Esileht Beebi ja mitmikud Lapse isa, emale puhkuse andmine

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Lapse isa, emale puhkuse andmine

Postitas:

Kuidas Teil on emad? Mees tuleb töölt ? Annab vaba aeg Teile et saaksite oma toimingutega tegeleda?
Minul tuleb mees tòòlt , läheb garaazi nokitseb omi asju. Ûtlesin et tahan seda ja toda teha, tema selle peale et jaa, mul ei lähe kaua. Aga läheb nii kaua et õhtu käes ja vaja beebi magama panna ja ka ise magada , et olla valmis öisteks toitmisteks jne.
Mind teeb see nii kurvaks et ma ei saa kasvoi natuke murugi niita. Koguaeg on mu mehel midagi tegemist, aga mina ju tegelen lapsega 24/7 ja ta ei saa isegi 10 minutit mulle anda.
Igapäev môtlen et vahet pole kas ta tuleb tòòlt koju v mitte , temast nagunii abi ega kasu pole mulle…..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütled mehele selgelt ja konkreetselt eelmisel õhtul või samal hommikul, et “Kallis, kui sa koju tuled, siis ma tahan kohe muru ära niita ja sina vaatad niikaua last.” Või et: “Õhtul kell 19 on mul vaja poodi minna ja laps jääb sinuga koju”. Või et: “Lähen õhtul vanni, tule kella 20-ks garaažist tuppa ja vaata last”. Kui mees koju tuleb, siis kordad sama repliiki. Kui ta selle peale ka õigel ajal garaažist välja ei tule, siis ongi tropp mees.
Üldiselt on mehed (ka parem osa neist) on äärmiselt halvad mõtetelugejad/vihjete taipajad ning umbmäärasest “sa võiks mõnikord last hoida” pole mitte mingit kasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene küsimus on, et kas ta nokitseb seal millegi vajaliku kallal või niisama? Siit hakkab asi pihta.

Palu hoopis mehel muru niita. Ütledku, et sina ei saa, sest last pole kellegagi jätta.

Käruta laps mehe kõrvale ja mine muru niitma vmt.

Aga parim on üks õhtu rääkida sellest – mitte, et sa tahad praegu midagi teha, vaid olukorrast üldiselt

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks sellist asja, et kas see garaažis nokitsemine algas beebi sünniga või toimus ka varem? Kui beebi sünniga, siis ilmselt ongi see garaaž saanud mehele mingiks peidupaigaks teie kahe eest.

Mul kaks last, mõlemad beebieast juba väljas, aga mees tegeles nii enne ja tegeleb ka praegu lastega peale tööd. Muru niidab muide ka. Ma hakkasin trennis käima siis, kui laps sai kahekuuseks, kaks tundi kestis, mees sel ajal tegeles lapsega. Võtmesõna on jah mehe kaasamine algusest peale KÕIKIDESSE tegemistesse. Mähkmete vahetus, kärutamine, magama panek, söötmine (kui laps sööb lutipudelist või lisatoitu juba). Ei ole ühtegi asja, mida emad oskavad paremini kui isad (v-a rinnaga toitmine), on vaid harjutamine. Ära lase oma mehel kiitvalt öelda, et tee seda ise, sul tuleb see nii hästi välja. Hästi tulebki välja siis, kui mitmeid kordi tehakse.

Kahju lihtsalt, kui mõni isa saab lapsed alles siis, kui nad juba suured on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nii nad välja surivasidki… nii see algabki.
Mehele konkreetselt, et sina tahad minna muru niitma, palun tule tuppa ja ole lapsega. Mulle tundub, et su mees lihtsalt redutab oma garaazis.
Jah, ka muru niitmine ja isegi kompostihunniku läbikaevamine on vaheldus ja ihaldusväärne tegevus pidevale plutitamisele vahele (kui vana on muidugi laps, ei selgu).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et peaksid rahulikult (ilma virisemiseta) mehega rääkima. Kui on mõistlik mees, siis jõuate koos kokkuleppele.

Mina sellist asja ette ei kujutaks näiteks. Endal kolm last ja kui mees kodus, siis nt mähkmeid vahetab alati mees jne. Paar korda nädalas käin trennis ning alates lapse 6k vanuseks saamisest aeg-ajalt üksi või sõbrannadega spaas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka maha istuda ja rahulikult rääkida oma soovidest ja ootustest. Mitte süüdistades.

Meil on abikaasaga enamvähem asi pooleks jagatud. Algusest peale tegeleb lapsega minuga samaväärselt. St rinnaga toitsin jah mina aga nt haiglas esimesed päevad tegeles üldiselt lapsega vist ainult mees (va söötmine), kuniks mina end välja puhkasin sünnitusest. Hakkasin ka algusest peale piima kõrvale panema ja külmutama ja beebi sai algusest peale piima nii rinnast kui ka pudelist (ka rinnapiima). Seda just sel põhjusel, et ka mina saaksin soovi korral oma aega ja ei sõltuks beebi söögiaegadest. Käisin ka teinekord sõbrannadega peol vms ja siis oli abikaasal terve öövahetus ja mina tegelesin lapsega alles siis kui olin end korralikult välja puhanud.
Pärast rinnast võõrutamist (ca aastaselt) paneme last kordamööda magama, st üks teeb kõik eelnevad toimingud, teine paneb magama (ise otsustab, kas jääb vara koos lapsega või tuleb veel omi asju ajama) – see, kes magama paneb, see ka ärkab siis koos lapsega ja võtab nö esimese vahetuse. Mina olen hetkel veel kodune (kohe saame ka teise lapse) ning enamuse ajast olen jah mina lapsega, sest mees peab mingeid toimetusi tegema (planeerib ise oma aega ja vahepeal on lihtsalt kiiremad ajad) aga nö vaba aja jaotame kenasti ära, tahab ise ka ju lapsega tegeleda ja igatseb kui pikem päev eemal veedetud.

Üks hea soe soovitus on veel see, et ära hakka meest õpetama. Teebki asju teistmoodi ja ehk teises järjekorras või paneb nö “valed riided” selga jne. Vahet ju pole tegelikult. Ta on samamoodi lapsevanem ja lapsele ongi minu meelest hea kui on hoopis teised tegevused ja teistmoodi, õpibki erinevaid inimesi ja olukordi. Pealegi selline näägutav-õpetav stiil tekitab kohe vastumeelsust, et “tee siis ise kui tead paremini”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Lapse isa, emale puhkuse andmine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.