Esileht Pereelu ja suhted Lapse kõrvalt elu nautimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Lapse kõrvalt elu nautimine

Postitas:

Olen 27 aastane naine,oma mehega olen koos olnud üle kahe aasta. Ei ole nii väga pikk aega aga leian,et piisav selleks,et last planeerida. Meil kummalgi lapsi veel ei ole. Vanust on juba piisavalt ja tahaksin last. Kohe nii väga tahaks. Mees mul aga ei taha. Et ei ole veel valmis. Kui küsin temalt,et millal ta siis oleks valmis arvab ta et ikka mõned aastad peab veel ootama. Probleem ei ole selles,et ta kahtleb meie suhtes või midagi sellist. Oleme väga õnnelikud. Ta lihtsalt arvab,et kui meil on laps on see nn elunautimine palju raskem. Ma peale ei taha ka käia aga elu saab ju nautida ka siis kui sul laps on… Või ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.09 19:02; 07.09 19:21; 07.09 19:35; 07.09 20:17; 07.09 21:46; 08.09 17:26; 08.09 17:28; 08.09 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, elu koos lapsega või lastega on ikka hoopis teistsugune. Elu nautimine samuti. Mäletan, et kui mehega esimest korda koos lennukisse läksime kartsin ma hirmsasti surma saada, peale laste sündi lennukisse istudes kartsin ma kõige rohkem seda, et võib-olla ei näe ma enam neid kunagi ja nad peavad ilma vanemateta üles kasvama. Näed vahet?

Su mehel on õigus, kui te olete praegu õnnelikud, siis nautigegi seda, usu mind, raseduse ja titenduse ajal läheb teil neid ühiseid ilusaid mälestusi vaja 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ilusti öeldud 🙂 tänks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.09 19:02; 07.09 19:21; 07.09 19:35; 07.09 20:17; 07.09 21:46; 08.09 17:26; 08.09 17:28; 08.09 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ausalt öeldes ei saa lapsega elu nautida. vähemalt esimene aasta küll mitte. teine aasta on juba kergem. kui su mees tahab tõesti vaba olla ja elu nautida, siis võib laps teie suhtesse väga suure mõra lüüa, sest sinul tõesti ei ole aega enam millegi muu kui lapse jaoks. samas võib isaroll talle ka väga sobida ja meeldida. mina ei riskiks vastu mehe tahtmist last saada ega talle selle teemaga peale käia. võid küll seada tärmini, et aasta-paar naudite veel elu ja siis saate lapse, et hakaku vaikselt selle mõttega ennast harjutama. no ja kui siis ta ka last ei taha, siis oleks vist targem otsida mees, kes last tahab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema saab käia. Sina ei saa.
Laps on meeletu vastutus, arvestamine, kogu aja ja tähelepanu talle pööramine. Sulle endale ei jää midagi. See soov peab olema kindel ja mõlemapoolne. Väikese lapse kõrvalt ei saa sa isegi süüa ja magada, siis kui tahad, mis elu nautimisest sa veel räägid. ja kui mees ei ole valmis, siis on kolm võimalust- lepid sellega ja elate kahekesi edasi, saad lapse ja tegeled temaga üksi (sest mees on öelnud, et tema ei taha ja pole valmis) või otsid uue mehe, kellel on sinuga sarnased soovid.
Kas olete abielus? Kas mees sind oma ametlikuks naiseks tahab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 19:27; 07.09 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei,me ei ole abielus. Oleme sellest rääkinud aga pole oluliseks pidanud sellega kiirustada.
Loomulikult ei hakka ma vastu tema tahtmist siis üksi lapsi saama. Ikka mõlemad peame seda tahtma 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.09 19:02; 07.09 19:21; 07.09 19:35; 07.09 20:17; 07.09 21:46; 08.09 17:26; 08.09 17:28; 08.09 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse kõrvalt saate elu nautida ainult siis, kui on alati lapsehoidja käepärast võtta, kui kuskile minna plaanis koos mehega. Muidu mitte. Kui selle suudate korraldada, pole mingeid takistusi. Sealjuures hea ja lähedasi suhte toitmiseks on hädasti vaja lapsevaba täiskasvanute aega! Paljudel juhtudel ei osata (või pole majanduslikult võimalik) ühildada ema ja naise rolli. Kui sa pole enam naine, vaid ainult ema, siis võib suhe rappa minna isegi, kui nii mees kui naine on koos last väga tahtnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 19:53; 08.09 03:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, kindlasti saab lapsega elu nautida, see on lihtsalt üsna teistmoodi elu ja nautimine. Ja selleks, et elu lapse kõrvalt nii nautida, et see ei tule lapse heaolu arvelt, tuleb enne sisemiselt teatud kohta jõuda. Sinu mees seal veel ilmselt ei ole ja see ei ole ju üldse ilmtingimata mingi halb asi.Kui keegi oleks mulle aasta enne \”sinna kohta\” jõudmist hakanud rääkima, et oh, lapse kõrvalt saab täpselt samamoodi elu nautida, siis poleks ma teda uskunud ja õigesti tegin.

