Esileht Koolilaps lapse hüsteeriahood

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: lapse hüsteeriahood

Postitas:

Jäätist mul lapse ees syya ei olnudki plaanis. Olin seda lapsele panemas ja ei märganud esialgu et veel ôpib. Vt et see sulab ära ja môtlesin et söön ise et ära ei sulaks ja laps vötab hiljem uue. Kapis oli jäätist terve karp. Ja olin sellega ôue minemas. Jah oleks vôinud ôppomise katkestada, kuid kui ta katkestab, siis alari on tykk aega seletamist et ta uuesti alustaks. Eile kordus kôik taas. Pôhjusel et tegin kodus töòd, tema tuli koolist ja hakkas kôvasti muusikat kuulama. Palisin mitu korda kinni panna, ei teinud vãlja. Lylitason ise kinni ja siis algas lawndamine. Ta oli enda sônul väga vihane. see kestos 2 tundi, olin ise juba närvishoki äärel ja môtlesin motu korda kiirabisse helistada. Isegi helistasin ja kui kysiti kas ruleme politseiga ehmatasin ära. Meil on väike vaikne rajpon, kôik naanrid tunnevad kôiki, mismoodi ma edasi elan. Helistasin perearsti numbrile kus diagnoositi puberteet. Et pikka kasvu poistel pidid hormoonid sellega hullemini möllama. Panin psühholoogi juurde aja ja loodan niikaua vast pidada. Ilmselgelt ma wi oska oma lapaega enam käituda. Olen hirmul et kuna jälle midagi valesti ja üritan end kogi aeg pingsalt jälgida mida ja kuidas ma ytlen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.05 11:41; 23.05 14:56; 24.05 12:34; 26.05 19:32; 11.06 15:22; 11.06 15:48; 13.06 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui perekooli teema teha, siis saab tavaliselt lapsevanem hurjutada, et ikka see või teine detail pole vanema käitumises paigas. Ära üldse mõtle nii. Vanem ei saa elada hinge kinni hoides ega kikivarvul kõndides, et mitte “ vigu” teha, mis last ärritada võiksid. Keegi meist pole ideaalne, ega mõtle alati ette, kas mõni igapäevane pisiasi võiks teist hingepõhjani haavata. Üks, mis kindel, laamendamine tühiste asjade pärast pole okei. Käige psühholoogi juures ära ja ole natuke karmim. Tehke selguse hetkedel kokkulepped, millised väljundid pahameele näitamiseks oleks teie peres veel lubatud. Nt. karjugu kui tahab, aga peab proovima mitte laamendada ja selle viimase eest võiks olla ka karistus. Kui peaks sinu juuresolekul kapi kallale minema, seisad ette ja ütled EI. Vähemalt ühes elemendis peaks sinu sõna peale jääma. Ok, loobib padjad laiali, aga kapp jääb suletuks. Iseloomu tuleb treenida, isegi kui frustratsiooni taga on mingid koolimured vmt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 19:10; 25.05 20:17; 27.05 13:42; 11.06 19:53; 25.06 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Tema tuli koolist ja hakkas kõvasti muusikat kuulama. Palusin mitu korda kinni panna, ei teinud välja.”

Miks nii äärmuslik? Miks kohe kinni, mitte vaiksemaks? Teine variant – saab ju ka läbi klappide kuulata. Ega siis muusika kuulamises midagi halba pole, et lausa ära keelama ja kinni panema peab. Sul on vist juba negatiivsed eelarvamused lapse suhtes ja negatiivne eelhäälestus ei loo positiivset suhtluspinda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 18:15; 27.05 23:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

