Esileht Pereelu ja suhted Lapse hooldusõiguste äravõtmine emalt?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Lapse hooldusõiguste äravõtmine emalt?

Postitas:
Kägu

Nimelt oleme elukaaslasega lahku läinud. Naine läks lihtsalt teise mehe juurde. Laps on exiga. Millised võimalused on mul, et lapse kasvatamise õigus minule kui isale tuleks?
Olgu öeldud, et ex elab koos kohtulikult karistatud inimesega ja tema sõnul pidi ka laps hoidma seda meest rohkem. Kuulsin, kui laps ütles talle issi. Mehel pole ametlikult tööd kuid ju ta sahkerdab midagi mustalt.
Mina aga ei ole nõus sellise kasvatamisega, et mingi kriminaalse taustaga tüüp kasvatab minu last.
Kas on kogemusi kellegil milline on tõenäosus, et kui kohtusse pöördun siis saan lapse enese kasvatada?
Kas last emalt võetakse ära ja milliseid tõendeid peaks ma koguma selle tarbeks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Lpase hooldus õiguste ära võtmine emalt?

No mis need tõendid on? Kohtulik karistatus pole issenesest mingi teema, pool eesti meestest on millegi eest kohtulikult karistatud (näiteks mingid noorpõlve vargused-lõbusõidud-purjus juhtimised).
Kohus lähtub hooldusõiguse andmisel/jagamisel eelkõige lapse huvidest. Hooldusõigust vähemalt osaliselt endale nõuda on sul igal juhul õigus, samuti on lapsel õigus sinuga kohtuda:
LKS § 28. \”Suhtlemine lahus elavate vanematega
Lapsel, kes on lahutatud ühest või mõlemast vanemast, on õigus säilitada isiklikud suhted ja kontakt mõlema vanemaga ja lähedaste sugulastega, välja arvatud juhul, kui see kahjustab last.\”
https://www.riigiteataja.ee/akt/121032011050

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui ema ise on korralik, siis last talt kindlasti ära ei võeta. Kohtuga võid sa saavutada lihtsalt mingi ühishoolduse ja määrata ametlikult kohtumisajad. No see ex peaks sul puhta paadialune olema ja võimetu ise last kasvatama, et talt laps ära võetaks. Ja laps tundub veel päris pisike kah. Äkki proovid ikka esmalt heaga, mitte kohe kohtuga, muidu rikub see suhted täitsa ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uus perekonnaseadus ei sätesta sellist asja kui hooldusõiguse äravõtmine.

On kas jagatud hooldusõigs või ainuhooldusõigus.

Tahad esitada taotluse saamaks lapse ainuhooldusõigust?

Selleks peavad olema tõsised põhjused, kuidas jagatud hooldusõigus on lapsele kahjulik.
Lihtsalt see, et sinule ei meeldi, et laps elab II vanema juures ja II vanem lahkus ise sinu juurest või et tal on sulle mittemeeldiv elukaaslane ei tee temast veel lapsele ohtlikku ega kahjulikku vanemat.

See, kas lapse ema uus elukaaslane töötab või ei ei puutu samuti absoluutselt asjasse. Temal puudub igasugune kohustus teie last üleval pidada, see on lapse emal ja sinul(sa elatist maksad?).

Selleks, et lapse elukoht sinu juurde määrataks vastu lapse ema tahtmist, selleks peaks ema olema narkomaan/joodik/ raske vaimse puudega st lapsele ohtlik või mitte võimeline lapse eest hoolitsema, või ilma kindla elukohata või äärmiselt viletsate elutingimustega vms

St kohus lähtub lapse huvidest.
Kui kohus teeb kindlaks, et lapsel on ema juures hea siis reeglina tema elukohta ei muudeta.

Oleneb lapse vanusest muidugi ka- u 10a (vahel ka pisut noorema) lapse puhul küsitakse ka lapse soovi, kus soovib elada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
kohalik

Hetkel teil on jagatud hooldusõigus .

Sinu soov on, et lapse ema ei saaks edas

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hetkel teil on jagatud hooldusõigus st sind pole hooldusõigusest ju ilma jäetud.

