Esileht Lapse ootamine Lapse isa

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Lapse isa

Postitas:

Tere,

Kirjutan murega. Lapse isa last kasvatada ei soovi ja on algusest saadik aborti poolt olnud. Mina ei soovi jõudsime järeldusele, et laps jääb alles. Kasvatama hakkan üksi. Lapse isa käitub hetkel minuga nagu kaltsuga, sõimab, solvab ja ütles, et võib kõike seda minuga teha kuna ma ei saa midagi peale hakata. Lapse nägemiat ka ei saa keelata ütles, kui ütlesin, et ta peab ōppima minuga käituma muidu last ei näe ja märgin end üksikvanemaks. Kas on võimalik teha nii, et see kutt ei näe last ja et tal pole lapse vastu õiguseid? Kuna mina ei suuda nii, kui ainult sõimatakase mind ja alandatakse. Ei soovi seda kutti näha ega enda lapse lähedale.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks palun lindista salamisi telefoniga sääraseid vestluseid. Võivad hiljem olla suureks abiks enda õiguste eest võitlemisel vms.
Rohkem ei tea ise öelda.

+15
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Lapse isa käitub hetkel minuga nagu kaltsuga, sõimab, solvab ja ütles, et võib kõike seda minuga teha kuna ma ei saa midagi peale hakata.

Miks sa temaga üldse suhtled? Ilmselgelt ei ole teil omavahel mitte millestki rääkida kui tema teie ühist last ei taha ja sind kaltsuna kohtleb. Sellise inimese number tuleb ära blokeerida. Kõik kirjalikud ähvardused jäta alles.

Üksikvanemaks võid end registreerida küll, sel juhul on sul lapse ainuhooldusõigus ja lapse bioloogiline isa talle elatist maksma ei pea (sest lapsel “pole” isa). Mehel on õigus kohtu kaudu isaduse tõestamist nõuda DNA testi abil.

Kui mehe lapse isaks märgid, on sul õigus temalt elatist nõuda. Kui elatis on välja nõutud ja isa ei maksa, puudub lapsel tulevikus tema ülalpidamiskohustus, sest isa on lapse ülalpidamisest eemale hoidnud. Kui sina ise otsustad elatist mitte nõuda isalt, kes on ametlikult isana vormistatud, kaotab sinu laps elatise, millele tal õigus on, aga isa ülal pidama vajadusel ikka peab, kuna isa ei hoidunud lapse ülal pidamisest, vaid ema otsustas, et ta ei vaja lapse jaoks rahalist toetust.

Oma olukorda tead ise kõige paremini, aga kõige tõenäolisemalt mängib mees täielikku emmi lihtsalt selleks, et ei peaks oma last toetama hakkama. 18 aasta peale jaotatuna on elatis päris korralik summa.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled kindel oma soovis (ma tahan) ja võimalustes (elukoht, raha, tugivõrgustik) laps alles jätta, siis registreeri laps üksikvanema lapsena.
Ka isal on õigus otsustada, kas ta soovib isaks saada või ei.
Vägisi kedagi isaks ei tee ja elatise nõudmine mehelt, kes on algusest peale öelnud, et ei taha isaks saada, on alatu.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Kirjutan murega. Lapse isa last kasvatada ei soovi ja on algusest saadik aborti poolt olnud. Mina ei soovi jõudsime järeldusele, et laps jääb alles. Kasvatama hakkan üksi. Lapse isa käitub hetkel minuga nagu kaltsuga, sõimab, solvab ja ütles, et võib kõike seda minuga teha kuna ma ei saa midagi peale hakata. Lapse nägemiat ka ei saa keelata ütles, kui ütlesin, et ta peab ōppima minuga käituma muidu last ei näe ja märgin end üksikvanemaks. Kas on võimalik teha nii, et see kutt ei näe last ja et tal pole lapse vastu õiguseid? Kuna mina ei suuda nii, kui ainult sõimatakase mind ja alandatakse. Ei soovi seda kutti näha ega enda lapse lähedale.

Kas see, et mees tropp on, selgus alles siis, kui rasedaks jäid või valisid teadlikult lapse isaks mölaka? Või tegid meelega lapse, kuigi teadsid, et inimene last ei soovi?
Sa ikka tulevikku suudad näha? Kui keeruliseks te oma lapse tuleviku oma halbade suhetega teete?
Kuna su kirjakeel näitab vähest haridust, siis äkki tasuks kõigepealt koolid ära lõpetada, kui uut elu hakata siia maailma tootma?

