Esileht Pereelu ja suhted Laps ütleb, et olen ebaõnnestunud inimene

Näitan 12 postitust - vahemik 121 kuni 132 (kokku 132 )

Teema: Laps ütleb, et olen ebaõnnestunud inimene

Postitas:

Ise ta ei ole leidnud. Paraku ei ole ka minu õnnestunud talle tööd suveks leida ning selles süüdistas ta mind ka.

Huvitav, et minu lapsed leidsid endale suveks alati töö alates 15. eluaastast. See oli osa nende eneseteadvusest ja suureks saamise uhkusest. Et ISE leida ja midagi teha.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 19:34; 03.01 19:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, sellega seoses, et tööl käia. Tütar on kaks suve tahtnud, et mina talle suveks töö leiaksin. Ise ta ei ole leidnud. Paraku ei ole ka minu õnnestunud talle tööd suveks leida ning selles süüdistas ta mind ka. Ütles, et “sinuvanusel inimesel ikka võiks olla selline tutvusringkond ja kontaktid, et suudaksid lapsele töökoha suveks leida”. Mnjah. Ega ma ei tunne end märtrina muuseas, ma olen küllalt sirge selgrooga ja püstise peaga, aga hetkel totaalne peata seis, see on tõsi, mul on endal segadus tänu arenevatele sündmustele pööningul. Sellest ma ei räägigi, et ta jätab praktiliselt alati nõud pesemata ja ma pesen neid tema järel alailma, olen mõnel korral ka pesemata jätnud, et vaadata, ehk ikkagi peseb, ei pese iial ja no minu kannatus katkeb, ma ei suuda nii elada.

Lgesin teemat ja tundub mulle nii. Esiteks on su lapsel “halvad sõbrad”. Mitte otseselt halvad aga selles osas, et nad on tekitanud su tütre ümber mulli ja jätavad mulje, et kõiidel inimestel peavad olema suured elutoad ja nõudepesumasinad. See pole üldse nii. Su tütar on ju selgel arvamusel, et asjad peaksid tulema kätte lihtsalt ja selleks midagi tegema ei pea. Hea eluga hulluks läinud ja laristavad ka et seda nägu oma nõudepesumasinate ja suurte elutubadega… Seega oledki sa läbikukkunud, sest pole lihtsalt osanud neid asju vastu võtta. Teiseks oled oma tütre ära hellitanud. Mis mõttes pesed tema nõusid? Ma heal juhul viiks need mustad nõud kausiga tema tuppa, kui köögis muuks ruumi pole. Sellest oma kohustustest kõrvale hiilimisest (aga et asjad ikka juhutvad) ongli lapsel arusaam, et kõik tuleb kätte selgest taevast). Muust osast ka – laps ei oska ju üldse majanduslikult mõleda, kui sa pole teie pere majanduslikku seisu temaga üldse arutanud. Kuhu kulub raha? Kust tuleb raha? Seda vist tänapäeva gümnaasiumiteski eriti ei õpetata….

Ma võtaks lapse kampa ja teeks temaga pere eelarvet koos ja otsutaks prioriteedid, millele kulutada. Saate ehk mõlemad targemaks.

Samuti oleks tore, kui laps saaks minna reisima (praegu muidugi corona seda piirab), et ta saaks reisida Aasiasse või Aafrikasse või kasvõi Rumeeniasse, Lõuna-Itaaliasse ja näeks, kuidas inimesed maailmas elavad. Nõudepesumasin pole mingi inimõigus.

Veel. Tegelikutl ma teen sulle ja teile sügava kummarduse. Kui arvestaksite kokku oma keskkonnajalajälje ja võrdleksite seda kõigi oma tuttavatega, lapse sõpradega, siis loodus tänab teid suurelt ja südamest!

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 21:03; 04.01 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtaks lapse kampa ja teeks temaga pere eelarvet koos ja otsutaks prioriteedid, millele kulutada.

Selliseid asju ei saa otsustada laps. Need on ikka puhtalt ema asi. Ta võib lapsele sügavalt ja põhjendatult selgitada, miks ta otsustab nii või teisiti, kuid selliseid asju ei saa panna lapse õlgadele. Seda enam, et laps on niigi päheistuja tüüp ja ema on endas juba kahtlema hakanud.

Tegelikutl ma teen sulle ja teile sügava kummarduse.

Eestlane ei “tee sügavat kummardust”, see on venelaste mõtteviis ja väljendus. Eestlane “võtab mütsi maha”, “avaldab lugupidamist v. tunnustust” vms.

+4
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtaks lapse kampa ja teeks temaga pere eelarvet koos ja otsutaks prioriteedid, millele kulutada.

Selliseid asju ei saa otsustada laps. Need on ikka puhtalt ema asi. Ta võib lapsele sügavalt ja põhjendatult selgitada, miks ta otsustab nii või teisiti, kuid selliseid asju ei saa panna lapse õlgadele. Seda enam, et laps on niigi päheistuja tüüp ja ema on endas juba kahtlema hakanud.

