Esileht Väikelaps Laps uues lasteaias

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Laps uues lasteaias

Postitas:

Ootamatult pakuti minu lapsele, kes on 1a10k vanune, tavalasteaeda kohta. Enne käis 5 kuud eralasteaias.

Neljas päev laps tavalasteaias ja tunnen, et hakkan endast välja minema.
Kõige suuremaks jutustajaks on seal söögitädi. Kasvatajatel küll selliseid nõudmisi pole, mida esitab söögitädi.

1. Lapsel on täisnahast sandaalid, krõpsuga. Ärge enam neid jalga pange, sest ta ei saa neid ise jalga. (jalast ära saab, kui väga tahab). Ostke talle sussid. Näitas siis ühe lapse susse. Nii lödid ja tald sellest poroloonist. Meile igatahes andis arst korralduse, et laps peab käima nende sandaalidega, sest tundub, et lapsel on lampjalgsus.

2. Ostke lapsele uus müts. See tuukrimüts, mis käib üle pea… ütlesin, et minule need mütsid ei meeldi. Siis ta ütles, et aga siis ta saab ise end riidesse panna. On raske neid paelu siduda?

3. Laps pissis eile terve päev mähkmesse. Vaevalt, et talle näidatud on, kus asub wc neil rühmas. Laps käib aktiivselt 3 kuud juba potil. Ainult magades on mähe jalas. Täna palusin, et nad püüaks ikka näidata, kus asub wc, sest laps annab siis juba ise teada, et tahab vetsu.
Kui laps tahab kakale, hüüab ta kõva häälega kaka 😉
Pissile tahab, siis sisistab ssss. Ok, seda nad tõesti ei pruugi kuulda, kuid kui laps teab, kus asub wc, läheb ta selle ukse kallale kolistama. Ma tean!

4. Kas laps pissib püsti? Ei pissi! Miks? 2 aastased pissivad juba püsti. Miks mu alla 2 aastane laps peab püsti pissima? Olen lugenud siit samast, et pole üldse soovitav püsti pissida. Teiseks jääb wc ka puhtamaks, kui istudes pissitakse. See püsti pissimine ju ei ole kohustuslik.

Kuidagi nii imelikult on see lasteaed alanud. Mul on iga asja peale võrdlus eralasteaiaga olemas. Oleks raha, viiks oma lapse sinna tagasi, ausalt!

Tagatipuks on lapsel Õpitud Saamatus.

Jah, tõesti ütleb laps enamus asjade peale – ei saa. Aga võibolla mõtleb ta vahel selle all midagi muud, sest sõnavara on lapsel veel väga väike.

Kas nii käivadki asjad tavalasteaias? Muide sellel ühel lapsel ainult ongi sussid, ülejäänudel on korralikud jalanõud. Kas tõesti kasvatajate mugavus? Ise nad mulle ju ütlesid, et ta jääb veel üheks aastaks sõime ja kui sõimest juba suuremasse rühma minnakse, et siis peab olema riietumine selge. Aga ta ju jõuab seda veel!
Minu jaoks pole olnud probleemi last ise riidesse panna, sest nii saab lihtsalt kiiremini.

Kas ma olen põhjuseta segaduses? Igapäev mingi uus asi, mis ei sobi…

Mul igatahes hakkas kergem, kui sain selle kirja panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 08:43; 09.02 09:35; 09.02 09:51; 09.02 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mütsi suhtes on neil õigus minu arust. Mu lapsel ka lasteaias õues käimiseks tuukrimüts, muul ajal teine. Nii vähemalt tean, et kael ei ole paljas.

Teised nõudmised on jah kuidagi kummalised minu arust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustasin veel lisada, et kuna lasteaeda on jalutamist u 5 minutit (lapsega muidu rohkem), siis et kiiremini saada, lähme kelguga. Esimesed 2 päeva võisin kelgu jätta lasteaeda, kus on neil õue mänguasjad. Neid mänguasju niikuinii keegi ei puutu praegu, siis eile järgi minnes oli kelk õue, ukse taha tõstetud! Õpetaja ütles, et las olla seal ja et seal seda keegi ei puutu. Aga täna ütles söögitädi, et üldse ei või kelku lasteaeda jätta!!

Miks??