+16
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kõigepealt tee nii, et sul oleks kirjalik tõestus sellest, et ta teab, et see on tema laps ja ta ei taha selle lapse elus osaleda.
Siis peale lapse sündi registreerid lapse üksinda, isa nime jätad tühjaks (kui sa just ei leia vahepeal kedagi, kes soovib su lapsele isaks olla, aga selleks pole väga aega ka).
Lapse isal on võimalik nõuda DNA-testi 1 (ma päris kindel pole, aga lõputu see aeg ei ole) aasta pärast seda, kui on teada saanud, et see võib olla tema laps. Ma ei tea, kas raseduseaegne periood läheb ka arvesse, aga hiljemalt selleks ajaks, kui laps on 1-aastane (?), kaob tal õigus testi nõuda (ja miks ta üldse peakski, kui seda last ei soovi). Selleks ongi sul vaja kirjalikku tõestust, et ta teab, et tegemist on tema lapsega.
Et ma nagu ei saagi aru, mees käseb sul aborti teha, sest tema seda last ei taha, aga samas tahab ta pärast seda last näha? Ühesõnaga koli välja ja kohe ja kaugele. Ära jumala eest seda meest isaks märgi ja ära jumala eest mingit elatist nõua.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 08:49; 10.08 11:20; 10.08 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Kirjutan murega. Lapse isa last kasvatada ei soovi ja on algusest saadik aborti poolt olnud. Mina ei soovi jõudsime järeldusele, et laps jääb alles. Kasvatama hakkan üksi. Lapse isa käitub hetkel minuga nagu kaltsuga, sõimab, solvab ja ütles, et võib kõike seda minuga teha kuna ma ei saa midagi peale hakata. Lapse nägemiat ka ei saa keelata ütles, kui ütlesin, et ta peab ōppima minuga käituma muidu last ei näe ja märgin end üksikvanemaks. Kas on võimalik teha nii, et see kutt ei näe last ja et tal pole lapse vastu õiguseid? Kuna mina ei suuda nii, kui ainult sõimatakase mind ja alandatakse. Ei soovi seda kutti näha ega enda lapse lähedale.

Kas see, et mees tropp on, selgus alles siis, kui rasedaks jäid või valisid teadlikult lapse isaks mölaka? Või tegid meelega lapse, kuigi teadsid, et inimene last ei soovi?

Sa ikka tulevikku suudad näha? Kui keeruliseks te oma lapse tuleviku oma halbade suhetega teete?

Kuna su kirjakeel näitab vähest haridust, siis äkki tasuks kõigepealt koolid ära lõpetada, kui uut elu hakata siia maailma tootma?

See laps on juba olemas ja areneb ema kõhus. Mis nüüd enam tänitada, et oleks võinud. Oleks võinud muidugi, aga see rong on nüüd läinud. Küll sel noorel emal on aega ka veel haridust ja haritust omandada ja ehk on edaspidi meeste valikul targem (ma väga loodan, et on).

Siin juba anti juriidiliselt korrektne soovitus: registreerid lapse üksikvanema (iseenda) lapseks ja nii pole isal mingeid juriidilisi õigusi ega kohustusi kuni selle ajani, kui ta otsustab isaks hakata ja tõestab oma isadust DNA testiga. Siis tekivad isale nii õigused kui kohustused lapse ees.
Üksikvanemana isalt elatist nõuda ei saa (samas, kas see mees üldse maksaks?), sest isa pole juriidiliselt selle lapse isa. Samas ei teki lapsel hiljem kohustust seda meest ülal pidama hakata, sest ta pole juriidiliselt tema laps (ega elatist maksnud).

Aga sellest mehest katsu kaugele hoida. Milleks end temaga ärritada? Kui sul hetkel elukohta pole, on viimane aeg see hankida. Loodan, et töökoht sul on, aga kui pole, siis aeg seegi leida. Rasedus praegu välja ilmselt ei paista ja sünnituseni on üle poole aasta – jõuad küll veel tööl käia, vajadusel omaette elukoha leida ja lapse sünniks valmistuda. Edu!

