Esileht Väikelaps Lapse jonn= stressiga?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Lapse jonn= stressiga?

Postitas:

Tere,

Kas lapse (3a.) jonni nö pealtvaatamine ehk mitte järgiandmine võib tekitada lapsele tegelikult stressi? Kirjeldan meie kõige enim levinumat pilti:
Lõunaune aeg ja viin lapse magama. Keerleb voodis, veeretab edasi-tagasi, siis hakkab vaikselt voodist välja ronima ja tahab minna mängima. Ütlen, et ei luba, kuna peab magama. Jorina saatel voodisse tagasi. Siis palub ühte mänguasja kaissu. Annan. Mängib ja mängib ja mängib. Palun ära panna. Loomulikult ei anna ta seda ära. Võtan siis ära ja põhjendan miks teen nii ja, et saab mängida kohe, kui ärkab. Karjub, et ei taha magada. Ise olen väga rahulik ja vaatan lihstalt otsa talle ja ütlen, et peab magama, kuna õhtul oled väinud ja ei jaksa mängida. Karjub taas, siis hakkab vikslema voodis, röökima, pulka tegema. Karjub täiesti kõrist, pisarad voolavad. Viskab ennast hooga voodisse. Ütlen, et palun ära nii tee, sest lööd pea vastu äärt ära. Karjub, et ei löö ja vikleb edasi. Lähen temast eemale ja ütlen, et mina magan oma voodis nüüd. Laps karjub edasi. Lasen karjuda natuke, siis laps palub sülle. Võtan, rahustan, lohutan. selgitan, et siiski peab ta magama minema. Nutt algab taas. Ja nii oli täna 1h. jutti. Sellele eelnes veel 1h rahulikku voodis olemist ja keerutamist. Laps ärkas 8.00. ja lõunaunne hakkasin panema 13.30. ja tegin seda kuni 15.30. Laps magama ei jäänud. Küsimus, kas lapsel võib tekkida stress sellest, et ma lasen tal karjuda ja viselda voodis, röökida jne? Või peaksin kohe reageerima ja mitte lasta röökida? Kuid sel juhul, peaksin allaandma magamapaneku suhtes ja temaga mängima hakkama, alla minema jne.
Õhtul, umbes 18.00. paiku on laps väga väsinud ja torrab. Ilmselgelt vajab und, kuid magama ei taha jääda ja proovb igasugu trikke.
Lasteaias laps magab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 21:37; 15.02 23:26; 16.02 11:53; 16.02 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meil oli protest lõunaune vastu, siis ütlesin, et ei lähegi magama, vaid pikutame natuke koos. Enamasti vajusid siis ise ära. Hetkel oleme 3a6 kuud vanad -üks vajab lõunaund, teine mitte. Magavad enamasti aga mõlemad. Kui üks meestest ei jää magama, siis on tal luba olla vaikselt voodis ja lesida, sest siis ta ka puhkab mingil määral. Samuti toimib see lasteaias. Igal päeval lihtsalt ei tule tal und ja kui ta seda ka ei vaja, siis pole ju oluline ka, et ta just magaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea kas stressi tekitab aga silma jäi Sinu kirjeldusest, et suhtled temaga väga palju magamapaneku ajal. Milleks see? Saan aru, et siis kui voodist lahkub, tuleb ta sinna tagasi saata. Aga muud rääkimised – mänguasja andmine ja tagasiküsimine; selgitused, et ta peab magama ja et Sina lähed nüüd magama jne jne jne.

