Esileht Väikelaps Laps vähkreb ja rapsib enne magamajäämist

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Laps vähkreb ja rapsib enne magamajäämist

Postitas:
Kägu

Aasta nelja kuune tüdruk rahmeldab enne magamajäämist oma voodis, mis on ühest äärest lahti, meie voodiga külg külje vastas. Ise heidan siis meie voodisse pikali. Enne magamaminekut on ca pool h ikka rahulik tegevus, nt tõstame liiva kulbiga ühest kausist teise, peseme hambad, paneme pidžaama selga, pampuvahetus, tõmbame kardinad ette.

Voodis ta rähkleb u 15 min, künnab peaga voodit ja liigub neljakäpakil ühest otsast teise, vahel tõuseb püsti. Kerged nutuhääled käivad ka. Olen proovinud laulda, ššš teha – talle pigem ei meeldi. Kaissu ka ei taha, ta tuleb korraks minu külje alla, nagu tahaks kaissu, aga sekundi pärast tahab juba ära. Kõige paremini toimib kõdistamine, müramine, siis ta vähemalt püsib paigal, aga tahaks kuidagi rahulikult magama jääda. See pidev lapse pikalitõmbamine on väsitav.

Ärkab u 7.15, uinak 12-14 vahel, magama u 19st.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on täiesti normaalne enne magama jäämist. Ma ausalt öeldes ei saa aru kuidas see rahuldamine segada saab. Mina lasen lapsel rahulikult voodis rahmeldada ja mingi hetk jääb ta ise rahulikuks ja jääb magama.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las tal olla

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära laula. Eriti kui lapsele see ei meeldi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 2,9 aastane sahmerdab ikka täiega enne magama jäämist. Vahepeal istub, siis seletab midagi, siis on jalad minu peal, siis pea. Lôpuks poeb kaissu ja jääb magama. Lasen rahulikult toimetada ja välja ei tee.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris naljakas ju , kui teine üritab magama jääda ja siis Teie hakkate kõditama. Nii läheb uni ju päris ära. Las ta müttab, kui soovib. Siis väsib ära ja jääbki magama. Ma ise tavaliselt loen elugerist üldse mingit raamatud vms, kuni lapsed tuttu jäävad.
Rahulikud tegevused enne magamaminekut on ikka head, aga  kui te koos hambad pesete ja ööriided selga panete, mähkmevahetus beebil (Teil ilmselt mitte, ehkki kirjutasite mitmuses), siis ta võib ära harjuda, et ema alati koos temaga tuttu tuleb. 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unetu ema jälle siin. Mulle ikkagi tundub, et lapsel on midagi viga. Ta ei jää ise magama. Kui ma tal ise rähelda lasen, siis see võib kesta kuni pool tundi, ta muutub nutuseks ja vähem unisemaks. Ta püsib voodis max 3 sek paigal kuni peab püsti tõusma, samas ise hõõrub metsikult silmi. Mul on endal selline ihukarvad püsti tunne, nagu tal oleks lihastes mingi ebameeldiv tunne, et ei saa paigal püsida. Ma ise olen seda vahel tundnud.

Paar korda olen tahtmatult käratanud, et marss magama ja siis on ka tegelikult vaikus tulnud ja ta magama jäänud. Ma olen lihtsalt nii endast väljas, päev om ju pikk. Samas ma tõesti ei taha karjuda.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil sama vana laps. Hommikune ärkamine ja lõunaune aeg peaaegu sama, aga magama läheb õhtul hiljem. Õhtune söömine kuskil 19.30 Siis mänguasjade koristamine, hambapesu ja ööriided selga. 20.45 voodisse. Voodis olles üritame ka raamatut vaadata, aga magab juba esimese 10 minuti jooksul ja ilma ärkamata hommikuni. Päevase une üritan hoida 2 tunni ringis. Kui ärkabki varem, siis lihtsalt lähen ja võtan kaissu ja magab edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi laps hiljem magama panna. Sellises vanuses  lapsed vajavad  ööpäevas 11-14 tundi und.
Võid ju konsulteerida ka mõne unenõustajaga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga päevaga läheb ainult hullemaks. Magamaminek võtab juba tund aega. Ainuke viis kuidas magama jääb on see, et pean ise ka magama jääma ja pm ärkan siis millal ärkan, kell 22 või umbes nii ja teen oma poolelijäänud toimetusi edasi. Proovin nüüd hiljem magama panna aga ei jää sellest paremini magama. Teeb enne magamajäämist palju “oeh” ja nügib end vastu mind nii et ma saan ta peaga kogu aeg kolakaid vastu lõuga/pead ja see teeb haiget. Vabandust, ma olen lihtsalt nii väsinud ja kurb, ega ma vist siit vastust probleemile niikuinii ei saa. Isaga ta ei lepi, mina pean magama panema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see isaga ei lepi jutt unustage ära. mine ära kodust selleks ajaks ja las isa paneb lapse magama.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidagi on asjad korda saanud ja isa tõesti on nüüd 2 ööd järjest last magama pannud. Laps röögib küll 20 min nagu ratta peal, aga lõpuks jääb magama. Tänud vastajatele, ise tunnen, et asja uba on selles, et tuleb lihtsalt rahulikuks jääda ja hoian ennasy lapsest veidi eemal, et tema peaga vastu nägu ei saaks, sest see tõesti on väga valus, eriti, kui oled väsinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps Laps vähkreb ja rapsib enne magamajäämist