Tegelikutl ma teen sulle ja teile sügava kummarduse.

Eestlane ei “tee sügavat kummardust”, see on venelaste mõtteviis ja väljendus. Eestlane “võtab mütsi maha”, “avaldab lugupidamist v. tunnustust” vms.

Kas venelased ei tohi siin foorumis käia?

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga inetu ja isekas käitumine lapse poolt. Soovitaks tal tööle minna, kui tal rohkem asju vaja on.

On jah inetu käitumine lapse poolt.

Aga see PK kanade stamplause- mingu tööle- on sama loll. Miks siis täiskasvanu- haritud, kogemustega, oskustega- ei lähe sellele kõrgepalgalisele tööle, mis iga nurga peal vedeleb. Milleks gümnasisti sundida, minge ise, keskealised prouad.

Sa ei saanud selle lause pointile pihta.

Point on selles, et alles ise igapäevaselt tööd rügades mõistab üks sinisilme viha täis teismeline, kui raskelt see raha tuleb ja kui palju on vaeva vaja näha, et jõuda 3000+ eurose palgani. Ja kui palju raha kulub ainuüksi elamisele -kommunaalid, küte, toit jne.

See raputab teismelise kiirelt paika, et näe, tõepoolest ei jäägi vaba raha, et hilpe või autot osta.

 

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

 

1. Stardikapital tuleb raamatutest/õpikutest – need tuleb lauale tõsta ja koos kolmesid likvideerima asuda – miljon kaubamaja hilpu-saabaste rivi ja tehnikavidinad peaks nagu pärast normaalset tunnistust tulema.

2. Stardikapital nr. 2 on hobi või huviala: kus aastaid käiakse ja süvenetakse, valigu ja pingutagu, kui näiteks  seal üle 2 aasta vastu peab, leiate koos nõudepesumasinale ka koha.

3. Kui sulle sinu pisike kap.remonditud hubane korter meeldib, ei pea mitte sina pakkima ja maju vaatama. Kannatagu veel aastake ja saab omale häärbereid valima hakata (oma tulevase kõrge palga eest muidugi). ????. Sina oled investeerinud oma hubasesse koju, sul on seal mõnus. Tundub, et logistika ka toimib sinu jaoks. Milles sinu mure?

4. Kust tema arvates need load ja autod tulevad, kui õppida ei suudeta (lohutuseks: juhiload avavad vaid autojuhi ukse… ei muid, muude uste jsoks peab ikka rohkem pingutama, õppima, lugema ja asjadest ikka enam-vähem aru saama).

Just asjadest aru saamist tuleks lapsega rääkida, arutleda jaselgitada, mitte põdeda pubeka, kel omad asjad tegemata… ütlemisi.

Mul on tunne, et lapsele tuleb veidi kohustusi ja prioriteete selgitada.

 

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vinguv pubekas tööle läheb saab ta aru kust raha tuleb. Mis õigus on kritiseerida teist inimest, kui sa ise ei ole isegi miinimumi võimeline teenima. Miks gümnasisti sundida? Kui see gümnasist võtab omale õiguse anda hinnanguid inimese osas, kes talle kõike võimaldab aga ta pole rahul, sest arvab, et võimaldatakse liiga vähe – siis tuleb minna ja teha ise paremini…või olla vait, kui tegelt ise paremini ei oska, suuda või taha.

Muigan. Kui laps sind kohtusse annab, siis sinul tekib võlg, mitte temal.

Mida laps kohtusse annab? Sa oled ikka päris väärastunud arusaamadega.

Sa vist ei tea seadustest midagi? Tunnen su lapsele selle suhtumise osas igal juhul kaasa..

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui võtta teemaks viletsad hinded ja edasijõudmine edasises elus..
Kas need näitavad midagi? Head hinded-edukus edaspidi? Selle üle on siin nii palju vaieldud, mäletate? Praegu nagu ei mäleta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.01 20:20; 02.01 06:05; 04.01 10:45; 04.01 12:42; 04.01 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, sellega seoses, et tööl käia. Tütar on kaks suve tahtnud, et mina talle suveks töö leiaksin. Ise ta ei ole leidnud. Paraku ei ole ka minu õnnestunud talle tööd suveks leida ning selles süüdistas ta mind ka. Ütles, et “sinuvanusel inimesel ikka võiks olla selline tutvusringkond ja kontaktid, et suudaksid lapsele töökoha suveks leida”. Mnjah. Ega ma ei tunne end märtrina muuseas, ma olen küllalt sirge selgrooga ja püstise peaga, aga hetkel totaalne peata seis, see on tõsi, mul on endal segadus tänu arenevatele sündmustele pööningul. Sellest ma ei räägigi, et ta jätab praktiliselt alati nõud pesemata ja ma pesen neid tema järel alailma, olen mõnel korral ka pesemata jätnud, et vaadata, ehk ikkagi peseb, ei pese iial ja no minu kannatus katkeb, ma ei suuda nii elada.

