Esileht Pereelu ja suhted Lapse elukoha registreerimine

Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )

Teema: Lapse elukoha registreerimine

Postitas:
Kägu

Ega ma ka ei lubaks teise linna lapsi viia.

Mis see sinu lubada on, kui sa nendega ei ela?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ma ka ei lubaks teise linna lapsi viia.

Mis see sinu lubada on, kui sa nendega ei ela?

No just. Suva, et laps saaks teises linnas paremasse kooli minna või mugavamas kodus elada või et seal oleks teise vanema poolne tugivõrgustik. Peamine, et kägu kuhugi sõitma ei peaks, sest ei viitsi. Las see laps olla 18 aastat sunnismaine ja sissekirjutus valla tasemel kui üürika omanik kirjutas ta välja ja lapsevanem oma elukohta teda regada ei saa, sest kägu ei luba.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see sinu lubada on, kui sa nendega ei ela?

Seda enam ju, panin lingid eelpool. Üksi elades ongi luba vaja, eriti ju.
Ma olen näinud lapse ja tudengina, kuidas bussile tatsavad pisikesed lapsed, ema või isa paneb bussile. Kes tahab, et tema laps elab teises linnas?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No just. Suva, et laps saaks teises linnas paremasse kooli minna või mugavamas kodus elada või et seal oleks teise vanema poolne tugivõrgustik. Peamine, et kägu kuhugi sõitma ei peaks, sest ei viitsi. Las see laps olla 18 aastat sunnismaine ja sissekirjutus valla tasemel kui üürika omanik kirjutas ta välja ja lapsevanem oma elukohta teda regada ei saa, sest kägu ei luba.

Mul pole lapsi, aga tean, et ei luba kõik vanemad. Pealwgi pole lahutus alati mehe soov, vaid naise soov. Ehk siis… ema saab nii lapsed, sest üliharva loobub ema lastega elamisest kui uue mehe ja elu lill.

Mina ei lubaks või siis leiaksime kolmanda linna, kuhu kolida. Kas gümnaasiumisse teise linna laps või kutsekasse võib minna? Muidugi, hariduse eesmärgil. Aga last eraldada tuttavast ümbruskonnast ja inimestest on vale. Siis juba koliks ise ka teise linna.

+1
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga last eraldada tuttavast ümbruskonnast ja inimestest on vale. Siis juba koliks ise ka teise linna.

Mida sa sellega öelda tahad? Et laps peab eluaeg elama korteris, kuhu ta sündis? Suuremat korterit  uuemasse majja ema osta ei tohi?

Siin teemas ju küsitakse sama KOVi piires kolimise kohta, milleks sii toppida Nursipalut või teisi linnu, kuhu on pikk tee sõita?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on see vale, et ka samas KOVis ühelt tänavalt teisele kolides on vaja lapse elukoha registreerimiseks eraldi elava vanema luba. Kes tahab kiusu ajada, on ühe võimaluse lihtsalt juurde saanud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa sellega öelda tahad? Et laps peab eluaeg elama korteris, kuhu ta sündis? Suuremat korterit  uuemasse majja ema osta ei tohi?

Siin teemas ju küsitakse sama KOVi piires kolimise kohta, milleks sii toppida Nursipalut või teisi linnu, kuhu on pikk tee sõita?

Eelpool sõitis keegi sisse LINNA vahetamise teemaga. Linna lapsevanemana muidugi ei luba vahetada.

Kodu (korteri, maja) sama linna või asula piires vahetamine pole ju üldse teema. Seda muidugi peab vanem lubama, mitte saagima sel teemal.

Mina Nursipalut sisse ei toppinud. Mina ütlesin vastuseks, et sinna juba kauguse tõttu ei luba keegi oma last viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on see vale, et ka samas KOVis ühelt tänavalt teisele kolides on vaja lapse elukoha registreerimiseks eraldi elava vanema luba. Kes tahab kiusu ajada, on ühe võimaluse lihtsalt juurde saanud.

Seal oli ju kõik kirjas Ühise hooldusõiguse korral vanemad lahendavad lapse elukoha küsimuse ühiselt,
ainuhooldusõiguse korral otsustab hooldusõiguslik vanem mh lapse elukoha üle.
Jah, ongi nõme nagu lahkuminekud ja lahutused tihtipeale on, aga õnneks on olemas vähemalt kohus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda muidugi peab vanem lubama, mitte saagima sel teemal.

Parandan peab peaks vastu, sest ilmselgelt ju ei lubata, aga jah, ise lubaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin teemas ju küsitakse sama KOVi piires kolimise kohta, milleks sii toppida Nursipalut või teisi linnu, kuhu on pikk tee sõita?

Kas sama KOV on mingi linn Eestimaal. Ei ole ju teada, millises Eesti- osariigis tegevus täpselt toimub. Nursipalu  inimesed peavad peagi kotid võtma ja kodudest lahkuma,  sest seal hakkavad nüüd suurte meeste harjutused. Aetakse üksteist taga ja tehakse harjutusi.  Kas see ema üldse teab, kuhu kolib ja miks isa vastu on.  Sai elatist küsitud, saab ka selle asja ära küsida.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda enam ju, panin lingid eelpool. Üksi elades ongi luba vaja, eriti ju. Ma olen näinud lapse ja tudengina, kuidas bussile tatsavad pisikesed lapsed, ema või isa paneb bussile. Kes tahab, et tema laps elab teises linnas?