Ainuhooldusõiguse taotlemiseks peavad olema väga tõsised põhjused st lapse ema peaks olema lapsele ohtlik või vähemalt ebasobiv vanem.
Sama kehtib ka isa puhul(kui ema soovib ainuhooldusõigust kohtu kaudu).

Please wait...
Postitas:
ain1

Aga mulle ei meeldi, et last kasvatab mingi kriminaalse taustaga isik. Minu arvates on sellised inimesed ohtlikud ja seega ohtlik ka minu lapsele.
Nad elavad üürikorteris vist. Minul on oma maja ja lapsel ikka siin parem kasvada kui kuskil ei tea kus . Elatist ma ei maksa. Ex pole nõudnud ja miks ma peaksin siis maksma elatist. Maksan et nad siis selle kriminaaliga minu raha eest saaksid midagi omale osta? Vahest olen asju lapsele ostnud.
Nagu aru saan pean ma tõestama kuidagi ära et ema on lapsele ohtlik? Või siis tõetama, et joodik jne?
Naine läks minema minu juurest selle kriminaali juurde ja võttis lapse kaasa. Kas siis kohus ei arvestagi seda, et lapse ema uus elukaaslane on kriminaal? Pole tegu seal mingi nooruse lollustega
vaid mees tegeleb võlgadega sissenõudmistega ja karistatud on peksmiste eest. Seega on tegemist ohtliku inimesega minu lapse jaoks.

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
St kohus lähtub lapse huvidest.
Kui kohus teeb kindlaks, et lapsel on ema juures hea siis reeglina tema elukohta ei muudeta.
[/tsitaat]

Selle teooria järgi võiks iga mees laps kaenlas minema kõndida ja hiljem kohtus teatada, et lapsel on tema juures hea ja pole ju mingit põhjust last ära võtta. Või siis võiks mees praegu lapse lasteaiast ära varastada ja teatada, et lapsel ongi ju tema juures hea, pole ju põhjust ära võtta. Ei ole ju loogiline, et üks vanematest saab lihtsalt nii teatada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]ain1 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga mulle ei meeldi, et last kasvatab mingi kriminaalse taustaga isik. Minu arvates on sellised inimesed ohtlikud ja seega ohtlik ka minu lapsele.
Nad elavad üürikorteris vist. Minul on oma maja ja lapsel ikka siin parem kasvada kui kuskil ei tea kus . Elatist ma ei maksa. Ex pole nõudnud ja miks ma peaksin siis maksma elatist. Maksan et nad siis selle kriminaaliga minu raha eest saaksid midagi omale osta? Vahest olen asju lapsele ostnud.
Nagu aru saan pean ma tõestama kuidagi ära et ema on lapsele ohtlik? Või siis tõetama, et joodik jne?
Naine läks minema minu juurest selle kriminaali juurde ja võttis lapse kaasa. Kas siis kohus ei arvestagi seda, et lapse ema uus elukaaslane on kriminaal? Pole tegu seal mingi nooruse lollustega
vaid mees tegeleb võlgadega sissenõudmistega ja karistatud on peksmiste eest. Seega on tegemist ohtliku inimesega minu lapse jaoks. [/tsitaat]

Järgnev pole mõeldud isikliku rünnakuna, vaid tõsiseks mõtteaineks.

Inimene, kes peab elatist kulurahaks, ei adu reaalselt lapse ülevalpidamiseks kuluvaid summasid. Lapsed ei ela \”vahel ostetud asjadest\”, vaid laps vajab süüa, riideid, mähkmeid, lasteaiamaksu maksmist jne. Seega, ma kordan veel, et elatis pole kuluraha, vaid see on reaalselt lapsele kuluv raha. Hetkel ei panusta sa praktiliselt üldse oma lapse igapäevaste vajaduste rahuldamisse, seda teeb sinu eest lapse ema ja tõenäoliselt ka seesama \”kriminaal\”. Sest keegi peab ju need kulutused kandma.