samad sõnad nagu eelmisel. Liiga järsk ja äärmuslik. Mina poleks küll raatsinud lasta lapsel muusika kinni panna, pigem rõõmustaksin, et laps püüab “midagi hingele” hankida ega istu nutiseadmes. Selles vanuses laps saab juba aru, kui keelatakse ja kästakse lihtsalt keelamise ja käskimise pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.05 09:50; 24.05 21:13; 28.05 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõde on koorumas. Laps on tüdinenud käskudest-keeldudest. Ebamõistlikest, arusaamatutest, karmidest keeldudest.
Ehk kui sina ütled palysin muusika kinni panna, siis on see ikka käsk-ei mingit muusikat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.05 18:46; 24.05 19:21; 24.05 21:11; 28.05 09:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka siis see peksja-emme. Mul on ka kõrval väga hea sõbranna võrdluseks, kes on lastega arvestavat ja läbirääkijat tüüpi. Oma kahele nüüdseks peaaegu täiskasvanud lapsele olen kusagil 4-5a vanuses kummalegi vitsaga korra üle säärte tõmmanud. Õudne peks küll 😛 Edaspidi piisas küsimusest “kas võtan vitsa?” ja rahu saabus majja.
Mul on laste kasvatamise osas kindlad põhimõtted. Lapsed ja vanemad ei ole võrdsed! See polekski õiglane, vanematel on tohutult rohkem kohustusi. Järelikult peab olema ka rohkem õigusi. Teemaalgataja kirjeldatud olukorrad oleks meie peres mõeldamatud.
Minu lapsed kritiseerivad väga tolle minu sõbranna kasvatusviise ja räägivad, et nemad hakkavad omi lapsi ka nii kasvatama, nagu mina neid. Kui too sõbranna oma lapsega meiega koos on, siis minu lapsed istuvad lihtsalt kivistunud põlglike nägudega ja jälgivad seda komejanti silmanurgast. Nad ütlevad, et neil on kaks head kogemust võrdluseks: üks heast ja teine halvast lastekasvatusest. Ilmselt olen oma lastest kasvatanud samasugused vägivaldsed jõhkardid, nagu ma isegi olen 😛
Mina olen ka see, kes kunagi šokeeris perekooli väitega, et lapsed on meie külalised. Pärast olen teada saanud, et keegi on samast asjast lausa raamatu kirjutanud.
Aga teemaalgatajale ei oskagi midagi soovitada. See aeg, kus oleks võinud vitsaga üle säärte tõmmata, on mööda lastud. Ilmselt tuleb lihtsalt valmistuda kümneks aastaks järjest hullemateks kannatusteks – kui ma oma sõbranna pealt vaatan. Siin on ka soovitatud lapselt materiaalsete hüvede äravõtmist. Kas seda ei annaks rakendada? Loobib asju, lähed rahulikult võtad tema telefoni või arvuti ära. Iga märatsetud 5 min võrdub 5 tundi ilma selle esemeta. Näiteks.
Muidugi võib ka olla, et last siiski kiusatakse koolis. Ega nad ei räägi sellest. Võiks minna kooli ja proovida klassijuhatajaga rääkida. Või kui on tutvus mõne klassikaaslase vanemaga, temalt ääri-veeri uurida. Olen märganud, et need kodus poputatud lapsed satuvad koolis tihti kiusamise ohvriks, sest nad ei oska teistega arvestada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutsin selle teema siia 23.05, kuid olukord pole muutunud. Hüsteeriahood on läinud veelgi tihedamaks. Juba pea iga päev ja igast tühiasjast. Käisime psühiaatri ja psüholoogi juures. Psüholoog soovitas kõigest väest püüda neid hoogusid ära hoida. Rääkis valgusfoorist ja et peaks siis andma mis ta soovib. Proovisin üks päev õnnestus, kohe kui nägin et hakkab vihastama andsin kohe järgi, kaasaarvatud tema mõttele kooli mitte minna.Eelmine nädal ei käinud mitu päeva ta koolis. 1 päev ise otsustas et ei lähe, teised päevad lihtsalt hüsteeritses ja ei saanud minna. 1 põhjus oli , et ei saanud nii palju shokolaadi hommikul kui soovis. Teine, et ei leidnud telekapulti hommikul üles ( isa peitis ära kuna õhtul oli temaga probleeme). Olen saanud arvamusi, et tal on suur netisõltuvus ja peaksin teda võõrutama. Proovisime 3 päeva. Sõitsime 2 päevaks ära ja kõik oli suurepärane. Laps oli rõõmus ja heatahtlik, oli olukord kus hakkas oma arvamust läbi suruma kuid oli mõistlik ja arvestas meiega, kõik oli kena. Kallistas meid oli rõõmus laps. Kartsin meeletult koju tulemist. Kui tulime koju läks diivani peale ja ütles et on kurb. Olin paanikas mis nüüd järgneb. Üritasin kõigest väest lohutada, mis tagantjärgi saan aru oli vale, kuid olen täielikus paanikas ja hirmus tema käitumise üle. Algul oli lihtsalt, et olen kurb et ei saa telekat, tal oli 1 päev veel vaja oodata ja ei soovinud mitte midagi muud teha. Et ta haletseb ennast. Ja siis rääkisin ja rääkisin kuni vihastas taas ja uus hüsteeria. Täna küsisin kas läheb kooli, ütles et ei lähe. Tulin ära, et olgu siis , kuid väljus ise oma toast ja ütles et läheb. Hetkel on sõpradega õues. Olen täieliku närvipinge all ja igasugune normaalne elurütm on kadunud. Mõlemad mehega oleme. 9 aastane türanniseerib meie pere füüsiliselt ja vaimselt. Helistasin eelmine nädal isegi kiirabisse ja palusin abi ja psühiaatrile, kuid mulle öeldi, et me peame ise hakkama saama. Käisime terapeudi juures kes rääkis et piirid on lapsel kehtestamata ja nüüd ta 9 aastasena eriti jõuliselt katsetab neid. Jonnib ja üritab meid hirmutada. Mis on tal ka õnnestunud. Kas kellegi elus on veel nii kohutav olukord sellises vanuses lapsega? Kui kaua see kestab? Proovin praegu piire paika saada ja hoida kinni ekraani keelust, sai nüüd lisapäevi eilse eest. Hommikul oli rahulik ja läks ise ja mängis üle pika aja legodega, mis toob õhtu ei tea. Ta ei oska kohe midagi ilma ekraanita teha, see oli tema põhitegevus. Ma ei tea kuidas see nii kontrolli alt väljus, eriti kui sai endale nutitelefoni. Hoidsime siiani teda nuputelefoniga, ainus laps tema klassist. Ja kuu aega tagasi läks süda haledaks ja sai siiski nutika ja kohe läks asi käest ära- Telefonist enam lahti ei saa, isegi wc istub telefoniga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.05 11:41; 23.05 14:56; 24.05 12:34; 26.05 19:32; 11.06 15:22; 11.06 15:48; 13.06 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

