Esileht Koolilaps lapse interneti kasutuse piiramine, palun nõu

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: lapse interneti kasutuse piiramine, palun nõu

Postitas:

Lapse internetikasutus on olnud siiani usaldusel. Kui kodus olen, siis jälgime, kui ta üksi kodus siis paraku saab kasutada rohkem. Kuid tundub, et tuleb siiski võtta kasutusele piirangud ka ise eemal olles, sest laps veedab liiga palju aega arvutis. Sisuliselt kohe kui koolist tuleb, õppimata, kooliriided seljas kõik nutivahendid, arvutid lahti. Ma tean, et on olemas rakendused telefoni piiramiseks, olen natuke uurinud netist, meil on peres kõigil iphone ja lahendusi on vähem kui androidil. Sellega saan hakkama. Kuid kuidas piirata tavalisi arvuteid, meil on neid kodus mitu ja telekaid kus on ka internet.Kas kellelgi on mõni hea lahendus? Kuhu peaksin pöörduma kui ise ei ole selles teemas tugev. Lähen arvutiga arvutiabisse? Või oskaks keegi mingid viited soovitada? Lapse käitumine läheb alati väga hulluks peale pikka arvutis olemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Passwordi ei oska siis peale panna?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parooli saab peale panna ja määrata kellaaja, mil arvuti läheb lukku. Vaata control panel – parental control.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägin seda, mida rääkis mulle üks väga hea lastega tegeleja:
Mida keelad, seda tehakse salaja ja valetades, sest it tõmme on tugevam lastele kui vanema keeld.
Nõuanne 1: Tunne huvi, mis laps netis teeb, et ta ei tegeleks alaealistele mittesobivate teemadega
Nõu 2: Muid tegevusi, elamusi ja käimisi peab võimaldama nii palju, et laps oleks liikvel ja huvialasid, võimalusi palju. Laps valib alati päris elu arvuti asemel.

Minul aitas veel see, et võtsime telefonis piirangu maha ja asendasime selle äpiga, mis mõõdab kasutatud aega ja avamiste kordi. Andriodil on see nt MyHour. Siis sai lapsele silme ette aja hulk mis ta kasutab- oli ise ka üllatunud. Rääkisime läbi, mis aja sisse võiks päevane kasutus jääda. Vahel läheb üle, aga enamasti arvestab sellega.

Oleneb lapse east ka.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iphonel on endal sees äpp Screen time. Mina sain koos IOS update’ga mitu kuud tagasi. Meie peres on kõigil iphone ja saame määrata, milliseid äppe saavad lapsed pidevalt kasutada ( nt messenger), aga mängud on piiratud kuni 2 h päevas. Kui lapsed soovivad uut mängu tõmmata, siis meie anname accepti eelnevalt, seega teame, mis mänge lapsed mängivad. Koduarvutiga on nii, et kui on näha, et lapsed liiga palju arvutis on, siis võtan lihtsalt juhtme tööle kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kui vana see laps on minu 10ne ja 13ne piiramata interneti kasutusega. Tean mida nad vaatavad ja miks, milliseid äppe omavad, probleeme pole. Kodutõõd tehtud ja miskit riidu, et nyyd paneme nutikad ära pole. Ajad on muutunud, virtuaalne maailm on tähtis ja seal on elu. Mida see keelamine annab? Millised on need alaealistele mitte sobivad teemad? Uudised? Olen oma lastega ikka kõigest rääkinud ja linke ja äppe jaganud, kuidas töötavad erinevad rakendused ja mida vältida. Selge see kui vanemal endal napib kogemusi ja teadmisi ja aega, siis see kohutab ja kergem on piirata kui mõista mida see laps ikkagi netis teeb.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 20:29; 10.12 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea kui vana see laps on minu 10ne ja 13ne piiramata interneti kasutusega. Tean mida nad vaatavad ja miks, milliseid äppe omavad, probleeme pole. Kodutõõd tehtud ja miskit riidu, et nyyd paneme nutikad ära pole. Ajad on muutunud, virtuaalne maailm on tähtis ja seal on elu. Mida see keelamine annab? Millised on need alaealistele mitte sobivad teemad? Uudised? Olen oma lastega ikka kõigest rääkinud ja linke ja äppe jaganud, kuidas töötavad erinevad rakendused ja mida vältida. Selge see kui vanemal endal napib kogemusi ja teadmisi ja aega, siis see kohutab ja kergem on piirata kui mõista mida see laps ikkagi netis teeb.

