Esileht Beebi ja mitmikud lapse “oma nägu”

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: lapse “oma nägu”

Postitas:

Millal saab vastsündinu lõpuks nö “oma õige näo”? Silmade värv õige, ripsmed saavutanud oma pikkuse, hakkavad kasvama oma juuksed ja on lõpuks oma näoga. Kaua aega võiks minna?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes oma juuksed? Ega kõik juuksed neil ära ei kuku. Mõni on kohe suure pahmakaga ja kasvatab seda aina edasi, teine on veel aastaselt väga väheste juustega. Aga oma juuksed on need sellegipoolest, lihtsalt juuksevärv ja struktuur võivad veidi lapse kasvades muutuda. Aga seda ju ka hiljem, sest paljud on lasteaialapsena veel päris heledapäised, aga täiskasvanuna kartulikooretooni juustega.
Silmavärv enamasti kujuneb välja esimese kuue kuu jooksul. Samas olen ise oma tutvusringkonnas näinud kahte last, kes olid veel kaheaastaselt sinisilmsed, aga kolme-neljaselt pruunisilmsed, seega on ka see väga individuaalne.
Ripsmed on umbes pooleaastasel juba päris korralikud, aga eks ka see oleneb konkreetsest lapsest.
See nö “oma nägu” on lapsel ees kohe sündides minu meelest. Olen vaadanud, et tavaliselt kuskil 1-2 kuu vanuses on lapsed kõige vähem “oma nägu”, aga enne ja pärast seda on väga sarnased sellele, et missugused nad on ka suurematena.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest laps olnud oma nägu alates sünnist saadik. 🙂
Juuksevärv muutus, kui oli kuu aja vanune; õige silmavärv peale sündi tuli äkki 3-5. elukuul, ei mäletagi täpselt (enne oli nagu ikka pruunikas vms).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu meelest tuleb õige juuksevärv nähtavale u 4. kuu paiku. Silmavärv muutub keskmsielt vast 8-12 kuu vahel täitsa õigeks (ka toon). Tàitsa oma näojooned vast paari aastaselt, mõnel muidugi palju varem, räàgin enda omadest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ikka individuaalne.

Ise sündisin mustade juustega, 2a olin tumeblond, kooli läksin taas mustade juustega.

Tütar sündis punapeana, aga umb 8aastadelt hakkas heledamaks muutuma ja nüüd 12a on blond….

Mu isa on ka 6-7aasta piltidel blond, aga täiskasvanuna täitsa lõunamaiselt tõmmu vastavalt oma juurtele????

Lokke märkan nooremal tütrel, et ajapikku jääb vähemaks, ilmselt teismeeaks ainult kerge lainetus alles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud lapse “oma nägu”