ps. mina mingite tõendite hankimisega vaeva nägema ei hakkaks. Tõenäoliselt ei lähe mingit tõestamist vaja, isaduse tuvastamine maksab ja võtab aega ning vaeva ja toob lisaks õigustele kaasa ka kohustused. Kui pole tegu mingi rikka intelligentse psühhopaadiga, siis pole mõtet nende tõendite hankimiseks kooselu või suhtlust jätkata.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Kirjutan murega. Lapse isa last kasvatada ei soovi ja on algusest saadik aborti poolt olnud. Mina ei soovi jõudsime järeldusele, et laps jääb alles. Kasvatama hakkan üksi. Lapse isa käitub hetkel minuga nagu kaltsuga, sõimab, solvab ja ütles, et võib kõike seda minuga teha kuna ma ei saa midagi peale hakata. Lapse nägemiat ka ei saa keelata ütles, kui ütlesin, et ta peab ōppima minuga käituma muidu last ei näe ja märgin end üksikvanemaks. Kas on võimalik teha nii, et see kutt ei näe last ja et tal pole lapse vastu õiguseid? Kuna mina ei suuda nii, kui ainult sõimatakase mind ja alandatakse. Ei soovi seda kutti näha ega enda lapse lähedale.

Kas see, et mees tropp on, selgus alles siis, kui rasedaks jäid või valisid teadlikult lapse isaks mölaka? Või tegid meelega lapse, kuigi teadsid, et inimene last ei soovi?

Sa ikka tulevikku suudad näha? Kui keeruliseks te oma lapse tuleviku oma halbade suhetega teete?

Kuna su kirjakeel näitab vähest haridust, siis äkki tasuks kõigepealt koolid ära lõpetada, kui uut elu hakata siia maailma tootma?

See laps on juba olemas ja areneb ema kõhus. Mis nüüd enam tänitada, et oleks võinud. Oleks võinud muidugi, aga see rong on nüüd läinud. Küll sel noorel emal on aega ka veel haridust ja haritust omandada ja ehk on edaspidi meeste valikul targem (ma väga loodan, et on).

Siin juba anti juriidiliselt korrektne soovitus: registreerid lapse üksikvanema (iseenda) lapseks ja nii pole isal mingeid juriidilisi õigusi ega kohustusi kuni selle ajani, kui ta otsustab isaks hakata ja tõestab oma isadust DNA testiga. Siis tekivad isale nii õigused kui kohustused lapse ees.

Üksikvanemana isalt elatist nõuda ei saa (samas, kas see mees üldse maksaks?), sest isa pole juriidiliselt selle lapse isa. Samas ei teki lapsel hiljem kohustust seda meest ülal pidama hakata, sest ta pole juriidiliselt tema laps (ega elatist maksnud).

Aga sellest mehest katsu kaugele hoida. Milleks end temaga ärritada? Kui sul hetkel elukohta pole, on viimane aeg see hankida. Loodan, et töökoht sul on, aga kui pole, siis aeg seegi leida. Rasedus praegu välja ilmselt ei paista ja sünnituseni on üle poole aasta – jõuad küll veel tööl käia, vajadusel omaette elukoha leida ja lapse sünniks valmistuda. Edu!

ps. mina mingite tõendite hankimisega vaeva nägema ei hakkaks. Tõenäoliselt ei lähe mingit tõestamist vaja, isaduse tuvastamine maksab ja võtab aega ning vaeva ja toob lisaks õigustele kaasa ka kohustused. Kui pole tegu mingi rikka intelligentse psühhopaadiga, siis pole mõtet nende tõendite hankimiseks kooselu või suhtlust jätkata.

See ei maksa eriti palju, aga ma ka tõepoolest ei usu, et see mees kunagi enda isaduse tõestamist nõudma hakkab. Kuigi mine tea, vbla kui vanast peast ülalpidamist vajab… Sellepärast oleks vaja üks asi küll kirjalikult saada – et mees teab juba praegu, et see tema laps on. See, kuidas mees naisega suhtleb või mida ütleb ja mida teeb, sellel pole tõesti mingit tähtsust.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 08:49; 10.08 11:20; 10.08 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse isal on võimalik nõuda DNA-testi 1 (ma päris kindel pole, aga lõputu see aeg ei ole) aasta pärast seda, kui on teada saanud, et see võib olla tema laps. Ma ei tea, kas raseduseaegne periood läheb ka arvesse, aga hiljemalt selleks ajaks, kui laps on 1-aastane (?), kaob tal õigus testi nõuda (ja miks ta üldse peakski, kui seda last ei soovi). Selleks ongi sul vaja kirjalikku tõestust, et ta teab, et tegemist on tema lapsega.