Meil oli teistpidi, mees oli enne laste saamiseks valmis, ta minust ka natuke vanem, aga ootas väga kannatlikult, kuni ma ise jõudsin selle sisemise äratundmiseni, et nüüd olen valmis. Ja ma olen talle väga tänulik. Ma arvan, et just see, et ma sain täpselt nii palju kui vaja \”isekalt\” elada, on taganud meie hilisema suure õnne ja rahulolu ka lastega pereelus! See ei ole kindlasti asi, milleks saab kedagi sundida. Või noh, saab, aga ilmselt mitte kõige toredamate tagajärgedega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 20:12; 07.09 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. Teil kõigil on ilmselgelt õigus. Eks ma ootan ja peale ei käi. Küll see õige hetk ka ükskord meil tuleb 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.09 19:02; 07.09 19:21; 07.09 19:35; 07.09 20:17; 07.09 21:46; 08.09 17:26; 08.09 17:28; 08.09 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, mida te elu nautimiseks peate. Kas vaid sõpradega pidutsemine ja kahekesi reisimine käib selle alla või suudate rõõmu leida ka pisiasjadest. Sain tütre kui olin 25 ja nüüd olen 5 aastat ema olnud. Ma ütlen ausalt, et ma väga ei mäleta elu enne lapse sündi, sest see tundub nüüd nii tühine :)Ärge saage valesti aru, ma ei ole üldse selline suure tähega emme, pole mingi ninnu-nännutaja, aga ma tunnen, et mulle pakub suurt rõõmu ja rahuldust lapse kasvatamine, tema suunamine ja tema edusammud pakuvad mulle uskumatult suurt elamust. Kui kunagi ma mõtlesin, et elus on oluline palju raha teenida ja siis jookseb ka kõik muu paika, siis nüüd on minu ambitsiooniks kasvatada täisväärtuslik ja õigete väärtushinnangutega tütarlaps naiseks. Käin ka tööl ja saan üle keskmise kõrget palka, aga töö pole mulle oluline, mingi karjääriredelil ronimine ei paku huvi. Olen seisukohal, et kahte asja uurepäraselt teha ei saa, üks hakkab paratamatult lonkama. Kes valib pigem töö, kes pigem pere. Mina valisin pere ja olen pregu selle otsusega väga rahul.

Last ei tasu kindlasti saada mehega, kes pole selles kindel. Esimesed 2 aastat on suhteliselt keerulised ja just mehe jaoks: naine pole enam tema päralt 24/7 ja kodus nõuab hoolt ja tähelepanu hoopis keegi teine. Liigagi paljud mehed ei suuda sellega leppida ja otsivad väljaspool kodu omale kellegi, kes neid hellitaks ja poputaks. Samas naised ei saa kaua oodata ja mõelda, munarakke jääb järjest vähemaks ja liiga hilja alustades ei pruugi kõik õnnestuda ja hiljem kahetsetakse, et juba 25-selt proovima ei hakatud. See selleks. Meestel on rohkem aega ja nemad ei pelga 35-aastaselt esimest korda isaks saada, naisena tahaks siis juba lõpetanud olla ja rõõmsalt lapsi kasvatada.

