Esileht Erivajadustega laps Lapse panek hooldekodusse.

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Lapse panek hooldekodusse.

Postitas:
Kägu

Õel sügava puudega laps,nüüd on nad mehega otsustanud panna ta hooldekodusse,kuna kumbki lihtsalt ei jõua tööl käimise kõrvalt tegeleda.aga ma tahaks teada,kas hooldekodu eest peavad maksma vanemad.Ja kui suured need summad on ,kellel on teadmisi selles .Laps on 24 aastane tütar.Mis kohustused jäävad edaspidi vanematel kanda.

Või mis variandid oleks veel olemas,sellisel juhul.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt nad peaksid pöörduma ikkagi sotsiaalkindlustusametisse ning kohalikku omavalitsusse. Hooldekodudes on siiski järjekorrad ja päris nii ei saa, et homme viid ukse taha. Las nad panevad oma lapse järjekorda.

Hooldekodude hindu võid palun väga, vaadata internetist. Iga hooldekodu kodulehel on hinnad olemas.

Hooldekodu maksumuse katab osaliselt selle täiskasvanud puudega inimese pension ja ülejäänud raha peavad tõesti tasuma vanemad. Tegemist on kahe töölkäiva inimesega, nii et nad jõuavad maksta küll. Kui neil on ülalpeetavaid alaealisi lapsi , siis tasub kohaliku omavalitsusega kokkuleppele jõuda, et nad aitaksid maksta.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ööpäevaringne erihoolekandeteenus sügava liitpuudega inimesele- on ilmselt märksõna, millest alustada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt nad peaksid pöörduma ikkagi sotsiaalkindlustusametisse ning kohalikku omavalitsusse. Hooldekodudes on siiski järjekorrad ja päris nii ei saa, et homme viid ukse taha. Las nad panevad oma lapse järjekorda.

Hooldekodude hindu võid palun väga, vaadata internetist. Iga hooldekodu kodulehel on hinnad olemas.

Hooldekodu maksumuse katab osaliselt selle täiskasvanud puudega inimese pension ja ülejäänud raha peavad tõesti tasuma vanemad. Tegemist on kahe töölkäiva inimesega, nii et nad jõuavad maksta küll. Kui neil on ülalpeetavaid alaealisi lapsi , siis tasub kohaliku omavalitsusega kokkuleppele jõuda, et nad aitaksid maksta.

Miks sa ometi jagad sellist lollust, tegu ei ole ju vanadekoduga. Laps maksab omaosalust, mis saab väga hästi kaetud tema töövõimetustoetuse vahenditest. Ülejäänu tasub riik.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt nad peaksid pöörduma ikkagi sotsiaalkindlustusametisse ning kohalikku omavalitsusse. Hooldekodudes on siiski järjekorrad ja päris nii ei saa, et homme viid ukse taha. Las nad panevad oma lapse järjekorda.

Hooldekodude hindu võid palun väga, vaadata internetist. Iga hooldekodu kodulehel on hinnad olemas.

Hooldekodu maksumuse katab osaliselt selle täiskasvanud puudega inimese pension ja ülejäänud raha peavad tõesti tasuma vanemad. Tegemist on kahe töölkäiva inimesega, nii et nad jõuavad maksta küll. Kui neil on ülalpeetavaid alaealisi lapsi , siis tasub kohaliku omavalitsusega kokkuleppele jõuda, et nad aitaksid maksta.

Miks sa ometi jagad sellist lollust, tegu ei ole ju vanadekoduga. Laps maksab omaosalust, mis saab väga hästi kaetud tema töövõimetustoetuse vahenditest. Ülejäänu tasub riik.

24-aastane ei ole laps.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

24-aastane ei ole laps.

Õde tahab pann LAST hooldekodusse ja see LAPS maksab omaosalust olenemata vanusest.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt nad peaksid pöörduma ikkagi sotsiaalkindlustusametisse ning kohalikku omavalitsusse. Hooldekodudes on siiski järjekorrad ja päris nii ei saa, et homme viid ukse taha. Las nad panevad oma lapse järjekorda.

Hooldekodude hindu võid palun väga, vaadata internetist. Iga hooldekodu kodulehel on hinnad olemas.