muusika kuulamise osas, ma ei tea ju ma olen siis tõesti olnud kohati liiga karm kohati kindlasti jälle liiga leebe. Ta hakkas õppima ja kuulas samal ajal telefonist kõvasti seda noorte Paela lugu. Minu arvates nii ei saa õppida. Jah oleksin pidanud olema õnnelik, et ta üldse oli nõus õppima ja mitte välja tegema , et kuulab ka muusikat telefonist samal ajal. Aga see oli ainult üks põhjus, neid on nii palju. Kui ma ei loe talle nii palju kui soovib, ta siiani ootab et loen õhtuti. Ma loen iga õhtu 30 minutit. Psühholoog ütles, et no kui enam ise ei jaksa siis tuleb isa kutsuda mitte lasta lapsel vihastada. Hetkel on meil selline pinge peal mehega, aga ikka satub olukordi kus me käitume valesti. Ilmselt peegeldub meie meeletu pinge ja hirm temani. Ma unistan et tuleks vähemalt nädalane paus ja saaks natuke taas rahuneda ja normaalseks inimeseks ja suudaks juba teha ka normaalseid otsuseid lapsega. Ja et me saaks lapsest ka natuke eemal olla, kuid hetkel see pole võimalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.05 11:41; 23.05 14:56; 24.05 12:34; 26.05 19:32; 11.06 15:22; 11.06 15:48; 13.06 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tundub, et spetsialistid tegelesid ainult lapsevanema nõustamise, mitte lapsega, ma püüaks leida kellegi lapsepsühholoogi, kes ikka konkreetselt suhtleks lapsega, arutaks temaga läbi emotsioone ja käitumist erinevates olukordades, on olemas erinevad lähenemised nt liivateraapia, 9-a on juba piisavalt suur selle jaoks. On tõesti mingi üldine arusaam jah, et oluline on ennetada olukordi, kus tunded üle keevad, aga antud juhul tundub, et tegemist on pigem manipuleerimisega oma eesmärkide saavutamiseks. Kui su enda sisetunne ütleb, et see, mida laps nõuab on vale, siis peaksidki oma sisetunde järgi käituma st mitte lubama. Lohutuseks, on vägaväga palju vanemaid, kelle jaks lastest hästi üle ei käi, see ongi selline pidev päev päeva järel võitlus. Vbolla ka kooliväsimus, meil kevadel küll tunda, et tujukus on suurem ja lapsed lähevad omavahel kergemini tülli, on kuidagi egoistlikumad…Peamine, mis sa saad teha, on töö iseendaga st leia võimalused, kuidas enda emotsioonid maandada, kõige tähtsam on jääda ise rahulikuks ja selgitada elus toimivat põhjus-tagajärg loogikat. Tavaliselt vahelduvad keerulisemad ajad kergematega, lõpuks ikka kõik kuidagi laabub, mida ma küll jälgiks, et kui on selline keerulisem tüüp, peaasi, et ei leia endale mingeid halbu sõpru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain psühholoogilt kord nõuande, reegel number üks… ära karda oma last, mida iganes ta teeb.
Ole nagu veelind, kes pärast suplust kuivaks jääb.
Nii ei anna sa ennast ära.
Ma kindlasti ei paneks kogu lugu lapsevanema süüks. Tänapäeva lastel on liiga igav elu, et jaksavad pseudoprobleemidega tegeleda..
Katsuge mehega mingi strateegia välja mõelda. Räägi lapsega, et selles vanuses pole ok nii teha. Mis ta arvab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 19:10; 25.05 20:17; 27.05 13:42; 11.06 19:53; 25.06 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan lugeda raamtut: “Parenting Without Power Struggles: Raising Joyful, Resilient Kids While Staying Cool, Calm, and Connected”, Susan Stiffelman, 2012.
Selles on väga palju mõnusaid teoreetilisi tähelepanekuid ja praktilisi nippe

