Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapse elatis 2020 – suurendamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 162 )

Teema: Lapse elatis 2020 – suurendamine

Postitas:

Tere!
Lugesin et alates 2020 Lapse elatise suurus muutub. Praegu 270 EUR, saab olema 290 EUR
Kui elatise on väljamõistetud läbi kohtu, kas ma pean uuesti hagiavalduse esitama et nüüd saaks kätte 290 EUR, või see kõik toimub automaatselt?
Tänud vastajatele ette.

+2
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 11:02; 25.11 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kuidas on sul kohtuotsusega elatis määratud.

Kui on, et “mitte vähem kui pool alampalka” või “pool alampalgast” siis ei pea uuesti pöörduma.

Kui on aga konkreetne number st 270/kuus siis tuleb suurendamiseks uuesti kohtusse pöörduda.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja hull vajadus on isalt 20€ rohkem lapse kohta kätte saada???
Nagu ma ei saa aru, miks ei või vahel lihtsalt käega lüüa? Et ah, las olla see 20€, äkki ostab lastele paar jäätist rohkem, kui järgmine kord kohtuvad?
Minul on elatis nõutud tunduvalt vähem sellest määratud summast. Mulle on oluline, et ka isa saaks oma elukvaliteeti säilitada, mitte ei peaks maksma nt kahe lapse pealt mulle pool oma palgast ära. Ebainimlik ju!

+19
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naljakas lugeda. Ma ise kasvatan kast, ise ei tunne huvi lapse kohta üldse pikema aega, lapsel on tõsuised tervise probleemid, kahjuks kõik protseduurid ei ole tasuta ja mina peaksin muretsema et lapse isa ostaks endale jäätist?:)…see oli sarkasm:) Ei, ma pole tige ja halb inimene, ja mul on endal väga raske, töötan kahel kohal ja lapse isa ostab uusi kortereid ja maju. Ma ei usu et talle 20 EUR on väga suur raha – minu jaoks on!!! Minu ja lapse jaoks see on 2 päeva vähemalt toit.

+17
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 11:02; 25.11 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et ah, las olla see 20€, äkki ostab lastele paar jäätist rohkem, kui järgmine kord kohtuvad?

Normaalne isa ostab lastele nagunii jäätist, mitte ei pea Exceli tabelit- elatis tõusis, nüüd enam jäätist ei saa. Perega koos elades kulutaks see isa kaks korda rohkem oma laste peale.
See, et sina oled oma last isaks valinud madalapalgalise, on sinu oma valik. Võid ka elatisest loobuda, et papake ikka oma elukvaliteeti säilitada saaks. Ebainimlik on see, et sigivad inimesed, kes ei suuda oma lapsi ülal pidada.

+4
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 17:07; 26.11 08:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne isa ostab lastele nagunii jäätist, mitte ei pea Exceli tabelit- elatis tõusis, nüüd enam jäätist ei saa. Perega koos elades kulutaks see isa kaks korda rohkem oma laste peale.
See, et sina oled oma last isaks valinud madalapalgalise, on sinu oma valik. Võid ka elatisest loobuda, et papake ikka oma elukvaliteeti säilitada saaks. Ebainimlik on see, et sigivad inimesed, kes ei suuda oma lapsi ülal pidada.

Tähelepanu, gold digger võttis sõna!

+13
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 17:28; 26.11 16:22; 27.11 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks elatis 270 eur on, miks ei võiks näiteks 3000 eur või 5000 eur olla?
Küsimus ei ole ju selles, kus kes ja miks sigis. Probleem on selles, et üks leiutab kulud, laiutab käsi ja nõuab. Ja üldiselt, mulle ei meeldi kisavad inimesed (nb!ma ei ole halb).

+11
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 25.11 19:38; 25.11 21:58; 26.11 02:06; 26.11 19:33; 27.11 08:30; 27.11 10:37; 27.11 16:36; 27.11 16:50; 27.11 17:30; 27.11 18:11; 27.11 18:43; 27.11 23:40; 28.11 08:09; 28.11 19:56; 28.11 20:45; 28.11 21:05; 28.11 22:35; 28.11 22:56; 01.12 14:27; 01.12 14:39; 01.12 21:29; 11.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole küll kunagi pidanud elatisega tegemist tegema, pere on koos, aga huvi pärast arvutasin, kui palju mul oma pubekast poisi peale kulub kuus. Kaks trenni 60 EUR, söök – raske öelda, aga arvan, et 10 EUR päevas kulub küll – 300 EUR, riided – praegu oleme pidanud ostma igal aastal mitu paari jalanõusid, kuna jalg kasvab mühinal, pikkust viskab ka – 50 EUR, lisaks kodu üldkulud – 50 EUR. See on kokku 460 EUR. Siia lisaks veel jalgratas ja muu spordivarustus, kino/teater/väljasõidud klassiga, sünnipäevad, kooliasjad, ravimid, telefon, arvuti, transport. Julgelt tuleb üle 500 EUR kuus.