Siit saab järeldada kahte asja. Esiteks on arusaadav, miks ekskaaslane sinust eemale hoiab ning pole nõudnud elatist. Sinu suhtumine on hetkel täiesti vildakas, sa ei ole mõistnud lapse ülevalpidamise mõtet. Ning siit edasi – inimene, kes ei ole aru saanud ülevalpidamise kohustusest, kes laseb \”mingil kriminaalil\” oma last enda eest üleval pidada, ei ole sobiv ainuvanemaks.

Ja kõige tähtsam – mis on lapsele parim?
Et sellele vastata, peaks enne läbi käima rida muid küsimusi, nt:

– Miks pole sa siiani teinud selgeks lapse ülevalpidamisele kuluvat? Lapse vajadusi?
– Kas laps on väike, emaga lähedane? Kui jah, siis kas lapsele on sinu meelest parim, et ta lahutatakse kõige kallimast inimesest maailmas?

Jne, jne.
Minu tagasihoidlik soovitus sulle – esiteks, saa üle oma kibestumisest ja vihast. Aeg parandab haavad. Ei pea selleks oma lapse elu lõhkuma ja teda samuti õnnetuks tegema. Teiseks veeda lapsega koos aega, uuri välja, mida ta eluks vajab. Kui ei taha maksta elatist, on alati võimalik osta toiduaineid, mähkmeid jne.

Kas selle \”mingi kriminaali\” praegune tegevus on kuidagi tõestatud ka, või lähtud faktist naised saunas rääkisid?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See kriminaal on ju karistatud kohtu poolt!! Seega on juba ju tõestatud korra/paar tema tegevus.
Ja talle kuulub inkasso firma ja muid selliseid hämaraid ettevõtteid. Seega tegeleb ta edasi hämarate tegudega ja pole minu lapsele siiski sobilik isik ja eeskujuks.
Lapse ema ei käi kuskil reaalselt tööl. Paberite järgi jah saab palka kuid ma tean, et ta istub kodus lapsega iga päev. Selline ei oskagi tööd teha.
Meil oli maja ja igal juhul on lapsel parem elada majas kui kuskil üürikas.
Lapsega pole ma kokku saanud kunagi nende pool kuna see kriminal ei lase mind lihtsalt sisse sinna ja alati on lapsega ise kaasas ka kohtumisel.
Väidab, et ta ei usalda mind lapsega kahekesi olema. Lapse ema ei ole kunagi tulnud minuga ja koos lapsega jalutama. Alati tuleb see kriminaal minu lapsega koos mulle last näitama kuskil pargis või siis mängukohas. Kuid ma soovin last tuua koju , lapsel on siiski turvalisem ju minu juures.
Kas sellel kriminaalil on õigus võtta paberile allkiri minult, et kus me lapsega käisime ja mis tegime ning mis kellast-kellani kohtumised olid jne? Ma tahan ka lihtsalt jalutada oma lapsega ja koos lapse emaga, et laps tunneks perekonda.
Mis saab aga siis kui ma võtan lapse lihtsalt kaasa ja viin koju ning ei anna lapse emale ega sellele kriminaalile vaid lihtsalt kasvatan ise. Ma olen siisiki lapse isa!

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

Teoreetiliselt, kui kohus ei ole lapsele alalist elukohta märganud, ei saa sina politseiga last emalt välja nõuda, ega saa ka ema seda teha, kui sina lapse tuuri paned. Tema inkassofirmaga poiss-sõber saab muidugi lasta oma ahvidel sind kooma taguda.

Praktiliselt karjub see laps sul tõenäoliselt kodus nagu ratta peal, sest ta on harjunud koos emaga olema. Ma muidugi ei tea ka, kui kaua ta sinust eraldi on elanud jne, aga kui ema temaga kogu aeg päeval kodus on, siis on ta ilmselt emaga harjunud. Sina vist temaga koju jääda ei saaks, nii et ta peaks üsna võõra inimesega olema. Lisaks saab ema pöörduda kohtusse, et määrata ainuhooldus (see sõltub palju ka lapse vanusest, kui ta sul juba koolis käib, küsitakse ka tema arvamust) ja kui kohus ta nõude rahuldab ning emale ainuhoolduse määrab, sa last enam ei näe.

