Esileht Koolilaps lapse oma teenitud raha

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: lapse oma teenitud raha

Postitas:

meil käib 12a laps suvel tööl. tal on nüüd oma raha, mille ta kõik ära kulutab.
öeldse et see on tema raha ja teeb sellega mis tahes.
mina tahaks aga näha et ta ostaks selle eest midagi vajalikku. nt kooliks koolitarbeid, ostaks riideid endale kooliks. praegu suured aled ka.
praegu on nii et raisanud on ära kõik meisterdamise asjade ja kommide peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 08.07 15:59; 08.07 16:08; 08.07 16:40; 08.07 16:54; 08.07 19:39; 11.07 09:49; 11.07 10:46; 11.07 14:00; 12.07 13:30; 12.07 19:58; 12.07 21:02; 13.07 11:28; 13.07 11:54; 13.07 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma saaks aru, et nii 16+ lapse puhul ootaks, et ta ostab omateenitud raha eest midagi asjalikku, aga 12aastane võiks oma teenistuse küll \”luksuse\” peale veel raisata, mida sina talle ei ostaks.
12aastasele peaks riided jm vajaliku siiski lapsevanem ostma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu pärast ta võiks minna veel eelmise aasta riietega kooli. need näevad veel päris viisakad välja.
aga sügisel hakkab vingumine, et tahab uusi riideid, uut pinalik, uusi kekariideid, uusi…
no mina tahaks et ostkugi siis endale neid uusi riideid praegu aledega.
st vajlikud asjad ma muidugi ostaks, aga see ei takista tahtmast tal minu meelest mittevajaliike asju. nt ägedaid tosse. ma ostaks palju odavamad. no kogugu ja panen poole nn ägeda tossu hinnast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 08.07 15:59; 08.07 16:08; 08.07 16:40; 08.07 16:54; 08.07 19:39; 11.07 09:49; 11.07 10:46; 11.07 14:00; 12.07 13:30; 12.07 19:58; 12.07 21:02; 13.07 11:28; 13.07 11:54; 13.07 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vingumine? Sinu asi ongi alaealisele lapsele riideid ja asju osta, tahad aledega siis mine ja osta, mida sa ise vingud.
Laps ostab täiesti normaalseid asju sul – miks sa ise pole talle meisterdamisasju ja komme ostnud?! Imelik ema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 16:21; 12.07 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu asi on osta lapsele VAJALIKKE riideid. edevad uue mudeli neoontossud pole VAJALIK. aga ta neid tahab. ma ostan tavalised tossud kooli.
tossud on ju tossud. vajalikud asjad saavad kõik ostetud. aga mitte sellised, mis on lihtsalt edevuse pärast.
mina nnäen et kui tahab niiväga viimase mudeli tosse, siis kogugugi nende jaoks raha ise ka, mitte ärgu vingugu, et ma neid ei osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 08.07 15:59; 08.07 16:08; 08.07 16:40; 08.07 16:54; 08.07 19:39; 11.07 09:49; 11.07 10:46; 11.07 14:00; 12.07 13:30; 12.07 19:58; 12.07 21:02; 13.07 11:28; 13.07 11:54; 13.07 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las laps õpib majandamist ja kulutab, kuidas soovib. Sina vaid juhendad ja arutada teemat, kui vaja. Mul laps 8-aastane ja püüan õpetada majanduslikku mõtlemist, aga ettekirjutusi ei tee. Nimelt lõi ta oma kogutud ja üsna suure taskuraha kooli puhvetis laiaks ja oli lõpuks väga-väga õnnetu, siis oli meil vestlus rahast ja sellega seonduvast. Pärast seda intsidenti on ta hoolsalt raha hoidnud ja mõtleb enne ka, kui kulutada raatsib. Täna näiteks oli ta kirbuturul oma asju müümas ja sai aru, et raha ei tulegi nii lihtsalt. See oli minupoolne n-ö müügiõppetund talle ning tal kukkus müük hästi välja ja ta nautis seda ka (tänapäeval peab ju iga firma eelkõige end ja oma kaupa hästi müüma, selleta paraku ei saa.).
Arvan, et vanemad peaksid lapsi ka rohkem majanduslikus mõttes koolitama, sh, raha kogumist, teenimist ja hoidmist, sest elu on karm ja ka igale humanitaarile kuluva dpraktilised oskused marjaks ära.
Aga riided ja toidu võiks vanem siiski lapsele ise osta (samas, kui peres on rahaga väga kitsas, siis ma saan ka teemaalagatajast aru, aga mingi n-ö oma lõbuks raha peaks lapsel – ja meil kõigil – siiski olema).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 16:45; 08.07 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

õppetund on nagu olemas ja teadmine ka kuidas raha tuleb (ta ju käib tööl).