Lgesin teemat ja tundub mulle nii. Esiteks on su lapsel “halvad sõbrad”. Mitte otseselt halvad aga selles osas, et nad on tekitanud su tütre ümber mulli ja jätavad mulje, et kõiidel inimestel peavad olema suured elutoad ja nõudepesumasinad. See pole üldse nii. Su tütar on ju selgel arvamusel, et asjad peaksid tulema kätte lihtsalt ja selleks midagi tegema ei pea. Hea eluga hulluks läinud ja laristavad ka et seda nägu oma nõudepesumasinate ja suurte elutubadega… Seega oledki sa läbikukkunud, sest pole lihtsalt osanud neid asju vastu võtta. Teiseks oled oma tütre ära hellitanud. Mis mõttes pesed tema nõusid? Ma heal juhul viiks need mustad nõud kausiga tema tuppa, kui köögis muuks ruumi pole. Sellest oma kohustustest kõrvale hiilimisest (aga et asjad ikka juhutvad) ongli lapsel arusaam, et kõik tuleb kätte selgest taevast). Muust osast ka – laps ei oska ju üldse majanduslikult mõleda, kui sa pole teie pere majanduslikku seisu temaga üldse arutanud. Kuhu kulub raha? Kust tuleb raha? Seda vist tänapäeva gümnaasiumiteski eriti ei õpetata….

Ma võtaks lapse kampa ja teeks temaga pere eelarvet koos ja otsutaks prioriteedid, millele kulutada. Saate ehk mõlemad targemaks.

Samuti oleks tore, kui laps saaks minna reisima (praegu muidugi corona seda piirab), et ta saaks reisida Aasiasse või Aafrikasse või kasvõi Rumeeniasse, Lõuna-Itaaliasse ja näeks, kuidas inimesed maailmas elavad. Nõudepesumasin pole mingi inimõigus.

Veel. Tegelikutl ma teen sulle ja teile sügava kummarduse. Kui arvestaksite kokku oma keskkonnajalajälje ja võrdleksite seda kõigi oma tuttavatega, lapse sõpradega, siis loodus tänab teid suurelt ja südamest!

Juba koroonaaja alguses kaasasin ta eelarvesse, seda kusagil eelpool kirjutasin ka. Näitasin  ära kui palju raha tuleb sisse, sh kui palju vähem võrreldes varasemaga, ja kuhu see kulub. Sai kõigest aru, aga arvas, et peaksin siis endale ühe töö veel juurde otsima.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 01.01 15:03; 01.01 17:24; 01.01 18:58; 01.01 20:11; 01.01 22:38; 02.01 00:53; 02.01 20:27; 02.01 21:11; 04.01 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval pole lapsed ebam nii kuulekad ja vagad, et oma arvamust ei avalda. Vanasti küll. Said sellise jultumuse eest lausa tappa, kui julgesid vanenate valikuid kritiseerida. Aga tänapäeval-lapsed on tulnud ju meid õpetama jne.
Ps kui seis kuu lõpus nullis, siis eakaaslaslased soovitavad ka tööd juurde otsida. Siin on nii. Ma selle peale alati olen mõelnud et mis tööd küll ma ise võiks teha. Pole ju oskusi. Oma ameti oskused on. Aga muud annet pole, et kududa või teha käsitööd.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.01 20:20; 02.01 06:05; 04.01 10:45; 04.01 12:42; 04.01 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba koroonaaja alguses kaasasin ta eelarvesse, seda kusagil eelpool kirjutasin ka. Näitasin  ära kui palju raha tuleb sisse, sh kui palju vähem võrreldes varasemaga, ja kuhu see kulub. Sai kõigest aru. aga arvas, et peaksin siis endale ühe töö veel juurde otsima.

Ei tundu küll, et asjast oleks aru saanud. Kui oleks aru saanud, siis oleks endale töö leidnud, kui ikka arvab, et sissetulekud väikesed.

Muide, sissetulekutest olulisemad on veel väljaminekud…

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 21:03; 04.01 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et minu lapsed leidsid endale suveks alati töö alates 15. eluaastast. See oli osa nende eneseteadvusest ja suureks saamise uhkusest. Et ISE leida ja midagi teha.[/quote]
See aasta pole see enam ‘huvitav’.
Minu laps on ka leidnud tegelikult. Oli ajalehemüüja, oli kohvikus, oli turul. Aga nüüd see aasta enam tööd ei leidnud. Ma isegi mõtlesin et mis ta lollitab mind. Aga perekooli vanemad teafsid rääkida et ei leiagi enam tööd nagu varem. Kogu kohvikute elu elaski noorte tööl. Aga no pole enam kohvikuidki.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.01 20:20; 02.01 06:05; 04.01 10:45; 04.01 12:42; 04.01 15:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 121 kuni 132 (kokku 132 )


Esileht Pereelu ja suhted Laps ütleb, et olen ebaõnnestunud inimene