Kui sa registreerid lapse üksikvanema lapsena (st isa ei tule kaasa isadust tuvastama), siis edaspidi ei ole isal ilma sinu nõusolekuta võimalik n ö isaks hakata. Ja, ei, sünnituse-eelne periood ei lähe arvesse. Isadust vaidlustada saab ikka pärast seda, kui on isaks hakatud (ametlikult), kui selleks põhjust on.
Isaduse tuvastamiseks tuleb pöörduda pärast lapse sündi. Mees tuvastab (nõustub isadusega) kui naine on nõus.
Kui mees keeldub aga naine soovib lapse isaduse tuvastada, saab ta tegutseda kohtu kaudu. Ja, jah, siis on peamine tõend DNA-test.
Kui naine seda ei tee
st
kas ei pöördu kohtusse või ka ei lähe mehega ega anna nõusolekut isadus tuvastada(isadus omaks võtta) siis hetkel paraku mehel võimalust lapse ema tahte vastaselt isaks hakata ei ole, nii kummaline kui ka on, seadus on selline.

Siin toodud 1a teada saamisest on ISADUSE VAIDLUSTAMISE tähtaeg (st kui mees saab teada või pidi saama teada, et ta äkki ei olegi selle lapse isa, kellena ta kirjas on), mitte isaduse tuvastamise oma.
Lisan veel, et kui mees teab juba enne isaduse omaksvõttu, et tegu pole tema bioloogilise lapsega (st võtab meelega lapse omaks…ilmselgelt mitte oma lapse, n juhul kui tutvus lapse emaga alles siis kui see oli rase või lapski sündinud), siis isadust vaidlustada ei saa.

Perekonnaseadus:
§ 89. Isaduse omaksvõtuga nõustumine
(1) Isaduse omaksvõtuks on vajalik lapse ema nõusolek.

§ 93. Isaduse vaidlustamise tähtaeg
(1) Isaduse võib kohtus vaidlustada ühe aasta jooksul arvates päevast, millal isadust vaidlustama õigustatud isikule on vaidlustamise aluseks olevad asjaolud teatavaks saanud.

(2) Lõikes 1 sätestatud tähtaja kulgemine ei alga enne lapse sündi ega enne isaduse omaksvõtu jõustumist.

Kui lased isaduse tuvastada (olgu vabatahtlikult või kohtu kaudu), tekivad isal nii kohustused (sh elatist maksta lapsele + lapse ema tema soovi korral/nõudmisel üleval pidada kaheksa nädalat enne ja kaksteist nädalat pärast lapse sündi ning ka pärast VH lõppu, kui ema ei saa töötada(pole töökohta v lasteaiakohta v lapse tervis ei luba teda veel lastesõime panna vms) kuni lapse 3a saamiseni
Perekonnaseadusest leiate § 111 )
kui ka ÕIGUSED, sh lapsega kohtuda, otsustada tema lasteaiakoha, kooli, välisreisidele lubamise üle, kolimise st elukohavahetuse üle jne.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 13:30; 10.08 16:11; 11.08 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse isal on võimalik nõuda DNA-testi 1 (ma päris kindel pole, aga lõputu see aeg ei ole) aasta pärast seda, kui on teada saanud, et see võib olla tema laps. Ma ei tea, kas raseduseaegne periood läheb ka arvesse, aga hiljemalt selleks ajaks, kui laps on 1-aastane (?), kaob tal õigus testi nõuda (ja miks ta üldse peakski, kui seda last ei soovi). Selleks ongi sul vaja kirjalikku tõestust, et ta teab, et tegemist on tema lapsega.

Kui sa registreerid lapse üksikvanema lapsena (st isa ei tule kaasa isadust tuvastama), siis edaspidi ei ole isal ilma sinu nõusolekuta võimalik n ö isaks hakata. Ja, ei, sünnituse-eelne periood ei lähe arvesse. Isadust vaidlustada saab ikka pärast seda, kui on isaks hakatud (ametlikult), kui selleks põhjust on.

Isaduse tuvastamiseks tuleb pöörduda pärast lapse sündi. Mees tuvastab (nõustub isadusega) kui naine on nõus.

Kui mees keeldub aga naine soovib lapse isaduse tuvastada, saab ta tegutseda kohtu kaudu. Ja, jah, siis on peamine tõend DNA-test.