Aga tulevikuks tasub kõrva taha panna, et teist korda pole mõtet võtta naist, kelle kohta ise ka ütled, et \”selline ei oskagi tööd teha\”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, sa võiksid siiski kirjutada, kui vana lapsega üldse tegu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mnjah, ausalt öeldes pani kukalt kratsima eespool öeldu, et pooled Eesti mehed on kohtulikult karistatud…ma tõesti ei tea, mis seltskond siin koos käib, aga minu peres ega tutvusringkonnas ei ole selliseid mehi.
Aga teemaalgatajale kindlat meelt ja konsulteeri kindlasti juristiga, mina naisterahvana ei kahtle absoluutselt, et paljudel lastel on oma isade juures parem kasvada kui emadega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühishooldust taotle kindlasti, siis on laps pooled ka ajast sinu juures. Samuti ei ole kohustatud sa maksma elatist, võrdsed õigused, võrdsed kohustused.

Muideks, minu exmees oli kriminaalselt karistatud, kohtus lapsega ainult sotsiaaltöötaja juures olekul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sinu jutu põhjal – pakun 0 võimalust. kohus ei hinda lapse hooldusõiguse muutmiusel, mitte ema elukaaslast, vaid ema. ainult siis mängib rolli see, kui meest on pedofiil.
Elatist pead maksma – see on loll jutt, et SINU raha eest ostetakse asju, kui nad praegu seda raha ei vaja ja saavd ilma hakkama – siis sinu poolt makstav elatis ei muuda ka nende majanduslikku olukorda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

võta omale hea jurist, mis on väga kallis lõbu, siis saada ka lapse enda kasvatada. loomulikult peab ka sinu kodu parem olema ja samuti ka sissetulek ja vaba aega peaks sul olema rohkem kui emal jne… AGA kas sa tõesti arvad, et nii on parem? lapsele ju seal meeldib ja see, et mees tegeleb miskit kahtlasega lapse peal nüüd küll kuidagi ei peegeldu, pamine ju see kuidas laps ise sellesse mehesse suhtub ja mees temasse. Sina aga parem suhtle lapsega võimalikult palju ja maksa emale elatist, et omavahelisi hõõrdumisi ei tekiks ja kui miskit ei meeldi siis aruta rahulikult, hetke suhtumisega sa just kaugele ei jõua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sina aga parem suhtle lapsega võimalikult palju ja maksa emale elatist, et omavahelisi hõõrdumisi ei tekiks ja kui miskit ei meeldi siis aruta rahulikult, hetke suhtumisega sa just kaugele ei jõua.[/tsitaat]

Mis juttu sa suust välja ajad, miks teemaalgataja peab lehtsabale veel elatist maksma? Vabal tahtel läks ju paremat elu otsima.

Teemaalgataja, Võta endale tõepoolest hea jurist , isad.ee EI soovita abi otsida.
Üksi sa ennast kohtus kaitsta ei suuda, parem saada jurist ennast esindama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisan veel: ennem hooldusõiguse algatamist ja elatise maksmist nõua kindlasti dna testi. Statistika näitab, et lennukad naised üritavad mehele kõiksugu jäma kaela määrida. Kurb, aga tõsi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehel pole vaja nõuda jagatud hooldusõigust ega üldse hooldusõigust, see on tal alates lapse sünnist(kui ta just pole loobunud).

Ainuhooldusõiguse nõudmiseks ei näe mehe poolt mingit põhjust.

Suhtumisedga \”mulle lihtsalt ei meeldi\” või \”mul on ju maja\” ja \”ei mõtlegi raha anda\” näitad sa, et pole kindlasti õige inimene ainuisikuliselt last kasvatama ja tema eest hoolitsema.

Hetkel tegeled sa naisele kätte maksmisega ja kiusamisega(räägin neist halba, last materiaalselt ei toeta), mitte lapse huvide eest seismisega.

Oled sa läbi mõelnud, kuidas sa 24/7 lapse eest hoolitseksid?
Sinu tööl olles on laps lasteaias? Kui haigestub võtad hoolduslehe? L ja P teed 3 x päevas sooja toitu? Argipäeva õhtuti teed süüa + mängid ja tegeled? Öösel kuulad kas kõik ok?

Ja nii kuni lapse 18a saamiseni…

Soovid sa seda ja oled valmis? On see lapse huvides (emast lahutamine) st laps ei vaja sinu meelest ema?

