt ja möödaminnes, et kunagi sa soovid, et sa poleks seda täna öelnud. Ja sellega oleks asi maetud.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.01 16:22; 01.01 16:41; 01.01 17:26; 01.01 17:27; 01.01 19:34; 02.01 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle lapsele, et ta on väga taibukas. Saab aru, et selline elu ei kõlba kuhugi, et ta tahab ise paremat elu ja loodetavasti teeb ta kõik, et seda saavutada.

Muidu jah, ei maksa selliseid ütlemisi südamesse võtta!

Seda ma olen talle öelnud. Selle peale ta ütleb, et jah, mina olen süüdi ka selles, et temal on elus palju viletsam stardipositsioon kui teistel, tema sõpradel, kooli- ja trennikaaslastel.

Olen olnud samal arvamusel, mis ka siit on läbi käinud, ja nimelt, et haridus on suurim väärtus ja see võimalus on ju tal olemas, saamaks ise oma õnne sepaks. Aga õppimine teda ei huvita paraku, ülikooli läheks ka ilmselt vaid sellepärast, et ma olen alati seda propageerinud. Veab end hetkel kolmedega napilt läbi gümnaasiumi. Mis temast saab edasi, ma tõesti ette ei kujuta. Ja hetkel on muidugi seoses koroonakriisiga asjad halvemad, kui varasemalt olla tavatsetsid, just rahaliselt. On tulnud isegi toiduainete osas hakata planeerima ja mingeid kalleid oste teha praktiliselt enam ei saa. Tal läks tükk aega ja palju seletamist minu poolt, et ta üldse aru saaks praegusest situatsioonist. Nüüd on ta vist aru saanud, kuid tema nõudmised on endised. Kui ma nüüd enda sisse vaatan, siis ma vist tõesti olengi sattunud tema hoiakust ja käitumisest ja ühe katuse all sellise elu elamisest masendusse. Koguaeg on selline rõhuv ja rusuv tunne. Ja kurb öelda, aga kui teda kodus pole v olen ise kodust eemal, siis hingan kuidagi kergendatult.

Sel juhul vist ei aita ka südametunnistusele koputamine. Varsti kolib välja ja saab sulle siis ette näidata, kuidas oleks tulnud elada.
Pea vastu.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 01.01 16:22; 01.01 16:41; 01.01 17:26; 01.01 17:27; 01.01 19:34; 02.01 18:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 132 )


Esileht Pereelu ja suhted Laps ütleb, et olen ebaõnnestunud inimene