Esileht Pereelu ja suhted Lapse elukaaslase vanemad

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Lapse elukaaslase vanemad

Kuidas saate läbi oma lapse elukaaslase vanematega? Mul on ühele pojale sattunud selline elukaaslane, kelle mõttemaailm ja tõekspidamised meie pere omadega kuidagi ei klapi. See on ka meie kohtumistel näha, et naeratava maski taga valitseb peidetud pinge. Ma ei ole veel kohtunud tema vanematega, aga tunnen juba ette vastumeelsust. See tunne pole tulnud tühja koha pealt, vaid on tekkinud nooriku juttudest oma vanemate kohta.  Noh, nagu ikka räägitakse oma vanematest aegajalt. Pojal on selle noorikuga vastsündinud laps, nii et ilmselt me siiski peame neid nö. minia vanemaid mingil hetkel nägema.

+17
-36
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 14:03; 19.01 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul isiklikult ei ole raske ükskõik kellega läbi saada. Kuna poeg on selle naisega juba lapse saanud, oled selle perega mingil määral seotud elu lõpuni. Tuleb lihtsalt paratamatusega leppida ja õppida neid inimesi tundma, saada aru, milles on nemad head (sest igal inimesel on ka mingi hea omadus). Leiad selle ühise, neutraalse teema, millest nendega vestelda, väldid teemasid, milles teil on totaalselt erinev arusaam asjadest. Ja oled lihtsalt viisakas. Ega rohkem, kui laste ja lapselaste sünnipäeval ju nende vanematega suhtlema ei pea. Pole just üliraske paar korda aastas suvalist seltskonda ära taluda. Mina olen ka leidnud, et see, et mina juhtumisi läbi elu ainult õigeid otsuseid olen teinud, ei tähenda, et ma võiksin kellegi teise elu ja valikuid hukka mõista, meil kõigil on niivõrd erinev baas kodu, tervise, vaimsete võimete, juhuste ja muus osas, et ei ole minu asi kritiseerida, katsun pigem mõista. Endale mingeid ebameeldivaid kohustusi lisada ma kellelgi ei luba, julgen oma arvamuse välja öelda ja ei-le kindlaks jääda, seega on kõik kohtumised üleelatavad.

+39
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on võimalik, et te ei ole kohtunud ega tutvunud neiu vanematega? Laps on ju olemas? Kas on mingi põhjus, miks pole teiega tutvuma tuldud või pole te ise tutvuma läinud?

Niisama mingi jutu põhjal ma kellegi üle ei otsustaks. Noortel võib esineda küllaltki kallutatud arvamus oma vanemate suhtes. Jätaksin eelarvamused koju ja läheksin sõbralikult kokku saama. Oma silm on kuningas.

Mis seal ikka, eks tuleb need sugulased omaks võtta.

+15
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ühele pojale sattunud selline elukaaslane, kelle mõttemaailm ja tõekspidamised meie pere omadega kuidagi ei klapi.

Elukaaslane ei saa sattuda. Teie poeg valis endale elukaaslase ja valis ka temaga lapse saamise. Peaksite oma poja valikuid aktsepteerima ja mõtlema, kas mitte teie enda kasvatus neid valikuid ei mõjutanud.

Mina ühtin selle eelmise käoga, kes soovitas eelarvamused kõrvale jätta ja leida minia (NB! mitte nö minia!) vanemates ainult head ja väga head. Pole vaja nina püsti ajada ja ennast paremaks pidada. Ühel hetkel võib teil nende inimeste poolehoidu väga vaja minna ja siis kahetsete, kui olete ülbed olnud. Normaalne inimene peaks suutma ka endast erinevaid eluvaateid aktsepteerida.

