Esileht Koolilaps Lapse pikkus

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Lapse pikkus

Postitas:
Kägu

Laps 8a 9kuud vana ja 150 cm pikk. Klassikaaslastest peajagu üle. Meil suguvõsas väga pikkasid pole, mõlemad vanemad keskmised.  Muretsen kas võib olla mõni hormonaalne häire. Võtsin enne beebit oodates hormoonravimeid 🙁

Teine laps eakaaslastega ühepikkune.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

no ma ei tea nüüd… minu laps sai just 8 ja on 140 cm. ei ole üldse eriti pikk, üsna keskmine. 150 on pikemat kasvu küll, aga mitte kuidagi äärmuslik.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas Sa ise kasvasid? Mul on 7 a 7 k tüdruk 143 cm. Mingit eeldust pikaks kasvada tal pole, aga kuna nii mina ise kui ka mu mõlemad vanemad kasvasime lapsepõlves hiigelkiiresti (12 a vanuseks oli täiskasvanuea lõplik pikkus käes), siis ma absoluutselt ei muretse. Kasvab no kasvab veel mõned aastad ja küll siis teised jõuavad mööda kasvada. Väga tõenäoliselt on ta lõpuks täiesti keskmise pikkusega inimene nagu ma ise ja minu vanemad. Perearst korraks saatis ikka lastearstile ka — rohkem vist kohusetundest, et juhend näeb ette, ega ta ülearu mures ei olnud –, lastearst oli kogu seda lugu kuuldes ka ülirahulik ja ei pidanud seetõttu mingeid spetsiifilisi uuringuid vajalikuks. Üldanalüüsid ikka võttis, aga et oleks mingeid kasvuhormoone uurima hakanud vmt, no ei. Samas ma arvan, et kui lapsel oleks veel mingi muu eripära või tervisehäda või kui peres ei oleks ühtki teist täiskasvanut, kes lapsena väga kiirelt kasvas, oleks olnud suhtumine hoopis teine (kuna ma olen ise samuti arst, kuigi mitte lastearst, võtan  vabaduse niimoodi oletada ja eeldada).

Soovitan uurida, kuidas Sa ise lapsena kasvasid, kuidas lapse isa ja teised pereliikmed. Ja kui siis ikka veel tundub lapse kasv täiesti arusaamatu (või kui lapsel peaks olema veel mingeid n-ö kõrvalekaldeid normist), võiks ju paluda perearsti, et ehk ta saadab lapse ikkagi korraks pediaatri vastuvõtule.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

no ma ei tea nüüd… minu laps sai just 8 ja on 140 cm. ei ole üldse eriti pikk, üsna keskmine. 150 on pikemat kasvu küll, aga mitte kuidagi äärmuslik.

Ikka üsna kaugelt kasvugraafikust väljas siiski. Mis ei pruugi ikkagi miskit halba tähendada.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja 8 a ning 140 cm on tüdruku puhul täpselt 97% joone peal, poisi puhul samuti isegi tsipake graafikust väljas. Kindlasti kohe mitte keskmine. Võib-olla on sattunud keskmisest pikemate lastega klassi.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen.

Tegemist on tüdrukuga. Mina (ema) olin lapsena pisike, oma klassis kõige lühem. Kasvasin tänase pikkuse , 170cm, täis vb 16-17aastasena.

Isa oli tullakse. Tütar on ka.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isa oli trullakas *

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu vast 8 saanud poiss on 151cm pikk. Päris sama pikki lapsi nende klassis rohkem pole aga paar cm lühemaid päris mitu. Ise olin ka juba enne 8 saamist 149 cm. Ei näe probleemi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isa oli trullakas *

Mis see siia puutub?

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma oma tütre klassis nägin paljusid tüdrukuid, kes olid juba varakult peajagu pikemad, aga selliseks jäidki, ja nüüd on minu tüdruk neist ammu üle kasvanud. Ka lühikeste vanemate laps saavutas varakult oma täispikkuse, nüüd paar aastat hiljem minu oma kasvab ikka tasapisi edasi. Üldiselt on lapsed ikkagi oma vanemate koopiad, vbl natuke isegi pikemad.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps 8a 9kuud vana ja 150 cm pikk. Klassikaaslastest peajagu üle. Meil suguvõsas väga pikkasid pole, mõlemad vanemad keskmised. Muretsen kas võib olla mõni hormonaalne häire. Võtsin enne beebit oodates hormoonravimeid 🙁