Hooldekodu maksumuse katab osaliselt selle täiskasvanud puudega inimese pension ja ülejäänud raha peavad tõesti tasuma vanemad. Tegemist on kahe töölkäiva inimesega, nii et nad jõuavad maksta küll. Kui neil on ülalpeetavaid alaealisi lapsi , siis tasub kohaliku omavalitsusega kokkuleppele jõuda, et nad aitaksid maksta.

Miks sa ometi jagad sellist lollust, tegu ei ole ju vanadekoduga. Laps maksab omaosalust, mis saab väga hästi kaetud tema töövõimetustoetuse vahenditest. Ülejäänu tasub riik.

24-aastane ei ole laps.

Sõnal “laps” on kaks tähendust:

1) täiskasvanu vastand

2) järeltulija

Antud juhul mõeldi viimast. 🙂

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

24 aastane on täiskasvanud. Õde aul ka vist puudega

+1
-23
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Termin “laps” või “täiskasvanu” on antud juhul suure kaaluga, kuna alaealistele ja täiskasvanutele kehtivad erinevad reeglid isegi siis kui nad erivajadusega on.

Ma saan aru, et oma vanematele on ta alati “nende laps”, aga keegi siin andis nõu, et kui palju riik maksab ja kust omaosalus tuleb, näiteks see osa on erinev olenevalt sellest, kas “laps” on alaealine või täisealine.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastavalt Perekonnaseadusele on vanematel ülalpidamiskohustus ka täiskasvanud abivajava lapse suhtes. Nii et päris maksmata nad vaevalt läbi saavad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastavalt Perekonnaseadusele on vanematel ülalpidamiskohustus ka täiskasvanud abivajava lapse suhtes. Nii et päris maksmata nad vaevalt läbi saavad.

Maksta tuleb omaosaluse summa, mille katab üldjuhul vabalt hooldatava oma sissetulek.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Summad on ikka suht suured ,sest 24 aastane kuulub juba täiskasvanu alla.Ja maksmises peavad osalema mõlemad vanemad,kurb kui tõsi .Ja loomulikult kuulub sinna ka lapse vaatamas käimine ja tegelemine.Sest see on ikkagi ju teie laps.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.delfi.ee/artikkel/65901894/puudega-naise-ema-hooldekodu-noori-kasutatakse-seksiobjektidena

+2
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Umbes 20 aastat tagasi see oli tõesti nii, aga tänapäeval enam mitte. Minu täiskasvanud laps on hooldekodus ja ma olen täiesti kindel, et ühtegi selle hooldekodu elanikku ei ähvarda seksuaalne ärakasutamine. Muidugi peab hooldekodu hoolikalt valima.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Umbes 20 aastat tagasi see oli tõesti nii, aga tänapäeval enam mitte. Minu täiskasvanud laps on hooldekodus ja ma olen täiesti kindel, et ühtegi selle hooldekodu elanikku ei ähvarda seksuaalne ärakasutamine. Muidugi peab hooldekodu hoolikalt valima.

Rängalt eksid, võib-olla lohutad end sellega. Olen ise kahes hooldekodus töötanud alles viimase kahe aasta sees ja paraku olid sellised juhtumid mõlemas sagedased. Personali poolt ei tea, sellest oleks skandaal tulnud, aga hoolealused omavahel küll. Paljud neist ei saa isegi aru et neid vägistatud on. See on teada probleem hooldekodudes, et selline asi toimub. Ka sotsiaaltöötajana puutun selle teemaga kokku kui oma kliente (vaimupuudega noored) külastan ja saan jälle nende jutust aru, et naabrimees käis külas vms. Täpsustavaid küsimusi küsides selgub, mida tegemas. Kasvatan ka ise teismeeas vaimupuudega tütart ja eales ei julge teda enda silma alt ära lasta. On küll raske, aga ta on minu laps.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Umbes 20 aastat tagasi see oli tõesti nii, aga tänapäeval enam mitte. Minu täiskasvanud laps on hooldekodus ja ma olen täiesti kindel, et ühtegi selle hooldekodu elanikku ei ähvarda seksuaalne ärakasutamine. Muidugi peab hooldekodu hoolikalt valima.