aga ma olen mõelnud veel neile peredele, kel raha tõesti nii vähe et midagi ei saa, õieti süüagi pole. siis neis teemades soovitati ka lapsed tööle saata. no kui need lapsed tahavad ka seda raha vaid endale kulutada ja isegi vajalikke kooliriideid keelduvad kaltsukast ostmast, sest vanemate kohustus olla lapsele osta kõik vajalikud asjad….
ps oma taskuraha saab me laps nagunii iga nädal 5e. see on nagunii ta oma lõbuks raha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 08.07 15:59; 08.07 16:08; 08.07 16:40; 08.07 16:54; 08.07 19:39; 11.07 09:49; 11.07 10:46; 11.07 14:00; 12.07 13:30; 12.07 19:58; 12.07 21:02; 13.07 11:28; 13.07 11:54; 13.07 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]õppetund on nagu olemas ja teadmine ka kuidas raha tuleb (ta ju käib tööl).

aga ma olen mõelnud veel neile peredele, kel raha tõesti nii vähe et midagi ei saa, õieti süüagi pole. siis neis teemades soovitati ka lapsed tööle saata. no kui need lapsed tahavad ka seda raha vaid endale kulutada ja isegi vajalikke kooliriideid keelduvad kaltsukast ostmast, sest vanemate kohustus olla lapsele osta kõik vajalikud asjad….
ps oma taskuraha saab me laps nagunii iga nädal 5e. see on nagunii ta oma lõbuks raha. [/tsitaat]

Eks sellisel juhul, kus peres pole rahaga laiutada, võiks tõesti kehtida n-ö kirik-keset-küla varaiant, et kui vajalikud riided-asjad olemas ja laps tahab midagi \”lahedat\” lisaks või kallimat, siis osaleb ostmises. Seda eriti suuremate laste puhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.07 16:45; 08.07 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen täiesti nõus, et kui lapsel on kõik vajalik olemas, aga vaja on \”lahedamaid\” siis need võib küll oma raha eest osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.07 17:20; 10.07 13:23; 10.07 13:40; 15.07 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu, kui lapsevanema KOHUSTUS on osta lapsele kõik eluks vajalikud asjad.
Sinu, kui lapsevanema ÕIGUS on panna paika piirid.

Ütledki, et saan sulle võimaldada tosse, mis maksavad näiteks 30 eurot, kui tahad kallimaid, paned teise poole ise juurde.

Laps on tubli, et tööl käib, seega ei oleks õiglane tema raha ära võtta asjade jaoks, mis on olulised SINU jaoks, aga mingi omaosalus võiks kallimate asjade puhul olla küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Pooldan igati, et lapsele ei pea alati ostma neid kõige edevamaid moeröögatusi. Lapsevanem paneb lapse riidesse, muretseb talle kooliasjad, hoolitseb selle eest, et söök oleks laual. Kui aga laps tahab mingit moeröögatust, mille hind on ulmekõrgustes, siis selleks ta võiks \”anda omapoolse panuse\” oma taskurahast. Sel asjal oleks kohe teine väärtus.
Minu jaoks ei ole küsimus mitte selles, et kas perel on rahalisi võimalusi või mitte vaid selles, et kas see on õige, kui laps on harjunud kõike väga lihtsalt saama, kuidas ta siis õpib elus millegi nimel pingutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps tajub ja teab väga hästi pere võimalusi.
Meil on sel suvel suhteliselt raske olukord, no lapsed teavad, et niisama t¨illimise raha me neile igal nädalal anda ei saa.
Üks käis malevas, teine, vanem, käib tööl. Raske oli/on ja vaatan, et seda raha nad hoiavad ka kohe täiesti teistmoodi. Aga ehk seetõttu, et nad teavad, et vanemate käest ei saa eriti.
Olemegi öelnud, et oma raha ja ise teate, mida sellega teete. Tahate mingeid ägedaid riideid soodukatega (mida vaja ei ole, aga lihtsalt lahedad on ja tahetakse), ostke – tahate maiustusi, laske käia, aga siis arvutage ja mõelge.
Kui sa lapsele ettekirjutusi teed, mismoodi ta oma raha peaks kasutama, siis ta ei hakkagi mõtlema, vaid pube-ealisele kohaselt hakkab emale vastu puksima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meil käib 12a laps suvel tööl. tal on nüüd oma raha, mille ta kõik ära kulutab.
öeldse et see on tema raha ja teeb sellega mis tahes.
mina tahaks aga näha et ta ostaks selle eest midagi vajalikku. nt kooliks koolitarbeid, ostaks riideid endale kooliks. praegu suured aled ka.
praegu on nii et raisanud on ära kõik meisterdamise asjade ja kommide peale. [/tsitaat]
Kui sa tahad, et laps ka tulevikus suvel tööle läheb, siis sa ei tee talle ettekirjutusi.Meisterdamisasjad arendavad last. Tahad , et ta õllele selle kulutaks?

