Esileht Pereelu ja suhted Lapse elukoha registreerimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Teema: Lapse elukoha registreerimine

Postitas:
Kägu

Ostsin uue korteri ja soovin olemasoleva maha müüa. Lapse isa ei ela juba aastaid meiega, suhtlust ei toimu. Lapse elukoha registreerimiseks on vaja lapse isa nõusolekut, aga ta ei anna seda. Kas laps jääb nüüd “paberil” korteri uute omanike juurde elama senikauaks, kuni lapse isaga kohtus hakkan käima? Kui kaua see aega võtab? Elukoha muutus toimub sama omavalitsuse piires, aga sellele lisandub sügisel koolivahetus. Kas selle jaoks on ka lapse isa nõusolekut vaja või saab lapse vähemalt kooligi saata nii, et ei peaks selleks kellegi käest luba paluma?

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine kohalikku omavalitsusse vastava ametniku juurde kohale ja räägi oma lugu ära. Nad ju näevad, et isa ei ela lapsega samal aadressil. Mul oli kunagi sarnane asi, sain isa nõusolekuta. Ei pidanud tegelikult isegi kohale minema, sai telefoni teel korda. Aga see oli ammu.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ammu ju saigi ilma nõusolekuta. Praegusesse elukohta samamoodi regasin nii, et laekusin lapse sünnitunnistusega kov tädile leti taha ja oligi tehtud. Aga enam ei saa nii.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan nii aru, et kuna alaealise lapse elukoha registreerimisel tuleb esitada ka teise hooldusõigusliku vanema nõusolek , siis vaidluse korral tuleb pöörduda kohtu poole. Ainuhooldusõigusega saab vist üks vanem otsustada.

https://www.eesti.ee/et/elusuendmused/vahetan-elukohta

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.juristaitab.ee/et/hooldusoigus/kes-otsustab-lapse-elukoha-ule

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi nimemuutmisest ka midagi jeleena230?

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ükski ametnik ei tohi muuta lapse elukohta ilma isa nõusolekuta, kui teil on ühine hooldusõigus, küll aga võib ta isaga ühendust võtta, kutsuda välja ja pakkuda lahendusi. Kui ei aita, siis pöördud kohtusse otsustusõiguse saamiseks, kui laps on sinuga elanud jne – ei tohiks see aega võtta.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohtusse avaldus igakordse otsustusõiguse emale üleandmiseks, koos esialgse õiguskaitsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostsin uue korteri ja soovin olemasoleva maha müüa. Lapse isa ei ela juba aastaid meiega, suhtlust ei toimu. Lapse elukoha registreerimiseks on vaja lapse isa nõusolekut, aga ta ei anna seda. Kas laps jääb nüüd “paberil” korteri uute omanike juurde elama senikauaks, kuni lapse isaga kohtus hakkan käima? Kui kaua see aega võtab? Elukoha muutus toimub sama omavalitsuse piires, aga sellele lisandub sügisel koolivahetus. Kas selle jaoks on ka lapse isa nõusolekut vaja või saab lapse vähemalt kooligi saata nii, et ei peaks selleks kellegi käest luba paluma?

Sul asjad lappes. Esiteks, korteri uus omanik lõpetab sinu lapse elukoha registreeringu nagu naksti paari klikiga kui vaid soovib.

Ja normaalne teadlik inimene sooviks.

Teiseks, ise lisad paari klikiga lapse elanikuna oma uude korterisse. Mis nõusolek?

Ma seda teinud oma laste puhul korduvalt, e-süsteem pole elus mingit isa nõusolekut küsinud.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma seda teinud oma laste puhul korduvalt, e-süsteem pole elus mingit isa nõusolekut küsinud.