Oma kolme põhjal tean väga hästi kuidas hakatakse tingima kui ema seda lubab – küll on vaja juua ja potile ja seda ja teist ja kolmandat ja neljandat…. ja saja üheksakümne seitsmendat. Selle vastu aitab ainult üks – uneajal ei suhtle. Pärast \”Head und!\” soovimist ei tule üle minu huulte ühtki piuksu enne kui laps on tõesti ära maganud. Ma ei käi ka nähtavalt kontrollimas iga natukese aja tagant. Ka voodisse tagasiviimine (vajadusel) toimib vaikides. Ja see toimib!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See magamapanek ei ole nüüd kõige parem näide jonni kohta. Paljud kolmesed loobuvadki lõunaunest. Või vähemasti ei maga iga päev. Jaa jaa ma tean, et tore oleks kui nii väike laps magab aga kõik lapsed ei ole ühesugused. Kui see magamaminek on ikka nii valuline protsess, kestab 2 tundi ja põhjustab ilmselgelt stressi nii lapsel kui emal, siis kas seda ikka on vaja? Võib olla asendad magamise nii tunnikese rahuliku ajaga(näiteks vaatate koos vaikselt diivanil pikutades raamatut) ja õhtul läheb siis laps varem(kasvõi 7.30) ööunne.
Mul on natuke noorem poiss kui teemaalgatajal. Aga meil ka see lõunauni praegu problemaatiline. Ta nagu kohe meelega ei taha magama jääda. Olen nüüd avastnud, et kui ma ise stressan ja teda vägisi magama surun, siis ta ei jää magama kohe kindlasti. Kui aga ma võtan asja rahulikult ja mõtlen, et see magamine ei ole ju elu või surma küsimus, siis jäädakse magama nagu muuseas.
Nii et veelkord arvan, et see lõunauni ei ole seotud klassikalise jonniga aga magama surumine tekitab lapsel stressi kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei suhtle lapsega magamamineku ajal, ta teab ka, et vait tuleb olla, mängib omaette. Aga magama sellegipoolest ei jää. Kaks tundi ootame, siis ma enam ei suuda, selleks ajaks on ka õhtu juba käes. See magamapanek on kõige jubedam asi, mis mul lapsega seoses on. Jah, tean, et öeldakse, ära lama kõrval, vii aga voodisse tagasi, kui välja tuleb. Olen ka seda teinud, siis on see lõbus mäng, mis võib jätkuda samamoodi kaks tundi järjest. Kui tema kõrval laman, silmad suletud, siis püsib vähemalt voodis, vahepeal pikutab ka, vahepeal mängib istukil, aga kasu pole sellest mitte kui midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 21:56; 16.02 12:25; 16.02 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tegi täpselt samasugust tralli 2.5 aastane kuni hakkasin rakendama juba zy poolt kirjeldatuga sarnast tehnikat.
Läheme voodisse, räägime natuke juttu või vaatame raamatut. Kui hakkab jonn ja kauplemine (aja möödudes hakkab muide järjest harvem), annan ühe võimaluse see lõpetada, umbes pooltel kordadel toimib. Kui mitte, siis ütlen lühidalt, et lähen teise tuppa ja kui jonn läbi, tulen ütlen talle head und. Selle peale lõpeb trall umbes 5 minutiga. Siis hüüab laps mind juba veidi õnnetult, aga rahulikult ning lähen tema juurde, kaisutame, soovin ilusaid unenägusid ja lahkun uuesti toast ning laps jääb magama.
Enne kui seda tegema hakkasin, võis samuti 2 tundi magama panekukga minna.
Vahepeal proovis ka ise voodist välja tulemist, aga kui see lõppes iga kord sõnatu voodisse tagasi panekuga, siis mõne päevaga lõpetas selle ja enam ei roni välja.