Lapsega pere tunneb rõõmu teistsugustest käikudest ning aegajalt saab ka sõpradega väljas käia, lihtsalt mitte enam nii tihti. Järgmisel päeval ei saa terve päeva enam pohmakat ravida, hommik algab ikka lapsega koos 🙂 Minul õnneks on võimalus laps vanaema juurde viia ja ka kauem puhata, aga ma ei tunne mingit rõõmu joomisest, niisama väljas käia on tervislikum 🙂

Tähtis on üksteisega rääkida ja üksteist kuulata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 20:26; 07.09 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei,me ei ole abielus. Oleme sellest rääkinud aga pole oluliseks pidanud sellega kiirustada.
Loomulikult ei hakka ma vastu tema tahtmist siis üksi lapsi saama. Ikka mõlemad peame seda tahtma :)[/tsitaat]

Abiellumistega kiirustamist ei pea oluliseks aga lapsesaamiseks on suhe piisavalt pikk ja sellega peab ruttama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 19:27; 07.09 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Su mehel on õigus, kui te olete praegu õnnelikud, siis nautigegi seda, usu mind, raseduse ja titenduse ajal läheb teil neid ühiseid ilusaid mälestusi vaja 🙂

[/tsitaat]

see tuleks perekooli esilehele raamida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minumeelest ongi lapse saamiseks õige aeg siis, kui sa nagunii juba elad nii, et laps seda märkimisväärselt ei muudaks. 25selt ma näiteks tormasin mööda maailma ringi, käisin pea iga õhtu kuskil väljas, 101 tegemist ja asja. 33selt jälle olime mehega nagunii kodused ja meelelahutuseks restoranid, väikesed kokkusaamised sõpradega ja koertega jalutamine. esimest eluviisi muudaks laps ilmselt oluliselt rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli nii, et mina olin ka juba ammu valmis last saama,kuid mees arvas ka, et on hea veel mõned aastad oodata.
Ükshetk käis aga tema peas klõps ja ühel õhtul kui mina köögis süüa tegin hakkas tema nagu muuseas rääkima, et nüüd on vist ÕIGE aeg.
Oh seda rõõmu siis 😉
Nüüd ongi meil pea 1.5 a laps ja teine tulekul. Oli tore, et see aeg tuli varem kätte, kui oodata julgesin.
Arvan ka, et on oluline ära oodata, kui mõlemad on valmis, sest siis naudite seda suure tõenäosusega mõlemad täiel rinnal mitte nii, et üks peaks ennast nagu sundseisus tundma.

Ja elu saab lapsega nautida küll, aga seda tõesti juba hoopis teisel tasemel ja peagi märkad, et teisiti nagu enam ette ei kujutakski seda elu ja ei mäletagi, kuidas oli elu ilma lapse(lasteta) 🙂

Nautige TÕELISELT neid järgnevaid aastaid sest kui kui lapse saate, siis arvestage, et need ajad kui te kahekesi olete ei tule enam kunagi tagasi. Jah lapsed saavad ju suureks ja kolivad kord ära, aga siiski olete teie kaks ja nemad mitte ainult teie kaks 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 21:46; 08.09 08:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul natuke kummaline seda lugeda siiski, sest nii hirmus see asi ju ka pole, eriti kui on teatud tingimused täidetud. Esiteks tuleks muidugi defineerida, mida kellegi jaoks elu nautimine tähendab. Mul küll praeguseks juba 2 last, üheksane ja neljane, aga isegi nende kõrvalt on elu nautimine võimalik. Ja ühe kõrvalt oli see muidugi hoopis lihtsam. Mul on kogu aeg olnud päris palju võimalusi laste hoidmiseks, vanaemad-ämmad peaaegu võistlevad, kes kui palju saab. Ja mõnikord võetaksegi lapsed juba reede õhtul auto peale ja tuuakse alles pühapäeval tagasi. Lisaks veel paar sugulast, keda aegajalt saab kasutada. Nii käimegi tihti päris kahekesi väljas (teatris, ööklubis, kinos, söömas, reisimas või sõpradel külas). Kellel aga tasuta hoidu pole, võib ju võimalusel tasulist kasutada. Igal juhul EI PEA kogu aeg kodus istuma. Teatud spontaansus ainult kaob ära, aga eks mõne üksiku elu ole ka nii ära planeeritud, et peab laveerima ja mõtlema.
Ja üldse, see päris RASKE aeg on olenevalt lapsest 1-3 aastat, see aeg nüüd enam-vähem ära kannatada pole ju võimatu.
Aga ärge valesti aru saage, ma muidugi ei soovita vastu mehe tahtmist last teha, kuid olen arvamusel, et minu elu võib siiski nauditavam olla ööklubide diivadest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Abiellumistega kiirustamist ei pea oluliseks aga lapsesaamiseks on suhe piisavalt pikk ja sellega peab ruttama?
[/tsitaat]

