Esileht Lapse ootamine Lapse asend ja sünnituse raskus

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Lapse asend ja sünnituse raskus

Postitas:
Kägu

Küsimus neile, kes ootavad mitmendat last – kas teadsite eelmise rasedusega, mis asendis on beebi? Kas selg ema kõhu suunas või ema selja suunas ning kuidas kulges sünnitus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Isegi kui keegi seda haiglasse minnes vaatas/ütles, ei mäleta ma seda kōige selle actioni juures mis sünnitama minnes toimus 😀

Pealegi, laps ju keerab end avanemisprotsessil kōhus nagunii, et endale sündimiseks sobiv asend leida…

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei teadnud sest sünnituse ajal laps keerab ennast.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keerab enamasti tõesti, aga keeramine ise võtab aega. Ehk siis üldiselt, kui on laps posterior, on sünnitused pikemad ja valulikumad. Sellepärast küsisingi, kui kaua on läinud teil näiteks anterior beebidega ja kui kaua posterior beebidega?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps keerab jah, aga minu m6lemad lapsed olnud need 2% beebidest, kes jäävad valesse asendisse v6i ise keeravad end valesse asendisse (posterior) ja mul m6lema synnitusega väljutusfaasid olnud 2-1,5 tundi. Viimane synnitus polnud iseenesest megapikk. Ämmakas t6i synnituse ajal uh aparaadi, kui väljutusfaas hakkas pikapeale minema, ja ytles kohe, et laps posterior asendis ja valib parima asendi välja tulemiseks ja mul järelikult “probleem” vaagnas, sest muud moodi ta ei maahu tulema, seda enam et teist korda sama asi. Ma muidu 158cm pikk ja m6lemad lapsed olnud 6nneks 3000-3200g. Risk erakorralisele keisrile, kui beebi peaks suurem olema. Nyyd kolmanda ootel ja spinning babies harjutused raseduse l6pus ja synnituse ajal pidi äkki aitama, aga ei pruugi, kui asi ikka vaagnas. Lisaks ei tohi olla lösakil diivanil, vaid ettepoole tihti kaldus jne. Pikali ka ei tasu synnitada pikalt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps keerab jah, aga minu m6lemad lapsed olnud need 2% beebidest, kes jäävad valesse asendisse v6i ise keeravad end valesse asendisse (posterior) ja mul m6lema synnitusega väljutusfaasid olnud 2-1,5 tundi. Viimane synnitus polnud iseenesest megapikk. Ämmakas t6i synnituse ajal uh aparaadi, kui väljutusfaas hakkas pikapeale minema, ja ytles kohe, et laps posterior asendis ja valib parima asendi välja tulemiseks ja mul järelikult “probleem” vaagnas, sest muud moodi ta ei maahu tulema, seda enam et teist korda sama asi. Ma muidu 158cm pikk ja m6lemad lapsed olnud 6nneks 3000-3200g. Risk erakorralisele keisrile, kui beebi peaks suurem olema. Nyyd kolmanda ootel ja spinning babies harjutused raseduse l6pus ja synnituse ajal pidi äkki aitama, aga ei pruugi, kui asi ikka vaagnas. Lisaks ei tohi olla lösakil diivanil, vaid ettepoole tihti kaldus jne. Pikali ka ei tasu synnitada pikalt.

Mu ema sünnitas mind 38h ja lõpuks keiser, emakakael ei avanenud ja minul laps ka posterior, olen 34.nädalat rase ja ausaltöeldes hirm on suur…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei teadnud ühegi lapse puhul. Seda muidugi teadsin, et olid pea allpool, sest ise tundsin seda ja ämmaemand kinnitas ka.

Kolmanda lapse puhul lugesin pärast epikriisist, et laps oli posterior asendis (tagumine kukalseis). Hea, et enne ei teadnud, sest teoreetiliselt võib kaasneda raskem sünnitus.

Laps oli muidu üle 4,2 kg, sünnitus kestis 30 minutit. Esimesed kaks sündisid ka üsna ruttu, aga kolmandaga ei anna võrrelda. 10 minutit pärast tugevate valude algust olin juba kiirabiautos, haiglasse jõudes võttis ämmaemand lapse kohe vastu. Pärast sünnitust polnud ka midagi häda, mõned pisted sain. Selle põhjal tundub, et mul on piisavalt avar vaagen (ja õnne ka).