Rängalt eksid, võib-olla lohutad end sellega. Olen ise kahes hooldekodus töötanud alles viimase kahe aasta sees ja paraku olid sellised juhtumid mõlemas sagedased. Personali poolt ei tea, sellest oleks skandaal tulnud, aga hoolealused omavahel küll. Paljud neist ei saa isegi aru et neid vägistatud on. See on teada probleem hooldekodudes, et selline asi toimub. Ka sotsiaaltöötajana puutun selle teemaga kokku kui oma kliente (vaimupuudega noored) külastan ja saan jälle nende jutust aru, et naabrimees käis külas vms. Täpsustavaid küsimusi küsides selgub, mida tegemas. Kasvatan ka ise teismeeas vaimupuudega tütart ja eales ei julge teda enda silma alt ära lasta. On küll raske, aga ta on minu laps.

Kahtlen sügavalt.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ööpäevaringsetele hooldekodudele ikka päris pikad järjekorrad. Ei saa, et tahan ja lähen. Paljud on alustanud, et panevad kõige pealt nädala- ja päevahoidu ja sealt juba edasi ööpäevasesse. Siis nädalavahetused ja pühad on laps kodus, aga nädala sees saavad vanemad tööl käia.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Umbes 20 aastat tagasi see oli tõesti nii, aga tänapäeval enam mitte. Minu täiskasvanud laps on hooldekodus ja ma olen täiesti kindel, et ühtegi selle hooldekodu elanikku ei ähvarda seksuaalne ärakasutamine. Muidugi peab hooldekodu hoolikalt valima.

Rängalt eksid, võib-olla lohutad end sellega. Olen ise kahes hooldekodus töötanud alles viimase kahe aasta sees ja paraku olid sellised juhtumid mõlemas sagedased. Personali poolt ei tea, sellest oleks skandaal tulnud, aga hoolealused omavahel küll. Paljud neist ei saa isegi aru et neid vägistatud on. See on teada probleem hooldekodudes, et selline asi toimub. Ka sotsiaaltöötajana puutun selle teemaga kokku kui oma kliente (vaimupuudega noored) külastan ja saan jälle nende jutust aru, et naabrimees käis külas vms. Täpsustavaid küsimusi küsides selgub, mida tegemas. Kasvatan ka ise teismeeas vaimupuudega tütart ja eales ei julge teda enda silma alt ära lasta. On küll raske, aga ta on minu laps.

Miks sa siis midagi ette ei võta, kui sellisest probleemist teadlik oled? Kas sa siis ei tea, et SKA käib regulaarselt hooldekodusid kontrollimas ja auditeerimas. Kui midagi sellist peaks välja tulema, siis võetakse probleemi väga tõsiselt. Uskumatu, et üks vaimupuudega lapse ema vaatab osavõtmatult pealt, kuidas vaimupuudega lapsi vägistatakse.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Umbes 20 aastat tagasi see oli tõesti nii, aga tänapäeval enam mitte. Minu täiskasvanud laps on hooldekodus ja ma olen täiesti kindel, et ühtegi selle hooldekodu elanikku ei ähvarda seksuaalne ärakasutamine. Muidugi peab hooldekodu hoolikalt valima.

Rängalt eksid, võib-olla lohutad end sellega. Olen ise kahes hooldekodus töötanud alles viimase kahe aasta sees ja paraku olid sellised juhtumid mõlemas sagedased. Personali poolt ei tea, sellest oleks skandaal tulnud, aga hoolealused omavahel küll. Paljud neist ei saa isegi aru et neid vägistatud on. See on teada probleem hooldekodudes, et selline asi toimub. Ka sotsiaaltöötajana puutun selle teemaga kokku kui oma kliente (vaimupuudega noored) külastan ja saan jälle nende jutust aru, et naabrimees käis külas vms. Täpsustavaid küsimusi küsides selgub, mida tegemas. Kasvatan ka ise teismeeas vaimupuudega tütart ja eales ei julge teda enda silma alt ära lasta. On küll raske, aga ta on minu laps.