Muidugi, kui vanem(ad) lausa vireleb, siis ei saa seda kõike lubada, aga ma ei näe põhjust ka selle üle näägutamiseks, et kuhu see raha kõik kulub. Täiesti normaalse pubeka elu tänapäeval. Vaadake ringi, lastel on arvutid, telefonid, head spordi- ja vabaajavõimalused. Kõik maksab.

+14
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.11 21:00; 26.11 00:06; 26.11 00:54; 26.11 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole küll kunagi pidanud elatisega tegemist tegema, pere on koos, aga huvi pärast arvutasin, kui palju mul oma pubekast poisi peale kulub kuus. Kaks trenni 60 EUR, söök – raske öelda, aga arvan, et 10 EUR päevas kulub küll – 300 EUR, riided – praegu oleme pidanud ostma igal aastal mitu paari jalanõusid, kuna jalg kasvab mühinal, pikkust viskab ka – 50 EUR, lisaks kodu üldkulud – 50 EUR. See on kokku 460 EUR. Siia lisaks veel jalgratas ja muu spordivarustus, kino/teater/väljasõidud klassiga, sünnipäevad, kooliasjad, ravimid, telefon, arvuti, transport. Julgelt tuleb üle 500 EUR kuus.

Muidugi, kui vanem(ad) lausa vireleb, siis ei saa seda kõike lubada, aga ma ei näe põhjust ka selle üle näägutamiseks, et kuhu see raha kõik kulub. Täiesti normaalse pubeka elu tänapäeval. Vaadake ringi, lastel on arvutid, telefonid, head spordi- ja vabaajavõimalused. Kõik maksab.

Vaene poiss, peab kulda järama söögikordadel, sest emal pole aega kodus süüa teha. Ema mõtleb, kuidas rohkem lapsele kulutada, sest küllap tutvusringkonnas ongi sellised väärtused. Paraku selline ongi tänapäeva elu…

+14
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole küll kunagi pidanud elatisega tegemist tegema, pere on koos, aga huvi pärast arvutasin, kui palju mul oma pubekast poisi peale kulub kuus. Kaks trenni 60 EUR, söök – raske öelda, aga arvan, et 10 EUR päevas kulub küll – 300 EUR, riided – praegu oleme pidanud ostma igal aastal mitu paari jalanõusid, kuna jalg kasvab mühinal, pikkust viskab ka – 50 EUR, lisaks kodu üldkulud – 50 EUR. See on kokku 460 EUR. Siia lisaks veel jalgratas ja muu spordivarustus, kino/teater/väljasõidud klassiga, sünnipäevad, kooliasjad, ravimid, telefon, arvuti, transport. Julgelt tuleb üle 500 EUR kuus.

Muidugi, kui vanem(ad) lausa vireleb, siis ei saa seda kõike lubada, aga ma ei näe põhjust ka selle üle näägutamiseks, et kuhu see raha kõik kulub. Täiesti normaalse pubeka elu tänapäeval. Vaadake ringi, lastel on arvutid, telefonid, head spordi- ja vabaajavõimalused. Kõik maksab.

Milleks inimesel pea on otsa loodud- no ikka selleks, et mõelda. Ütlen ausalt, et ei kujutaks ette ennast loomastumas, mulle meeldib rohkem olla ausalt läbipaistev. See, et “sa pead mulle andma”- Hirmus. Mind juhivad lihtsad elutõed, kui raha ei ole, siis ei saa! Ja kui raha on, siis ka ei saa kõike! Igatpidi arusaadav ja lihtne!
Meie laste jalad muidugi mühinal ei kasva ka, ei oskagi kuidagi probleemile kaasa tunda.

Samas tasuliste ringide kohapealt ma olen pisut kaval ka, ma eriti ei viitsi kasutada neid maksulisi, tasuta saab sama, ja vaata, et parem.