+44
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et ükskõik kui erinevad ollakse, võiks laste pärast normasalselt suhelda, kui olukord nõuab. Sellised kokkusamised, mis peavad laste pärast olema. Sest kui üldse ei klapi või ei sobi miskipärast, siis tihedamalt suhtlema ei pea ega aretama rohkem.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus on, et jutte ei saa iial võtta tõepähe. Kui sulle mingid teised asjad tunduvad veidrad, siis miks arvad, et tema jutud vanematest pole samasugused. Lapsed iseseisvuvad läbi protesti vanemate suhtes ja sellise jalgu trampiva lapse juttu tema vanematest ei saa võtta küll vanemate kirjeldusena. Tegelikult on see äärmiselt kahetsusväärne, et oma mulje kujundatakse juba ENNE kui inimesega kohtutud ollakse. Saan aru ,et noored on veel vähese elukogemusega, et peavad teiste jutte võtma arvesse, aga keskealised ja vanad inimesed? Kas tõesti arvamuse kujundamiseks tuleb kasutada nooremate inimeste räägitud lauseid?

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen teemaalgataja. Jah, ma tahtsingi rohkem vist natuke kellegi õlal nutta :). Aitäh, see jutt teilt kõigilt oli toetav, tegelikult mõtlen ma ju ise ka nii nagu siin soovitati, et olukorraga tuleb leppida ja võtta sellest parim. Lihtsalt minu enda ootused on alati olnud hoopis teised, et ma sellest teisest perest ehk sõbrad leian….aga praegu nii ei näi. No vaatame, mis aeg toob, äkki ma eksin. Siin keegi imestas, et laps on juba olemas, aga me pole nooriku vanematega tuttavad. Tegelikult on nii, et oleme tahtnud tutvustamise hetke noorte valida jätta, see on tõesti kahtlaselt veninud. Näen selle taga ka noorte kõhklusi, et me ilmselt kuigi hästi ei sobi.

 

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 14:03; 19.01 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

on ühele pojale sattunud …. tunnen juba ette vastumeelsust.

Elukaaslased satuvad, lapsed juhtuvad ja ise mõtled aga ridamisi asju välja?

Selliste tegelastega on vist tõepoolest sama lollakat seltskonda raske leida.
Kes teiesugustega sarnane oleks; enamuses inimesed on siiski normaalsed.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 15:21; 20.01 02:33; 20.01 10:25; 20.01 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Jah, ma tahtsingi rohkem vist natuke kellegi õlal nutta :). Aitäh, see jutt teilt kõigilt oli toetav, tegelikult mõtlen ma ju ise ka nii nagu siin soovitati, et olukorraga tuleb leppida ja võtta sellest parim. Lihtsalt minu enda ootused on alati olnud hoopis teised, et ma sellest teisest perest ehk sõbrad leian….aga praegu nii ei näi. No vaatame, mis aeg toob, äkki ma eksin. Siin keegi imestas, et laps on juba olemas, aga me pole nooriku vanematega tuttavad. Tegelikult on nii, et oleme tahtnud tutvustamise hetke noorte valida jätta, see on tõesti kahtlaselt veninud. Näen selle taga ka noorte kõhklusi, et me ilmselt kuigi hästi ei sobi.

Minu ja mu mehe vanemad kohtusid ka alles peale meie esimese lapse sündi. Täiesti juhuslikult tulid meile samal päeval nö katsikule.  Ma küll pikalt ei kaalunud, kas vanemad peaks omavahel sobima või mitte; see lihtsalt tundus täiesti kolmandajärgulise tähtsusega teema (mingi vanemate tutvustamise üritus), millega oma peakest vaevata.

See oli 20 aastat tagasi. Ning senini saaavad me vanemad (minu poolt küll vaid isa, ema suri  aastaid tagasi) omavahel täitsa hästi läbi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 15:26; 23.01 10:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh. Ma olen oma mahega juba 10 aastat koos, oleme mitu aastat abielus ja meil on kaks last. Aga minu vanemad pole tema vanematega mitte kunagi kohtunud. Minu vanemad on huvi üles näidanud, aga mehe vanemad üldse mitte. Nad on täiesti erinevad inimesed, elavad erinevates riikides, räägivad erinevaid keeli. Minu meelest pole vaja liigselt pingutada ja taga nutta seda “sõprust”.

Ma panustaks pigem oma lapselapse emaga suhete soojendamisele ja tema suhtes avatud olemisele, kui sulle on oluline selle väikese inimesega, veresugulasega tulevikus läbi saada. Miks on see noor ema teie juures pinges, kuidas saate teda paremini oma ellu kaasata, tema elu mõista… ? Mina olen nii tänulik, et mehe vanemad on mind nö vastu võtnud ja saan nendega väga hästi läbi.

