Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Väikelaps Lapse pea kiilakaks lõikamine.

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Lapse pea kiilakaks lõikamine.

Postitas:

Kas aitab see lapse juustel paksemaks muutuda? Tegu siis aastase lapsega ja praegu oleks hea aeg lõigata, kuna juukseid nagunii vähe. On sellel mõtet?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 21:49; 10.04 10:27; 11.04 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juuksed paksemaks sellest küll ei lähe 🙂 Juukse karv jääb ikka täpselt sama paksuks ,kui enne. Lastel on tihti nii,et osa juukseid on pikemad ja alt tulevad lühemad,kui kõik lühikeseks lõigata ,siis tundubki,et juuksed on paksemad ,tegelikult aga annab selle efekti ainult see,et kõik karvad on lihtsalt ühe pikkused. Karva omadusi lõikamine ei muuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parem lase lapse juustel aasta kasvada ja kui pikkust piisavalt, tasanda juukseotsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina õppinud juuksurina pole kunagi lõiganud lastel juukseid \”paksendamise\” eesmärgil.
Asi ikka rohkem geneetiline. vanaisa meil pidevalt nõudis, saatsin kukele ja sellel lapsel, kellel kõige vähem lõigatud sai, on kõige paksemad ja parema kasvuga juuksed, aga seda oli juba sündides näha 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 22:10; 10.04 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas aitab see lapse juustel paksemaks muutuda? Tegu siis aastase lapsega ja praegu oleks hea aeg lõigata, kuna juukseid nagunii vähe. On sellel mõtet?[/tsitaat]
Ei. Minu lapsed ei ole kiilakad olnud ja neil on kõigil paksud juuksed,

Kiilakas laps oleks justkui lastekodust nõuka ajastust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei saa aru,mis hullus see emadel peale on tulnud et alla aastastel ja kuskil aastastel lastel juukseid lõigata?[/tsitaat]
Ega ei peagi lõikama kui juukseid vähe aga mõni sünnib juba sellise pahmakaga, et juuksed silmas sünnitusmajas juba. Tuttava lapsel old 1 aastaselt nii pikad juuksed juba, et sai punupatsid teha sünnipäevaks 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kahjuks ei ole sellel jutul tõepõhja all. esimesel lapsel oli juba beebina üsna palju juukseid peas, aga olid väga ebaühtlase pikkusega jne. kusagil aastaselt lõikasime ühtlaseks ära. temal oli ja on siiani hästi paksud ja tumedad juuksed.
teisel lapsel on aga 3 heledat karva reas 🙂 Aastaselt sai samuti ühtlustamise eesmärgil juuksed maha aetud, aga ka 2 aastat hiljem on kohutavalt õhukesed juuksed ja väga aeglane juuksekasv.
PS: kontrolli, ega lapsel beebikõõma ei ole. minu lapsel tekkis see tagasi mingi hetk ja peale kõõma eemaldamist on juuksed veidi paremini kasvama hakanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No vat minu juuksed läksid küll paksemaks ja tihedamaks, kui ennast suht nulli lasin ajada. Aastase juuksed pole need mis 20-aastasel. Andke aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei saa aru,mis hullus see emadel peale on tulnud et alla aastastel ja kuskil aastastel lastel juukseid lõigata?[/tsitaat]

No kui lapsel koguaeg juuksed suus ja silmis ja sügab kõrvu, siis mis ma lasen tal piinelda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas aitab see lapse juustel paksemaks muutuda? Tegu siis aastase lapsega ja praegu oleks hea aeg lõigata, kuna juukseid nagunii vähe. On sellel mõtet?[/tsitaat]

Ei aita paksemaks muutuda.
Sellel ei ole mõtet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei saa aru,mis hullus see emadel peale on tulnud et alla aastastel ja kuskil aastastel lastel juukseid lõigata?[/tsitaat]

Minu alla aastasel poisil olid juuksed silmas ja kõrvas kogu aeg. Kas oleks pidanud patsi tegema ja 5 aastaselt juuksurisse minema??