Mure on ka! Mis ime ravimeid teie lapsed söövad muidu? Haigekassat ei ole? Äkki on neil hoopis kurnatus harrastustest või moblas istumisest?

Jagan mõne nipi ka: me ostsime lastele jalgrattad, no teate sellised, kus sadulat saab reguleerida. Jummala mugav, ei pea iga aasta ostma!

+10
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 25.11 19:38; 25.11 21:58; 26.11 02:06; 26.11 19:33; 27.11 08:30; 27.11 10:37; 27.11 16:36; 27.11 16:50; 27.11 17:30; 27.11 18:11; 27.11 18:43; 27.11 23:40; 28.11 08:09; 28.11 19:56; 28.11 20:45; 28.11 21:05; 28.11 22:35; 28.11 22:56; 01.12 14:27; 01.12 14:39; 01.12 21:29; 11.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole küll kunagi pidanud elatisega tegemist tegema, pere on koos, aga huvi pärast arvutasin, kui palju mul oma pubekast poisi peale kulub kuus. Kaks trenni 60 EUR, söök – raske öelda, aga arvan, et 10 EUR päevas kulub küll – 300 EUR, riided – praegu oleme pidanud ostma igal aastal mitu paari jalanõusid, kuna jalg kasvab mühinal, pikkust viskab ka – 50 EUR, lisaks kodu üldkulud – 50 EUR. See on kokku 460 EUR. Siia lisaks veel jalgratas ja muu spordivarustus, kino/teater/väljasõidud klassiga, sünnipäevad, kooliasjad, ravimid, telefon, arvuti, transport. Julgelt tuleb üle 500 EUR kuus.

Muidugi, kui vanem(ad) lausa vireleb, siis ei saa seda kõike lubada, aga ma ei näe põhjust ka selle üle näägutamiseks, et kuhu see raha kõik kulub. Täiesti normaalse pubeka elu tänapäeval. Vaadake ringi, lastel on arvutid, telefonid, head spordi- ja vabaajavõimalused. Kõik maksab.

Vaene poiss, peab kulda järama söögikordadel, sest emal pole aega kodus süüa teha. Ema mõtleb, kuidas rohkem lapsele kulutada, sest küllap tutvusringkonnas ongi sellised väärtused. Paraku selline ongi tänapäeva elu…

Odav kassikuld sul siis. 10 eurot on palju? Kas oled näinud, kui palju üks kasvav meesorganism võib päeva jooksul ära hävitada. Ilmselt mitte, seat muidu sa nii ei kirjutaks. Tegin kotlette poolest kilost lihast, poiss sõi kolmveerand ära. Enne seda oli söönud “oote”. Ikka tundub 10 EUR palju?

Aga ma saan aru, et mõnel ongi raske oma ninaotsast kaugemale näha.

+9
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.11 21:00; 26.11 00:06; 26.11 00:54; 26.11 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laste jalad muidugi mühinal ei kasva ka, ei oskagi kuidagi probleemile kaasa tunda.

Ega just, kui MEIE laste jalad ei kasva, siis ju on täiesti mõistetamatu, kuidas teiste laste jalad nii jultunud on ja aasta jooksul kaks numbrit suvatsevad kasvada. Mis ma siis nüüd teen, lõikan poisil varbad otsast, et saaks vanade jalanõudega käia?

Mis trennid tasuta on? Jah, võib käia rambil tasuta trikke tegemas ja loomulikult tasuta jooksmas jne, aga kui mõni trenn on südamelähedaseks saanud, kas siis peaks sellest seetõttu loobuma, et vanemad lahus? Jalgpalli ikka üksi metsa all ei tao, tenniseväljakud on tasulised ja kaasmängija ning treener tulevad igati kasuks. Ujumistrenn on kah mõttetu eksole? Suvel las järves teeb oma trenni. Ausõna, igas sellises teemas ujub välja mõni kägu, kes tuleb suure suuga vatrama, kuidas on võimalik tasuta palju paremini ära elada. Mulle tundub, et selleks, et saaks lihtsalt oponeerida.

Ravimite koha pealt – mu teine laps on ilmselt astmaatik (ei ole moblas istumisest), katsetame praegu erinevate rohtudega, käime soolakambris, ostsime auruaparaadi. Aga noh, mis ma siin ikka seletan, sina ilmselt saaksid kuskilt tasuta ja vaat et parema.