Lühidalt kokku võttes: lapsevanem peab olema nagu laeva kapten, kuulama kõikide madruste (laste) arvamust ja tähelepanekuid ning suutma nende põhjal kui ka muude analüüside, oma teadmiste ja endale teada oleva info põhjal langetama otsuseid, mis küll mõnele madrusele (lapsele) võib tunduda ebaõiglane ja ebapopulaarne, kuid mis siiski hoiab laeva kindlalt vee peal ja õigel sihil.

Ole mõistlik ja arvestav oma lapse vajaduste suhtes, kuid ole ka kindel oma otsustes ja ära vehi nagu tuulelipp, mis kellelegi kindlustunnet ei tekita.

PS: ekraani kasutamiseks kindlasti määrata piirangud ja mitte karistused (3 päeva ilma) vaid kokkulepe igaks päevaks kindel arv minuteid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Oma last ei ole vaja karta. Ta kasutab seda ära ja manipuleerib teiega. Ka hüsteeritsemist pole vaja karta. Sellele ta mängibki.
2. Tõmba telefoni screentime rakendus. See on küll tasuline, 3.99 EUR vist (täpselt ei mäleta). Sellega saad kontrollida kui palju laps telefonis saab olla. Minu 10-aastane tüdruk saab näiteks päevas mängida 35 minutit. Kunagi kui kasutust ei piiranud, siis oli ka hüsteeritsemist ja tujukust jne.
3. Unejuttu loed siis, kui laps päeval pole hüsteeritsenud ega terroriseerinud koduseid. Minul laps sööb mul närve sellega, et magamaminek õhtuti on üks vaidlus, trall ja lollitamine. Nii ongi meil kokkulepe, et kui saab õhtul 5 minutiga korralikult hambad pestud ja teise viie minutiga pidzaama selga, siis ma loen talle 1 unejuttu (oleneb jutu pikkusest mõnikord ka mitu juttu, mõnikord pool juttu). Kui lollitas, vaidles jne, siis jääb unejutt ära, ka ise ei või lugeda. Tavaliselt mina loen kuskil 5-10 minutit ja siis laps veel ise 15 minutit.
4. Las laps kuulab muusikat, see aitab pingeid maandada. Ma ise lapsena õppisin raadioga. See ei seganud mind, vaid aitas. Kui sa näed, et muusika kuulamine tõesti segab õppimist, siis sekku ja seleta, kuid sa ei saa kohe eeldada, et muusikat kuulates ei saa õppida.
5. Last kiita, kui on päev möödunud hüsteeritsemiseta. Võibolla koguda kleepse iga hüsteeriavaba päeva eest ning kui on kogunud 7 kleepsu, siis premeerida mõne väikese tegevusega, teha nädalavahetusel midagi koos lapsega, minna kohvikusse, kinno, mängida koos lapsega lauamänge, legodega, küpsetada koos, meisterdada koos jne.