Kui naine seda ei tee

st

kas ei pöördu kohtusse või ka ei lähe mehega ega anna nõusolekut isadus tuvastada(isadus omaks võtta) siis hetkel paraku mehel võimalust lapse ema tahte vastaselt isaks hakata ei ole, nii kummaline kui ka on, seadus on selline.

Siin toodud 1a teada saamisest on ISADUSE VAIDLUSTAMISE tähtaeg (st kui mees saab teada või pidi saama teada, et ta äkki ei olegi selle lapse isa, kellena ta kirjas on), mitte isaduse tuvastamise oma.

Lisan veel, et kui mees teab juba enne isaduse omaksvõttu, et tegu pole tema bioloogilise lapsega (st võtab meelega lapse omaks…ilmselgelt mitte oma lapse, n juhul kui tutvus lapse emaga alles siis kui see oli rase või lapski sündinud), siis isadust vaidlustada ei saa.

Perekonnaseadus:

§ 89. Isaduse omaksvõtuga nõustumine

(1) Isaduse omaksvõtuks on vajalik lapse ema nõusolek.

§ 93. Isaduse vaidlustamise tähtaeg

(1) Isaduse võib kohtus vaidlustada ühe aasta jooksul arvates päevast, millal isadust vaidlustama õigustatud isikule on vaidlustamise aluseks olevad asjaolud teatavaks saanud.

(2) Lõikes 1 sätestatud tähtaja kulgemine ei alga enne lapse sündi ega enne isaduse omaksvõtu jõustumist.

Kui lased isaduse tuvastada (olgu vabatahtlikult või kohtu kaudu), tekivad isal nii kohustused (sh elatist maksta lapsele + lapse ema tema soovi korral/nõudmisel üleval pidada kaheksa nädalat enne ja kaksteist nädalat pärast lapse sündi ning ka pärast VH lõppu, kui ema ei saa töötada(pole töökohta v lasteaiakohta v lapse tervis ei luba teda veel lastesõime panna vms) kuni lapse 3a saamiseni

Perekonnaseadusest leiate § 111 )

kui ka ÕIGUSED, sh lapsega kohtuda, otsustada tema lasteaiakoha, kooli, välisreisidele lubamise üle, kolimise st elukohavahetuse üle jne.

no seda lihtsam ju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 08:49; 10.08 11:20; 10.08 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse isa käitub hetkel minuga nagu kaltsuga, sõimab, solvab ja ütles, et võib kõike seda minuga teha kuna ma ei saa midagi peale hakata.

kas te elate koos või?!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse isa käitub hetkel minuga nagu kaltsuga, sõimab, solvab ja ütles, et võib kõike seda minuga teha kuna ma ei saa midagi peale hakata. Lapse nägemiat ka ei saa keelata

Täiesti vale!
Loomulikult saad sa midagi teha. Kolid ära. Kui kuhugi mujale minna ei ole, siis naiste varjupaika-saad nõu ja abi.Või kui tegu on sinu elamispinnaga, vahetad lukud ja tõstad ta asjad välja. Mitte keegi ega miski ei saa sundida inimest elama koos teise inimesega, kes teda halvasti kohtleb.

Kuni sa pole teinud seda sammu, et pärast lapse sündi oled olnud nõus tema isaduse omaksvõtuga, seni pole tal mitte mingit õigust midagi nõuda, mis seostub lapsega st loomulikult saad sa seaduse ees täiesti võõrale ebameeldivalt käituvale inimesele keelduda oma last näitamast, võid üldse keelduda temaga suhtlemast, kui käitub vägivaldselt kutsud politsei, ta on (tõestatult) vägivaldne siis taotled lähenemiskeelu.

Kuidas saab ometi arvata, et sa peadki kannatama kellegi ebaviisakat käitumist lihtsalt seetõttu rt temast rasedaks jäid?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 13:30; 10.08 16:11; 11.08 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks palun lindista salamisi telefoniga sääraseid vestluseid. Võivad hiljem olla suureks abiks enda õiguste eest võitlemisel vms.

Rohkem ei tea ise öelda.

