Esileht Väikelaps Lapse kõhutuuled

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Lapse kõhutuuled

Postitas:
Kägu

2sel poisil on viimasel ajal KOHUTAVAD kõhutuuled, peeretab nagu vana mees – tihti ja kõvasti ja oi mis mädamuna-kapsahaisuga. Ma olen muidu seda meelt, et “parem hais õhus, kui valu kõhus” aga see hakkab juba normaalsuse piire ületama. Ei söö midagi erilist, mis peaks niipalju peeretama ajama.
Laps on viimased kuu aega ka palju haige olnud (lihtsalt korralik nohu, selline et lasteaeda ei saada), pakun huupi variante – kas kurku valguv tatt võib seda ka põhjustada..? Kas sellise murega peaks ka arstile pöörduma? Saan ma ise midagi kodus teha – probiootikumi kuurist oleks kasu?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jälgin ka teemat, ehk saan ideid.
Põhimõttelidelt sama seis (sh viirushaigustes olemine), ainult selle vahega, et probiootikumide kuure olen teinud mitu, kuna kõht kipub ilma nendeta tihti kinni minema.
Söögilaua listi olen juba korduvalt läbi hakkinud, aga ma ei leia põhjust. Mingi hetkel kahtlustasin piima, mida kohe klaasikaupa kulub – aga mingil hetkel proovisin nädala jagu seda vähendada – effekt puudus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et probiootikumikuuri tasuks proovida, kuigi meil juhtus nii, et eriline pussutamine hakkas just koos probiootikumide võtmisega (osadel võivad olla kõrvaltoimeks just gaasid, kui need halvad ja head bakterid omavahel kõhus maid jagavad 😛 ) Või siis joota rohkem keefiri (ka kõhtu pehmendab) ja hapukapsasalatit, st toorelt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laktoositalumatus on 2-aastastel üliharuldane, seega piima ei kahtlustaks.

Fruktoositalumatus on sarnaste nähtudega, guugeldades leiad täpsemat infot. Fruktoosi leidub muide paljudes teistes toodetes rohkemgi kui puuviljades, seega puuviljade mitteandmine ei näita midagi.

Kergem gluteenitalumatus võib tekitada jubedaid gaase ja kõhuvalu.

Seos tatiga tundub kahtlane, kuid minul ja mu lastel kipuvad ka just viiruste tagajärjel erinevad seedeprobleemid tekkima. Seega kui teema on värske, on esialgu loota, et läheb ise üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas need gaasid põhjustavad ka vaevusi?
Kui ei, siis mina niiväga ei muretseks.

Mul endal on viimasel ajal väga palju kõhugaase just hommikuti aga vaevusi need otseselt ei põhjusta, sest tulevad ilusti välja. Ja mulle tekitab neid avokaado.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps lasteaias käib? Meil läks lasteaias eelmine toitlustaja pankrotti või tekkis neil mingi muu probleem, igatahes vahepeal oli mingi asendusfirma, kes lastele süüa tõi. Kohutav, mina ei tea mida seal nendele lastele sisse söödeti, aga minu kahesel poisil täpselt sama probleem! Ja meil ei olnud mingeid probiootikume ega haigust sel hetkel olnud. Nüüd on laps olnud nädala kodutoidul haiguse tõttu, seedimine on korda saanud. Vahepeal on lasteaias lahenenud ka toitlustaja probleem ning nüüd seda asendusfirmat enam ei ole, on uus lepinguline partner. Vaatame siis, kuidas edasi läheb. Kui probleem tuleb nüüd tagasi, siis tean konkreetselt süüdistada lasteaia toitlustajaid ja nende poolt pakutavat kehva kvaliteediga toitu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Perearst saab teha kakaproovi. Kodus keeraksin suhkru miinimumi ka probiootikumid peale. Toidupäevikut tasub ka pidada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lasteaia toit on puhas jamajaka, ilmselt pooled asjad on seal poolfabrikaadid. Minu lapsele on ka ette tekkinud punnis kõht ja kurdab valu. Kakada saab veel kuidagi poollahtist, kuid mure on pissimisega. Mitu päeva juba tuleb väga vähe pissit ja seegi tumekollane. Mulle isiklikult tundub, et lasteaias ei saa nii tihti juua kui vaja. Kodus on normaalne piss normaalses koguses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen, aitäh kaasamõtlemast! Ei oska nüüd täpselt öelda milles asi oli, aga enam ei peereta niimoodi (isegi kui ühel õhtul liiga paljude õunte söömisest kõhu veidi lahti lõi). Kas siis see et haigus taandub ja nohu enam ei ole või siis kodusolek ja kodutoidud, sest nagu keegi küsis, siis laps käib tõesti lasteaias.. lasteaia menüü tundub vahepeal veidi kahtlane küll, aga ise ju söönud ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Väikelaps Lapse kõhutuuled