Esileht Väikelaps Lapse kuulmine ebastabiilne (kord on, kord ei ole)

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Lapse kuulmine ebastabiilne (kord on, kord ei ole)

Postitas:

Meie kodus kasvab 2 aasta ja 7 kuune poisslaps.

Viimase paari kuuga on toimunud meeletu kõneareng – sõnavara täieneb iga päevaga, saab asjadest aru, tunneb ise huvi uute sõnade vastu ning täidab tasapisi ka uusi korraldusi. Reageerib nimele, otsib kontakti. Logopeed on lapse kõnearenguga väga rahul. Küll aga märkas, et lapse kuulmine on justkui selektiivne.

Alustas eelmisel nädalal sõimerühmas, kus kasvataja juhtis tähelepanu täpselt samale asjale: lapse kaotiilisele reageerimisele. Kord reageerib, siis aga täiesti 0. Näiteks kasvataja tilistas kellukest ja minu poiss ainsana ei teinud väljagi. Samas sellist asja ei ole kogu aeg.

Olen ka kodus sellist asja märganud, et ta mänguhoos keskendudes justkui kaotaks igasuguse kuulmise. Vahest räägin nagu seinaga. Teisalt reageerib kohe, kui keegi kuskil sosistab, välisuksel võtit keerab (issi tuleb koju) jne.

Panin aja perearsti juurde kuulmise kontrollimiseks, ent tahaks siiski teada, et kas on kellelgi sarnaseid kogemusi?

Tänud!

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 08:55; 13.08 09:12; 13.08 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No misasja veel! Sa saad ju aru, et kõrvadega pole asjal vähimatki pistmist, kuulmisega ei ole nii, et kord kuuleb ja kord ei kuule. Asi on selles, et kui lapse tähelepanu on muuga hõivatud, siis ta ei pane tähele kõrvalist heli ja ei regaeeri sellele, mitte et ta seda otsesõnu ei kuuleks. Täiesti normaalne asi kolmese jaoks ja mõnikord veel palju suurematelgi kui inimene on asjaga süvenenud, ei pruugi kuulda ehk tähele panna. Isegi täiskasvanutega on vahel nii. Ja väikelapsel on see tähelepanu ühelt asjalt teisele ülekandmine veel keeruline. Samas on lapse süvenemisvõime väga hea märk.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No misasja veel! Sa saad ju aru, et kõrvadega pole asjal vähimatki pistmist, kuulmisega ei ole nii, et kord kuuleb ja kord ei kuule. Asi on selles, et kui lapse tähelepanu on muuga hõivatud, siis ta ei pane tähele kõrvalist heli ja ei regaeeri sellele, mitte et ta seda otsesõnu ei kuuleks. Täiesti normaalne asi kolmese jaoks ja mõnikord veel palju suurematelgi kui inimene on asjaga süvenenud, ei pruugi kuulda ehk tähele panna. Isegi täiskasvanutega on vahel nii. Ja väikelapsel on see tähelepanu ühelt asjalt teisele ülekandmine veel keeruline. Samas on lapse süvenemisvõime väga hea märk.

Eks ma seetõttu küsingi teiste lapsevanemate kogemusi. Kuna sellist asja on märgatud juba nii lasteaiast kui ka logopeedi poolt, siis ikka tekitab küsimusi. Perearsti juurde ka nipsust ei saa. Muudkui oota ja prae.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 08:55; 13.08 09:12; 13.08 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see on tavapärane selektiivne kuulmine. Ehk siis ta kuuleb seda, mida parasjagu tahtmine ja tuju kuulda on. Varsti hakkab pihta ka selektiivne kuuletumine ja selektiivne asjade tegemine ????.