Ehk kuna sina oma lapsega koos ei ela, ei lubaks sa teisel vanemal lapsega teise linna kolida, sest sina ei viitsi sõita? Oppaaa.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nursipalu  inimesed peavad peagi kotid võtma ja kodudest lahkuma,  sest seal hakkavad nüüd suurte meeste harjutused. Aetakse üksteist taga ja tehakse harjutusi.  Kas see ema üldse teab, kuhu kolib ja miks isa vastu on.  Sai elatist küsitud, saab ka selle asja ära küsida.

Ju see ema ikka teab, kuhu ta uue korteri ostis. Mida asja sa seda Nursipalut siia pidevalt topid? Ja mis elatise küsimisest jahud? Püsi teemas, ära fantaseeri.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sama KOV on mingi linn Eestimaal. Ei ole ju teada, millises Eesti- osariigis tegevus täpselt toimub.

Seda vähem on sul mõtet mingist Nursipalusse kolimisest leierdada, kuna sa ei tea üldse midagi. V-o tahab ema kolida lihtsalt Annelinnast Tammelinna. Milleks jama kirjutada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk kuna sina oma lapsega koos ei ela, ei lubaks sa teisel vanemal lapsega teise linna kolida, sest sina ei viitsi sõita? Oppaaa.

Mis mõttes? Lapsega ei elata koos siis, kui vanemad lähevad lahku. Vanemad võivad lahku minna erinevatel põhjustel. Näiteks põhjusel, et ema leidis uue mehe, kelle juurde kavatseb teise linna või riiki kolida. Kui mina oleksin isa, siis ma loomulikult ei lubaks. Mina olen ju teine vanem ja mina kasvatan ka last, lihtsalt ei ela lapsega alaliselt ühes kodus. Samamoodi kehtib ka vastupidises olukorras, kus mees leiab uue naise. Samamoodi sina ju naisena ei lubaks tal minna elama näiteks Viljandisse ja ise elad Narvas. Või lubaksid?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolida võib siis, kui oleme lastetud, siis võib jah, täna Austraalias elada, nädala pärast juba uues riigis. Lapsed seavad piirid ja ÕNNEKS õpetavad inimesi vastutama, et ei saa lihtsalt kusagile minna. Lapsevanemaks saamine on teadlik valik. Kui see ei sobi, siis tuleb asja kohtus arutada ja kui kohus siiski annab loa emal minna Viljandisse elama, siis teeme nii, aga seni on ju rumalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja palun sellele mitte vastata, sest sina teed nii, nagu sina tahad. Minu arvamus on vankumatu ja tõesti ei näe vaidluseks mõtet. Ärme solgi teemat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga seni on ju rumalus.

Tõesti? Kui lahuselav vanem pole mitu aastat lapse vastu huvi tundnud ega suhelnud, aga järsku peab vajalikuks keelata lapsel sama linna teise linnaossa parematesse tingimustesse  kolida? Kelle rumalus see küll on? Mu meelest bürokraatia rumalus. Et ikka niigi ülekoormatud kohtuametnikel tööd jaguks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti? Kui lahuselav vanem pole mitu aastat lapse vastu huvi tundnud ega suhelnud, aga järsku peab vajalikuks keelata lapsel sama linna teise linnaossa parematesse tingimustesse  kolida? Kelle rumalus see küll on? Mu meelest bürokraatia rumalus. Et ikka niigi ülekoormatud kohtuametnikel tööd jaguks.

Mina räägin sellest, kui minnakse lahku ja lahusolev vanem tunneb lapse vastu huvi. Sinu näitel ju ilmselt jääb ema kohtus võitjaks või ma eksin?

Mis bürokraatia? Kuidas sa tõestad, et huvi ei tunne? Mille alusel? Kui lapsi tehakse kahekesi, siis on kahekesi ka vastutus. Kui tehakse spermadoonoriga, siis ametlikult isa ju pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui liiga kergekäeliselt tehtakse otsuseid, siis ju võivad emad ja isad oma suva järgi igale poole kolida ja lapsi kaasa võtta. Nii ka ei saa. Ja mis mõttes minnakse paremasse kodusse? Paljudel juhtudel minnakse lahku ja minnakse hoopis väiksemasse kodusse, sest üksikemal pole nii palju ehk raha vähemalt alguses. Kas siis ei peaks lubama või? Et häärberist kolitakse kahetoalisse? Nojah, kummaline mõtteviis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu näitel ju ilmselt jääb ema kohtus võitjaks või ma eksin?

Loodetavasti jääb jah. Aga miks peaks ema üldse kohtuametnike aega kulutama, kui tahab lihtsalt nt
naabertänavasse kolida, aga lapse isa osutub kiuslikuks?