 

+19
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ja mu mehe vanemad kohtusid esimest korda paar aastat tagasi ja teine kohtumine oli eelmisel talvel minu juubelil. Nad elavad Eesti erinevates paikades ja juhuslikku kohtumist ei saa tekkida. Jõulud veedame tavaliselt kord ühe või teise juures.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Tuleb lihtsalt paratamatusega leppida ja õppida neid inimesi tundma, saada aru, milles on nemad head (sest igal inimesel on ka mingi hea omadus).

Tegelikult ikka ei ole küll.

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naljakas, et TA suurem mure on enda võimalik läbisaamine minia vanematega (kellega vaevalt hiljem üldse läbi hakatakse käima kui seni pole seda teinud), kui asjaolu, et omaenda poja naisevalik ei ole tema jaoks sobiv

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, mida siin nutta, et lootsid  naise vanemate näol sõbra leida – eriti, kui sa ei ole neid isegi näinud?

Minu pojal on ka elukaaslane, tore ja armas neiu, ei ma ei mõtle sellele, et nende vanemad peaksid minu sõbrad olema – ma kindlasti saan nendega hästi läbi, usaldan poja valikut. Poeg ei vali ju naist selleks, et ema saaks endale tema ämma näol sõbranna. Minu vanemad kohtuva ka mehe vanematega harva – vahemaad on suured ja tervised kehvad, aga kui kokku saavad – siis rõõmustavad, räägivad juttu, kiidavad lapsi-lapselapsi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vähegi võimalik, ma soovitaks oma eelarvamused maha suruda ja üritada vähemalt minia ja tema vanematega viisakas olla. Sõbrannatama sa nendega ei pea. Ole ainult viisakas ja sõbralik.

Mina olen see minia, kelle osas ämmal oli aastaid nina vingus. Ta arvustas ka mu vanemaid. Selle tulemus peale 20 abieluaastat on see, et ämm praktiliselt ei tunne oma lapselapsi, sest ma ei suuda lapsi viia inimese juurde, kes minuga on ebaviisakas ja alatu. Lapsed näevad ämma minimaalselt, ainult üksikutel kohustuslikel sündmustel aastas, selliselt ei teki neil omavahel mingit sidet. Kas sa seda soovidki? Poja lapsed võivad jääda oluliselt kaugemaks kui tütre lapsed, sest kui sa poja naist ja laste ema halvustad/sarjad, siis on ühel naisel väga lihtne oma lapsed teise vanaema juurde viia, kes nende ema või isa ei halvusta. Sinu juurde tullakse viimases järjekorras. Kui üldse.

Suhe poja elukaaslase, vanemate ja lastelastega kestab aastaid…

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt minu enda ootused on alati olnud hoopis teised, et ma sellest teisest perest ehk sõbrad leian….aga praegu nii ei näi. No vaatame, mis aeg toob, äkki ma eksin.

Meie vanematega läks nii, et aasta aega said suurepäraselt läbi, nagu sõbrad. Siis aga keeras äi ühel koosviibimisel suuremat sorti käki kokku ja peale seda on suhtlus 0. Kahju on. Sul on vähemalt see eelis, et ootused pole kõrgel.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin nüüd mõtlema, et pean ka ütlema poegadele, et valigu naised selle järgi, et mina ja isa saaksime nende vanemate näol endale head sarnaste huvidega sõbrad! 😀