Kohus ei arvest iselindistatud könesid vaid köik peab olema dokumenteeritud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 09:23; 11.08 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui algusest peale teadsid,et mees last ei taha,miks siis üldse oma elu veel keerulisemaks teha ja vaatamata mehe vastuolule ikkagi laps saada?Rahanälg nii suur vöi?Loodad,et mees muutub peale lapse sündi?
Kui ta sind nii halvasti kohtleb,siis milleks taluda veel seda?Viska see inimene oma elust välja,pane blokki ja koli minema kuskile kus ta sind halvasti kohelda ei saaks,sest kui ta juba praegu sinuga nii käitub,vöib hakata lapsega samamoodi käituma ja paraku sellised mehed ei muutu.
Kui kuskile minna pole,on algne lahendus naiste varjupaik,mis on küll ajutune aga saad veidi aega,et möelda mis edasi.

+3
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 09:23; 11.08 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine, kas sa oled täiesti opakas ja puruloll? Mis kuradi rahanälg? Tead ikka, kui palju raha läheb lapse kasvatamisele? Et mis see rahanälg asjasse puutub üldse? Või sa mõtled, et poolteist aastat emapalka+alimendid on tohutu rahavoog ühele naisele ja lapsele?

Mis see mees asjasse puutub, kui naine last soovib? Laps juba kasvab naise sees ja naine otsustab ise, mis enda kehaga teeb.

Mis dokumenteeritud lindistused? Mis soga sa ajad?

Teemaalgataja, kui sinu soov on seda last saada, siis nii peaksidki talitama. Kogu tõendeid mehe ähvardustest (kirjalikud, lindistused), blokeeri see inimene enda elust ära. Lapse sündides märgid end üksikvanemaks. Kui ta tõesti nii tropp on, siis vaevalt, et kohtu kaudu hakkab nõudma isaduse tõestamist. Muidugi see on võimalik.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis dokumenteeritud lindistused? Mis soga sa ajad?

Teemaalgataja, kui sinu soov on seda last saada, siis nii peaksidki talitama. Kogu tõendeid mehe ähvardustest (kirjalikud, lindistused), blokeeri see inimene enda elust ära. Lapse sündides märgid end üksikvanemaks. Kui ta tõesti nii tropp on, siis vaevalt, et kohtu kaudu hakkab nõudma isaduse tõestamist. Muidugi see on võimalik.

Miks sa teisi soga ajamises süüdistad ja siis ise täiesti mööda fakte loobid?

Siin juba kirjutasin ja viitasin seadusele-kui laps on märgitud üksikvanema lapseks või ka sündi registreerima minnes, kui ema ei anna nõusolekut isadust tuvastada, siis hetkel kehtiva Perekonnaseaduse alusel ei saa isa kuidagi isaks hakata, isegi mitte kohtu kaudu. Kohtu kaudu isaduse tõestamist nõuda saab lapse ema, sest seadus leiab, et see on lapse huvides (loe: kui isa on lapse teinud siis kui ema leiab, et laps vajab isa abi ja tuge, on isal kohustus hakata isaks st hoolitseda ja anda elatist…ideaalis ka tegelda, kohtuda jne), mitte aga isal seda nõuda. Ollakse seisukohal, et kuna ema ei soovi isaduse tuvastamist=ei anna nõusolekut ja ei pöördu kohtusse, siis see pole vajalik ja lapse huvides(=kas ema saab ise väga hästi isata hakkama või isa on ema arvates lausa ohtlik või vähemalt ebasoovitav isik talle ja lapsele

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.08 13:30; 10.08 16:11; 11.08 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks siduda end sellise inimesega 🙁

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui algusest peale teadsid,et mees last ei taha,miks siis üldse oma elu veel keerulisemaks teha ja vaatamata mehe vastuolule ikkagi laps saada?Rahanälg nii suur vöi?Loodad,et mees muutub peale lapse sündi?

Kui ta sind nii halvasti kohtleb,siis milleks taluda veel seda?Viska see inimene oma elust välja,pane blokki ja koli minema kuskile kus ta sind halvasti kohelda ei saaks,sest kui ta juba praegu sinuga nii käitub,vöib hakata lapsega samamoodi käituma ja paraku sellised mehed ei muutu.

Kui kuskile minna pole,on algne lahendus naiste varjupaik,mis on küll ajutune aga saad veidi aega,et möelda mis edasi.