Please wait...
Postitas:
kaarel

jube mõtekas on oma õigust siin Perekoolis vastu rinda tagudes nõuda. palka omale advokaat ja hakka asja ajama, kui õigeks pead.

Please wait...
Postitas:
rotsik

Alustuseks võiksid kõigepealt minna lastekaitseametniku juurde ja talle oma mure ära rääkida.

Aga vaata korraks asja teist poolt ka.

Kas sa muidu kohtud lapsega korrapäraselt?
Kui jah, siis kas laps kohtub ka sinu uue partneriga, kui see sul on?
Kas see on sinu meelest OK?

Kui jah, siis…

Asi, mida sa saaksid teha, oleks nõuda välja rohkem kohtumisi lapsega ja parem kontroll lapse elu üle. Nt peaksid sa saama lapse tervisel silma peal hoida ka distantsilt, e-patsiendi või üldse kodanikuportaali kaudu. Kindlasti peaks sul olema kontakt lapse lastearstiga ja perearstiga ja õigus saada OMA lapse kohta informatsiooni. Kui ta käib lasteaias, on sul õigus suhelda lasteaiakasvatajatega ja saada nendelt lapse kohta informatsiooni. Jne. Sul on õigus käia lapsega arsti juures ja lapse elust ka muul viisil osa võtta, kui ainult pühapäevakohtumised.
Rakenda neid õigusi ja sa saavutad aja jooksul oluliselt parema positsiooni, kui \”mina tahan ja mulle ei meeldi\”

Please wait...
Postitas:
edhardy

[small]kaarel kirjutas:[/small]
[tsitaat]jube mõtekas on oma õigust siin Perekoolis vastu rinda tagudes nõuda. palka omale advokaat ja hakka asja ajama, kui õigeks pead.[/tsitaat]

Soovitan sama.
Siit saad mitmeid variante kuulda, tegelikult neid nii palju pole.
Kui ikka tõesti tahad vähemalt sedagi, et lapsega kohtuda regulaarselt ilma mingi sinu jaoks ebameeldiva ja võõra isikuta, siis hakka asju ajama ja ikka läbi inimeste, kes seda asja jagavad.
Mingi suva inimesega pole mõtet. Ta ei tea niikuinii asjast midagi ja ainus, mis sulle pärast määratakse on elatis. Leia selline, kes on tegelenud asjaga, tal on sulle näidata tulemusi tehtud lahendites (just positiivseid loomulikult) ja hakka asja liigutama.
See, et sul on oma maja, see on muidugi hea. Kuid kohut tegelikult see ei huvita. Ja ka see, kui laimad naise uut meest. Mine ja räägi, mida SINA tahad. Ja mis võimalused sul lapse jaoks on. Ära too eksi sisse väga palju teemasse. See pole kahe inimese võimuvõitlus.
Edu

Please wait...
Postitas:
andur

Vaene laps! 🙁
Ühinen inimestega, kes kõik soovitasid sul auru natukene vähemaks võtta ja asja üle järele tõsiselt mõtlema hakata. Isegi ju tunnistad, et laps kutsus sinu kuuldes seda nn kriminaalse taustaga meest oma isaks.. üsnagi kõnekas fakt minu kui lapsevanema jaoks. Ja emast lahutada oma laps…kohutav mõte! Ta on ju hoitud ja armastatud, nagu ma aru sain. Kui suur peab olema inimese ego, et iseenda südamerahu lapse heaolust olulisemaks pidada?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loe edhardy ja postitaja 01.43 (17.01) kommentaare veel kord hoolega läbi.

Sinu argumendid hetkel pole vett pidavad, naine palka saab, aga tegelikult tööl ei käi, üürikorter vs. eramaja, kunagi kriminaalselt karistatud elukaaslane. Raske on hinnata kui ei tea fakte, aga asjadele vôib ka nii vaadata. Kui inimene saab palka, siis on tal tôendatud sissetulek. Üürikorter vôib olla parem kui vana ja remontivajav maja. Inimene, kes on karistuse ära kandnud loetakse \”ennast parandanuks\”.