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noortel on niigi palju muutusi elus selle lapsega seoses ja sina oma tõekspidamistega. Muidugi on naine pinges, kui üritab ämmale meeldida. Ka sinu jaoks on olukord uus, teine pere, said vanaemaks. Võidki öelda, et ka mulle on olukord uus, katsume kuidagi toime tulla. Võta pingeid maha, kaasa miniat rohkem (ääri-veeri küsi, kas nii sobib, kuidas sina teha tahaks), paku et hoiad beebit vahepeal, käi pesus, mine poodi/jalutama jne.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu elukaaslase vanemad on minu ema näinud kaks korda. Neile ta ei meeldinud, mis on mõistetav, sest mu emaga on raske suhelda. Mina ja mu ema oleme tàiesti erinevad, ning õnneks mu elukaaslase vanemad seda ka teavad. Kokku peavad nad ilmselt veel kokku juhtuma ja õnneks mehe vanemad on väga viisakad ja kannatavad ära.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et hea läbisaamine algab eelarvamuste vabast suhtumisest. Ära tee ennatlikke järeldusi inimeste kohta, keda sa näinudki pole. On palju inimesi, kellel on väga selged seisukohad, aga nad ei suru neid teistele peale. Ja on inimesed, kes igas olukorras konflikti otsivad. Anna endast parim, et mitte olla see teine tüüp. Minu ja mehe vanemad kohtuvad heal juhul korra-paar aasta jooksul, täiskasvanud inimesed suudavad need paar kohtumist aastas viisakalt vastu pidada isegi siis, kui vaated elule on väga erinevad. Konfliktsetega on muidugi raskem, aga eks peab ise ka püüdma selle tekkimist ennetada, kui tead, et see tekkida võib.

Mul on mehe õde selline, kes igale poole alati märkimisväärselt hiljaks jääb (ka iseenda pulma). Näiteks kutsud lapse sünnipäevale, ta ekstra palub, et äkki alustaks tund aega varem, sest see sobiks tema lapse uneajaga paremini. Mina tulen vastu ja pidu algabki talle sobival ajal, aga tema jõuab kohale 1,5 tundi peale algust. Alguses häiris see mind meeletult, aga nüüd ma võtangi nii, et kui peame koos kuhugi minema, siis enne uksest ei välju, kui nad tõesti päriselt kohal on. Kui on üritus, mille alguseks tahan kindlasti kohale jõuda (kontsert, vanaema juubel jms), siis välistan sinna koos minemise (ei mingit auto jagamist) ja kui on täpsest saabumisajast ükskõik (mõni laat, koos randa vmt), siis võime ju temaga koos minna.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin nüüd mõtlema, et pean ka ütlema poegadele, et valigu naised selle järgi, et mina ja isa saaksime nende vanemate näol endale head sarnaste huvidega sõbrad! ????

Veel kindlam on, kui pojad abielluvad juba vanade sõprade tütardega. Selle võib juba nende sündides sõpradega kokku leppida, mõnel pool ja mõnel ajal on nii tehtud ju küll.

+17
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 21:00; 20.01 19:59; 22.01 13:53; 23.01 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ja mehe vanemad tutvusid ka alles siis kui olime mehega juba 7 aastat koos elanud- tulid koos teisest linnast lapse sünni puhul külla haiglasse. Varem pold nagu põhjust.

Mina sinu asemel neid jutte ei usuks, nt ma pole oma ämma kõige suurem fänn, aga minu emaga saab ta küll suurepäraselt läbi. Kui see kohtumine peaks juhtuma proovi olla eelarvamusteta, viisakas ja sõbralik. Küll kõik läheb hästi.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmmm… tunnen oma meest 11 aastat ja abielus neist 6… meil on kolm last. Ja meie vanemad pole kunagi kohtunud ja pole sellist mõtetki tulnud… Miks PEAB? Ei pea ju…

+5
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 23:10; 20.01 10:34; 23.01 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mmm… tunnen oma meest 11 aastat ja abielus neist 6… meil on kolm last. Ja meie vanemad pole kunagi kohtunud ja pole sellist mõtetki tulnud…

Igasugu ekstreemi on maailmas olemas.
Iseasi, kas sellest peaks perekoolis valju häälega kisama? Ma arvan, et mitte.

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 15:21; 20.01 02:33; 20.01 10:25; 20.01 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ja mu mehe vanemad on vääääga erinevad (mina ja mees tegelikult ka), aga keegi ei sunni neid pidevalt suhtlema, samas läbi saadakse viisakalt ja visatakse naljagi. Päris solvav oleks, kui ämm puhtalt erinevuse tõttu juba nii minu kui mu vanemad nö maha kannaks. Mina ja mees oleme üksteist välja valinud (tõesti, ei ole teineteise otsa kogemata koperdanud ega vastutahtmist koos) ja oleme oma valiku üle väga õnnelikud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga võib olla et sul on lihtsalt eelarvamus.
Minu lapsed pole ka minu põhimõtega elule. Või õigemini on neil teised vaated. Kindlasti on osa neist tingitud nende vanusest. Ikka põlvkond vahet. Tihti tundub mulle et nad oleks kuo kuu pealt kukkunud. Ja kindlasti ka vastupidi on-Mina see veidrustega lubjakas.
Nii et äkki polegi teil nende vanenatega nii palju erinevusi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ja mehe vanemad ei ole ka kohtunud ja tõenäoliselt ka kunagi ei kohtu. Kui üldse, siis mehe emaga neid tuttavaks teha võiks küll, mehe isa ja selle uue naisega aga kindlasti mitte.