Mis bürokraatia?

Just seesama bürokraatia, et kõiki lüüakse ühe mütsiga, ega arvestata üldse olusid. Kui lahuselav vanem on kiusaja ja luba ei anna ka sama linna või aleviku piires liikumiseks, siis  muudkui koorma kohtuametnikke, nagu neil oleks aega laialt ja tegevust vähe. Sellest räägingi, et nõme on. Kuigi lapse uus elukoht samas KOVis võib olla eelmisest vaid paari-kolme km kaugusel ja teise vanemaga suhtlemist see üldse ei mõjuta, kui ta üldse suhelda tahaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loodetavasti jääb jah. Aga miks peaks ema üldse kohtuametnike aega kulutama, kui tahab lihtsalt nt
naabertänavasse kolida, aga lapse isa osutub kiuslikuks?

Peresuhted ja inimsuhted on keerulised. Seda peab sellelt isalt küsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just seesama bürokraatia, et kõiki lüüakse ühe mütsiga, ega arvestata üldse olusid. Kui lahuselav vanem on kiusaja ja luba ei anna ka sama linna või aleviku piires liikumiseks, siis  muudkui koorma kohtuametnikke, nagu neil oleks aega laialt ja tegevust vähe. Sellest räägingi, et nõme on. Kuigi lapse uus elukoht samas KOVis võib olla eelmisest vaid paari-kolme km kaugusel ja teise vanemaga suhtlemist see üldse ei mõjuta, kui ta üldse suhelda tahaks.

See ongi nende töö. Nõme või mitte, aga kuidagi tuleb ju vaidlusi lahendada, kui inimesed omavahel enam ei oska või saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peresuhted ja inimsuhted on keerulised. Seda peab sellelt isalt küsima.

Mu meelest peaks seda hoopis seadusandjatelt küsima, miks nad sama KOVi piires ka ei luba ilma teise vanema nõusolekuta lapsel kolida. Ei räägi üldse teise linna, maakonda või riiki kolimisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu meelest peaks seda hoopis seadusandjatelt küsima, miks nad sama KOVi piires ka ei luba ilma teise vanema nõusolekuta lapsel kolida. Ei räägi üldse teise linna, maakonda või riiki kolimisest.

No aga mine küsi juristaitab.ee’st või küsi mõnelt spetsialistilt, miks nii on. Mina ei oska vastata. Mina seadusi ei tee.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peresuhted ja inimsuhted on keerulised. Seda peab sellelt isalt küsima.

Mu meelest peaks seda hoopis seadusandjatelt küsima, miks nad sama KOVi piires ka ei luba ilma teise vanema nõusolekuta lapsel kolida. Ei räägi üldse teise linna, maakonda või riiki kolimisest.

Ja kohtud saaksid tõsisemate probleemidega tegeleda ja ooteajad poleks nii pikad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga mine küsi juristaitab.ee’st või küsi mõnelt spetsialistilt, miks nii on. Mina ei oska vastata. Mina seadusi ei tee.

Siin on ju lihtsalt arutelu ja arvamuste avaldamine. Keegi pole otse sinu käest juriidilist abi palunudki. Arutletakse imeliku seaduse üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei annaks ka allkirja kui teine otsustab lapse ei tea kuhu viia. Nõu, nõu! Oletame, et uus elukoht on ostetud Nursipalusse. Mina ka ei tahaks, et mu laps elaks sõjatelgi kõrval.

Oli öeldud, et isa ei ole lapse vastu juba aastaid mitte mingit huvi üles näidanud. Sel juhul ei olegi isal midagi kobiseda, laps kolib emaga kasvõi Nursipalusse, kui vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk kuna sina oma lapsega koos ei ela, ei lubaks sa teisel vanemal lapsega teise linna kolida, sest sina ei viitsi sõita? Oppaaa.

Mis mõttes? Lapsega ei elata koos siis, kui vanemad lähevad lahku. Vanemad võivad lahku minna erinevatel põhjustel. Näiteks põhjusel, et ema leidis uue mehe, kelle juurde kavatseb teise linna või riiki kolida. Kui mina oleksin isa, siis ma loomulikult ei lubaks. Mina olen ju teine vanem ja mina kasvatan ka last, lihtsalt ei ela lapsega alaliselt ühes kodus. Samamoodi kehtib ka vastupidises olukorras, kus mees leiab uue naise. Samamoodi sina ju naisena ei lubaks tal minna elama näiteks Viljandisse ja ise elad Narvas. Või lubaksid?

Inimesed, palun püsige teemas. Oli ju öeldud, et isa pole ammu lapse vastu huvi tundnud. See on väga erinev olukord sellest, et isa lapse elus pidevalt olemas on, temaga tegeleb ja teda rahaliselt toetab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli sarnane olukord kaks aastat tagasi. Selgitasin telefoni teel olukorda ja muidugi registreeriti laps uude elukohta. Laps ei saa ju jääda sissekirjutuseta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 31 kuni 59 (kokku 59 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapse elukoha registreerimine