Kui sa tahad midagi aga muuta, siis môtle, millisena sina välja paistad, hoolitse oma maine eest. Hoolitse, et sul oleks endal pidev ja stabiilne sissetulek ametlikult ette näidata. Elukoht sul on.
Vôta aktiivselt osa ühisest hooldusôigusest st. kasuta seda alati, proovi ametlikult taodelda endale rohkem päevi. Pea kokkulepetest kinni. Lapse elatisraha maksa regulaarselt ja kindlasti läbi panga st. et sul on vôimalus hiljem tôestada. Osta lapsele ise riideid, kôik tshekid jäta alles.

Kôik kokkulepped sôlmige soovitavalt kirjalikult st. suhelge e-maili teel ja sms-ga, säilita need. Kui näiteks mingil pôhjusel naine ei luba sul lapsega kokku saada, siis kirjuta talle e-mail a la, et ootad pôhjendust miks naine ei pidanud kokkuleppest kinni ja millal leiate asendusaja. Samuti, et soovite jagada ära tähtpäevad – ühed jôulud sinu ja teised lapse ema juures. Väljenda end alati kirjalikult korrektselt, lugupidavalt ema suhtes ja inimlikult. Teil pole môtet osta topelt talvesaapaid, aga kui lapsel on need puudu ja ostad need, teata sellest koheselt kirjalikult emale.

Siis aastate möödudes kui pidevalt on tôesti lapse ema näidanud välja oma ebakorrektset käitumist, ebastabiilset eluviisi nt. mitmeid üürikortereid, töökohti ja elukaaslasi vahetades ning ebakorrektse käitumise poolest sinu suhtes, siis on sul pôhjust uuesti ainuhooldusôigust paluda. Ka siis on shans väike, aga te vôite nt. emaga vahetada kohad. Laps elab sinu juures ja ema käib last aeg ajalt külastamas.

Mind paneb imestama üks asi. Miks laps ei vôi sinu kui lapse isaga olla ilma järelvalveta? Ma saaks aru kui lapse emaga peaksite olema koos, aga selle uue mehega?
Teiseks viska peast välja idee, lapse emaga koos jalutamisest. Te ei osanud oma suhte hoida ja te laps peab leppima paratamatusega, et kasvab eraldi elavate vanematega. Sa ei saa enam oma lapse ema tagasi.
Samuti räägi oma eksiga ilusti läbi, et laps ei hakkaks tema uut meest kutsuma issiks. Mis tunne oleks naisel kui laps kutsuks sinu uut elukaaslast emmeks?

Mulle tundub, et naine kolis sinust kaugele. Kirjuta talle ka kirjalik pretensioon selle kohta ja palve, et kui naine järgmisel korral kolib, oleks ilus sinuga eelnevalt kokku leppida uue elukoha valiku suhtes st. et see jääks normaalsesse kaugusesse. Sul ei ole vôimalik kasutada oma hooldusôigust kui pead last hommikuti 100 km kaugusele lasteaeda viima, samal ajal töötades. Enneta teemat. See annab sulle edumaa.

Aga alustuseks kohe elatist maksma ja pea kinni kôikidest kokkusaamistest ja kokkulepetest. Istuge maha, kirjutage välja lapse esmased kulud ja kinnitage koos see eelarve. Sinna juurde käivad muidugi lapsetoetus ja sinu pool veedetud päevade söögiraha, muud kulud kandke 50/50. Selliste kulude koostamisega aitab teid sots. ametnik.

Olge môistlikud ja ärge segage oma last emotsionaalsesse ja väiklasesse sôtta teie vahel. Lapse emast räägi lapse kuuldes vaid head.