Ma pakun et miks pole teemaalgataja peret ja minia peret omavahel tuttavaks tehtud- asi on perekonnasegadustes. Su poja noorikul vast pole põhjust oma vanemate ja päritolu osas uhkust tunda või siis on see kodu selline, kuhu võõrast sisse lasta ei kannata. Meie pere puhul miks pole vanemaid omavahel tuttavaks tehtud, on põhjus lihtne. Mehe isa lõhkus pere. Sellel põhjusel, et mehe ema ja ta isa uus naine ei mahuks ühte ruumi, abiellusime näiteks ilma ainsagi külaliseta. Parem siis uhkelt ilma kui sitalt saanud.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.01 09:43; 20.01 11:59; 22.01 11:56; 22.01 12:44; 23.01 14:05; 25.01 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellel põhjusel, et mehe ema ja ta isa uus naine ei mahuks ühte ruumi, abiellusime näiteks ilma ainsagi külaliseta.

Ülejäänud 98 külalist oleks ju sinna ruumi mahtunud?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 15:21; 20.01 02:33; 20.01 10:25; 20.01 18:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mmm… tunnen oma meest 11 aastat ja abielus neist 6… meil on kolm last. Ja meie vanemad pole kunagi kohtunud ja pole sellist mõtetki tulnud…

Igasugu ekstreemi on maailmas olemas.

Iseasi, kas sellest peaks perekoolis valju häälega kisama? Ma arvan, et mitte.

Miks just ekstreemi? Täiesti juhuste kokkusattumus, ei midagi muud.

Mu mees on oma pere noorim ja seetõttu nö vanade vanemate laps (tema sündides oli ta ema 38), mina olen vastupidi pere esimene ja noorte vanemate laps (ema oli 20, kui sündisin). Meie vanusevahe mehega on 5,5 aastat. On see ekstreemne?

Meie vanemad on niipalju erinevad, et kumbki pool pole tõsisemat huvi tundnud üksteise vastu, seda enam, et elukohad üksteisest 190km kaugusel. Muidugi teatakse üksteisest mõndagi läbi meie juttude, me ise suhtleme ju mõlema poolega.

Kas ma ei oleks tohtinud omale sobivas eas mehega suhet alustada, kuna meie vanemate vanusevahe on juhtumisi ca 25 aastat?

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 23:10; 20.01 10:34; 23.01 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks, ära tekita eelarvamusi! Sulle ei meeldi oma minia (ilma, et midagi halba oleks tema kohta öelda, vaid lihtsalt ei meeldi) ja kannad need tunded tervele suguvõsale.

Võta vabamalt. SULLE ei peagi minia meeldima. Su pojale peab meeldima. Ja minia pere ei pea kellelegi meeldima. Palju ikka suheldakse väi/minia perega? Kohtud ehk ainult lastelaste sünnipäevadel. Isegi pulm on ju ainult üks kord ja siis ei pea ka seal terve õhtu nendega vestlema.

Selle asemel proovi sõbralikumalt miniasse suhtuda. Võibolla on see pinge temas sellest, et sinust kiirgab igatepidi, et ta ei meeldi sulle? Lõpuks on ta sinu lapselaste ja veel ehk tulevastegi ema ja nagu ikka, mida kehvemad su suhted temaga on, seda vähem infot lastelaste kohta saad – sest ega pojad ju ei räägi oma emadega nii nagu tütred oma emadega! Ja kui poja suhe läheb lörri, siis tead ju küll, kelle juurde tõenäoliselt lapselapsed elama jäävad

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapse elukaaslase vanemad