Esileht Ilu ja tervis Lapse õnnetus piimahammastega.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Lapse õnnetus piimahammastega.

Postitas:
Kägu

Täna 7a laps koolis kukkus jäähokis ülemiste esihammastega vastu jääd. Igemed lillad, üks esihammas natuke loksus eelnevalt. Nüüd mõlemad korralikult. Õnneks laps valu üle ei kurda. Hambaarstil käidud ja saime uue aja 2 nädala pärast, et teha röntgen, et egk paidtab sellelt, kas jäävhambad ka viga said.
Kui suur on selleks tõenäosus? On kellegi kogemusi suure traumaga piimahammastele aga jäävhambad jäid puutumata?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas röntgeni ei tehtud?

Minu lapsel vaadati röntgeniga kohe peale traumat, et jäävhambad pole veel eriti laskunud ja paistsid pildilt terved. Siiki jäi arusaamatuks, mida oleks tehtud, kui röntgen oleks vigastust näidanud. Ega muud polegi teha, kas närvid viga said jms selgub ajaga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas röntgeni ei tehtud?

Minu lapsel vaadati röntgeniga kohe peale traumat, et jäävhambad pole veel eriti laskunud ja paistsid pildilt terved. Siiki jäi arusaamatuks, mida oleks tehtud, kui röntgen oleks vigastust näidanud. Ega muud polegi teha, kas närvid viga said jms selgub ajaga.

Ei tehtud kohe. Koroona pärast. Kahe nädala pärast saame, kuna me olime eelmine nv reisinud ja siis saab alles kahe nädala pärast minna. Elame Soomes ka siin sellised nõuded. Hea, et üldse vastuvõtule saime.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selles vanuses on piimahammaste juured resorbeerunud..mis neist enam säilitada, söömist segab. Muud näitab röntgen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Piimahammaste pärast küll nüüd muretseda ei tasuks.Kuid kui löögi said ka jäävhambad on asi halb.Mina näiteks olen 1 jäävesihambast nii ilma jäänud.Hambajuur hakkas kaduma ja sidekoestus ja lõpuks hakkas lokusma ja tuli ära.Kannad nüüd plaatproteesi ja olen õnnetud.Jah eks saab ju implantaadi panna kuid see ka on ju protees.Nii et hambaid tasub hoolega hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Piimahammaste pärast küll nüüd muretseda ei tasuks.Kuid kui löögi said ka jäävhambad on asi halb.Mina näiteks olen 1 jäävesihambast nii ilma jäänud.Hambajuur hakkas kaduma ja sidekoestus ja lõpuks hakkas lokusma ja tuli ära.Kannad nüüd plaatproteesi ja olen õnnetud.Jah eks saab ju implantaadi panna kuid see ka on ju protees.Nii et hambaid tasub hoolega hoida.

Ma just muretsengi just jäävhammaste pärast. Kuna üks juba eelnevalt loksus, siis ega ka need jäävad hamabdki kaugel pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Piimahammaste pärast küll nüüd muretseda ei tasuks.Kuid kui löögi said ka jäävhambad on asi halb.Mina näiteks olen 1 jäävesihambast nii ilma jäänud.Hambajuur hakkas kaduma ja sidekoestus ja lõpuks hakkas lokusma ja tuli ära.Kannad nüüd plaatproteesi ja olen õnnetud.Jah eks saab ju implantaadi panna kuid see ka on ju protees.Nii et hambaid tasub hoolega hoida.

Ma just muretsengi just jäävhammaste pärast. Kuna üks juba eelnevalt loksus, siis ega ka need jäävad hamabdki kaugel pole.

Õnnetus on toimunud.Muretsemine ei muuda enam midagi.Miks laps üldse harrastab nii ohtlikku spordiala?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Piimahammaste pärast küll nüüd muretseda ei tasuks.Kuid kui löögi said ka jäävhambad on asi halb.Mina näiteks olen 1 jäävesihambast nii ilma jäänud.Hambajuur hakkas kaduma ja sidekoestus ja lõpuks hakkas lokusma ja tuli ära.Kannad nüüd plaatproteesi ja olen õnnetud.Jah eks saab ju implantaadi panna kuid see ka on ju protees.Nii et hambaid tasub hoolega hoida.

Ma just muretsengi just jäävhammaste pärast. Kuna üks juba eelnevalt loksus, siis ega ka need jäävad hamabdki kaugel pole.

Õnnetus on toimunud.Muretsemine ei muuda enam midagi.Miks laps üldse harrastab nii ohtlikku spordiala?

Ei harrasta. Koolis tervel klassil oli spordipäev jäähallis.
Soomes on hoki tõesti popp. Mu poiss kasutas seda tugiraami, kuna tema veel hästi uisutada ei oska. Õpetajaga sai ka räägitud, et ta uisutada ei oska.
Vaatamata kukkumisele ütles laps, et oli tore päev ja uisutada oli lõbus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

7a on esihambad veel piimahambad? Need kukuvad nagunii ju kohe-kohe välja. Ja kui pärast ainult loksus ning igemetel on verevalum, siis ei murdunud väga palju. Isegi kui oleks päris ära murdunud, poleks see veel kõige hullem.

Kui paistetus ja trauma on taastunud, siis on mugavam uuringut teha ja on näha röntgenist, kui suure matsu jäävhambad said.

Eks paljud lapsed on hambatrauma saanud ja kõik lõpuks ok. Mu pojal oli esipiimahammas päris lilla ja hall, arst ütles, et hamba sees on verevalum ja see enam ei taastu, isegi see läks pärast valgeks tagasi. Ja loksuvad hambad kinnituvad trauma järel uuesti, see pole midagi nii hullu. Hambaarst vaatab röntgenipildilt, kas jäävhambad said vigastada, need on siiski juba päris lõualuust väljas seitsmeaastasel ja kohe-kohe lõikumas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu poeg kukkus 5 aastaselt kaks esihammast välja. Jäävhambad tulid ja mõlemal oli valge triip peal. Nüüd need jäävhambad 3 aastat suus olnud, triibud kadunud ja hambad nagu hambad ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale traumat röntgen reeglina ei näita suurt midagi.(sõltub trauma ulatusest loomulikult)See kas jäävhammas on saanud viga või ei,näitab röntgen alles 5-10 aasta pärast.Hambajuure sidekoestumine on aeglane protsess.Ja hamba suust ära kukkumine võib võtta veel teise 5-10 aastat.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Lapse õnnetus piimahammastega.