Hakkan siis kelku tööle kaasa tarima? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 08:43; 09.02 09:35; 09.02 09:51; 09.02 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil selliseid nõudmisi pole. Kuigi kui lapsevanem küsib, mida osta, siis eelistame tõesti kombet, et riided ja jalanõud oleks nöörideta, et sukkpükste eelistajad hoiaksid sukkpükse ka toas jalas. Ehk tahame teha lapsele kõik võimalikult mugavaks.
Arvatavasti on ka sinu lapsele näidatud, kus on wc, kuid igale lapsele mõjub kohavahetus erinevalt. On palju lapsi, kes lasteaeda tulles unustavad potil käimise täielikult. Lausa keelduvad, ja vägisi me teda sinna ei pane. Arutame lapsevanemaga probleemist ja vajadusel palume mähkmed tuua. Laps võidab usalduse varem või hiljem ja hakkab uuesti potil käima. (Minu eelmises rühmas kogus üks tüdruk julgust lausa 5 kuud, enne kui uuesti potile läks ja siis juba päevapealt mähkmed ära jäid.)
Pissimise osas pole vahet, kas pissib püsti, või istub. Eelistame, kui kasutavad väikesi potte, kuid pole teinud piiranguid ka suure poti kasutamise osas.
Samas on Teie laps alles 4 päeva lasteaias käinud ära ülehinda oma last. Tal ju võõras koht, võõrad inimesed, võõrad reeglid, anna talle paar kolm nädalat kohanemiseks. Soovitan kasvatajatega rääkida, uuri millised on nende nõudmised, millised on rühmareeglid, päevakava(ka potilkäimise ajad uuri, meil need enamasti peale hommikusööki, enne õueminekut, enne magamaminekut, peale magamaminekut ja vastavalt laste vajadustele).
Saan sind aidata sellega, mida meie oma rühma lastevanematelt ootame:
Riietus võimalikult lihtne (et laps saaks juba esimestel päevadel ise pusima hakata)Tuukrimüts ei sobi kõigile ja kõrvad paljad, seega sõimes eelistame korralikku mütsi ja sallkraed, mitte salli.
Jalanõud (eelistatud krõpsudega ja paksema tallaga(mitte sussid)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei hindagi oma last üle. Ta jääb lasteaeda rõõmuga. Täna enne, kui plehku üritas minu juurest panna, palusin üht musi temalt. Kuid eelmistel päevadel pole aega olnud, sest vaja ruttu teiste laste juurde saada 😉

See, et eile päev läbi mähkmetesse lasi – sellest ma draamat ei tekita, kuid mind ehmatas ära see, et minu laps PEAB püsti pissima. No ei pea ju!
Kodus on meil suur pott talle rinnuni ja väiksesse pissipotti ma ei suuda ette kujutada, kuidas ta sinna püsti pissima hakkab, ausalt!

Eralasteaias tõesti enamus 3-4 aastased pissisd püsti, kuid väiksemad kõik pissisid istudes ja keegi ei hakanud neid püsti pssima ajama.

Sõbranna töötab ka laasteaias ja neil on nõudmised paberile pandud ja igale lapsevanemale kätte antud. Mina pole selles lasteaias ühtegi paberit näinud. Isegi eralasteaias anti paber, kus olid kõik vajalikud asjad kirjas.

See muutub ebamugavaks juba, kui igapäev on mingi uus nõudmine. Ei teagi, kas homme julgengi sinna minna.

Lapsel ongi kaelas sallkrae ja tavaline müts 🙂 Nii on ta käinud mul juba teist talve. Vahest on kõrge kraega kampsun, mis samuti hoiab kenasti ümber kaela.

Võibolla tõesti vingun ja vabandan selle pärast, kuid minu jaoks ka see olukord kõik uus ja lihtsalt kui iga päev tullakse uue nõudlusega välja ja veel minu jaoks nii jaburad, siis tõesti ajab keema. Hiljem võibolla naeran selle üle, kuid hetkel …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 08:43; 09.02 09:35; 09.02 09:51; 09.02 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, kui imelik. Mu laps käis ka selles vanuses sõimes, mähe all, riietasid kasvatajad teda jne.