Ja minu arust ei peaks kindlasti tegema kõike selleks, et laps ei hüsteeritseks. Mis psühholoog veel sellist asja soovitas? Minu arust mida rohkem lapse pilli järgi tantsida, siis seda rohkem ta signaali saab, et kui hakkame hüsteeritsema, siis saan oma tahtmise. Hüsteeritsemise algne põhjus tuleks kindlaks teha, mis iganes see olla võiks, kuid mitte terve oma elu korraldada lapse tujude järgi. Hetkel tundub, et nutisõltuvus on sellise käitumise põhjus (esmane mulje, kuid see ei pruugi õige olla)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen saanud siit palju häid mõtteid. Hea on saada tagasisidet ja viiteid asjadele millele ise ei ole seni mõelnud. Ma tõesti olen kohati väga jäik ja ei anna järgi kui arvan, et minul on õigus arvestamata sealjuures lapse mõtteid mingi tegevuse juures. Samas olen ma väga järeleandlik lapse soovidele. Isegi kui alguses on ei, siis see muutub tema nurumisel jaaks. Ta on meie ainus väga kauaoodatud laps. Ise lapsena ei saanud ma praktiliselt midagi kuna majanduslikud võimalused puudusid ja unistasin, et minu laps saab kõik mis soovib. Ja seda ta on ka saanud, osalt ilmselt minu täitmata soovide pärast. Jah sain juba õige kiiresti aru, et tõeliselt väärtuslikud on kättesaamatud soovid, kui need sulle kandikul kätte tuuakse, ei ole neil enam väärtust ja sa ei tunne nende üle rõõmu. Kuid nii raske oli selle ree pealt välja astuda. Kohe kui nägin, et lapsel oli mõne asja vastu huvi , muretsesin selle talle kuna mul on selleks võimalused. Teine asi, mulle tundub et ta on meist tüdinud kuna oleme väike pere ja kogu aeg koos. Ma olin 3a temaga kodus ja peale seda pole ka kordagi lapsehoidmdisel abi olnud. Eriti kuhugi teda jätta polnud ja tegimegi põhiliselt laspele suunatud asju. Kui soovisime ise midagi teha siis ta tihti ütles, et ei soovi, tema ei tule , kuid ikka meelitasin ta kaasa. Tihti istus siis enamuse aja nutitelefonis. Eile oli laps ühe meie sugulase juures ja saime ise natuke hinge tõmmata ja lapsele nii väga meeldis seal. Olen ennegi märganud kuidas ta nii naudib teist seltskonda ja pärast räägib isegi tühiseid asju mis räägiti ja seal tehti.
Hakkasime tegema + ja – tabelit. Ta oli algselt sellest väga huvitatud, kuid siis tuli ikka see suur kohe teleka vaatamise soov ja ta ei suutnud 1 päeva kannatada ja hüsteeritses. Sai lisa – märke. Nüüd on 2 päeva rahus olnud. Eile oli küll korra tunne et asi läheb käest kuna meil oli vaja minna koos välja ja tema teatas et ei tule, läheb sõpradega mängima. Saatsin ta siis õue tunniks sõpradega ja konkreetselt ütlesin mis kell on kodus ja lähme. See ongi minu probleem, kogu aeg lapselt küsida, kas soovid tulla, kas lähme. Selle asemel et öelda konkreetselt lähme vormis. Tänasest ta on laagris ja loodan, et ei teki intsidente kus teatab hommikul, et täna ta ei soovi minna.
Leppisime kokku et iga + päev võtab miinuseid maha ja see on tema ekraani taha pääsemist tunduvalt lühendanud. On nõuandjad mulle kes ei soovita piiramist ja on nõuandajad kes soovitavad kindlaks jääda. Ma hetkel näen, et ta arvestab sellega ja tal on motivatsioon. Pean muidugi tegema kõva selgituse mis saab kui ta saab ekraani juurde ja kuidas ta peab õigest limiidist kinni pidama. Siiani oli see väga raske, alati panime kindla kellaaja, kuid ta ei lõpetantud kunagi õigel ajal. Alati, ma teen selle lõpuni jne.Tihti pidin lõpuks ise käest võtma. Eks tuleb öelda, et siis 1 ekraanita päev lisaks kui ei suuda lõpetada, loodan et see aitab. Sest viimased ekraanipäevad olid kohutavad. Istus klaasistunud pilguga ekraani ees ja ei kuulnud isegi enam mind.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.05 11:41; 23.05 14:56; 24.05 12:34; 26.05 19:32; 11.06 15:22; 11.06 15:48; 13.06 10:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma viiks lapse pikema jututa arsti juurde. Või kutsuks kiirabi ning politsei. See küll okei ei ole, kui asi nii tõsine juba on, et mingi hoog vältab 2 tundi.
Ta ju kasvab iga päevaga, lõpuks hakkad omaenda kodu mööda hiilima. Lõpeta see kohe ning otsi talle professionaalset abi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 22:40; 23.06 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