Miks sa siis midagi ette ei võta, kui sellisest probleemist teadlik oled? Kas sa siis ei tea, et SKA käib regulaarselt hooldekodusid kontrollimas ja auditeerimas. Kui midagi sellist peaks välja tulema, siis võetakse probleemi väga tõsiselt. Uskumatu, et üks vaimupuudega lapse ema vaatab osavõtmatult pealt, kuidas vaimupuudega lapsi vägistatakse.

Et löön nipsu ja ongi korras või? Õnneks on viimaste aastate jooksul Eestis selle teemaga tegelema hakatud, olen ka ise vastava koolituse läbinud ning harin enda kliente. Selleni aga, et hoolekandeasutustes kõik 100% turvaline oleks, on pikk maa minna… http://www.vabatahtlik.com/uhingust/tugiisiku-blogi/puudega-inimesel-on-oigus-tervisekasvatusele

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et löön nipsu ja ongi korras või? Õnneks on viimaste aastate jooksul Eestis selle teemaga tegelema hakatud, olen ka ise vastava koolituse läbinud ning harin enda kliente. Selleni aga, et hoolekandeasutustes kõik 100% turvaline oleks, on pikk maa minna… http://www.vabatahtlik.com/uhingust/tugiisiku-blogi/puudega-inimesel-on-oigus-tervisekasvatusele

Ma ei tahaks solvav olla, aga ilmselt oled sa mingi keskharidusega tegevusjuhendaja. Neile meeldib kangesti suuri spetsialiste mängida. Jumal teiega, aga peaksid siiski vahet tegema, mis on vägistamine või seksuaalne ahistamine ning mis on vaimupuudega inimeste loomulik ja vabatahtlik omavaheline seksuaalsus.

Juhul, kui vaimupuudega inimest kasutab ära hooldekodu töötaja või mõni kohalik “naabrimees”, siis see on kuritegu ja sellest tuleb kindlasti politseisse ning SKAsse teatada. Selliseid asju võetakse kindlasti tõsiselt ja teatamine aitabki probleemi “nipsust” lõpetada ehk seksuaalkurjategija saab karistada. Isegi, kui tema süüd ei õnnestu tõestada, muudab uurimine ärakasutaja ettevaatlikuks ja ta ei julge rohkem enam kaitsetuid inimesi ära kasutada.

Juhul, kui vaimupuudega inimesed ise omavahel seksuaal- ja armusuhteid loovad, on tegemist igati normaalse asjaga ja seda ei saa kuidagi pidada seksuaalvägivallaks ega ärakasutamiseks. Muidugi peavad töötajad jälgima, et mõni puudega inimene teiste vastu liiga pealetükkiv ei oleks, aga julgen öelda, et sellega saavad meie hooldekodude töötajad üsna kergesti hakkama. Vaimupuudega inimesed ei oska ju midagi varjata, nende puhul on kohe näha, mis toimub.

Hooldekodus, kus elab minu laps, on olemas ööpäevaringne järelevalve. Hoolealuseid on vähem kui 10 ühe töötaja kohta. Sellistes tingimustes on väga vähe tõenäoline, et mingi seksuaalvägivald toimuda saaks nii, et keegi ei näe ega kuule.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et löön nipsu ja ongi korras või? Õnneks on viimaste aastate jooksul Eestis selle teemaga tegelema hakatud, olen ka ise vastava koolituse läbinud ning harin enda kliente. Selleni aga, et hoolekandeasutustes kõik 100% turvaline oleks, on pikk maa minna… http://www.vabatahtlik.com/uhingust/tugiisiku-blogi/puudega-inimesel-on-oigus-tervisekasvatusele

Ma ei tahaks solvav olla, aga ilmselt oled sa mingi keskharidusega tegevusjuhendaja. Neile meeldib kangesti suuri spetsialiste mängida. Jumal teiega, aga peaksid siiski vahet tegema, mis on vägistamine või seksuaalne ahistamine ning mis on vaimupuudega inimeste loomulik ja vabatahtlik omavaheline seksuaalsus.