Nüüd 4a varsti, täiesti norm arenguga laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõni asi on imelik, aga mõni asi pole ka. sul on ikka natuke idealistlik vaade asjadele, st mõtle, see kasvataa peab suure rühmaga üksi hakkama saama. tema elu peab lihtsustama viimase võimaluseni. mul käis ka laps alguses eralasteaias, kus nunnutati ja tehti kõike, mis vaja. riigi omasse minnes ostsingi uue mütsi, kuigi nööridega müts oli olemas, uued sapad ja kingad, et ei oleks nööre jne jne. ja see üks õpetaja ei jõua tegeleda iga lapse individuaalsustega eraldi,kes sisistab pissile tahtes, kes teeb teist ja kolmandat häält. ja tema peab sealjuures mingit õppetundi veel tegema. see ei ole võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina räägiks otse õpetajaga ja küsiks nende nõudmiste põhjendust. mul on tunne, et see abi üritab lihtsalt oma tähtsust tõestada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uudishimust küsin, et mis lasteaiaga tegu on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjeldatud on tõepoolest väga kummailis nõudmisi (nagu näiteks sõimelapse püsti pissimine), aga riietuse koha pealt ütlen küll, et olen ise jälginud nii vanema kui noorema lapse puhul seda, et rõivastus oleks lapsele võimalikult mugav, kergesti selga pandav – ära võetav, jalatsid sellised, millega suudab ise hakkama saada. Alati ei saa kõike võtta aspektist \”meeldib – ei meeldi\”. N.n. tuukrimüts on igati praktiline ja selle pähe panemisega saab laps edukalt ise hakkama. See, et kõigile selline müts ei sobi, kõrvad lahti jne. – küsimus on õige suuruse valikus. Kui osta number suurem, on jah kõrvad \”lahti\”. Sõimerühma lapsed ei ole veel kuigi osavad ennast riietuma, mistõttu peavad õpetajad neid abistama. Tavalasteaia rühmad on ilmselt suuremad kui eralasteaias, mistõttu neid kahte omavahel võrrelda hästi ei saa. Olen oma lastele lasteaeda pannud alati selliseid riideid/jalatseid, millega on lihtne hakkama saada. Pole vaja õpetajatele selles osas lisakoormust tekitada.
Meie lapse lasteaias ei ole mingit nimekirja lasteaiapoolsete nõudmistega esitatud. Sellest loen esimest korda.

Minu sõnavõtt puudutas riietumise osa.

Ilmselt ongi raskem harjuda, kui laps eelnevalt käinud eralasteaias. Edu sisseelamisel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma lihtsalt küsiks, et mis eralasteaias laps käis. Otsin ka kohta eralasteaeda, oleks lihtsalt hea teada, millisega on teistel head kogemused olnud.

aga sinu probleemist… ma kindlasti räägiks ja uuriks kasvatajalt need \”probleemid\” üle, et kas need kasvatajale tunduvad ka probleemidena. üleüldse ei saa aru, mis on söögitädi asi midagi kobiseda…
endal käib suurem laps lasteaias, kui kasvatajal on mingeid mõtteid, siis on ta ikka ise tulnud neid mulle rääkima ja need on ikka mõistlikkuse piirides:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu mitme lapse kogemus lasteaiaga – lapsele selga võimalikult lihtsalt selga pandavad riided. Ideaalis peab olema rõivastus selline, et laps kõrvalise abita riidest lahti ja riidesse saab. Seega ei kuulu paeltega riided tõesti lasteaeda, seda muidugi ideaalis. Pusad võiksid olla eest lahti käivad või kergesti üle pea tulevad. Jalanõud krõpsudega ja kindlasti kingad, lapse jala tervisele mõeldes. Pissimise teemal ma sõna ei võta, kuna minul lapsed väga vara mähkmevabad olnud. Kahjuks on nii, et mida iseseisvam on laps, seda lihtsam on tal ka lasteaias. Kui rühmas on 20 last, sis kasvataja ka kõige parema tahtmise juures ei jõua kõiki pealaest jalatallani riietada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge 1 aasta ja 10 kuune ei pea iseseisev olema. Aga muidu tere tulemast reaalsusesse, hakka tädile vastu kui kasvatama kukub, mis muud. Eks pikapeale harjute üksteisega ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keegi veel loeb…

Muidu on see tädi suure suuga, aga seda mulle ei öelnud keegi, et laps kukkus või löödi millegagi pähe. Väga suur ja valus muhk on lapsel peas!! No ma olen tige, ausalt!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.02 08:43; 09.02 09:35; 09.02 09:51; 09.02 20:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt repliigi korras ei saa mainimata jätta, et see ei ole võimalik, et laps ei tea, kus asub WC, lasteaias käiakse selles ruumis nimelt kollektiivselt, niiet küllap ta seda vast ikka teab 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps Laps uues lasteaias

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.