+10
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.11 21:00; 26.11 00:06; 26.11 00:54; 26.11 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega just, kui MEIE laste jalad ei kasva, siis ju on täiesti mõistetamatu, kuidas teiste laste jalad nii jultunud on ja aasta jooksul kaks numbrit suvatsevad kasvada. Mis ma siis nüüd teen, lõikan poisil varbad otsast, et saaks vanade jalanõudega käia?

Mis trennid tasuta on? Jah, võib käia rambil tasuta trikke tegemas ja loomulikult tasuta jooksmas jne, aga kui mõni trenn on südamelähedaseks saanud, kas siis peaks sellest seetõttu loobuma, et vanemad lahus? Jalgpalli ikka üksi metsa all ei tao, tenniseväljakud on tasulised ja kaasmängija ning treener tulevad igati kasuks. Ujumistrenn on kah mõttetu eksole? Suvel las järves teeb oma trenni. Ausõna, igas sellises teemas ujub välja mõni kägu, kes tuleb suure suuga vatrama, kuidas on võimalik tasuta palju paremini ära elada. Mulle tundub, et selleks, et saaks lihtsalt oponeerida.

Ravimite koha pealt – mu teine laps on ilmselt astmaatik (ei ole moblas istumisest), katsetame praegu erinevate rohtudega, käime soolakambris, ostsime auruaparaadi. Aga noh, mis ma siin ikka seletan, sina ilmselt saaksid kuskilt tasuta ja vaat et parema.

Ma olen aastaid üritanud pihta saada ja mõista, aga ei õnnestu. Mind lausa ärritab see kõikidele lastele üks ja seesama vajadus-ja kulutabel ning kisa- minu lapsel peavad kõik need asjad olema. Miks ma ei näe näiteks vanureid niimoodi kisendamas- minul on õigus, minul peab olema.
Laps on laps ja tema ei otsusta. Südamelähedaseks saanud harrastus ei ole põhjendus teist täiskasvanud inimest koormata. Kui raha ei ole, siis isa ei pea selle jaoks kiirlaenu võtma. Laps peab reaalsest elust osavõtma. Kui ei ole, siis ei saa. Me ei lähe selle jaoks laenu võtma ega vargile. Aga, et lapse isale kohtutäitur kukile saata, no andke kannatust!
Astma on tõsine haigus. Kas haigekassa ei maksa ravimeid?

+13
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 25.11 19:38; 25.11 21:58; 26.11 02:06; 26.11 19:33; 27.11 08:30; 27.11 10:37; 27.11 16:36; 27.11 16:50; 27.11 17:30; 27.11 18:11; 27.11 18:43; 27.11 23:40; 28.11 08:09; 28.11 19:56; 28.11 20:45; 28.11 21:05; 28.11 22:35; 28.11 22:56; 01.12 14:27; 01.12 14:39; 01.12 21:29; 11.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega just, kui MEIE laste jalad ei kasva, siis ju on täiesti mõistetamatu, kuidas teiste laste jalad nii jultunud on ja aasta jooksul kaks numbrit suvatsevad kasvada. Mis ma siis nüüd teen, lõikan poisil varbad otsast, et saaks vanade jalanõudega käia?

Mis trennid tasuta on? Jah, võib käia rambil tasuta trikke tegemas ja loomulikult tasuta jooksmas jne, aga kui mõni trenn on südamelähedaseks saanud, kas siis peaks sellest seetõttu loobuma, et vanemad lahus? Jalgpalli ikka üksi metsa all ei tao, tenniseväljakud on tasulised ja kaasmängija ning treener tulevad igati kasuks. Ujumistrenn on kah mõttetu eksole? Suvel las järves teeb oma trenni. Ausõna, igas sellises teemas ujub välja mõni kägu, kes tuleb suure suuga vatrama, kuidas on võimalik tasuta palju paremini ära elada. Mulle tundub, et selleks, et saaks lihtsalt oponeerida.

Ravimite koha pealt – mu teine laps on ilmselt astmaatik (ei ole moblas istumisest), katsetame praegu erinevate rohtudega, käime soolakambris, ostsime auruaparaadi. Aga noh, mis ma siin ikka seletan, sina ilmselt saaksid kuskilt tasuta ja vaat et parema.

Ma olen aastaid üritanud pihta saada ja mõista, aga ei õnnestu. Mind lausa ärritab see kõikidele lastele üks ja seesama vajadus-ja kulutabel ning kisa- minu lapsel peavad kõik need asjad olema. Miks ma ei näe näiteks vanureid niimoodi kisendamas- minul on õigus, minul peab olema.