9-aastane otsustab ise, kas läheb kooli või mitte? ma ennustan teile tõeliselt raskeid aegu mõne aasta pärast, kui te kohe kiirelt midagi ette ei võta.
see, et kasvatusraskuste puhul kiirabisse helistatakse, on ka üllatav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 14:15; 24.06 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

9-aastane otsustab ise, kas läheb kooli või mitte? ma ennustan teile tõeliselt raskeid aegu mõne aasta pärast, kui te kohe kiirelt midagi ette ei võta.

see, et kasvatusraskuste puhul kiirabisse helistatakse, on ka üllatav.

Miks see imelik on? Kui lapsel hoog peal, kellele siis helistama peaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.06 22:40; 23.06 15:25;
To report this post you need to login first.

9-aastane otsustab ise, kas läheb kooli või mitte? ma ennustan teile tõeliselt raskeid aegu mõne aasta pärast, kui te kohe kiirelt midagi ette ei võta.

see, et kasvatusraskuste puhul kiirabisse helistatakse, on ka üllatav.

Miks see imelik on? Kui lapsel hoog peal, kellele siis helistama peaks?

Mingit hoogu polnud peal vaid puhas piiride puudumisest tulenev trots ja teadmine, et mida kõvemat lärmi teen, seda kindlam on, et saan, mida soovin. Mina teeksin väga lihtsalt, kui ei kontrolli ennast, siis esmalt võtan telefoni mitmeks päevaks ära ja kui jätkub, siis ka arvuti. Esimesed päevad kindlasti lõhub, lõugab jne, kuna on harjunud kõike saama, aga küll ta maha rahuneb (tean pere, kus läks kaks nädalat ilma ühegi nutivahendita, et saada normaalne laps tagasi). Mine sõbranna juurde, tee endale ilus õhtu …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

9-aastane otsustab ise, kas läheb kooli või mitte? ma ennustan teile tõeliselt raskeid aegu mõne aasta pärast, kui te kohe kiirelt midagi ette ei võta.

see, et kasvatusraskuste puhul kiirabisse helistatakse, on ka üllatav.

Miks see imelik on? Kui lapsel hoog peal, kellele siis helistama peaks?

miks üldse peab helistama? hädaabisse oleks mõtet helistada vaid siis, kui soovid, et laps psühhiaatriahaiglasse viidaks vms.
mida see kiirabi siis tegema peaks sinu arust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 14:15; 24.06 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil läinud on?

Tee mingi skeem endale.
Ei karda teda, tuleb mis tuleb.
Mingites mõttetutes asjades annaks järele, aga nt ohutuses mitte, a la kõik sõbrad teevad seda või teist kahtlast või et täna kooli ei lähe kui ei taha vmt
Ok, alguses röökida võib, aga laamendama ei hakka.