Hm jaa ,just nimelt. Me ei pea seda abiellumist nii oluliseks. Ja ma ei kiirusta lapse saamisega,lihtsalt leian ,et minu jaoks oleks õige aeg. Mis siis nagu valesti ütlesin?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 07.09 19:02; 07.09 19:21; 07.09 19:35; 07.09 20:17; 07.09 21:46; 08.09 17:26; 08.09 17:28; 08.09 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus see postitus varem oli??? Mina sain ka muudkui aru, kõigi sõnadest et OI elu on teistsugune ja saab nautida ja kõik on nii uus. See tundus lausa ahvatlev pakkumine, hakkasin juba veidi olemasolevast tüdima…AGA

Ma ütlen Sulle kohe, et sellist elu nagu 27 aastasel tänapäeval, te küll enam nautida ei saa. Eriti kui puuduvad lapsehoidjad ja sellised, keda saab olenemata ajast ja kohast alati appi paluda.

Tänapäeva ühiskond ei soosi lapsi. Kõik peavad käima tööl, vanemate pensioniiga tõstetakse ja ainult noorel emal peab aega olema lapsega kodus olla. Kahjuks ma enam nautimisega ei tegele. Oma laps on VÄGA kallis, aga kas nii kallis, kui on Sulle Su vabadus? Otsusta parem enne, pärast enam ei saa ümber muuta, ainult halada. Nagu mina 🙂
Lapsi saate ju heal eeldusel veel vähemalt 10 aastat!

Ma arvan, et Sa (ja Tema) oled valmis, kui Sa Perekoolis seda küsimust esitada ei taha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.09 22:11; 07.09 22:36; 07.09 23:06; 07.09 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kus see postitus varem oli??? Mina sain ka muudkui aru, kõigi sõnadest et OI elu on teistsugune ja saab nautida ja kõik on nii uus. See tundus lausa ahvatlev pakkumine, hakkasin juba veidi olemasolevast tüdima…AGA

Ma ütlen Sulle kohe, et sellist elu nagu 27 aastasel tänapäeval, te küll enam nautida ei saa. Eriti kui puuduvad lapsehoidjad ja sellised, keda saab olenemata ajast ja kohast alati appi paluda.

Tänapäeva ühiskond ei soosi lapsi. Kõik peavad käima tööl, vanemate pensioniiga tõstetakse ja ainult noorel emal peab aega olema lapsega kodus olla. Kahjuks ma enam nautimisega ei tegele. Oma laps on VÄGA kallis, aga kas nii kallis, kui on Sulle Su vabadus? Otsusta parem enne, pärast enam ei saa ümber muuta, ainult halada. Nagu mina 🙂
Lapsi saate ju heal eeldusel veel vähemalt 10 aastat!

Ma arvan, et Sa (ja Tema) oled valmis, kui Sa Perekoolis seda küsimust esitada ei taha.[/tsitaat]

Olen sinuga nõus, aga samas arvan, et mida varem, seda parem.

Ja kallis teemaalgataja,kui tuleb tita, ole valmis 100% olema ainult tema jaoks, vähemalt esimene eluaasta (kuigi see alati ei pruugi nii olla :)).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul natuke kummaline seda lugeda siiski, sest nii hirmus see asi ju ka pole, eriti kui on teatud tingimused täidetud. Esiteks tuleks muidugi defineerida, mida kellegi jaoks elu nautimine tähendab.