Meil oli mingi vahe see, et laps koguaeg küsis üle “mida?”, Nagu poleks mu öeldud kuulnud aga lõpuks ma sain aru, et see on lihtsalt tobe harjumus. Ta kuulis küll, sest kui ma teist korda üle ei kordanud, küsis ta mingi osa minu jutust samade sõnadega üle. Seega kuulis küll.
Mõnel täiskasvanulgi on see mida? harjumus küljes.
Muretsesin hetkeks, sest tal väiksena oli palju kõrvapõletikke ja tal tekib väga kiirelt ja suures koguses vaiku kõrva. Et äkki on miskit kuskile kogunenud vms.
Aga kui ma katse tegin, et nii muuseas küsisin peaaegu sosistades, et kas sa kommi tahad, oli ta kuulmine ideaalne ????.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui ma katse tegin, et nii muuseas küsisin peaaegu sosistades, et kas sa kommi tahad, oli ta kuulmine ideaalne ????.

Peaks ka teinekord proovima, et ütlen nime asemel näiteks “küpsis”. Et kui siis kohe reageerib, siis asi tõesti tahtlikult valikuline ????

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.08 08:55; 13.08 09:12; 13.08 09:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, mul kaks poega sellist, ehkki mida suuremaks saavad, seda vähem on märgata. Saaks ma sendi iga kord, kui mu suurem laps küsib: “Mis sa ütlesid?”, ma oleks miljonär vist juba. Laps muidu äärmiselt terane (mh tänu süvenemisvõimele), lihtsalt ümber lülitumine võtab hetke. Kui teab ette, et nüüd tuleb tähele panna, pole probleemi.
See pole üldse kuulmise teema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 40 ja huvitavat raamatut lugedes ei kuule ka üldse. Nii on olnud lapsest saati, kusagil 10. eluaasta paiku õppisin pikemalt kestva jutu peale mhmh ja mkmm ütlema, ilma, et oleks õrna aimu, mis teine räägib. Samasuguseid raamatulugejaid on mul suguvõsa täis. Kõrvakuulmine oli ja on korras.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ema ja mees räägivad mõlemad, et kui olen mingisse asja väga süvenenud siis ümberolev maailm on nagu ära lõigatud. Kõrvakuulmine on 5+ alati olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka hoius kommenteeriti 2,5a lapse selektiivset kuulmist, aga ikka nii muiates. Õpetaja peaks suutma ju aru saada, kui laps ei taha kuulda, st ei kuula, või lihtsalt on ka süvenenud.

Ja ühe kellukesehelina peale ei tasu küll järeldusi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures, kui ma oma 2,5 aastasega logopeedil käisin, siis see ütles kohe, et selles vanuses hakkab oma tahe olulist rolli mängima ja korraldusi alati ei täideta, kui seda ei soovita.
Ma olin ka mures natuke.
Tegin kommitesti. Sai suisa mitme korraldusega lausest aru ja ronis kommide järele nagu orav. 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei kuule lisaks kolmesele samamoodi ka mees ja koer.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu kolmene vastas mulle ükskord küsimuse peale, et “Kas sa ei kuulnud, mis ma ütlesin?” täiesti siiralt: “Aga ma ei tahtnud kuulda”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mhm, mul on kodus 1a9k kiire kõnearenguga poisslaps. Selektiivselt kuuleb juba 1,5-aastasest saadik. Vahel, kui nõudlikumas toonis küsin “Kas sa kuulsid, mis emme ütles?”, paneb käed kõrvadele ja itsitab. 😀 Nad õpivad üsna varakult kuulma, mida soovivad ja sageli on ka liiga süvenenud kuulamiseks. Kui laps räägib, ei saa kuulmisega tõenäoliselt probleeme olla, ma arvan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siin imelikku on? Minu 3a tüdruk, nt kui multikat vaatab, ei kuule mitte midagi. Täiesti süvenenud. Samuti on mängimisega. Pean mitu korda kutsuma, enne kui kuuleb. Ta 1a õde samasugune. Väga tihti tahtlikult eiravad mind. ???? Su lapsel pole mitte midagi viga, sa ise mõtled üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps Lapse kuulmine ebastabiilne (kord on, kord ei ole)