Helista või kirjuta perearstile.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgatja, helista muidugi arstile. Endokrinoloog teeb vajalikud analüüsid ja siis selge, kas hormoonid korras ja välistab võimalikud kõrvalekalded. 150 on sellises vanuses tüdruku kohta tõesti pikk. Võib ka olla liiga varajane puberteet, mida tänapäeval vajadusel saab kenasti edasi lükata. Ja vb kõik hoopiski korras.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perearst ütles, et las hakkab korvpalli mängima.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on 8-aastane tüdruk 148 cm, oma klassis kõige pikem tüdruk, aga no keegi peab ju see kõige pikem klassis olema. Perekonnas pigem keskmised ja alla selle inimesed. Aga ma ei muretse, kuna nii mina kui ka minu õde olime algklassides oma klassi pikemate seas, põhikooli lõpus juba seal pikkuserivi tagumises otsas. Praegu mina keskmine, õde keskmisest lühem.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps on 147 cm pikk, 8,7 – aastane. Klassis on veel paar last umbes sama pikad. Ise arvan, et muretsemiseks pole põhjust. Lapse isa on 190 cm, ise olen keskmist kasvu, aga algklassides olin küll üks pikemaid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas keegi oskab öelda, mis on siis 8-aastase ja 9-aastase keskmine pikkus?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps 8a 9kuud vana ja 150 cm pikk. Klassikaaslastest peajagu üle. Meil suguvõsas väga pikkasid pole, mõlemad vanemad keskmised. Muretsen kas võib olla mõni hormonaalne häire. Võtsin enne beebit oodates hormoonravimeid 🙁

Tean tüdrukut, kes 11a ja 170 pikk. Mida kurdad? Kõik ei olegi ühepikkused.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ikka üsna kaugelt kasvugraafikust väljas siiski. Mis ei pruugi ikkagi miskit halba tähendada.

Mul siin on kasvugraafik ees ja no väljas see 140cm pikk 8aastane küll ei ole graafikust. Pikk küll, aga kenasti pika lapse graafikus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas keegi oskab öelda, mis on siis 8-aastase ja 9-aastase keskmine pikkus?

Mul siin üks graafik on, perearstilt saadud. Poisi kohta.

Keskmist siin pole, on mediaan – pooled on lühemad ja pooled pikemad.

8-aastane: 130cm

9-aastane: 135cm

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen väga pikkade laste ema,  tõesti ehmatasin ära, kui laps pani FB pildi oma klassikaaslastega – need oli temale õlani. Aga oleme ise pikad, suguvõsas on pikad mehed. 15 aastaselt oli poiss 190 ja jalg 46. 12-aatane poiss on praegu 170 cm pikk.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

minu 11astane tütar on 170 cm pikk. oma klassis kindlasti kõige pikem. aga mina olin tema eas samamoodi “pikk”. selliseks jäingi. teised kasvasid mööda.

hingerahu jaoks võiksite ju arsti külastada, aga kõrvaltvaadates ei tundu ebatavaline ega murettekitav olukord.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis jutud need siin on, et 8a siin mitmed 150 cm pikad ja klassikaaslased takkapihta? Minu 8.5a poeg on 144 cm pikk ja ikka pool pead pikem kui enamik ta klassikaaslasi, trennikaaslasi. Sama olen tähele pannud jooksuvõistlustel. Perearst ka igakord kommenteerib, et oi kui pikk poiss, kasvugraafiku kõige ülemisel piiril. Mis tavalistest 150 cm pikkadest 8-aastastest te siin räägite?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul poeg on 10 ja mõnded kuud peale. Pikkust 160cm. On enamikest klassis peajagu üle. Üks poiss ja üks tüdruk on peaaegu sama pikad. Teine poeg on mul kaks ja pool aastat vanem ja pigem keskmist kasvu. Vanemast pojast on noorem ainult paar cm lühem.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vast kasvab oma pikkuse kiiresti täis. Mina olin 12-13 aastaselt sama pikk kui täna 177cm. Pikk ja hästi peenike.

Tervise probleeme ei ole olnud otseselt, aga nn kasvuraskused olid mis väljendus minestamisega.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kontrollisin üle – minu tütar oli 150 cm täpselt 9 aastaselt. Tõsi, oli eelsoodumus vanemate poolt. Praegu, 22-aastaselt, on ta 180 cm.

0
0
Please wait...

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Koolilaps Lapse pikkus