Kui vahel nädalavahetusel issi magama paneb ja unustab, et jonni korral ei tohi lapsele publikut pakkuda ning mind ei ole parajasti kodus meelde tuletamas, siis võib ikka veel täitsa pikalt minna :). Ühesõnaga meil on küll kindlaks nõksuks tänuväärse publiku puudumine, vastasel juhul satub \”rattasse\” ja sealt on tal väga keeruline välja saada. Ja tõesti- kui ta on niimoodi pikalt jonninud, siis on pärast rahutum, isegi kui lõpuks siiski täiesti tavalise arvu tunde päeva ajal magab. Mida rutem ta üksi rahunema saab jääda, seda rutem rõõmus meel taastub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Ma ei suhtle lapsega, kuid teen seda siis, kui ta hakkab voodist välja ronima ja igasugu asju nõudma, siis seletan, et miks peab magama jne. Kirjutasin ka, et sellele rääkimisele ja jonnile eelnes 1h. pikkune pikutamine ilma jutu ja suhtlemiseta. Ja vaid siis hakkan rääkima, kui laps hakkab asju nõudma, ise neid võtma, ära minema jne. Miks ma ta magama panen? Sest ma näen, et õhtuks on ta väsinud ja aina torrab. Kui vaja peale 17.00. kusagile minna, siis ei tule see kõneallagi, kui laps magamata, sest vajub autos ära või sihtpunktis aina torrab ja korrutab, et on väsinud. Siit ka järeldus, et laps peaks siiski magama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 21:37; 15.02 23:26; 16.02 11:53; 16.02 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps ju täiega testib sind ja sa lased tal seda teha. Mänguasi kaissu valitakse enne voodisse minekut. Kuna ma saan aru, et see on teil pea igapäevane probleem, siis pole seal lapsele küll seletada enam vaja. Voodisse ja pikali, peab vaikselt olema, välja tulla ei tohi, jutustada ei tohi, kuid magama ei pea, peab olema vaikselt voodis ja küll siis jääb ka. Minu lapsel on ka vahel selle magamajäämisega selline trall, rohkem küll õhtuti, päeval jääb suht kenasti. Kuid ma ei seleta talle juba ammu midagi. Kui ikka aru ei saa, et peab vaikselt voodis olema, siis olen tõstnud voodi kõrvale seisma ning öelnud, et nüüd seisab niikaua kui uni peale tuleb või vaikselt pikali on. Tavaliselt seisab kõige kauem 2min. siis küsib ise voodisse tagasi ja magab 10 minutiga.
Ei ole vaja last paluda, et ära tee jne. Kui sa ise näed, et lapsele on uni vajalik, siis teegi lapsele oma konkreetsusega see selgeks. Ei ole vaja tassida mänguasju, võta nutvat last voodist välja, selgitada magamise vajalikkust jne
Äkki paned liiga hilja lõunaunne? et õige uinumisehetk on üle läinud ja siis pärast ei suuda uinuda. Mis kell lasteaias magama lähevad? Katsu kodus sama rutiin tekitada, mis lasteaias
Minu laps tõuseb ka hommikul kell 8, kell 12 on lõunasöök, 12:30 hakkame magama sättima, korjab mänguasjad kokku, paneme pidzaama, käib pissil, siis loen unejuttu ja kell 13:00 on voodis ja tavaliselt 15 min. pärast magab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka tähele pannud, et kui laman kõrval siis uinumine võtab palju kauem aega. Nüüd istun voodi jalatsis (lapsel suur voodi)lahendan vaikselt ristsõnu ja tema susserdab 15 min-ga magama. Ei räägi temaga ning ei vaata ka tema poole…sest niikui kontakti lood hüüab emme ja naeratab ning tahab üles tõusta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käis asi sama moodi, elu läks hulga kergemaks, kui lõpetasin lõuna ajal magama sundimise ära. Laps harjus nädalaga selle uue reziimiga ära ja enam ei jorisenud oluliselt ka õhtul (kuigi varem jah tundus, et õhtuse rahu pärast on tarvis seda lõunaund). Kell 8 alustame ettevalmistusi magamaminekuks ja kell 9 õhtul siis juba norinal