Mis rahanälg? ???? Et kui naine jääb kogemata rasedaks kuigi tal pillid peal ja siis soovib last alles jätta tähendab, et naisel on rahanälg? Mu laps hetkel aastane. Sellest mehe olen enda elust blokeerinud. Kuidas mul saab olla rahanälg kui ilma lapseta oleks mul 2x rohkem raha. Lapsega on suured kulutused ja ikka enamus raha läheb lapsele. Mähkmed, riided, toit jne. Endale ei saa väga asju lubada kuigi tahaks nt uut telefoni või arvutit. Niisiis see rahanälg on väga idiootne argument.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse sünd küll kellegi elu ära ei riku. Väga rumal on noorele naisele aborti soovitada kui ta on selgelt välja öelnud, et soovib seda last. Pisike süda ju juba lööb.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, palun vali järgmist meest hoolega, sest mitte kellelegi pole neid õnnetuid katkiseid lapsi vaja, kes on selliste poolidiootidest ossidega tehtud.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, palun vali järgmist meest hoolega, sest mitte kellelegi pole neid õnnetuid katkiseid lapsi vaja, kes on selliste poolidiootidest ossidega tehtud.

Lapsel on nüüd parim isa keda tahta. Isa kes päriselt hoolib ja tegeleb temaga ja armastab. Ning talle on tulemas ka nüüd pisike õde/vend☺️ Paremat isa lapsele ei suudaks tahtagi. Kuna mees on paljulapselisest perest(4ōde ja 2 venda) kes kõik temast nooremad siis ta pool elu tegelenud lastega ja armastab lapsi väga ning on lausa kohati kogenenum ja targem kui mina☺️

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, palun vali järgmist meest hoolega, sest mitte kellelegi pole neid õnnetuid katkiseid lapsi vaja, kes on selliste poolidiootidest ossidega tehtud.

Lapsel on nüüd parim isa keda tahta. Isa kes päriselt hoolib ja tegeleb temaga ja armastab. Ning talle on tulemas ka nüüd pisike õde/vend☺️ Paremat isa lapsele ei suudaks tahtagi. Kuna mees on paljulapselisest perest(4ōde ja 2 venda) kes kõik temast nooremad siis ta pool elu tegelenud lastega ja armastab lapsi väga ning on lausa kohati kogenenum ja targem kui mina☺️

Väga tore, et on parim isa olemas. Kas tegemist selle sama inimesega, kes teemaalgatuses soovis aborti ja käitus raseda naisega nagu kaltsuga- sõimas ja alandas?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapse isal on võimalik nõuda DNA-testi 1 (ma päris kindel pole, aga lõputu see aeg ei ole) aasta pärast seda, kui on teada saanud, et see võib olla tema laps. Ma ei tea, kas raseduseaegne periood läheb ka arvesse, aga hiljemalt selleks ajaks, kui laps on 1-aastane (?), kaob tal õigus testi nõuda (ja miks ta üldse peakski, kui seda last ei soovi). Selleks ongi sul vaja kirjalikku tõestust, et ta teab, et tegemist on tema lapsega.

Kui sa registreerid lapse üksikvanema lapsena (st isa ei tule kaasa isadust tuvastama), siis edaspidi ei ole isal ilma sinu nõusolekuta võimalik n ö isaks hakata. Ja, ei, sünnituse-eelne periood ei lähe arvesse. Isadust vaidlustada saab ikka pärast seda, kui on isaks hakatud (ametlikult), kui selleks põhjust on.

Isaduse tuvastamiseks tuleb pöörduda pärast lapse sündi. Mees tuvastab (nõustub isadusega) kui naine on nõus.

Kui mees keeldub aga naine soovib lapse isaduse tuvastada, saab ta tegutseda kohtu kaudu. Ja, jah, siis on peamine tõend DNA-test.

Kui naine seda ei tee

st

kas ei pöördu kohtusse või ka ei lähe mehega ega anna nõusolekut isadus tuvastada(isadus omaks võtta) siis hetkel paraku mehel võimalust lapse ema tahte vastaselt isaks hakata ei ole, nii kummaline kui ka on, seadus on selline.

Siin toodud 1a teada saamisest on ISADUSE VAIDLUSTAMISE tähtaeg (st kui mees saab teada või pidi saama teada, et ta äkki ei olegi selle lapse isa, kellena ta kirjas on), mitte isaduse tuvastamise oma.

Lisan veel, et kui mees teab juba enne isaduse omaksvõttu, et tegu pole tema bioloogilise lapsega (st võtab meelega lapse omaks…ilmselgelt mitte oma lapse, n juhul kui tutvus lapse emaga alles siis kui see oli rase või lapski sündinud), siis isadust vaidlustada ei saa.

Perekonnaseadus:

§ 89. Isaduse omaksvõtuga nõustumine

(1) Isaduse omaksvõtuks on vajalik lapse ema nõusolek.