Please wait...
Postitas:
Karoli123

Tead mees! Kuna nimi oli nähtav siis vastan ka teemasse. Ma tundsin su ära küll ja vastan siis ka oma nägemuse.
1. Läksin ma sinu juurest ära kuna peksid meid aastaid ja seda vägivalda ei olnud võimalik enam taluda. Siit ka teistele kes samas seisus. Minge ja ärge mõelge ka tagasi minemisele. Ma läksin korduvalt tagasi kuna lubas muutuda. Lubaduseks see jäigi!
2.Laps ise hakkas minu elukaaslast ISE kutsuma issiks mitte KEEGI ei ole teda sundinud selleks!
3.Kuna laps kardab sind ja mina sind näha ei taha, sest sinu nägemine ajab mulle judinad peale siis sellest on ka alati kohtumisel minu elukaaslane.
4.Pole me sinult mingit elatist palunud ega ka ka raha. Lapsel on parem kui ta suudab selle kõik unustada aga kuna sa oled isa siis olen sunnitud sulle tulema vastu ja võimaldama lapsega kohtumised. Ööseks ei saa sa last enne kui laps selleks ise soovi avaldab! Sa ei suutnud kooselus meid hoida ja vägivallatsesid.
5. See sinu mõistes \”kriminaal\” on meid hoidnud rohkem ja pakkunud turvalist ja sõbraliku kodu nii minule kui lapsele.
Teistele teadmiseks siis, et elame samas linnas ja mõni tn vaid on vahet.
Mees, emme kui sa hakkad siin kurtma oma rasket saatust ja õigust taga ajama võiksid mainida ka mida oled teinud ise selleks et asjad sedasi läksid.
Saa üle juba ja mine hoia oma uut naist paremini kellega sul laps sündis. Ole talle siis parem isa ja ära ole vägivaldne

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Karoli123 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tead mees! Kuna nimi oli nähtav siis vastan ka teemasse. Ma tundsin su ära küll ja vastan siis ka oma nägemuse.
1. Läksin ma sinu juurest ära kuna peksid meid aastaid ja seda vägivalda ei olnud võimalik enam taluda. Siit ka teistele kes samas seisus. Minge ja ärge mõelge ka tagasi minemisele. Ma läksin korduvalt tagasi kuna lubas muutuda. Lubaduseks see jäigi!
2.Laps ise hakkas minu elukaaslast ISE kutsuma issiks mitte KEEGI ei ole teda sundinud selleks!
3.Kuna laps kardab sind ja mina sind näha ei taha, sest sinu nägemine ajab mulle judinad peale siis sellest on ka alati kohtumisel minu elukaaslane.
4.Pole me sinult mingit elatist palunud ega ka ka raha. Lapsel on parem kui ta suudab selle kõik unustada aga kuna sa oled isa siis olen sunnitud sulle tulema vastu ja võimaldama lapsega kohtumised. Ööseks ei saa sa last enne kui laps selleks ise soovi avaldab! Sa ei suutnud kooselus meid hoida ja vägivallatsesid.
5. See sinu mõistes \”kriminaal\” on meid hoidnud rohkem ja pakkunud turvalist ja sõbraliku kodu nii minule kui lapsele.
Teistele teadmiseks siis, et elame samas linnas ja mõni tn vaid on vahet.
Mees, emme kui sa hakkad siin kurtma oma rasket saatust ja õigust taga ajama võiksid mainida ka mida oled teinud ise selleks et asjad sedasi läksid.
Saa üle juba ja mine hoia oma uut naist paremini kellega sul laps sündis. Ole talle siis parem isa ja ära ole vägivaldne[/tsitaat]

Ja sina lased südame rahuga võõrast meest isaks kutsuda??

Mees on teinud väikse vea, üritas sul seda lõdvapüksikummi sündroomi välja ravida, aga seda ei ravigi, õnneks märkasid ise ära minna.

Pluss punktid teemaalgatajale, tore,kui enda kõrvale uue inimese oled leidnud!
Esimene laps otsib sind ise kunagi üles, ja mõista ema üle ise kohut!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimene, kes ei ole endale võtnud mingeid kohustusi (elatise maksmine, et laps saaks igapäevaselt süüa ja peavarju), vaid lükanud selle sujuvalt võõraste kaela, ei saa ka nõuda mingeid õigusi- last näha, last enda juurde, last endale, seda teist ja kolmandat.
Kui sa elatist ei maksa, oled seaduse silmis rongaisa, kes oma lapsest ei hooli. Laps vajab ülalpidamist igapäevaselt. Mitte ei söö puukoort, kuni sinul tuju parem. Oled väga halb isa siiani olnud ning kohus võtab seda arvesse.
Põhimõtteliselt oled selle kriminaaliga ühel pulgal, kuna oma lapse hoolitsuseta jätmine ja elatise mittemaksmine on kriminaalne, seega oled ka ise kriminaal, ainult karistamata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mehel pole vaja nõuda jagatud hooldusõigust ega üldse hooldusõigust, see on tal alates lapse sünnist(kui ta just pole loobunud).