magamas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lõpetasid mõlemad lapsed kaheselt lõunaune magamise ja mingi nipiga ei maganud hiljem. Vanem vahtis kõik lasteaia uneajad lihtsalt lakke, noorem vahel lasteaias magab. Aga üldiselt on minu lastekasvatuses oluline tunnetega tegelemine. Kui laps ütleb, et pole väsinud ja tahab mängida, siis ütlen: ma saan aru, et sa tahaksid edasi mängida, aga praegu on magamise aeg. Kui ta ütleb, et pole väsinud ja ei pea magama, pole vaja laskuda vaidlusse teemal, kas ta on väsinud või ei, ütle üks kord, et kui ei taha magada, siis lihtsalt pikutagu vaikselt ja kõik. See pikk selgitamine annab talle kaksipidise signaali – ühelt poolt sa väidad, et on magamise aeg ja peab vaikne olema, ja teisalt ise muudkui räägid ja suhtled. Minu arvates see, kui ta vaikselt voodis mängida suudab, on juba väga hea tulemus, selline lihtsalt rahulikolek on ka puhkus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallid kommenteerijad, tänud vastuste eest, kuid te sisiki ei loe põhjalikult. Ma ei suhtle ega räägi lapsega umbes 1h., mis ka ei kanna vilja. Siis, kui laps hakkab jonnima, siis seletan, et MIKS ta ei saa hetkel voodist välja. Panna seisma või palud aolla vaikselt? Noh, reaalselt ju see ei toimi. Ma võin ükskõik, mida paluda ja panna teda tegema aga kui ta lihtslat TULEB välja voodist ja toast? Ma loomulikult tõstan tagasi, kuid see ei tähenda, et ta taas välja ei tule ja nii kasvõi 55 korda. Lõpptlemus ongi suur kisa koos pisaratega, mis ei lõppegi enne, kui ma teda ise ei lohuta. Ma võin ju lasta tal ka 30 min. röökida, kuid see ei anna tulemust. Siiani pole vähemalt andnud. Minu küsimus oli pigem see, et kas selline jonn ei tee lapsele stressi? Ei pea silmas vaid unestreigi jonni, vaid üldist. Mõned emad panevad lapse tuppa jonnima nt., kus siis laps röögib ise ennest rahulikuks. Peangi silmas seda, et kas selline trots ei tekita lapses stressi? Käsi südamel ütlen, et mu laps ei ole kordagi ise suutnud rahuneda. Ma ei tea miks. Jah, ma sekkun, kuid kas te ei sekkuks, kui laps oleks juba üleni higine, lilla näost, väristaks kehaga ja räägiks kokutavalt? Ma ka ei tea ju, kas on mõistlik siiski edasi lasta nii teha ja loota, ehk ÄKKI 30 min. pärast siiski rahuneb. Ok, v.b. tõesti rahuneb, kuid kas sellisel asjal on siiski tagajärg närvikavas? See huvitabki mind. Ja te kirjutate, et ei tohi rääkida lapsega, kuid kirjandus räägib muud, et just peabki seletama lapsele rahulikult, et miks just hetkel on selline olukord. Mida teete teie, kui teie laps hakkab jonnima, kuna ta nt. ei saanud, mida ta parjasti soovis ja sellest kasvas meeletu jonn välja? Loomulikult on ka oluline, et kuidas laps jonnib. Mõned jonnivadki rahulikult, ehk jauravad, mõned, nagu minu laps, satub lausa hüsteeriasse. Ma tahaks, et ta saaks aru, et jonniga ei saavuta midagi, seda olen ka öelnud talle ja lasknud jonnida, kuid siis krutib ta ennast nii ülesse, et pean ikkagi mina teda rahustama. Oma tuppa panna teda jonnima ka ei saa, tuleb välja ja kuna tuba on teisel korrusel, siis ei ole kõige turvalisem lasta tal trepi juures vingerdada. Lukku ust ei tohiks panna, sest see tekitab lapses hirmu ja tegelt uksel polegi lukku. Ühesõnaga, kuidas siis on õige käituda, kui laps hüsteeritseb? Ignoreerida kasvõi tund aega? Ise nagu kahtlen, et kas see on siiski mõistlik. Kui ma ise olen nt. tund aega nutnud, siis valutab pea ja enesetunne on äärmiselt halb. Kui sellele lisada veel kisa, vingerdamine ja vikslemine, siis ma ei tea, mida minu khea tunneks. Lapse keha ja 100% väljakujunemata närvikava ammugi… Mida teie arvate?