Eesti.ee kaudu tehes kindlasti läheb kanne ka teisele vanemale kinnitamisele.
See ei tähenda, et te koos peate midagi allkirjastama vm
Kindel, et see kanne isa pool veel seal üleval ei “ripu” kinnitamata?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisel aastal kirjutasin lapsed uude elukohta sisse ning enne avaldust ei rahuldatud kui laste isa oma nõusoleku andis. Kõike saab teha õnneks interneti kaudu. Ei saa aru miks isa peaks keelduma uude kohta registreerimisest. Kuna inimene ilma elukohata ei saa, siis minu teada uus omanik ei saa kedagi ise “välja kirjutada”. Korteri müüsin maha, siis jäi lihtsalt kokkulepe, et kuu jooksul peame ennast vanast kohast välja kirjutama.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa aru miks isa peaks keelduma uude kohta registreerimisest

Sest et kiusu ajada ja “koht kätte näidata”. Kui tegemist oleks mõistliku isikuga, siis ma poleks ju lahku läinudki, mõistlikud inimesed saavad iga probleemi ära lahendatud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma seda teinud oma laste puhul korduvalt, e-süsteem pole elus mingit isa nõusolekut küsinud.

Eesti.ee kaudu tehes kindlasti läheb kanne ka teisele vanemale kinnitamisele.

See ei tähenda, et te koos peate midagi allkirjastama vm

Kindel, et see kanne isa pool veel seal üleval ei “ripu” kinnitamata?

Täiesti kindel, laps kirjutati kenasti “sisse” minu avalduse põhjal. Kaks klikki.

Me küll ka elame koos ja oleme abielus, võibolla siis ei nõuta isa nõusolekut? Samas kus riik peaks teadma, kes reaalselt koos elab?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma seda teinud oma laste puhul korduvalt, e-süsteem pole elus mingit isa nõusolekut küsinud.

Eesti.ee kaudu tehes kindlasti läheb kanne ka teisele vanemale kinnitamisele.

See ei tähenda, et te koos peate midagi allkirjastama vm

Kindel, et see kanne isa pool veel seal üleval ei “ripu” kinnitamata?

Täiesti kindel, laps kirjutati kenasti “sisse” minu avalduse põhjal. Kaks klikki.

Me küll ka elame koos ja oleme abielus, võibolla siis ei nõuta isa nõusolekut? Samas kus riik peaks teadma, kes reaalselt koos elab?

Su abikaasa ja lapse isa ei ole samale aadressile registreeritud? Kui on, siis täiesti erinev teema ju.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me küll ka elame koos ja oleme abielus, võibolla siis ei nõuta isa nõusolekut? Samas kus riik peaks teadma, kes reaalselt koos elab?

Küsi abikaasalt üle, äkki ikka andis nõusoleku. Isa nõusolekut on vaja olenemata kas abielus v mitte

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rahvastikuregistris elukohateates ka kirjas, et isa on andnud e-nõusoleku sellel kuupäeval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saanud juba 2016. aastal ilma isa nõusolekuta last endaga samasse elukohta registreerida. Tegin e-süsteemis avaldused ära ja siis KOVi spetsialist varsti juba helistas, et esitage ka isa nõusolek. Ma tegin nii, et kirjutasin/vormistasin avalduse wordi dokumendis valmis ning saatsin selle lapse isale ja palusin digitaalset allkirja. Õnneks allkirjastas ära. Kes väidavad, et saavad elukohakannet ilma lapse isa nõusolekuta muuta, neil on luulud või toimus asi 20 aastat tagasi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna inimene ilma elukohata ei saa, siis minu teada uus omanik ei saa kedagi ise “välja kirjutada”. Korteri müüsin maha, siis jäi lihtsalt kokkulepe, et kuu jooksul peame ennast vanast kohast välja kirjutama

Korteriomanikul ON õigus välja kirjutada oma pinnalt need, kes seal reaalselt ei ela.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korteriomanik teeb avalduse KOV’ile, see edastakse isikule ja kui ei esita tõendeid/ei vaidle, siis n.ö. kirjutatakse välja nii, et elukoht jääb kohaliku omavalitsuse üksuse nimi – Tallinn, Jõhvi vald jne. Väljakirjutust ei ole olemas, on uus sissekirjutus, mis tühistab eelmise. Lisaks veel – alaealine laps elab reegline ühe vanemaga ühel aadressil.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse elukoha registreerimiseks on vaja lapse isa nõusolekut, aga ta ei anna seda.