Loomulikult otsustab ta oma teenitud raha saatuse üle ise või tuleb töölt ära ja sina pead siis veel vabaaja ka sisustama.

Ka ei pea laps kingituseks saadud rahaga omale ranitsat ostma või pliiatseid kooli ostma.

Äkki hakkab laps ka otsustama, et ema ei osta endale kreemi, meiki ja uut kleiti vaid ostab lapsele firmakaid selle asemel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui teil on kodus juba 3 jeva kollikotti. kas näete põhjust veel neljanda ostmiseks? mina ei näe, aga ta võiks seda ise koguda, kui tahab. osaliseltki.
ja mu tuttavate lapsed küll teritavad eelmise aasta pliiatsid ära ja lähevad kooli.
ka eelmiste aastate pinalid on kasutuses.
aga minu laps tahab uusi.
ja miks peab ostma poest valmis lõigatud meisterdamisasju. nt mingeid nukke, millele silmi kleepida. ok, ostkui poest fliisi ja õmmelgu nööbid pähe. on palju odavam, kui valmislõigatud kleidid selga panna ja valmis kleepnööbid pähe kleepida. see on ongi et pole mingit arenemist. see mäng arendad kolme aastast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 08.07 15:59; 08.07 16:08; 08.07 16:40; 08.07 16:54; 08.07 19:39; 11.07 09:49; 11.07 10:46; 11.07 14:00; 12.07 13:30; 12.07 19:58; 12.07 21:02; 13.07 11:28; 13.07 11:54; 13.07 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on ema jaoks tegelik probleem hoopis selles, et laps eeldab vanematelt väga kalleid ja nn moekaid asju – siin peaks vanemate asi olema piirid paika panna, et mida osta ja mida mitte. Kui pinal on veel korralik, siis polegi vaja uut osta. Sellisel juhul võib last suunata, öeldes, et kui ta soovib ikkagi uut pinalit, siis võiks selle enda raha eest osta.

Teine teema, et laps käib tööl ja teenib raha, siis minu arust sellise vanuses – 12.-aastaselt võiks laps tõesti ise otsustada, mida osta oma teenitud raha eest. Las õpib ja saab raha väärtusest aru.

Vanem peab suutma siiski lapsele osta kooliskäimiseks vajalikud riided ja koolitarbed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga miks sa seda juttu siin perekoolis räägid? ega meie ei tule ju asju sinu kodus paika panema, sa võta ja räägi se jutt oma lapsele ära, et sina ei pea vajalikuks osta talle sel aastal uut kotti, pinalit jne, sest… ja kui ta siiski väga tahab neid uusi saada, siis võib ta need ise osta. eks siis laps ise otsustab- edasi oleks veel tark sul oma otsuse juurde kindlaks jääda ja mitte neid uusi asju osta, seda siis juhul kui laps siiski ise ei osta ja sinult nõudma hakkab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, kui tore, et 12aastane meisterdamisasju ostab! Rõõmusta!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miskipärast näib, et siin tegu nö mehe lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12 aastane laps ei pea kindlasti ostma oma esimese teenitud raha eest omale riideid ja koolivihikuid. selleks on ikka ema/isa. Saan aru kui laps kogub mingi kallima asja jaoks raha näiteks jalgratas ägedam, või kallim mobiiltelefon, või mp3 mängia, läpakas. Midagi taolist. Mäletan, et mina ostsin oma esimese teenitud raha eest fotoaparaadi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui teil on kodus juba 3 jeva kollikotti. kas näete põhjust veel neljanda ostmiseks? mina ei näe, aga ta võiks seda ise koguda, kui tahab. osaliseltki.
ja mu tuttavate lapsed küll teritavad eelmise aasta pliiatsid ära ja lähevad kooli.
ka eelmiste aastate pinalid on kasutuses.
aga minu laps tahab uusi.
ja miks peab ostma poest valmis lõigatud meisterdamisasju. nt mingeid nukke, millele silmi kleepida. ok, ostkui poest fliisi ja õmmelgu nööbid pähe. on palju odavam, kui valmislõigatud kleidid selga panna ja valmis kleepnööbid pähe kleepida. see on ongi et pole mingit arenemist. see mäng arendad kolme aastast.[/tsitaat]
Aga selleks , et osta fliisi ja muid asju peaks ema seda ette näitama. Või ema võtab kaltsukotist ja näitab ette kuidas saab vanast asjast midagi lahedat teha. KUidas nööpidest silmad tekivad jne.