Aga ärge valesti aru saage, ma muidugi ei soovita vastu mehe tahtmist last teha, kuid olen arvamusel, et minu elu võib siiski nauditavam olla ööklubide diivadest.[/tsitaat]

Mina arvan, et asi polegi niivõrd selles, mida KELLEGI jaoks elu nautimine tähendab, vaid MILLAL. Mina nõtlen sellest umbes nii, et nagu kolmene ei suudaks nautida varateismeliste olenguid või varateismeline sügava sisuga täiskasvanute etendust, nii ei suudaks täiel rinnal lapsevanemaks olemist nautida inimene, kes tahab alles pea laiali ringi tormata, ennast ja elu tundma õppida, mööda pidusid, kontserte, etendusi ja avamisi traavida. Seesama inimene võib aga juba paari aasta möödudes hoopis teisiti mõelda ja just lapsevanemaks olemisega seotud elustiili veelgi enam nautida. Nagu ta seda kunagi ei suudaks, kui lapsed liiga vara saaks.

Niisiis olen tegelikult absoluutselt ka sinu teise minu poolt tsiteeritud väitega nõus, aga siiski on siinkohal kriitilise tähtsusega ajastus. Teemaalgataja on veendunud, et lastega elu võib olla äärmiselt nauditav ja tal on täiesti õigus. Tema mees aga arvab (veel?), et ilma lasteta on parem ja ka temal on absoluutselt õigus, tema jaoks isiklikult praeguses hetkes just nii ongi. Need on täiesti vastandlikud seisukohad, mis samas võivad olla 100% tõesed. Selles küsimuses ei ole ühte absoluutset tõde, mida teisele kuidagi ratsionaalsete argumentide ja väidetega selgeks saab teha. Lihtsalt ühe jaoks kehtib tänasel päeval üks, teise jaoks teine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 20:12; 07.09 22:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mõni tahabki peoloom olla hilise keskeani. Võibolla ongi õige teha laps alles kas varajane 20 või hilisem 30. Sest vahepealselt oled juba liiga palju vabadust saanud nautida ja selle kaotus võib valus olla. Kahjuks naised ei saa hästi 50selt lapsi ja laps TULEB ära teha, kuigi selleks valmis ollakse võibolla alles menopausil. Ühiskonna surve on meeletu, et liiga hilja ei tohi lapsi saada, vanatüdruk ja väärarengud. Kahjuks tõsi, aga inimese õnnelikkuse arvelt. Tänapäeva ühiskonda aga ehitataksegi üles personaalsete naudingute peale, et igal ühel oleks hea ja mugav, kahjuks sinna ei mahu praegu täiskohaga emad.

Lapsendamine ka pole nagu see. Kuigi maailm vajaks hoopis rohkem lapsendamisi. Võibolla ma ise lapsendangi veel 50selt ja piisab ühest, olemasolevast, bioloogilisest küll…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.09 22:11; 07.09 22:36; 07.09 23:06; 07.09 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain emaks 17a. Ja sõnapaar \”elu nautimine\” on minu jaoks natuke…kummaline. Minu jaoks on laps tõeline nauding, iga naeratus, iga kalli, isegi need muretsedes veedetud ööd ta voodi kõrval on nii ilusad, omamoodi.

Ma olen 22, peagi 5a lapse ema. Ma ei ole aastaid käinud ühelgi peol, mitte kuskil peale kodu ja ülikooli, sest ma ei taha. Minu nauding on mu pere ja laps. Käisin enne last natukene ka peol, reisisin- aga taipasin kähku- see pole mulle. Ma armastan kodust elustiili ja emadust. Arvasin seda juba enne rasedust ja selle ligi 5 aasta jooksul ei ole kordagi tundnud, et oleksin eksinud.

Ehk siis- elu nautida saab väga. Juhul, kui sinu jaoks ongi nauding laps ja pere. Kui aga sinu jaoks on nauding väljas käimine, reisimine, peod, siis ei saa.

🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.09 22:38; 08.09 09:48; 08.09 09:52; 08.09 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni naine ei sobigi emaks, niiet sellist käsklust, et PEAB või TULEB selles situatsioonis pole. Las need naised siis teevadki karjääri ja tõmbavad mööda pidusid, las nemad teevad nii 🙂

Liiga kõrges vanuses laste sünnitamine ei ole minu jaoks eetiline, sest iga naine peaks mõtlema, et ta suudaks lapsed ka üles kasvatada ning koolitada.