Mis mõttes 😀

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

üks-ühele mahakirjutatud eelmisest “Sotid selgeks”  saatest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse elukoha registreerimiseks on vaja lapse isa nõusolekut, aga ta ei anna seda.

Mis mõttes ????

Misasi sul arusaamatuks jääb?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei annaks ka allkirja kui teine otsustab lapse ei tea kuhu viia. Nõu, nõu! Oletame, et uus elukoht on ostetud Nursipalusse.  Mina ka ei tahaks, et mu laps elaks sõjatelgi kõrval.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei annaks ka allkirja kui teine otsustab lapse ei tea kuhu viia. Nõu, nõu! Oletame, et uus elukoht on ostetud Nursipalusse. Mina ka ei tahaks, et mu laps elaks sõjatelgi kõrval.

Oleta vähem. Kirjutati, et sama KOVi piires. Miks ei tea kuhu ja mis Nursipalu?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mis Nursipalu?

Ei tea, kas peaks kasutajate vanust 14-lt tõstma? Kas 16 aastane juba teab kus on Nursipalu??

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei annaks ka allkirja kui teine otsustab lapse ei tea kuhu viia. Nõu, nõu! Oletame, et uus elukoht on ostetud Nursipalusse. Mina ka ei tahaks, et mu laps elaks sõjatelgi kõrval.

Enamik lapsevanemaid ei luba lapsel vanemaga teise linna ega asulasse kolida, see jääb ära nagunii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna inimene ilma elukohata ei saa, siis minu teada uus omanik ei saa kedagi ise “välja kirjutada”. Korteri müüsin maha, siis jäi lihtsalt kokkulepe, et kuu jooksul peame ennast vanast kohast välja kirjutama

Korteriomanikul ON õigus välja kirjutada oma pinnalt need, kes seal reaalselt ei ela.

Täpselt! Omanik kirjutab välja kõik registreeritud elanikud paari klikiga kui tahab. Mingit nõusolekut sinult ei küsita.

Olen seda ise korduvalt teinud, nii on.

Kui teil on notariaalne kokkulepe, et 30 päeva saate veel seda korterit elukohana näidata, siis see ongi erikokkulepe.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei annaks ka allkirja kui teine otsustab lapse ei tea kuhu viia. Nõu, nõu! Oletame, et uus elukoht on ostetud Nursipalusse. Mina ka ei tahaks, et mu laps elaks sõjatelgi kõrval.

Enamik lapsevanemaid ei luba lapsel vanemaga teise linna ega asulasse kolida, see jääb ära nagunii.

Siis need ei mõtle lapse peale, vaid et saaks teisele vanemale “ära panna”. Kas kuni kolimiseni üldse tunti lapse vastu huvi? Kui ei, siis mida on üldse kobiseda. Saan aru, et laps viiakse välismaale, aga Eesti on nii väike, et ühest otsast teise kord nädalas sõita ei ole probleem

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis need ei mõtle lapse peale, vaid et saaks teisele vanemale “ära panna”. Kas kuni kolimiseni üldse tunti lapse vastu huvi? Kui ei, siis mida on üldse kobiseda. Saan aru, et laps viiakse välismaale, aga Eesti on nii väike, et ühest otsast teise kord nädalas sõita ei ole probleem

Siis lahendab kohus, kui huvi ei tuntud ja takistusi tehakse. Ega ma ka ei lubaks teise linna lapsi viia. Eesti on väike, aga olen minevikus pidanud aastaid sõitma. Ei meeldi ja enam mingi valemiga ei taha.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Misasi sul arusaamatuks jääb?

Isa ei luba põhimõtteliselt ühest elukohast teise kirjutada? Mis põhjusel? Kus te selliseid poolearulisi leiate?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapse elukoha registreerimine