Mul on sõbranna, kes paneb nt. lapse lauspimedasse tuppa/konkusse jonnima, mitte kauaks, kuid siiski. Mu meelest on see puhas terror, mis ei paranda jonnimise põhjust. Või siis parandab? Kui laps välja saab, rahuneb ise suht kiirelt, kuid vahest ka mitte. Konkus olles nutab ja taob ust nii et jube. Olen ka ise küsinud sõbrannalt, kas liiga karm selline asi pole. Vastas, et ei ole 🙂 Teine tuttav lasi juba 1,5a. lapsel oma toas jonnida ja ikka nii, et ei läinudki kordagi vaatama kasvõi tunni vältel. Mitu korda oli laps voodi najal püsti magama jäänud. Ütleme nii, et jah, magamajäämis mure lahendatud-laps jäi magama, kuid kas oli see siiski hädavajalik, et just nii ta magama jääks? Lihtsalt jõuetusest jäi magama.
V.b. asi ongi minus, et ma ei suuda kuulata ja vaadata 30 min. röökivat ja näost lillat ennast väristavat last? 🙂 Minu poiss just selline on, kui nutab kaua-hüsteerias. Paaril korral on ka kerge palavik olnud peale sellist tralli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 21:37; 15.02 23:26; 16.02 11:53; 16.02 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust võiksid selle kammi ära jätta, sest laps ju lasteaias magab. Kui mõned päevad magamata jääb sellises vanuses, pole ju maailma lõpp, ta on ju juba päris suur. Paljudes maades ei magatagi enam kolmeaastaselt lõunaund ja lastel pole häda midagi. Mina vist loobun ka sellest magamatoppimisest, seda enam, et laps ei ole väsinud. Minu laps ei maga ka lastehoius, vahib lakke. Kui paar korda kästi tal magama minna, keeldus lastehoidu minemast. Siis kasvatajad ütlesid, et nemad enam ei sunni, sest laps niimoodi nutab sellepärast, ta tõesti ei taha. Ta lamab voodis, aga ei tule und. Kui enam magada ei kästa, läheb hoidu rõõmuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 21:56; 16.02 12:25; 16.02 15:46;
To report this post you need to login first.

Kirjelduse järgi tundud olevat väga arukas ja hooliv ema. Zy soovitused magamapaneku kohta on muidu väga head aga ilmselt ei toimi teil see asi, kuna kodustel päevadel ei ole laps lõunaune ajaks tõesti piisavalt väsinud. Selline tüütu periood enne lõunaune päris ära jäämist, et lõunal magama ei taha jääda aga õhtuni ka hästi välja ei vea. Õnneks läheb varsti üle 🙂 Mida ma sinu asemel seni teeks: esiteks, laseks lahti sellest põhimõttest, et laps kindlasti peab lõuna ajal magama ja võtaks vabalt. Kui ei maganud ja õhtul joriseb, mis siis ikka. Kehtestaks hoopis vaikse puhkeaja, kui võib magada või vaikselt voodis mängida. 1,5h näiteks? Mänguasju ära ei võtaks, magama ei sunniks, aga voodis käsiks olla ja vajadusel viiks või 100x vaikides tagasi, kuni aeg läbi. Aidata võib ka pikem väsitav õueskäik hommikupoolikul (kui laps on piisavalt terve) ja vaikse puhkeaja algul ca 15 min raamatu ettelugemist. Rohkem ise lapsega samas toas ei passiks, ajaks omi asju. Vaikse puhkeaja pluss on veel see, et kui lapsel lõunauinak päris ära kaob, siis on sul endal temaga kodus olles edaspidigi veidi hingetõmbeaega.