Laps on laps ja tema ei otsusta. Südamelähedaseks saanud harrastus ei ole põhjendus teist täiskasvanud inimest koormata. Kui raha ei ole, siis isa ei pea selle jaoks kiirlaenu võtma. Laps peab reaalsest elust osavõtma. Kui ei ole, siis ei saa. Me ei lähe selle jaoks laenu võtma ega vargile. Aga, et lapse isale kohtutäitur kukile saata, no andke kannatust!

Astma on tõsine haigus. Kas haigekassa ei maksa ravimeid?

Loomulikult on lapse elatustase sarnane vanemate omaga. Kui vanem endale suurt midagi lubada ei saa, ei saa ka laps ja vastupidi. Kui isa saab endale harrastusi jms lubada, on loomulik, et ta võimaldab seda ka lapsele. Täiskasvanu koormamine omaenda lapse kasvatamisel on ülimalt normaalne, miks see vaid emade kohta käib?

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 26.11 07:22; 27.11 07:30; 27.11 16:25; 28.11 07:38; 28.11 07:40; 28.11 18:33; 28.11 20:50; 01.12 08:06; 01.12 21:20; 11.01 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne isa ostab lastele nagunii jäätist, mitte ei pea Exceli tabelit- elatis tõusis, nüüd enam jäätist ei saa. Perega koos elades kulutaks see isa kaks korda rohkem oma laste peale.

See, et sina oled oma last isaks valinud madalapalgalise, on sinu oma valik. Võid ka elatisest loobuda, et papake ikka oma elukvaliteeti säilitada saaks. Ebainimlik on see, et sigivad inimesed, kes ei suuda oma lapsi ülal pidada.

Tähelepanu, gold digger võttis sõna!

Sul pol vist selle sõna tähendusest aimu? Me räägime 290 eurost kuus. Sellega ei saa ülal pidada last, ema ja tema uut mees, nagu papad arvavad.

+7
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 17:07; 26.11 08:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et sina oled oma last isaks valinud madalapalgalise, on sinu oma valik.

Sul pol vist selle sõna tähendusest aimu? Me räägime 290 eurost kuus. Sellega ei saa ülal pidada last, ema ja tema uut mees, nagu papad arvavad.

Ülalviidatud tekst andis ilmselt alust arvata, et tegu gold diggeriga. Tavalised mediaani ja aritmeetilise keskmise (950-1200 €/kuu kätte) vahel hästiteenivad mehed on selliste jaoks madalapalgalised. Neile sobivad ainult mitme keskmise sissetulekuga mehed. Selliseid “normaalpalgalisi” on aga paremal juhul vaid kümnendik kõigist palgatöötajaist. Seadustes ei tohiks normatiive seada nende sissetulekust ja elulaadist lähtuvalt.

Seega räägime sellest 292-st eurost kuus. Räägime sellest normaalsete (normaaljaotuse kõvera järgi sagedamini teenitavate) palkade ja normaalsete (põhiseaduse mõttes eesti rahvuse kestvust ja edenemist tagavate) 2-3 lapseliste perede tingimustes. Räägime sellest, et lahuselav vanem ei saa täiel määral osa lapse- ja peretoetustest vaatamata kohustusele lapsi ülal pidada. Vaid ekstra kohtus mangumas ja lunimas käies võib saada toetuste arvelt natuke elatise vähendamist tingimustel, et tal on juba eelnevalt kohtulikult elatis välja mõistetud (kui ise on seadusega nõutut maksnud, siis peab kõigepealt võlgu jääma, et naine ta kohtusse kaebaks) ja et tal on ka muid kaasnevaid asjaolusid nagu näiteks ilmnenud puue või töövõimetus või alatult juba olemasolevate lastega ning süüdimatult sissetulekutega arvestamata sigitatud täiendav(ad) laps(ed).

Ps. Tartu turul saab 10€ eest kolm kilo puhast hakkliha (mitte mingit kotletisegu, perehakkliha, või muud sibula ja saiaga lahjendatud möga). Näita mulle teismelist, kes rutiinselt igapäevaselt kolm kilo kotlette endale sisse vägistada jaksab. Minu teismelised pojad käivad mul iga nädal külas ning ei paista sugugi, et nad minust kordades rohkem sööks. Ka koos nende võõrustamisega on minu toidu eelarve poole väiksem.