Juhul, kui vaimupuudega inimest kasutab ära hooldekodu töötaja või mõni kohalik “naabrimees”, siis see on kuritegu ja sellest tuleb kindlasti politseisse ning SKAsse teatada. Selliseid asju võetakse kindlasti tõsiselt ja teatamine aitabki probleemi “nipsust” lõpetada ehk seksuaalkurjategija saab karistada. Isegi, kui tema süüd ei õnnestu tõestada, muudab uurimine ärakasutaja ettevaatlikuks ja ta ei julge rohkem enam kaitsetuid inimesi ära kasutada.

Juhul, kui vaimupuudega inimesed ise omavahel seksuaal- ja armusuhteid loovad, on tegemist igati normaalse asjaga ja seda ei saa kuidagi pidada seksuaalvägivallaks ega ärakasutamiseks. Muidugi peavad töötajad jälgima, et mõni puudega inimene teiste vastu liiga pealetükkiv ei oleks, aga julgen öelda, et sellega saavad meie hooldekodude töötajad üsna kergesti hakkama. Vaimupuudega inimesed ei oska ju midagi varjata, nende puhul on kohe näha, mis toimub.

Hooldekodus, kus elab minu laps, on olemas ööpäevaringne järelevalve. Hoolealuseid on vähem kui 10 ühe töötaja kohta. Sellistes tingimustes on väga vähe tõenäoline, et mingi seksuaalvägivald toimuda saaks nii, et keegi ei näe ega kuule.

Mul tekib selline kahtlus hoopis Sinu puhul, kuna inimene kirjutas, et töötab nüüd sotsiaaltöötajana. Sel ametikohal ilma kõrghariduseta töötada ei saa, küll aga tuleb õppe käigus käia praktikatel ja kui mina õppisin, käisin mh hooldekodus, lasteaia erirühmas ja tol ajal veel tegutsenud Kaagvere erikoolis.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just esmatasandi töötajad nagu tegevusjuhendajad ja hooldajad armastavad ennast igasugu tiitlitega kaunistada ja oma suurt haritust esile tuua. Ega see, kui keegi foorumis ennast sotsiaaltöötajaks nimetab, ei tähenda, et ta seda tegelikult on. Natuke ettevaatlikuks teeb ka väide, et inimene on viimase 2 aasta jooksul töötanud 2 hooldekodus. Kuidagi liiga kiire töökohtade vahetamine, paar koolitust ja kohe suur spetsialist? Samas jutt on kuidagi lihtsameelne.

Ma puutun samuti töö tõttu palju kokku esmatasandi töötajatega nagu tugiisikud, hooldajad, tegevusjuhendajad jne. Kui nad ei tea, siis ma ka kunagi ise ei ütle, kes ma olen ja mida esindan. Ja oi, kuidas mõned neist, tavaliselt just need, kes on keskealisena sellele tööle läinud, kipuvad üleoleval toonil õpetama ja oma suurt tarkust näitama. Arvavad, et ma olen lihtsalt mingi ema ja püüavad kuidagi võimu näidata. Ei oskagi öelda, millest see vajadus.

 

 

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.delfi.ee/artikkel/65901894/puudega-naise-ema-hooldekodu-noori-kasutatakse-seksiobjektidena

Mingisugune napakas on Delfi toimetuse meili üles leidnud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.delfi.ee/artikkel/65901894/puudega-naise-ema-hooldekodu-noori-kasutatakse-seksiobjektidena

Mingisugune napakas on Delfi toimetuse meili üles leidnud.

Lugesid selle läbi ka?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tekib selline kahtlus hoopis Sinu puhul, kuna inimene kirjutas, et töötab nüüd sotsiaaltöötajana. Sel ametikohal ilma kõrghariduseta töötada ei saa,

Vali naer.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nad ei tea, siis ma ka kunagi ise ei ütle, kes ma olen ja mida esindan. Ja oi, kuidas mõned neist, tavaliselt just need, kes on keskealisena sellele tööle läinud, kipuvad üleoleval toonil õpetama ja oma suurt tarkust näitama. Arvavad, et ma olen lihtsalt mingi ema ja püüavad kuidagi võimu näidata. Ei oskagi öelda, millest see vajadus.

Sa ise töötad tõenäoliselt SKA kantseleis või klienditeeninduses … tipptasemel ametnik vaevalt et nii üleolevalt teistesse suhtuks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Erivajadustega laps Lapse panek hooldekodusse.