Ärritatud ja nutva lapse rahustamist ja lohutamist pean kindlasti vajalikuks ja soovitavalt juba enne, kui ta päris endast välja läheb. Aga arvan, et kui sa last enam magama ei sunni ja mänguasju ära ei võta, siis ta nii närvi ei lähegi enam vaid mängib rahulikult, kui uni ei tule. Ka muudes olukordades peaks lohutama, kui laps on väga endast väljas selle pärast, et ei saanud oma tahtmist (kui ta ennast üldse lohutada laseb muidugi). Aga see ei tähenda seda, et vanem peaks oma otsust muutma ja lapse tahtmise järgi tegutsema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile nõuannete eest! 🙂

Täna siis toimisin nii, et käisime õues, tulime tuppa ja sõime. Ütlesin, et kui söök söödud, siis on uneaeg. Laps vastas \”jah\” 🙂
Läksime ülesse. Ilusti läks oma voodisse. Tekk peale ja kaisuloom kaissu. Läksin ise alla. Nii 15 min. oli vaikus. Siis kuulsin,et laps on voodist väljas. Läksin vaatama- kakab potil. Ok,kakas ära ja taas voodis. Vaikus 10 min. ja sama repertuaar, et laps voodist väljas. Viisin voodisse tagasi ja võtsin siis kasutusse kellegi nõu siis, et ütlesin, et oled tasakesi pikali või vaatad raamatut. Läksin ära. Vaikus. Siis kuulen taas heli, et on voodist väljas ja sorab kappides. Toas näen siis pilti, et laps on vtõnud voodisse 101 asja ja käib aktiivne mäng. No mida teha? 🙂 Lahkusin toast. Läks 5 min. ja laps hakkas alla tulema endal silmad punased ja liiguvad kui aegluubis. Mõtlsin omaette, et ok, kui sai nüüd mingi 45 min. oma voodis oldud nii vaikselt kui ka mängides, siis võiks nagu juba nö\” ärgata\”, kuid sel juhul olen 100% kindel, et umbes 1h. pärast on tal meeletu väsimus, seda on juba praegu silmadest näha. Viin siiski tagasi oma tuppa. Laps protestib ja teeb seda silmad kinni juba 🙂 Karjub, nutab, palub mängima minna. Kui ma teda füüsiliselt ei takistaks, siis roniks voodist välja ja lahkuks toast poolkinniste silmadega. Võtsin siis sülle ja olin vait ja tema nuttis ja nõudis juba juua-süüa , rabales lahti ennast ja läks uksest välja, kuid tuli kohe tagasi nuttes ja silmi hõõrudes ja küsis sülle. Tõstsin voodisse ta,kust välja siis taas tuli ja kohe. Mina istusin oma voodi serval, tuli ronis mulle sülle. Nii kui sülle sai, jäi magama.
Taas vale ju, et süles jäi magama, kuid see oli tõesti viimane võimalus üldse, et ta magaks.
Kui ta und ei vajaks, ei magaks ta ka rühmas. Ja mul tõesti ei oleks selle vastu midagi, kui ta mõned päevad ei magaks, kuid neid päevi on ikkagi 5, kus ta kodus on. Iga õhtu on trall ja lihtsalt tean, et põhjus on väsimus ja ei jaksa iga asja üle õhtul lapsega võidelda. Kui laps on päeval maganud, on ta kuni 22.00 super heas tujus.
Täna siis ärkas 7.50 ja magama hakkasin panema 13.00. Enne seda käisime õues lund rookimas:)
Aga ilmselt tegu ongi sellega, et ta ei väsoi kodus ära,kuid selleks ajaks, kui ta on nö ärapikutanud vaikselt, tekib tal juba väsimus, kuid pikutamine tüütab ära ja hakkab tegustema ja seda juba väsinuna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.02 21:37; 15.02 23:26; 16.02 11:53; 16.02 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üritasin ka enda oma täna siis muudkui voodisse tagasi viia, kui voodist välja tuli. Kujunes välja tore maadlemise moodi mäng, laps läks aina lõbusamaks. Kui lõpuks käratasin, oli viis minutit voodis pikali. Oli seal voodis poolteist tundi, ei tulnud ka mitte üht haigutust. Mina vist jätan selle asja sinnapaika, ei suuda enam. Magama jääda oskab ta suurepäraselt, õhtul läheb ise täpselt pool üheksa üles korrusele, käime vannis, kell üheksa magab ilma igasuguse draama või juurespassimiseta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 21:56; 16.02 12:25; 16.02 15:46;
To report this post you need to login first.