+10
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 26.11 08:57; 26.11 14:48; 27.11 10:15; 27.11 16:56; 28.11 08:49; 28.11 10:58; 28.11 13:55; 28.11 19:36; 29.11 08:54; 02.12 09:37; 02.12 14:14; 02.12 14:43; 02.12 15:58; 02.12 16:07; 03.12 08:55; 03.12 09:25; 04.12 11:12; 04.12 16:59; 05.12 08:40; 05.12 14:41; 05.12 16:19; 11.12 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegemist oli tehnilise küsimusega ja esimeses vastuses on kõik öeldud. Milleks see muu ilkumine. Teemaalgatuses on ju öeldud, et isal raha on. Kui ta ise vabatahtlikult ei toeta last, siis tulebki kohtu kaudu nõuda. Eriti, kui isa rohkem üldse lapse kasvatamisse ei panusta.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See elatise teema läheb tõesti alati läbuks kätte ära. Hirmsasti tahaks, et need virisevad isad-emad omi asju personaalselt kohtus arutaks. Minu eks maksab meie lastele elatist palju rohkem kui see miinimum. Tal on see võimalik. Samas elukaaslane maksab enda laste emale nii nagu seadus nõuab. Pole tal seda lihtne teha, aga ei tule kunagi ka selle peale, et maksmata jätta. Kui ikka oma elujärg on nii kehv, et peale elatise tasumist söögiraha ei jää, minge kohtusse ja laske see olukord ülevaadata, selmet siin kõiki vihata. Mõttetu on arutada oma teismeliste poegade 3kg kotlettide söömise suutlikust.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hirmsasti tahaks, et need virisevad isad-emad omi asju personaalselt kohtus arutaks.

Just. Ummistagu aga need kümned tuhanded lahutavad ja lahutatud paarid regulaarselt kohtusaale ning jätkugu lõputud vaidlemised ja sendisaagimised. No kellel seda vaja, et need sadakond valitud rahvateenrit ja valitsus oma viletsasti tehtud tööd parandaks.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 26.11 08:57; 26.11 14:48; 27.11 10:15; 27.11 16:56; 28.11 08:49; 28.11 10:58; 28.11 13:55; 28.11 19:36; 29.11 08:54; 02.12 09:37; 02.12 14:14; 02.12 14:43; 02.12 15:58; 02.12 16:07; 03.12 08:55; 03.12 09:25; 04.12 11:12; 04.12 16:59; 05.12 08:40; 05.12 14:41; 05.12 16:19; 11.12 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Odav kassikuld sul siis. 10 eurot on palju? Kas oled näinud, kui palju üks kasvav meesorganism võib päeva jooksul ära hävitada. Ilmselt mitte, seat muidu sa nii ei kirjutaks. Tegin kotlette poolest kilost lihast, poiss sõi kolmveerand ära. Enne seda oli söönud “oote”. Ikka tundub 10 EUR palju?

Pool kilo liha maksab umbes 1.50-2.00 eurot ja edasi?

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 17:28; 26.11 16:22; 27.11 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne isa ostab lastele nagunii jäätist, mitte ei pea Exceli tabelit- elatis tõusis, nüüd enam jäätist ei saa. Perega koos elades kulutaks see isa kaks korda rohkem oma laste peale.

See, et sina oled oma last isaks valinud madalapalgalise, on sinu oma valik. Võid ka elatisest loobuda, et papake ikka oma elukvaliteeti säilitada saaks. Ebainimlik on see, et sigivad inimesed, kes ei suuda oma lapsi ülal pidada.

Tähelepanu, gold digger võttis sõna!

Sul pol vist selle sõna tähendusest aimu? Me räägime 290 eurost kuus. Sellega ei saa ülal pidada last, ema ja tema uut mees, nagu papad arvavad.

Kui me räägime ISA POOLT emale makstavast 290 eurost kuus, siis ei maksa unustada, et vanemad peaks panustama proportsionaalselt ehk ka ema 290 eurot kuus. Lasteraha kohta hetkel ei tea, kas see 2020 aastal kasvab, aga 640 eurot kuus on enam kui suur raha.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.11 17:30; 26.11 17:36; 26.11 23:21; 30.11 22:05; 01.12 14:24; 04.12 15:16; 16.12 10:44; 11.01 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Odav kassikuld sul siis. 10 eurot on palju? Kas oled näinud, kui palju üks kasvav meesorganism võib päeva jooksul ära hävitada. Ilmselt mitte, seat muidu sa nii ei kirjutaks. Tegin kotlette poolest kilost lihast, poiss sõi kolmveerand ära. Enne seda oli söönud “oote”. Ikka tundub 10 EUR palju?