Samas ma saan ka aru, et poe kirevad asjad meeldivad lastele rohkem kui kaltsukoti sisu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil laps kulutab omateenitud raha just riietele. Sellistele riietele, mida nähes minu suu tavaliselt pikaks venib ja ma mitte ei taha osta. Sihukesed odavad noorte moerõivad. Koledad asjad. Aga oma raha eest lasku käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 11:47; 10.07 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meil käib 12a laps suvel tööl. tal on nüüd oma raha, mille ta kõik ära kulutab.
öeldse et see on tema raha ja teeb sellega mis tahes.
mina tahaks aga näha et ta ostaks selle eest midagi vajalikku. nt kooliks koolitarbeid, ostaks riideid endale kooliks. praegu suured aled ka.
praegu on nii et raisanud on ära kõik meisterdamise asjade ja kommide peale. [/tsitaat]

Vajalike asjade ostmine 12-aastasele lapsele on tema vanemate kohustus. Sa ei saa ega tohi eeldada, et 12-aastane end osaliselt üleval peaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vajalike asjade ostmine 12-aastasele lapsele on tema vanemate kohustus. Sa ei saa ega tohi eeldada, et 12-aastane end osaliselt üleval peaks. [/tsitaat]

Kas uued, moodsad ja kallid asjad on vajalikud, kui needsamad asjad (vanem ja odavam, perele jõukohane versioon) on tegelikult juba olemas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.07 17:20; 10.07 13:23; 10.07 13:40; 15.07 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas uued, moodsad ja kallid asjad on vajalikud, kui needsamad asjad (vanem ja odavam, perele jõukohane versioon) on tegelikult juba olemas?[/tsitaat]

No aga miks sa neid ostad siis oma lapsele, kui need vajalikud pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 11:47; 10.07 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No aga miks sa neid ostad siis oma lapsele, kui need vajalikud pole.[/tsitaat]

Mis mõttes? Ma vastan siinsele teemale, kus laps tahab omateenitud raha muule kulutada, aga pärast hakkab tahtma olemasolevatele lisaks kalleid koolitarbeid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.07 17:20; 10.07 13:23; 10.07 13:40; 15.07 19:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju 12-aastane laps siis ka teenis? Arvan, et summa pole eriti suur, jätaksin lapsele selle rõõmu, oma raha ise kulutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne tööle minekut ja tööl käimise ajal oleks tulnud rääkida sellest, kuidas oleks mõttekas raha kulutada. Kindlasti mitte ema-poolse käsu või keelu vormis, vaid arutledes, millised erinevad võimalused on:
– kohe ära kulutada maiustustele
– kohe ära kulutada ajutistele asjadele
– kogu suve või kooliaasta peale jagatud taskuraha
– mingi ese, mida ema muidu ei ostaks
– mingi suurem ost või selle ostu toetussumma
– mingi ürituse piletiraha
jne
Ema saab ju arutlust suunata, et laps ei teeks kõige halvemat valikut.

Pole oluline, kui suur oli summa. Oluline on, et inimene õpiks kulusid planeerima. Kahjuks on palju neid, kel nädal enne palgapäeva rahakott tühi, sest kuu alguses laristasid mõttetult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see laps tõesti mingit koolivarustuse raha teenida saanud. Pigem emal endal mingi paine, vägikaikavedu, et laps nüüd pangu kogu oma teenistus mitte sinna, kuhu soovib. Meisterdamise asjad on täpselt sama olulise haridus-kooliteel kui riided, jalanõud, eriti kui lapse oma valik olid. See et laps ise need valis, on ainult! kiitust väärt. Kommiostu pärast emal jonnida-kõrvalt vaadates lapsik!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.07 20:36; 10.07 20:53; 11.07 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On palju parem kui laps ostab meisterdamise värkki kui uusi ja ägedaid riideid! Seda võiks täiskasvanu taibata. Kui kooliajal laps tahabki uusi riideid-jalanõusid, siis ilmselt teiste pärast, kuna teiste mõju alt väljas olles on soovid arukamad. Ema ei tundu ka aru saavat kui hea laps tal on. Laps on targem kui ema 😀 Ole õnnelik!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.07 20:36; 10.07 20:53; 11.07 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meil käib 12a laps suvel tööl. tal on nüüd oma raha, mille ta kõik ära kulutab.
öeldse et see on tema raha ja teeb sellega mis tahes.
mina tahaks aga näha et ta ostaks selle eest midagi vajalikku. nt kooliks koolitarbeid, ostaks riideid endale kooliks. praegu suured aled ka.
praegu on nii et raisanud on ära kõik meisterdamise asjade ja kommide peale. [/tsitaat]

Sa oled ikka jumala peast soe…Lapsevanema kohus on osta kooli -riided ja muud asjad…Mille jaoks siis ema on?Ema kohustus on lapsm riidesse panna,sööta ja koolitada…Häbi peaks olema sul et nõuad oma 12 aastaselt LAPSELT ,et ta ostaks omale ise asjad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 08:47; 11.07 08:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Koolilaps lapse oma teenitud raha

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.