See oli küll imelik psühholoog, kes hoogusid vältida käskis. Pisiasjades on see ehk võimalik, aga lumepall ju suureneb. Ema käseb kooli minna, hüsteeritsen… ei lähe mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.05 19:10; 25.05 20:17; 27.05 13:42; 11.06 19:53; 25.06 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan sul peegeldada talle tagasi tema käitumist. Üks võimalus on filmida teda nt mobiiliga hetkel, mil ta laamendab. Kui maha rahunenud on, siis näidata talle arvutist suurelt ekraanilt. Vestelge, küsi, mis tunne on kõrvalt näha sellist asja, kas tundub ok jne, kas ta tahaks sellise tüübiga sõbrustada, kui sellist näeks.

Teine võimalus – käitud ühe korra ise samamoodi 🙂 Ise pole proovinud, aga tuttavad emad on rääkinud, et kui laps kisendama ja asju loopima hakkas, siis tegi ema ise täpselt sedasama. Laps ehmatas vait, seisis kangelt ja jälgis ema. Mõne puhul olevat aidanud.

Sihuke nali, kus vanemad oma last kardavad ja omaenese kodus kikivarvul hiilivad, ei ole ok. Ja ega see psühholoog ka eriti arukas pole, kui soovitab ainsa moodusena vanematel oma pea suitsema panna nuputamisest, et kuidas neid hooge ainult vältida saaks. See kõlab juba samamoodi nagu perevägivalla puhul, kus mees hakkab märatsema, tuues ettekäändeks et supp olevat liiga soolane, ning naisele õpetab siis psühholoog, et pangu siis supi sisse vähem soola! Tegelikult see EI OLE ju asja põhipoint. Põhipoint on, et üks pereliige laamendab, teised aga on hirmul ja hiilivad oma kodus kikivarvul. Ka lapsed, muide, on võimelised vägivallatsema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Mul on praegu 7 aastasega juba aastaid sama probleem olnud. Käinud nõustajate juures ja proovinud mitmeid erinevaid taktikaid. Alles praegu on asjad paremuse poole hakanud minema.
Minu soovitused:
1. mõistan ülihästi, et võid olla täiesti viimase piirini viidud (tean seda tunnet omast käest), aga siis kui laps vajab abi (väljendab seda iga keharakuga) on temale veel raksem kui lahkud. Ta vajab et sina jääks rahulikuks ning tema kõrvale toeks. Et tal oleks üks kindel tugi ja turvatunne. Siinkohal tuleb sul mõelda, kas lapse hood on sinu jaoks viimane piisk? On su enda elus liialt pingeid või stressi? Mis aitaks sind niipalju et suudaksid lapse kõrvale jääda ka sellistes oludes?
2. olen nõus selle vastajaga, kes kirjutas, et lapsel ilmselt mingi üleelamine või mure. Kodus elab siis seda välja. See võib olla sõprade, kooli, minapildi, peresuhete jms-ga seotud. Selle välja uurimiseks tuleks lapsega kahekesi kvaliteetaega veeta.
3. lapsega tuleb rääkida siis kui ta on maharahunenud ja hoog üle läinud. Ta ju karjub su tähelepanu järgi. Kui ta on rahunenud, siis mitte ära küsi “miks sa nii tegid” vaid küsi tema murede ja kurbuse/viha kohta. Küsi, kas ta on õnnelik ja kui ei ole, siis miks.
4. kallistada ja musitada rohkem last päeva jooksul. Olen ise kasutanud hoo ajal ka kallistamist. Aga siis ma olen teinud kätest sellise rigiidse rõnga, ei ole surunud neid käsi tema keha vastu vaid ta on nagu rõnga sees ja kui ta on rahunenud jutu peale et ta mu kallikaru, siis olen alles kallistanud. Ehk siis ma ei hoia last vägisi kinni.
5. õpetada lapsele enda eeskuju ja ka vestlustega obivate filmide, raamatute näitel mida koos naudite, kuidas oleks õigem käituda, kui on suur mure, või viha jms.

Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Koolilaps lapse hüsteeriahood

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.