Ainuhooldusõiguse nõudmiseks ei näe mehe poolt mingit põhjust.

Suhtumisedga \”mulle lihtsalt ei meeldi\” või \”mul on ju maja\” ja \”ei mõtlegi raha anda\” näitad sa, et pole kindlasti õige inimene ainuisikuliselt last kasvatama ja tema eest hoolitsema.

Hetkel tegeled sa naisele kätte maksmisega ja kiusamisega(räägin neist halba, last materiaalselt ei toeta), mitte lapse huvide eest seismisega.

Oled sa läbi mõelnud, kuidas sa 24/7 lapse eest hoolitseksid?
Sinu tööl olles on laps lasteaias? Kui haigestub võtad hoolduslehe? L ja P teed 3 x päevas sooja toitu? Argipäeva õhtuti teed süüa + mängid ja tegeled? Öösel kuulad kas kõik ok?

Ja nii kuni lapse 18a saamiseni…

Soovid sa seda ja oled valmis? On see lapse huvides (emast lahutamine) st laps ei vaja sinu meelest ema?[/tsitaat]

Siinsest suhtumisest kumab läbi, et mehed on ühed saamatud idioodid, kes lapse kasvatamisega mitte kuidagi toime ei tule. Miks te arvate, et ainult ema suudab last kasvatada? Niipalju kui mina olen lõhutud peresid näinud, siis julgelt pooltel võiks ja peaks laps isaga kasvama, kuna ema ei saa lihtsalt oma ülesandega hakkama.

Kas te tõesti olete valinud endale sellised mehed, kes ei saaks lapse kasvatamisega hakkama? Mis siis kui emaga peaks midagi juhtuma? Kas siis ütleme ka, et isa ei suuda ühel ajal süüa teha ja mängida või öösel kuulatada. Kallid naised, aeg oleks mehed rohkem laste kasvatamisesse pühendada (ise olete teinud nendest sellised äbarikud).

Please wait...
Postitas:
agneriin

[tsitaat] [small]Karoli123 kirjutas:[/small]

Ja sina lased südame rahuga võõrast meest isaks kutsuda??

Mees on teinud väikse vea, üritas sul seda lõdvapüksikummi sündroomi välja ravida, aga seda ei ravigi, õnneks märkasid ise ära minna.

Pluss punktid teemaalgatajale, tore,kui enda kõrvale uue inimese oled leidnud!
Esimene laps otsib sind ise kunagi üles, ja mõista ema üle ise kohut![/tsitaat]
Millest seda järeldada, et see naine on lõdva püksikummiga? Minu arvates ei ilmne see ei mehe ega naise kirjutistest. Ja isegi, kui naine oleks olnud lõdva püksikummiga, siis ka see ei anna mingit õigust naist peksta. Naise jutust ilmneb ju selgelt, et lahkumineku põhjus oli mehepoolne peksmine. Teemaalgataja on ise süüdi perekonna lahkuminekus, kuna peksis oma naist. Selge on, et vägivaldsele isale ei tohiks küll last jätta.
Ja see, et naise uus elukaaslane on kriminaal, ei ole mingi põhjus lapse äravõtmiseks. Jah, kui ta oleks pedofiil, siis ilmselt oleks küll mõjuv põhjus lapse äravõtmiseks. Aga tundub, et naise uus elukaaslane siiski ei ole pedofiil. Ja see kriminaali-jutt tundub ka olevat stiilis, et naised saunas rääkisid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

asi on alati kahepoolne ja teemaalgataja on oma kirjades küll jätnud suht ebameeldiva mulje – mina tahan ja mina tahan – aga lapse (mitte naise) ülalpidamiseks ei panusta!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Esileht Pereelu ja suhted Lapse hooldusõiguste äravõtmine emalt?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.