Olen 30 ja mõtlen juba praegu, et aeg on ka teine laps lähiaastatel saada (kui üldse), sest ma tahan olla vitaalne ja rõõmsameelne ema, mitte viriseda valutavate liigeste või vähese võhma pärast 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 20:26; 07.09 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Peab\” ja \”tuleb\” on ühiskonna surve. Uskumatult palju on naisi, kes alles hiljem saavad aru, mida laps neile tõi või ei toonud. Ei tea kas saabki enne teada, kas oled valmis. Alles siis kui käes, saad aru.

Eks ta õige on, et inimene tuleb ka üles kasvatada ja suure vanusevahega vanemal – lapsel kipub suhe olema keeruline. Samas eakamate vanemate kasuks räägib enesekindlus ja rahulikkus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.09 22:11; 07.09 22:36; 07.09 23:06; 07.09 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei kritiseeri kellegi valikuid, aga mu tutvusringkonnas on mitu paari, kes elasid täiega ja siis kui oli \”õige aeg\”, karjääri tehtud, korter soetatud, maailm nähtud, nõudepesumasin ka ära ühendatud, ühesõnaga kõik korras, siis…siis neid lapsi ei tulnudki. Proovisid ja proovisid, aga naine rasedaks ei jäänud. Nii võib ka minna. Ise olen esimese lapsega kodus, mingist elu nautimisest nagu vanasti ei ole muidugi juttugi. AGA-rahulolu eluga on suurem, kohustusteta hedonism mingil hetkel lihtsalt ammendus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa oled emme tüüpi, siis saad nautida elu ka lapse kõrvalt. Sest sa naudid siis elus natuke teistmoodi ja teisi asju ilmselt. Aga kui sa oled isekas ja tahad OMA elu nautida, siis oota, jumala eest oota! Mina sain lapse liiga vara (25 sünnitasin). Kuigi laps on väga kallis ja armastan teda väga, tunnen kuidas elu minust mööda voolab, sest minu suurim kohustus on vastutada oma lapse eest ja oma elu nautimine on kõige viimasel kohal..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei usu, et OMA elu nautimine on isekus. See on teist tüüpi inimene. Tal on suurem vajadus saavutada elus erinevaid asju või on teised huvid, kui kodus kraamimine ja kõigi teiste koduste eest hoolitsemine.

Samas naine, kelle elu ongi kodust väljas huvitub hoopis meditsiinist või teiste aitamisest. Ta ei pruugi ju olla isekas, kui ta ei taha nelja seina vahele jääda 1,2 3 eest hoolitsema, kui ta tunneb, et ta võiks hoolitseda võibolla terve põlvkonna eest, ise õppides ja arenedes või võidelda nende õiguste eest, kes on kodus ja omi lapsi kasvatavad. Ta võibolla tunneb, et ta suudaks rohkem, kui koju jäädes. Kõik on NII suhteline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.09 22:11; 07.09 22:36; 07.09 23:06; 07.09 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Hm jaa ,just nimelt. Me ei pea seda abiellumist nii oluliseks. Ja ma ei kiirusta lapse saamisega,lihtsalt leian ,et minu jaoks oleks õige aeg. Mis siis nagu valesti ütlesin? [/tsitaat]

Aga mõtle niipidi, et mida sul lapsele pakkuda on? Peale armastuse? Perekond? Kui abielu pole oluline, kas te olete ikka pere eluks valmis? Ma ei väida, et ei ole, ma ise olen ka vabaabielus ja lastega. Kodu? On teil oma kodu, mitte ei ela kellegi vanemate tagatoas? Väärtused ja tarkus? On teil koolid lõpetatud, haridus käes? Töö? On teil mõlemal kindlad ja head töökohad, millelt saaks hetkeks loorberitele puhkama jääda, et hiljem tagasi naasta? Mitte, et ettekandjad ja turvamehed ei tohiks lapsi saada, aga kui just ei \”juhtu\”, siis targem oleks lapsi planeerida siis, kui on mingi positsioon elus saavutatud. Usu mind, 30 maailmapilt ja elutarkus on lapsele hoopis midagi muud kui 21 aastasel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina sain emaks 17a. Ja sõnapaar \”elu nautimine\” on minu jaoks natuke…kummaline. Minu jaoks on laps tõeline nauding, iga naeratus, iga kalli, isegi need muretsedes veedetud ööd ta voodi kõrval on nii ilusad, omamoodi.