Juuksuris käisime enne aastaseks saamist. Ei lõiganud kiilakaks, vaid korraliku poisi soengu.

Kiilaks ajamine on kole. Lapsed näevad välja nagu mingid… ma ei tea, vene aja lastekodukasvandikud. Väkk!
Ja ei tea, mis moodi kiilakaks ajamine juukseid juurde kasvama paneb? Uusi juurega karvu ju teiste kõrvale ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minule jälle on juuksurid öelnud, et just aastasel lapsel võiks need \”uduõhukesed\” titejuuksed ära lõigata, et normaalne juus kasvama saaks hakata. Ausalt öeldes on üsna kole vaadata 3-4 aastaseid tüdrukuid, kellel pole veel kordagi juukseid lõigatud ja kes näevad välja nagu sorakad (vabandust!). Minu lapse rühma 10 tüdrukust on 6 just sellised – lõpuks tegid isegi kasvatajad märkuse, et käige tütardega juuksuris ära või pange juuksed patsi. [/tsitaat]
Ja kust sina tead, et neil tüdrukutel pole mitte kordagi juukseid lõigatud ?
Minu keskmisel lapsel on ka sellised peenikesed, õhukesed udusuled. Lõiganud olen tihti, justnimelt selleks, et oleks vähmalt ühtlane ja tunduks paksem, ometi kipuvad tal juba natukese aja pärast juuksed otstest niimoodi ära kuluma, et tundub nagu poleks lõigatud.
Ja milline see \”normaalne juus\” on ? Vanemal lapsel oli juba sündides must pahmakas peas, isegi kõrvakarvad olid tumedad ja ütlesin muigamisi, et nagu ahvipärdik 🙂
3a olid tal juba pikad pepuni paksud lokkis juuksed, käisime ühe raamatu tarbeks fotosessioonil ja imestati , et kuidas mõnel lapsel selline pahmakas. Tema on meil isasse, kelle suguvõsas ongi kõigil sellised paksud ja hea kasvuga juuksed.
Keskmine laps oma õhukeste juustega on minusse. Seda, millise geenipagasi oled eluks saanud ongi kohe esimese aasta jooksul näha. Juuksed kasvavad juurest ja mismoodi mõjutab otsa ära lõikamine seda juuresisest kasvu.
Mina olin lapsena pidevalt poisipeaga justnimelt nende õhukeste juust pärast ja vot ei ole aidanud see lõikamine ja juuksed ka täiskasvanuna keskmisest peenemad ( s.t massi on, aga juus ise peenike)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 22:10; 10.04 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks siis jalakarvad paksemaks lähevad, kui jalgu raseerida? Miks siis katkine juus ei kasva, kui juurest peaks kasvamine toimuma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 21:49; 10.04 10:27; 11.04 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks siis jalakarvad paksemaks lähevad, kui jalgu raseerida? Miks siis katkine juus ei kasva, kui juurest peaks kasvamine toimuma?[/tsitaat]

Issake, jalakarvad ei lähe paksemaks ju :D:D Püha jumal :D:D

Kasvab tagasi lõigatud otsaga, tume ja kulumata karv, seepärast tundubki, et paksemad ja rohkem on.
Aga tegelikult ei ole.
Kuikarvad on pikad, siis nende otsad on kulunud peenikeseks ja peaaegu värvituks. Seepärast tundub neid ka vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks siis jalakarvad paksemaks lähevad, kui jalgu raseerida? Miks siis katkine juus ei kasva, kui juurest peaks kasvamine toimuma?[/tsitaat]

Jalakarvad ei lähe raseerides paksemaks, lihtsalt raseeritud karv ei ole otsast nii peenike enam, kui kasvama hakkab, seepärast tundubki see paksem. Ise olen üle 10 aasta raseerinud ja ei ole nad paksemad midagi.
Katkine juus kasvab küll, lihtsalt need murduvad otstest ära ja pikkuses see ei avalda. Aga küllap oled näinud ise ka ülikatkiste juusteotstega \”mimmusid\” (värvitud juustega), kes ei raatsi oma katkistest pikkadest juustest loobuda. Siis väljakasvanud värvist on ju ilusasti näha, et kasvab küll juus ja seda ühtlaselt.