Selle kirjelduse järgi tundub küll ülilihtne lahendus pakkuda väsimusest punaste silmadega lapsele raamatu ettelugemist. Et ok, magada ei taha, tule siis mänguloomaga mõnusasti voodisse ja emme loeb sulle juttu. Ja siis lugeda vaikse ja uinutava häälega midagi rahulikku 😉 Või ei meeldi su lapsele ettelugemine? Tundub, et ta ise ei oska väsinuna tegeleda selliste tegevustega, mille käigus on võimalik uinuda.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aitäh kõigile nõuannete eest! 🙂

Täna siis toimisin nii, et käisime õues, tulime tuppa ja sõime. Ütlesin, et kui söök söödud, siis on uneaeg. Laps vastas \”jah\” 🙂
Läksime ülesse. Ilusti läks oma voodisse. Tekk peale ja kaisuloom kaissu. Läksin ise alla. Nii 15 min. oli vaikus. Siis kuulsin,et laps on voodist väljas. Läksin vaatama- kakab potil. Ok,kakas ära ja taas voodis. Vaikus 10 min. ja sama repertuaar, et laps voodist väljas. Viisin voodisse tagasi ja võtsin siis kasutusse kellegi nõu siis, et ütlesin, et oled tasakesi pikali või vaatad raamatut. Läksin ära. Vaikus. Siis kuulen taas heli, et on voodist väljas ja sorab kappides. Toas näen siis pilti, et laps on vtõnud voodisse 101 asja ja käib aktiivne mäng. No mida teha? 🙂 Lahkusin toast. Läks 5 min. ja laps hakkas alla tulema endal silmad punased ja liiguvad kui aegluubis. Mõtlsin omaette, et ok, kui sai nüüd mingi 45 min. oma voodis oldud nii vaikselt kui ka mängides, siis võiks nagu juba nö\” ärgata\”, kuid sel juhul olen 100% kindel, et umbes 1h. pärast on tal meeletu väsimus, seda on juba praegu silmadest näha. Viin siiski tagasi oma tuppa. Laps protestib ja teeb seda silmad kinni juba 🙂 Karjub, nutab, palub mängima minna. Kui ma teda füüsiliselt ei takistaks, siis roniks voodist välja ja lahkuks toast poolkinniste silmadega. Võtsin siis sülle ja olin vait ja tema nuttis ja nõudis juba juua-süüa , rabales lahti ennast ja läks uksest välja, kuid tuli kohe tagasi nuttes ja silmi hõõrudes ja küsis sülle. Tõstsin voodisse ta,kust välja siis taas tuli ja kohe. Mina istusin oma voodi serval, tuli ronis mulle sülle. Nii kui sülle sai, jäi magama.
Taas vale ju, et süles jäi magama, kuid see oli tõesti viimane võimalus üldse, et ta magaks.
Kui ta und ei vajaks, ei magaks ta ka rühmas. Ja mul tõesti ei oleks selle vastu midagi, kui ta mõned päevad ei magaks, kuid neid päevi on ikkagi 5, kus ta kodus on. Iga õhtu on trall ja lihtsalt tean, et põhjus on väsimus ja ei jaksa iga asja üle õhtul lapsega võidelda. Kui laps on päeval maganud, on ta kuni 22.00 super heas tujus.
Täna siis ärkas 7.50 ja magama hakkasin panema 13.00. Enne seda käisime õues lund rookimas:)
Aga ilmselt tegu ongi sellega, et ta ei väsoi kodus ära,kuid selleks ajaks, kui ta on nö ärapikutanud vaikselt, tekib tal juba väsimus, kuid pikutamine tüütab ära ja hakkab tegustema ja seda juba väsinuna.

[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps Lapse jonn= stressiga?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.