Ma olen 22, peagi 5a lapse ema. Ma ei ole aastaid käinud ühelgi peol, mitte kuskil peale kodu ja ülikooli, sest ma ei taha. Minu nauding on mu pere ja laps. Käisin enne last natukene ka peol, reisisin- aga taipasin kähku- see pole mulle. Ma armastan kodust elustiili ja emadust. Arvasin seda juba enne rasedust ja selle ligi 5 aasta jooksul ei ole kordagi tundnud, et oleksin eksinud.

Ehk siis- elu nautida saab väga. Juhul, kui sinu jaoks ongi nauding laps ja pere. Kui aga sinu jaoks on nauding väljas käimine, reisimine, peod, siis ei saa.

:)[/tsitaat]

No sul võivad tuurid peale tulla 30-ndate alguses. Mul oli samamoodi, kuigi ma nii noorelt veel last ei teinud. Aga abiellusin 20-aastaselt, olles enne seda käinud 6 aastat palju pidudel ja lõbutsemas. Laps sündis, kui olin 22. Tegin mitu last järjest ja nautisin nende eest hoolitsemist. Olin väga aktiivne ema ja muudkui tegelesin ja käisin lastega igal pool. Kui sain 30, siis mees hakkas uue lapse juttu rääkima. Olime 2 esimest juba suureks ja asjalikuks kasvatanud ja ma tundsin, et ma lihtsalt ei taha ja ei suudaks tite-iga nautida ja õnnelik olla nii, nagu 20-aastate alguses. Vastupidi. Töö ja karjäär olid palju põnevamad, uued inimesed, reisimine, nautimine veidi paremat majanduslikku olukorda, kui 10 aastat varem jne. Nüüd ma ei kujutaks enam ette, et mu ellu veel 1 beebi tuleks. Kõik, limiit täis, finito. Olen kindel, et 22-aastaselt olin väga hea ema ja praegu ei suudaks enam seda, sest ma lihtsalt hingeliselt pole valmis.

Kuigi, ma ei välista, et praegune periood võib ka üle minna ja tagasi tulla tite-isu…. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 19:53; 08.09 03:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su mees last ei taha, siis pole ta kindel teie suhtes. Ja muidugi tõde on ka seelaps vähemalt esialgu paneb punkti oma isiklikule elule. Siis on tema tähtsaim. Oled nõus sellise variandiga et mees käib edasi peale lapse sündi tihedalt kus harjunud ja sa ei tõmba kordagi nina krimpsu? Mees ju pole valmis selleks kohustuseks.
Midagi on teie suhtes veel lahtist, vähemalt mehe arvates

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 07:58; 08.09 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kui su mees last ei taha, siis pole ta kindel teie suhtes. Ja muidugi tõde on ka seelaps vähemalt esialgu paneb punkti oma isiklikule elule. Siis on tema tähtsaim. Oled nõus sellise variandiga et mees käib edasi peale lapse sündi tihedalt kus harjunud ja sa ei tõmba kordagi nina krimpsu? Mees ju pole valmis selleks kohustuseks.
Midagi on teie suhtes veel lahtist, vähemalt mehe arvates[/tsitaat]

Kuule seda nüüd küll väita ei saa, et mees nende suhtes kindel ei ole. See on ikka väga algeline mõtlemine.
Mees võib vägagi kindel olla suhtes, aga tahabki olla veel esialgu kehekesi ja elu nautida.

Nagu ma ülevalpool kirjutasin ei olnud minu mees ka valmis kuniks üks hetk käis klõps. Mul ei olnud kordagi mõtet, et ehk ta seepärast ei taha lapsi, et ta pole meie suhtes kindel.
Sellistest asjadest inimesed ikka räägivad ja ma teadsin täpselt MIKS ta lapsi veel ei tahtnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.09 21:46; 08.09 08:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Pereelu ja suhted Lapse kõrvalt elu nautimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.