Pool kilo liha maksab umbes 1.50-2.00 eurot ja edasi?

Sinna kotleti sisse paned ju sibulat ka, selle kilo maksab umbes 60 senti. Osad riivivad ka toorest kartulit ja on ikkagi väga maitsev.
Kindlasti mürsikud söövadki rohkem, küsimus ei ole isegi selles, kuivõrd toiteväärtuslik see toit on, küsimus on koguses. Jah, õgivad arutult. Sa ära siis osta koju igasuguseid pooltooteid, pole mõtet selle alla raha panna, nagunii ta vohmib omale kõik sisse. Las keedab omale koolist tulles putru või teeb praekartuleid. Söögu puu- ja juurvilja.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.11 17:30; 26.11 17:36; 26.11 23:21; 30.11 22:05; 01.12 14:24; 04.12 15:16; 16.12 10:44; 11.01 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui me räägime ISA POOLT emale makstavast 290 eurost kuus, siis ei maksa unustada, et vanemad peaks panustama proportsionaalselt ehk ka ema 290 eurot kuus.

Huvitav, et aega ja vaeva ei pea proportsionaalselt panustama. Aga sente saetakse küll. Kui isa ka ajaliselt sama palju panustaks, saaks ka elatise väiksemaks, millegipärast sellest isad huvitatud ei ole, veel vähem nende uued naised, kes tavaliselt selle sendisaagimise taga ongi.

+13
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 26.11 17:50; 27.11 17:54; 28.11 08:31; 28.11 15:26; 28.11 20:37; 30.11 22:13; 01.12 14:30; 01.12 16:30; 07.12 11:08; 11.12 20:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et aega ja vaeva ei pea proportsionaalselt panustama. Aga sente saetakse küll. Kui isa ka ajaliselt sama palju panustaks, saaks ka elatise väiksemaks, millegipärast sellest isad huvitatud ei ole, veel vähem nende uued naised, kes tavaliselt selle sendisaagimise taga ongi.

Kui see “aega ja vaeva” panustav lapsevanem (vabandan nende lapsevanemate ees, kelle teine pool tõesti ei ole huvitatud) ei taha, et teine vanem lapsega suhtleks siis nii ka on! Ei ole mõtet siia paragrahve panna. Laps usub vanemat, kellega elab ja kõik me oleme manupuleeritavad. Lapsed eriti.

+13
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.11 18:49; 04.12 18:26; 11.12 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et aega ja vaeva ei pea proportsionaalselt panustama. Aga sente saetakse küll. Kui isa ka ajaliselt sama palju panustaks, saaks ka elatise väiksemaks, millegipärast sellest isad huvitatud ei ole, veel vähem nende uued naised, kes tavaliselt selle sendisaagimise taga ongi.

Muidugi uued naised. Näe sindrid teevad juba Riigikohtus ka oma seadusi: “Ka Riigikohus on nüüd välja öelnud, et vale on eeldada nagu oleks lapse huvides elada ühe vanemaga ning kohtuda teisega vaid nädalavahetustel”.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 25.11 19:38; 25.11 21:58; 26.11 02:06; 26.11 19:33; 27.11 08:30; 27.11 10:37; 27.11 16:36; 27.11 16:50; 27.11 17:30; 27.11 18:11; 27.11 18:43; 27.11 23:40; 28.11 08:09; 28.11 19:56; 28.11 20:45; 28.11 21:05; 28.11 22:35; 28.11 22:56; 01.12 14:27; 01.12 14:39; 01.12 21:29; 11.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

normaalne oleks, kui lapsed elaksid võrdselt mõlema vanema juures – jagatakse vastutust, rõõme ja muresid ning ei mingit kaklust elatise pärast

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 20:27; 27.11 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

normaalne oleks, kui lapsed elaksid võrdselt mõlema vanema juures – jagatakse vastutust, rõõme ja muresid ning ei mingit kaklust elatise pärast

Kindlasti mitte ei ole see normaalne. Kodu on siiski üks ja sellisel moel milliste väärtustega inimesi kasvatataks?
Lisaks jah, sageli eraldielava vanema uus kaaslane ei tahaks võõrast last oma koju elama. Tahate laste elu põrguks teha?

