Esileht Beebi ja mitmikud Lapse magamapanek

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Lapse magamapanek

Postitas:

Kuidas Te lapsi lõunaunne panete ?
Või õhtu-unne?
Hetkel on lapsel üks uni veel enne öòund. Vaatan kella , olen teada kella 16.00st saadik magama pannud? Laps on 9 k.ma lihtsalt ei oska enam, varem sellist probleemi polnud. Näen, et ta unine , hõõrub silmi, aga magama ei jää.
See 2-3 h magamapanek on nii kurnav. Oleks ta siis magaks samapalju, ei. Ta maga tund, kui sedagi.
Lihtsalt turnib ja ronib edasi tagasi, tõstan jälle tagasi, panen tekiääre peale, teen pai jne. Ei mitte midagi. Tean et ta kunagi lõpuks väsib ja ehk siis 1.5 h pärast äkki jääb magama. Ma ei tea, minu môistus selles osas on otsas.
Sama on ka lõuna unega.
Kui lähen nt käruga välja siis seal jääb enam vähem poole h magama. Aga magab ka tunnike.
Andke nippe, mida tegema peaks ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 17:30; 07.12 10:35; 08.12 18:15; 11.12 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huhh. Ma sama jama ees. Aga mul härra lihtsalt arvab, et ööpäev läbi võiks magada natuke ja palju üleval olla. Magama jääb ilusti. Minu kõrval panen käe tema ümber ja nòssutab end magama. Aga 45 min ja üleval. Unine ja vihane aga üleval. Öösel samamoodi. tahaks ka lihtsalt nippe

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures mul magas täna òòsel 22-8.30 . Seda juhtub haruharva.
Praegu sain ta magama 10 minutiga
Tean et päevad pole vennad.
Aga need lõputuna näivad tunnid on nii rasked , kui last magama ei saa:D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 17:30; 07.12 10:35; 08.12 18:15; 11.12 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga mitmes päevauni see kella 16-st saadik on? Miks ta peab pikemalt kui 1 h magama?

Minul magas esimene laps kuni 1a3k ja teine kuni 1a5k kõik päevauned kärus. 9 kuu vanuselt oli mõlemal lapsel 2 või 3 päevaund, millest üks oli tõesti pikem, selline 2 h, aga teised olidki 1h või lühemad.

ja see, et sa oled teda “alati” kell 16 magama pannud – no lapse dkasvavad ju, muutuvad jne. See loomulik. Võibolla annab hoopis hommikupool teisi unesid nihutada nii, et see viimane uinak langeb ära ja lihtsalt 1 h senisest varem ööunne? Meil on ööuni 21 pealt 20 peale liikunud just niimoodi, et kui kas 3. või 2. uinak on ära jäänud, siis vastavalt on ööuni ettepoole nihkunud alguses

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viiimasele. Ei , ma ei ole kuskil kirjutanud, et panen teda alati 16.00 magama. Ainult tollel päeval…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 17:30; 07.12 10:35; 08.12 18:15; 11.12 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu lapsel oli veel 3 või isegi 2uinakut, olid need alati 30min-1h. Mitte rohkem. Kui u 10-kuuselt hakkas ühte uinakut ainult tegema, siis muutus see pikemaks. Magab nüüd kella ühest-kahest (oleneb ärkamisajast) kuni nelja-poole viieni.

Magama jääb alati rinna otsas 🙂 hea rahulik, oskab õnneks suures voodis magada ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt järgisin reeglit, et kui magamapanek võtab rohkem aega kui laps kokku uinakut teeb, siis on aeg see uni ära jätta. Nii oli alguses lapsel 4 päevaund. Siis jäi kõige viimane ära, kui oli näha, et viimasesse unne suigutamine võttis aega rohkem kui 15-20min. Ja nii ka kõigi teistega. Ükshaaval kärpisin unesid kuni jäi järgi ainult 1 päevauni. Mõni laps tahab ühte und magama hakata 10-kuuselt, mõni 1,4-aastaselt. Inimesed on erinevad.

