Esileht Beebi ja mitmikud Lapse jalad kõverad?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Lapse jalad kõverad?

Postitas:

Meil on selline kiire arenguga laps: hakkas kiirelt keerama, roomama, käputama. Nüüd seitsmekuusena ajab ennast püsti. Terve ärkvelolekuaeg käputab toast tuppa, et otsida, mille najal ennast püsti ajada. Teadjamad ümberringi muidugi räägivad, et ei tohiks veel püsti ennast ajada, sest jalad on muidu hiljem kõverad, luud pole veel piisavalt tugevad jne. Uurin, et kas sellel on ka tõepõhi all? Oskab keegi äkki mingeid artikleid või teaduslikke põhjendusi soovitada lugemiseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et toe najal püsti? 7kuuselt toe najal püsti tõusmine on täiesti normaalne ja ei ole vaja muretseda. Keskmiselt 7-8kuuselt hakkavadki. Tavaliselt ongi nii, et kui juba käputab, siis on valmis ka toe najal seisma. Ega sa takistada saa nagunii. Peaasi, et ei kõnnira teda ise vaid kui tahab, siis hakkab ise mööda diivanit külgsammu tegema ja siis juba leiab midagi, mida ees lükata. Nt söögitool ????

Mul tõusis teine laps 6kuuselt toe najal püsti, enne kui istumagi hakkas ???? 9kuuselt tõusis juba toeta kükist püsti ja 10kuuselt hakkas iseseisvalt kõndima. Tutvusringkonnas päris palju 10kuuselt kõndijad ja kõigil jalad normaalsed.

Tänitajatelt aga küsi, et mida sa nende arvates tegema peaksid siis, lapse kinni siduma? ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teeb ise, siis on normaalne, ju siis on jalad juba küllalt tugevad. Igasugune kõnnitamine, püsti hoidmine, hüppekiigud, need käimisraamid jne on kurjast, lapse jalad pole veel ise selleks valmis. Samamoodi kolmekuuse patjadele “istuma” panek jms- kui ise ei tee, järelikult pole veel küllalt tugev selleks.
Mida kauem käputada eelistab, seda tugevamaks arenevad selg ja vaagen ja jalad. Ja last ju pikali ei hoia, kui ta tahab püsti ajada :O
Väike kõverjalgsus on tavaline, hiljemalt 2a see läheb ise kasvamisega sirgemaks, pea kõikidel titadel on rohkem või vähem o-jalad ja see on normaalne ja hea. Käima hakkamisel võibki väike x-jalgsus tekkida, kuni jalad tugevamaks kasvavad (no kui rahhiiti ei kahtlusta). Kas ta istuda oskab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ise ennast püsti ajab, siis on lihased piisavalt tugevad, et luid toetada (muidu ei jaksaks ennast püsti lükata).

Minu lastest on olulisemalt sirgemate jalgadega olnud see, kes ennast 6k2p vanuses esimest korda võrevoodi pulkade abil püsti ajas. Sellel, kes alles 9-kuuselt ennast püsti lükkama hakkas, on veel 4-aastaselt jalad x-is sõltumata võimlemisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu abikaasa arengutabelisse on ämm kirjutanud, et 5kuuselt seisis toe najal. Ütlen ausalt, et ma kahtlen, et ta seda omaalgatuslikult tegi – pigem pelgan, et pandi seisma. Ja temal on küll jalad veidi kõverad, aga vahe on suur, kas laps on 5, 6 või 7 kuud. Minu kaks last on hakanud 7kuuselt toe najal seisma ja jalad on sirged.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lapselaps hakkas samuti toe najal seisma viiendal elukuul. Ise, ilma püsti panemata. Kuuendal kuul praktiliselt käis, hoides daamilikult kahe sõrmega diivaniäärest kinni. Seitsmenda elukuu algul vudis üle põranda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hakkas ka kõike varakult tegema. Enne 9ndat elukuud kõndis iseseisvalt. Teistega võrreldes jalad jah olid pisut kõveramad kõndides (O jalad),seistes ja pikali olles mitte, käisin füsioter. juures ning ta ütles, et pole midagi, lähevad sirgeks. Tõesti on nüüdseks sirged, laps üle aasta vana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Lapse jalad kõverad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.