Aga teemasse, nagu siin ennegi mainitud, pea kiilaks ajamine ei tee juukseid paksemaks. Lihtsalt juuksed hakkavad ühtlasemalt kasvama ja siis jääb mulje, et juuksed on paksemad. Juuksekarva paksus ja muud omadused on ikka geneetika-tasandil paika pandud, väliste teguritega seda muuta ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma lõikasin lapse pea kiilaks meditsiinilistel eesmärkidel. juhtus õnnetus, pool pead oli paljaks aetud, ajasin siis kodus ülejäänud. minu jaoks oli ikka väike armas minu lapsuke. aga ega ta ausalt öeldes ilus küll ei olnud. niisama, juuste paksemaks muutmise eesmärgiks küll teda kiilaks ei ajaks. teine laps , aasta vanuselt oli udupea, õhuksed eripikkusega juuksed, ajasin ühepikkuselt ja siis tundus juba kohe nagu suur poiss, pea ilusti korras, kõik juuksed ühepikkused, kõrvad ilusti näha. jätsin 1-2 cm. või ma ei mäleta, kui pikad tal juuksed siis jäi:) ja paksemaks nad pole ka muutunud 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest pole mõtet lõigata, või kui tõesti on tahtmine siis vanarahva tarkus ütleb, et lõigata tuleb kasvava kuu ajal – äkki aitab siis paremini 🙂

Minul oma lastel juba sündides oli üsna palju juukseid peas ja juba enne kui 1 aastaseks said, lasin soengu ühtlasemaks lõigata – poisil siis juuksuris, tütrel lõikasin ise tuka ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütrel olid pisikesena õhukesed juuksed, no kuni 3. sünnipäevani kindlasti. Praegu teismelisena on selline pats et annab punuda 🙂 pikad ja paksud juuksed. Minusse 🙂 Sünni ja esimeste eluaastate järgi oleks öelnud pigem, et õhukesejuukseline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 7 kuune ,läheme lõikama,kohutav parukas on lihtsalt ja kogu aeg juuksed silmas ja suus – see lapse huvides.Kui kolm udet nupu otsas,siis pole tõesti lõikamisega kiiret. Ehk siis,et kõik pole must ja valge,mõnel on vaja lõigata juba enne aastat. Ahjaa olen ise juba 2 korda lõiganud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps veidi üle aasta. Ajasin just kiilaks. Mitte juuste paksemaks mõtlemiseks vaid juustekasvu ühtlustamiseks. Muidu oli tal pealael suht hõrendik ja taga pikemad rootsud. See kogemus, et juuksed pärast kiilaks ajamist ühtlaselt kasvama hakkavad, on olemas 2 aastat vanema lapse pealt. Sama on öelnud mulle ka erinevad juuksurid, et kiilaks ajamisest juuksed paksemaks ei lähe kuid hakkavad ühtlaselt kasvama, mis jätab kokkuvõtteks kohevama ja kindlasti ilusama mulje.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Laps veidi üle aasta. Ajasin just kiilaks. Mitte juuste paksemaks mõtlemiseks vaid juustekasvu ühtlustamiseks. Muidu oli tal pealael suht hõrendik ja taga pikemad rootsud. See kogemus, et juuksed pärast kiilaks ajamist ühtlaselt kasvama hakkavad, on olemas 2 aastat vanema lapse pealt. Sama on öelnud mulle ka erinevad juuksurid, et kiilaks ajamisest juuksed paksemaks ei lähe kuid hakkavad ühtlaselt kasvama, mis jätab kokkuvõtteks kohevama ja kindlasti ilusama mulje.[/tsitaat]

Õige!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.04 21:49; 10.04 10:27; 11.04 19:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Väikelaps Lapse pea kiilakaks lõikamine.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.