Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapse haiguse ajal lapse hooldusleht. Ise olen temaga veel lapsehoolduspuhkusel.

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Lapse haiguse ajal lapse hooldusleht. Ise olen temaga veel lapsehoolduspuhkusel.

Postitas:

Tere, olen esmakordne ema ja seepärast pole veel haige lapse hoolduslehe ja hooldustasude teemaga kokku puutunud.

Vanemahüvitise aeg on läbi, laps 18 ja poole kuune, kuid lapsehooldustasu veel saan, kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Tööl ei käi.

Kas ma saan õigesti aru, et, kui laps haigeks jääb ja ei saa lasteaias käia, siis mina praegu ei saa haige lapse hoolduslehte ning haigekassalt haige lapse hooldamise eest hooldustasu?

Olen tänulik, kui keegi teab vastata.

0
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 14:07; 29.08 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa millegi pärast seaduste copy-paste postitada siia.

Aga leidsin https://www.haigekassa.ee/inimesele/haigekassa-huvitised/hooldushuvitis lehelt, et hooldushüvitise saamiseks peab olema 1) kindlustatud; 2) Peab põetamise tõttu saamata jääma sotsiaalmaksuga maksustatav tulu.

Ning “Üks Eestis elav ning alla 3-aastast Eestis elavat last kasvatav vanem, eestkostja või hooldaja, kellega on sõlmitud kirjalik perekonnas hooldamise leping, või isik, kes kasutab vanema asemel lapsehoolduspuhkust ning kes kasvatab Eestis alla 3-aastast last;” on riigi poolt kindlustatud ning samas riik maksab tema eest sotsiaalmaksu.

Kas see tähendab, et kui riik maksab sotsiaalmaksu, siis mul ei jää sots maksuga maksustatav tulu saamata ja ma ei kvalifitseeru lapse haiguse puhul hoolduslehte ja -tasu saama? Alla 3-aastase lapse puhul lapsehoolduspuhkuse ajal?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 14:07; 29.08 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris lolliks lähevad mammad juba ära: tööl ei käi, aga tahaks haige lapse hooldamise eest hooldustasu saada! Oma lapse! Järgmiseks võiks siis riik juba kassihooldustasu ka maksma hakata.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis tulu sul praegu saamata jääb, kui laps ei saa lasteaias käia?

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hooldusleht on nn puudumistõend lapsevanemale, kes haigestunud lapse hooldamise tõttu peab töölt puuduma. Hooldusleht tuleb tööandjale esitada, et ta töölt puudumist tööluusiks ei märgiks. Hoolduslehe hüvitab Haigekassa.
Hoolduslehele võib jääda ka keegi teine (tööl käiv isik), kui näiteks lapsehoolduspuhkusel viibiv vanem ei saa ise haiget last hooldada (näiteks jääb ise haigeks ja viiakse haiglasse ravile). Se juhul saab hüvitise ikkagi see isik, kes töölt peab puuduma, haigestunud vanem ise ei saa midagi. Ja Haigekassa kontrollib üle, kas lehe andmine oli õigustatud.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, olen esmakordne ema ja seepärast pole veel haige lapse hoolduslehe ja hooldustasude teemaga kokku puutunud.

Vanemahüvitise aeg on läbi, laps 18 ja poole kuune, kuid lapsehooldustasu veel saan, kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Tööl ei käi.

Kas ma saan õigesti aru, et, kui laps haigeks jääb ja ei saa lasteaias käia, siis mina praegu ei saa haige lapse hoolduslehte ning haigekassalt haige lapse hooldamise eest hooldustasu?

Olen tänulik, kui keegi teab vastata.

sa küsi parem, et mille eest riik sulle lapse 3seks saamiseni lapsehooldustasu maksab, kui sa lapse sõime viid ja ise kodus passid

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 17:30; 30.08 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa nagu tahaks haige lapse pealt riigilt preemiat?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oodake, varsti on jälle tuludeklaratsioonide aeg ja siis alles neid pärle veerema hakkab…

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks võimalus teemaalgatajal siiski on. Katkestada LHP, minna tööle tagasi. Siis kui laps haigeks jääb, saabki hoolduslehe võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea äriplaan oleks küll- kui vanemahüvitis läbi, siis külmeta aga laps haigeks ja raha tuleb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea äriplaan oleks küll- kui vanemahüvitis läbi, siis külmeta aga laps haigeks ja raha tuleb.

isegi külmetama ei pea, piisaks perearstile helistamisest, sest praeguses koroonapaanikas ei taha ükski arst köhivat patsienti näha, kui patsient just väga peale ei käi 😀

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 17:30; 30.08 09:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma saan õigesti aru, et, kui laps haigeks jääb ja ei saa lasteaias käia, siis mina praegu ei saa haige lapse hoolduslehte ning haigekassalt haige lapse hooldamise eest hooldustasu?

Ja miks peaks saama?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega haige lapse hooldamise eest haigekassa ju ei maksa. Mitte kellelegi. Haigekassa maksab hüvitist selle eest, kui töölkäiv vanem ei saa tööl käia, kuna on sunnitud haiget last põetama. Tegemist on töötasu (osalise) hüviamisega, mida töötaja lapse haiguse tõttu teenida ei saa, mitte tasuga lapse põetamise eest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapse haiguse ajal lapse hooldusleht. Ise olen temaga veel lapsehoolduspuhkusel.