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul kolm last, kaaludega 4100-4800, anterior asendis. Sünnitused on olnud 3-10h, sh väljutused 10-45min.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läksin kohe huviga oma epikriise lugema, et kas siis kirjas, mispidi mu lapsed olid. Esimese sünnituse puhul pole midagi kirjas. Sünnitus oli küll pikk, algas juba üle-eelmisel päeval ebaregulaarsete valudega ja eelmisel päeval siis regulaarsed valdu ning terve öö sain olla sünnitustoas, kuniks hommikul sündis. Aga ma ei ütleks, et sünnitus raske oli (ametlikult läks 19 h kirja), väsitav küll. Nii palju tean küll, et kui pressid peale tulid, ei lubatud kohe kaasa pressida, kuna laps ei olnud õiges asendis. Võibolla siis oligi nö posterior ja oodati, et end keeraks…

Teise puhul on üksnes kirjas, et on spinaalseisus ja eesasetsev osa on pea 😀 mida iganes see tähendab. Regulaarne sünnitegevus kestis 5 h kokku ja välja ta tuli, töö kiire ja korralik 😀 Esimese sünnitusega erisus ehk selles, et eelnevad ööd sain magada ja ei olnud nii väsinud (kogu sünnitegevus toimus päeval)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimese raseduse ajal eiteadnud ma asjast môhkugi, aga kuna sünnitama minnes selgus, et laps tuharseisus ja tehti erakorraline keiser, siis järgmise raseduse ajal uurisin teemat hoolega. Tegin harjutusi, tundsin, kuidas laps 32 nädalal peaseisu keeras. Lôpus lasin äe-l ja joogas  äe-l katsuda, et kus pool selg täpselt on, aga kuna nad ikka ka lôpus liigutavad ja keeravad aktiivselt, siis täpselt ei teadnudki, kuhu poole ta selg lôpuks jäi. Sünnitus oli kiire ja loomulik.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei teadnud sellest. Laps oli posterior asendis nn tagumine vasakpoolne kukla teisend. Sünnitus kulges mu enda tunde järgi raskelt. Lõppes erakorralise keisriga. Ajast, mil veed tulid hakkasid ka valud ja sellest lapse sünnini läks 42h, lapse kaal 3936g (mis pole hiiglaslik), ise olen 167cm. Epikriisi läks kirja ka, et mul on funktsionaalselt kitsas vaagen aga arstid selle kohta ütlevad, et sellises asendis lapse väljatulemise juures ta tihti ei mahugi (pea ei ole optimaalses asendis ja vajab hoopis suuremat nn käiku) ja järgmine laps võib sellest vaagnast ilusti läbi mahtuda.

Lapsed enamasti ikkagi keeravad end õigesti sünnituse käigus aga mingitel põhjustel mitte alati.

Nüüd tagantjärgi mõeldes oleks mitu asja teisiti teinud. Ja järgmise sünnitusega proovingi teha. 1. võtan endale kindlasti eraämmaemanda, kes süveneb enam, miks sünnitus ei edene ja miks 9cm avatust kestab 5h. 2. Proovin enne sünnitust mõista, mis pidi on laps – küsida ka ultraheli, et võimalusel rakendada spinning babies harjutusi ja tehnikaid. 3. Teen joogat, et lapsel oleks rohkem võimalusi õige asend sisse võtta.

Selle diivanil lesimisega on veidi raske, sest pidevalt on tunne, et midagi peale diivanil lesimise ei jõua teha. Ja see tunne oli ka eelmise raseduse ajal. Ja see ei ole pigem kasulik õige asendi sisse võtmiseks.

Kindlasti, ei saa teada, kas need tegevused ka aitavad aga vähemalt on siis tunne, et siin enam midagi muuta poleks saanud ja kui ikka läheb väga raskelt siis peab nii minema.

0
0
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Lapse ootamine Lapse asend ja sünnituse raskus