Muidugi, tal hetkel on vanus selline, et võib tulla hambaid ja siis ei õnnestu mitte midagi, kui need õudused ennast igemest välja pressivad. Minu laps oli 4-kuune kui hakkas esimesi hambaid tegema ja sealt edasi kohe palju järjest ja korraga ja siis lülitasime ka 2-lt päevaunelt 4-le tagasi ajutiselt (paariks päevaks kuni hammas lõikus), sest laps lihtsalt ei maganud kauem korraga kui 30min. Kõige valusamad hambad on need nö kihvad ja meil nad tulidki umbes 10nda elukuu kanti, siis andsin lapsele valuvaigistit arsti soovitusel, palavik oli ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on sünnist saadik täiesti kohutav magaja olnud. Ainus võimalus teda magama saada oli rinda anda, oodata, et ta söömise lõpus uinuks, siis ettevaatlikult ta voodisse tõsta ja loota, et selle kõige käigus ei ärkaks.

Ühel hetkel hakkas piima vähemaks jääma ja otsustasin tissitamise üldse lõpetada (pudelit sai rinnale lisaks juba enne seda mitu kuud). Siis hakkasin nii magama panema, et andsin pudeli, pärast söömist korraks krooksutasin, siis voodisse, ise toast välja ja uks kinni. Esimestel päevadel läks üsna kaua enne kui magama jäi, aga varsti harjus ja nüüd uinub üsna lihtsalt. Lõunauned läksid mõne nädalaga üha pikemaks ja nüüd magab kaks lõunaund päevas, kumbki 1,5-2 tundi. Õhtul läheb sama tehnikaga magama ja magab 21-9, vahel ärkab öösel korra (varem ärkas iga kahe tunni tagant).

Meie puhul töötas seega kindel rutiin ja see, et ma enam ise kogu aeg kõrval ei istunud. Elu läks sellevõrra lihtsamaks, et enam ei pea magamapaneja mina olema, saab isa või vanavanematega koju jätta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 07:35; 12.12 08:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka proobinud nii , et panen ta tema voodisse ja lähen toast välja. Mõne hetke pärast kuulen jubedat nuttu
Ta hoiab voodi pulkadest kinni, on ennast ûles sikutanud ja kukkunud. Kuigi voodi on kõige madalamasse astmesse pandud. Turnib siin ja seal kogu aeg 😛

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.12 17:30; 07.12 10:35; 08.12 18:15; 11.12 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sundida last magama, kui ta ei taha?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka proobinud nii , et panen ta tema voodisse ja lähen toast välja. Mõne hetke pärast kuulen jubedat nuttu

Ta hoiab voodi pulkadest kinni, on ennast ûles sikutanud ja kukkunud. Kuigi voodi on kõige madalamasse astmesse pandud. Turnib siin ja seal kogu aeg ????

Kõige tähtsam on endale kindlaks jääda. Kui kõht on täis, mähe kuiv ja ajaliselt tead, et laps on väsinud, siis ei tohi tema toa vahet käia. See annab signaali, et peabki jääma nutma ja siis ema tuleb (kui ikka lahinal nutab, olen muidugi läinud ja lohutanud, aga eks oma lapsest tead, milline on protestinutt ja milline päris nutt). Eks iga uue asja õppimine on alguses raske, nii ka magamisega. Aga kui saab selgeks, et voodissepanek tähendab, et peab magama jääma ja keegi kisa peale kohe “päästma” ei tule, hakkab mõne päeva pärast juba palju lihtsamini uinuma.

Miks sundida last magama, kui ta ei taha?

Sest beebil ei ole oskust ära tunda, et praegu ma tunnen ennast ebamugavalt sellepärast, et olen unine ja kui natuke magaksin, muutuksin palju rõõmsamaks. Seda kõike peavad vanemad talle õpetama.

Minu laps oli ikka pool päeva üleval, natuke virilaks küll muutus, aga magamise vastu võitles kogu hingest. Lõpuks ikka kussutasin süles või õõtsutasin lamamistoolis magama ja see uni kestis max pool tundi. Kuni lõpuks hakkasin kuskil 8-kuuselt unetreeningut tegema ja talle režiimi tekitama, mis töötas ootamatult kiiresti! Nüüd ma näen selgelt, millal ta uniseks hakkab jääma, annan pudeli ja panen voodisse, magama jääb üsna lihtsalt. 1,5-2h kestvad lõunauned (mida on päevas kaks) annavad mulle endale hingetõmbeaega, mis on samuti väga oluline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 07:35; 12.12 08:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud Lapse magamapanek

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.