Esileht Koolilaps lapse arengust

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: lapse arengust

Postitas:

kuidas selle lapse arenguga siis on. olevat nii, et kui kehakaal on väike, siis menstruatsiooni ei alga.
kuidas siis nende sporditüdrukutega on? osadel aladel peab jälgima kehakaalu ja dieeti pidama.
kui laps, kes on sportlik,sale, kas sel siis hakkavadki päevad hiljem, kui teistel, kes on trullamad? aga trullaks lähevad kergemini lapsed, kes sporti ei tee. seega neil hakkavadki päevad varem, kui kõhnadel lastel.
või trullaks lähevad nad seepärast et hormoonid mõjutavad keha ja spordiga pole siin eriti pistmist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spordi osas ei oska midagi kaasa rääkida, aga enda noorusajast mäletan, et meie klassi kõige kõhnemal tüdrukul olid rinnad ja muud jutud kõige esimesena kohal.
Paar klassi vanemas klassis käis üks ülekaaluline tüdruk, kes oli oma klassis ainus, kellel polnud veel päevad alanud.
Seega, see kas oled paks või peenike ei loe midagi.

Seda küll, et menstruatsioonide algamiseks peab olema saavutatud teatud kehakaal ja teatud rasvaprotsent. Kui ma ei eksi, siis oli see vist 46 kilo.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me tütrega mõlemad 168 pikad ja keska oleme lõpetanud kaaluga 45 kg. Mingit suure koormusega füüsilist trenni pole teinud. Päevad hakkasid peale 16 eluaastat. Minul kindlalt klassis viimasena. Ma julgenud kõssatagi teiste ees, ütlesin kooliarstile sama tsükli, mis ühel minusuurusel tüdrukul oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin sportlik ja sale (kuigi mingit diieti ei pidanud – see polnud ujujatel vajalik, pigem vastupidi), kuid mitte eriti lühikest kasvu ega väikese kaaluga. Oma klassis olin pikkuselt tüdrukutest nii umbes viies. Päevad algasid 14,5 aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin sale ja lühike, klassis eelviimane pikkuselt, väga kerge. Trennis ei käinud, aga jooksime palju väljas ja olin klassis kehalises üks parimatest, kui see on oluline. Aga päevad hakkasid 12-aastaselt juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin alakaaluline. Kooliarst pidevalt ohkas kui kaalus mind. Ja rääkis, et ma ei pruugi nii areneda kui teised normaalkaalulised tüdrukud. Sõin küll korralikult, aga kaalu lihtsalt ei tulnud – ainevahetus oli väga kiire. Menses hakkas 13-aastaselt. 2 esimest aastat oli ebakorrapärane – vahel võis mitu kuud vahele jääda. 15a alates käis juba regulaarselt. Normaalkaalu saavutasin alles 22-aastasena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Murdeiga algabki ju mõnel varem, mõnel hiljem. Eks kindlasti mõjutab suur füüsiline koormus, aga see ei tähenda, et need, kes kõvasti sporti ei tee, oleks varasema arenguga. Areng on ikka individuaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kõhnal lapsel hakkasid päevad 11-aastasena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütar on sale ja suhteliselt pikk, käib tantsimas ja ujumas ja päevad hakkasid veidi enne 13a saamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Me tütrega mõlemad 168 pikad ja keska oleme lõpetanud kaaluga 45 kg. Mingit suure koormusega füüsilist trenni pole teinud. Päevad hakkasid peale 16 eluaastat. Minul kindlalt klassis viimasena. Ma julgenud kõssatagi teiste ees, ütlesin kooliarstile sama tsükli, mis ühel minusuurusel tüdrukul oli.

[/tsitaat]
Ma olin gümnaasiumi lõpiks samas mõõdus, kuid üle 160cm olin ma juba 10-aastasena ja seal, üheteistkümnenda sünnipäeva paiku, need päevad ka hakkasid. Tütar samasugune, praegu 11-aastane ja 170cm, päevad algasid samuti kohe kui 11 sai.

Arengu kiirus on geneetikaga kaasa antud, kuid otsest korrelatsiooni rasvumise ja päevade vahel küll pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps lapse arengust

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.