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 26.11 17:30; 26.11 17:36; 26.11 23:21; 30.11 22:05; 01.12 14:24; 04.12 15:16; 16.12 10:44; 11.01 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et enamik siin kritiseerijatest ei saa ikka pihta, millest räägitakse. Kui vanematel raha pole, siis söövad kõik odavaid praekartuleid ja käivad kolmanda ringi riietega.

Aga kui lapse elujärg enne vanemate lahkuminekut oli paremal tasemel (trennid, ringid, arvuti jne), siis miks ta peaks need selle tõttu kaotama, et vanemad on lahus?

Miks eeldatakse, et kõik isad, kes pere juures on lahkunud, on järsku näljapajukil, kaasa arvatud teemaalgataja oma?

+10
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.11 21:00; 26.11 00:06; 26.11 00:54; 26.11 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne isa ostab lastele nagunii jäätist, mitte ei pea Exceli tabelit- elatis tõusis, nüüd enam jäätist ei saa. Perega koos elades kulutaks see isa kaks korda rohkem oma laste peale.

See, et sina oled oma last isaks valinud madalapalgalise, on sinu oma valik. Võid ka elatisest loobuda, et papake ikka oma elukvaliteeti säilitada saaks. Ebainimlik on see, et sigivad inimesed, kes ei suuda oma lapsi ülal pidada.

Tähelepanu, gold digger võttis sõna!

Sul pol vist selle sõna tähendusest aimu? Me räägime 290 eurost kuus. Sellega ei saa ülal pidada last, ema ja tema uut mees, nagu papad arvavad.

Kui me räägime ISA POOLT emale makstavast 290 eurost kuus, siis ei maksa unustada, et vanemad peaks panustama proportsionaalselt ehk ka ema 290 eurot kuus. Lasteraha kohta hetkel ei tea, kas see 2020 aastal kasvab, aga 640 eurot kuus on enam kui suur raha.

Oletame, et koos elades panustas isa lapsesse 2900 eurot kuus. Lahku minnes siis peaks panustama vaid 290? Aga kõik kraaksuvad, et ega lastest ju ei lahutata, laste jaoks ei muutu midagi jne, jne.
Tuletan meelde, et see 290 nõue on ju vaid neile, kellelt peab kohtu kaudu omaenda lapse jaoks raha välja nõudma. Kui teine vanem peab seetõttu kohtusse minema, on loomulikult juba viha nii suur, et nõutakse maksimumi. Enamik elatise suuruse üle kisajaid ei maksa vabatahtlikult omaenda lapse jaoks sentigi!

+6
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 26.11 07:22; 27.11 07:30; 27.11 16:25; 28.11 07:38; 28.11 07:40; 28.11 18:33; 28.11 20:50; 01.12 08:06; 01.12 21:20; 11.01 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oletame, et koos elades panustas isa lapsesse 2900 eurot kuus. Lahku minnes siis peaks poanustama vaid 290? Aga kõik kraaksuvad, et ega lastest ju ei lahutata, laste jaoks ei muutu midagi jne, jne.

Tuletan meelde, et see 290 nõue on ju vaid neile, kellelt peab kohtu kaudu omaenda lapse jaoks raha välja nõudma. Kui teine vanem peab seetõttu kohtusse minema, on loomulikult juba viha nii suur, et nõutakse maksimumi. Enamik elatise suuruse üle kisajaid ei maksa vabatahtlikult omaenda lapse jaoks sentigi!

Oh, mine loe parem EP:
“Manipuleerimine viis sihile: ema, kellel ükski kohtuaste ei leidnud mingit süüd ja kes oli kogu aeg oma lapsi südamest armastanud, jäi oma lastest ilma. Vähe sellest, tema lapsed vihkavad teda kogu südamest”.

http://epl.delfi.ee/uudised/manipuleerimine-ja-voorandamine-vanemad-ei-moista-kui-tosiselt-lapsed-sellistel-juhtudel-kannatavad?id=88166193

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt 25.11 19:38; 25.11 21:58; 26.11 02:06; 26.11 19:33; 27.11 08:30; 27.11 10:37; 27.11 16:36; 27.11 16:50; 27.11 17:30; 27.11 18:11; 27.11 18:43; 27.11 23:40; 28.11 08:09; 28.11 19:56; 28.11 20:45; 28.11 21:05; 28.11 22:35; 28.11 22:56; 01.12 14:27; 01.12 14:39; 01.12 21:29; 11.01 21:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 162 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapse elatis 2020 – suurendamine