§ 93. Isaduse vaidlustamise tähtaeg

(1) Isaduse võib kohtus vaidlustada ühe aasta jooksul arvates päevast, millal isadust vaidlustama õigustatud isikule on vaidlustamise aluseks olevad asjaolud teatavaks saanud.

(2) Lõikes 1 sätestatud tähtaja kulgemine ei alga enne lapse sündi ega enne isaduse omaksvõtu jõustumist.

Kui lased isaduse tuvastada (olgu vabatahtlikult või kohtu kaudu), tekivad isal nii kohustused (sh elatist maksta lapsele + lapse ema tema soovi korral/nõudmisel üleval pidada kaheksa nädalat enne ja kaksteist nädalat pärast lapse sündi ning ka pärast VH lõppu, kui ema ei saa töötada(pole töökohta v lasteaiakohta v lapse tervis ei luba teda veel lastesõime panna vms) kuni lapse 3a saamiseni

Perekonnaseadusest leiate § 111 )

kui ka ÕIGUSED, sh lapsega kohtuda, otsustada tema lasteaiakoha, kooli, välisreisidele lubamise üle, kolimise st elukohavahetuse üle jne.

Paraku see ei pea paika. Minu vend kãis just kohtutee läbi ja tuli võitjana välja. Eelmine naine pole talle lapsest rääkinud ja kolis teise eesti otsa. Vend andis asjast teada saades asja kohtusse ja kohus määras nii isaduse tuvastamise dna testiga, kui ka suhtluskorra. Eesti maakohus ei saa teha sarnaste juhtumitele erinevaid otsuseid/ lahendeid, see on fakt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes see imelik on, kes juba mitu aastat vanadele teemadele ikka uusi vastuseid laob?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes see imelik on, kes juba mitu aastat vanadele teemadele ikka uusi vastuseid laob?

Teemaalgataja ise. Nii see teema kui ka alaealise isa teema on sama autori omad ja nüüd ta tuli tagasi kuulutama, et kõik on hästi läinud 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmas laps kolmanda isaga? No “hästi” siis.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmas laps kolmanda isaga? No “hästi” siis.

Kust see kolmas tuli? Esialgu tundub ikka, et teine

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, palun vali järgmist meest hoolega, sest mitte kellelegi pole neid õnnetuid katkiseid lapsi vaja, kes on selliste poolidiootidest ossidega tehtud.

Lapsel on nüüd parim isa keda tahta. Isa kes päriselt hoolib ja tegeleb temaga ja armastab. Ning talle on tulemas ka nüüd pisike õde/vend☺️ Paremat isa lapsele ei suudaks tahtagi. Kuna mees on paljulapselisest perest(4ōde ja 2 venda) kes kõik temast nooremad siis ta pool elu tegelenud lastega ja armastab lapsi väga ning on lausa kohati kogenenum ja targem kui mina☺️

See on tõsi jah,  et väga tark sa ei ole.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kolmas laps kolmanda isaga? No “hästi” siis.

Ei saa aru kus sa kolmandat last nägid???? Tore kui kujutatakse asju ette ja mõeldakse suva teksti juurde. Nii need kuulujutud tekivadki???? Minul endiselt 2 last.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, palun vali järgmist meest hoolega, sest mitte kellelegi pole neid õnnetuid katkiseid lapsi vaja, kes on selliste poolidiootidest ossidega tehtud.

Lapsel on nüüd parim isa keda tahta. Isa kes päriselt hoolib ja tegeleb temaga ja armastab. Ning talle on tulemas ka nüüd pisike õde/vend☺️ Paremat isa lapsele ei suudaks tahtagi. Kuna mees on paljulapselisest perest(4ōde ja 2 venda) kes kõik temast nooremad siis ta pool elu tegelenud lastega ja armastab lapsi väga ning on lausa kohati kogenenum ja targem kui mina☺️

See on tõsi jah, et väga tark sa ei ole.

Tore kui sinul enda haletsemisega mingeid probleeme aga minul ei ole. Tulin lihtsalt jagama siia, et minu elus läks kõik hästi ja lapsel on nüüd tore isa kes teda armastab. Aga kohe pannakse sellele “dislike” ja kukutakse sõimama. Ei meeldi kui inimene läheb eluga edasi? Ei meeli, et laps sai endale toreda isa?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Lapse ootamine Lapse isa