Teemat läbi lugeda sa ei viitsinud? Inimene kirjutab, et laps, kooliriided seljas, istub nutiseadmesse ega välju sealt, sina aga kiitled, kuidas sul pole vaja piirata laste nutiaega (küll oled ikka tubli..) Või pead õigeks, et koolist tulles, riideid vahetamata, õppimata istutakse seadmetes, kuni vanemad koju jõuavad?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapsel huviringe ei ole? Mu laps kasutaks ka palju rohkem internetti ja nutiseadmeid kui ma ei piiraks (screen time app), aga see üksiolemise aeg on ca 15 – 17 (kuni tulen ise koju). Seega reguleerin just seda vahemikku.
Jah on ka vahel kooliriided seljas.

Aga ma näen ohtu küll. Praegu ta vaatab juutuubi või mängib oma paari mängu, ei kasuta sotsiaalmeediat veel. Aga kui see hakkab tulema, siis see on väga sõltuvusttekitav, rohkem kui juutuubi meisterdamisvideod.

Ma arvan et piiramisele lisaks tuleks kindlasti asendustegevusi leida ja võimaldada. Huviringid, kodused hobid, kodused kohustused (kartulikoorimine kasvõi), raamatud (on väga huvitavaid raamatuid ja sarju, eriti teismelistele) jne…

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, lastel on ka vaja seda oma aega lihtsalt olla. Kodud on erinevad ja mõnes kodus ei vahetata riideid ja tõesti võivad lapsed võta hingetõmbe hetke. Raamatuid ma ei sunni lugema selle eest kuulavad raamatuid taustaks. Mina ei arva et vabaaeg on kuidagi kurjast ja et seda ei või lapsed oma ära nägemise järgi sisustada. Lapsed muidugi erinevad.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 20:29; 10.12 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps valib alati päris elu arvuti asemel.

No ega ikka ei vali küll.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koduarvutiga on nii, et kui on näha, et lapsed liiga palju arvutis on, siis võtan lihtsalt juhtme tööle kaasa.

Minu vanemad arvasid ka, et on maru kavalad.
Võtsid hiire kaasa – õppisin klaviatuuril arvutit kasutama.
Peitsid klaviatuuri ära – kasutasin hiirega On-Screen Keyboardi.
Võtsid voolujuhtme tööle kaasa – avastasin, et veekeetja juhe sobib ka arvutile. Viskasid veekeetja minema ja ostsid uue – läksin ja ostsin poest uue voolujuhtme arvutile.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanemad arvasid ka, et on maru kavalad.
Võtsid hiire kaasa – õppisin klaviatuuril arvutit kasutama.
Peitsid klaviatuuri ära – kasutasin hiirega On-Screen Keyboardi.
Võtsid voolujuhtme tööle kaasa – avastasin, et veekeetja juhe sobib ka arvutile. Viskasid veekeetja minema ja ostsid uue – läksin ja ostsin poest uue voolujuhtme arvutile.

Aga kui vanemad ei oleks oma “kavalate” nippidega sinuga vägikaigast vedanud, vaid selle asemel võtnud sind nagu võrdset ja soovitanud sinu enda huvides lihtsalt leida endale mingi alternatiivne arvutiväline tegevus, kas oleksid neid kuulda võtnud? Või kas oma lapsepõlvele mõeldes sooviksid kerge südamega end lapsele samasugust (st selles osas, et las on arvutis, kui tahab – mitte juhmide vanemate omamise mõttes)?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle asemel, et arvutikasutust piirata, võiks vanem hooltseda hoopis selle eest, et laps kasutaks arvutit millekski muuks kui mängimiseks.

meie majas on kõige tõhusamaks osutunud hoopis sunnimeetod: lapsed on titest peale teadnud, et arvutiga tehakse tööd ning oleme ka neile andnud selle juures jõukohaseid ülesandeid.
nt kui 10a laps kujundab ja trükib arvutis kõigile sugulastele jõulukaartide saatmiseks ümbrikud, siis on kindlalt garanteeritud olukord, kus peale seda tundi-paari arvuti taga mängib ta järgmised 3h rahus legodega.
teismelisega veel lihtsam: nt palud tal teha oma läpakale tarkvara uuendusi või kaasaskantavale kõvakettale turvakoopiaid, või palusid progeda mõnd vajalikkku makrot või vanaisa vanale arvutile uus kõvaketas sisse panna jne
Lisaks suunad last programmeerimise juurde ning informaatika/programmeerimise võistlustel osalema. Ka laste 7.kl loovtööd ning 11.kl uurimistööd olid selle suunamise tulemusena seotud tarkvaralahenduste väljatöötamisega.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps lapse interneti kasutuse piiramine, palun nõu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.