Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Lapse planeerimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Lapse planeerimine

Postitas:

Kas te olete oma lähedastele teada andnud, et nüüd olete otsustanud lapse saada või pigem ikkagi oodanud kuni asi kindel? Kuidagi nagu tahaks selle rõõmsa otsuse endast välja lasta, aga kardan, et vaadataksegi imelikult, et mida ma rõõmustan kui veel ei ole midagi ju?

+1
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.02 14:18; 18.02 14:45; 18.02 14:45; 18.02 14:56; 18.02 15:13; 18.02 15:15; 18.02 15:16; 18.02 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult parim sõbranna teadis. Ei kujutaks ette, et lähen kuulutan midagi mida veel pole. Lapse saamine ei pruugi alati esimese korraga õnnestuda, seega mõtle kas sa jaksaksid iga kuu ebaõnnestumisest rääkida.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 14:24; 18.02 17:24; 20.02 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei rääkinud, ja hea oli et ei rääkinud, muidu oleks 2,5 aastat iga üritus pidanud seletama, et ei ole veel rase.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elu on õpetanud, et enne mune siis kaaguta.

aga meie oleme anonüümselt sinuga siin koos rõõmsad ja jääme beebiuudiseid ootama!

+27
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei
ma niisama oma voodielust ei räägi teistele

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 14:27; 18.02 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meest teavitasin.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallid sõbrad ja sugulased, me soovime teile teada anda, et me abikaasaga harrastame regulaarset kaitsevahenditeta vaginaalset seksuaalvahekorda, eesmärgiga saada järglane.

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te olete oma lähedastele teada andnud, et nüüd olete otsustanud lapse saada või pigem ikkagi oodanud kuni asi kindel? Kuidagi nagu tahaks selle rõõmsa otsuse endast välja lasta, aga kardan, et vaadataksegi imelikult, et mida ma rõõmustan kui veel ei ole midagi ju?

Imelik oleks tõesti selline teadaanne.
Enne olid siis masenduses, mees polnud nõus?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 14:42; 18.02 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kurb on selliseid vastuseid lugeda..
Kas tõesti kellelgi siis juba lihtsalt selline otsus ei olegi rõõmustamist väärt?

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.02 14:18; 18.02 14:45; 18.02 14:45; 18.02 14:56; 18.02 15:13; 18.02 15:15; 18.02 15:16; 18.02 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te olete oma lähedastele teada andnud, et nüüd olete otsustanud lapse saada või pigem ikkagi oodanud kuni asi kindel? Kuidagi nagu tahaks selle rõõmsa otsuse endast välja lasta, aga kardan, et vaadataksegi imelikult, et mida ma rõõmustan kui veel ei ole midagi ju?

Imelik oleks tõesti selline teadaanne.

Enne olid siis masenduses, mees polnud nõus?

Miks masenduses? Ikka ju veidike peaks elu hakkama ümber korraldama jne, tundub nagu loomulik osa, aga sellist asja siit ei osanudki oodata, et nii paljud nii reageerivad, et EBANORMAALNE on teada anda, et nüüd selline eluotsus..

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.02 14:18; 18.02 14:45; 18.02 14:45; 18.02 14:56; 18.02 15:13; 18.02 15:15; 18.02 15:16; 18.02 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa last soovid?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti mitte. Teie pereplaneerimine on teie enda personaalne otsus ja ega see kedagi ausalt öeldes ei huvita. Jääd rasedaks ja sünnitad siis hõiska ja juubelda nii palju, kui torust tuleb.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa last soovid?

Sest mul on lapsesoov ja sama ka mehel, elu on kenasti paika loksunud, vanust on piisavalt, ma isegi ei tea miks ma siit seda küsisin nii, aga need vastused tekitavad minus tunde nagu oleks pigem normaalsem kogemata laps saada ja teatada, kui see, et hakatagi oma elu veidike ümber planeerima ja oodatult laps saada..

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.02 14:18; 18.02 14:45; 18.02 14:45; 18.02 14:56; 18.02 15:13; 18.02 15:15; 18.02 15:16; 18.02 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kurb on selliseid vastuseid lugeda..

Kas tõesti kellelgi siis juba lihtsalt selline otsus ei olegi rõõmustamist väärt?

sa tõesti oled tubli, et tahad lapsi saada oodatult ja planeeritult, aga planeerimisest teada andmine on kummaline.

näiteks mina eeldan et vastassoost inimesed kellel pole valmisolekut omavahel laps saada ei omagi ühist seksuaalelu. sest see võib tähendada et tuleb laps – planeeritult või üllatusena.
eraldi seda välja tuua pean juba ainult selle pärast imelikuks.
umbes nagu : ‘seni me ainult seksisime ja hädaolukorras mõtlesime aborti teha, aga nüüd saime aru et tahame niisama ka koos tulevikuplaane teha ja seksime endasi’

või mida see valmisolek last planeerida muud tähendab sinu jaoks?
et nüüd oled enda jaoks piisava vanemahüvitise välja teeninud? – ka kummaline asi mida kuulutada
või kas te enne tõesti ei seksinud koos?

kui oled valmis last saama, siis abiellu koos varaühisusega, see on sulle garantii et mõlemad mehega arvate sama moodi.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 15:09; 18.02 15:20; 20.02 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on lihtsalt selles, et kui sa selle rõõmsa uudise juba õhku paiskad, siis hakkavad kõik, kes asjaga kursis, sinult sind nähes iga jumala kord küsima, et kas oled juba lapseootel, ja kui ei ole, siis küsima ja muretsema, et miks siis nii, ja igasugu nippe ja soovitusi jagama. Ka võib juhtuda, et rasestumine võtab kaua aega, siis hakatakse teid haletsema jne. Kui see on sinu jaoks okei, siis räägi kõigile, kellele vähegi soovid. Ma ise rääkisin mõlema raseduse eel ainult ühele sõbrannale ja kuna esimest rasedust ootasin 12 kuud, siis hea oligi, et teistele ei rääkinud, mina isiklikult ei oleks tahtnud neile küsimustele vastata ja neid nõuandeid kuulata.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 15:11; 18.02 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kurb on selliseid vastuseid lugeda..

Kas tõesti kellelgi siis juba lihtsalt selline otsus ei olegi rõõmustamist väärt?

sa tõesti oled tubli, et tahad lapsi saada oodatult ja planeeritult, aga planeerimisest teada andmine on kummaline.

näiteks mina eeldan et vastassoost inimesed kellel pole valmisolekut omavahel laps saada ei omagi ühist seksuaalelu. sest see võib tähendada et tuleb laps – planeeritult või üllatusena.

eraldi seda välja tuua pean juba ainult selle pärast imelikuks.

umbes nagu : ‘seni me ainult seksisime ja hädaolukorras mõtlesime aborti teha, aga nüüd saime aru et tahame niisama ka koos tulevikuplaane teha ja seksime endasi’

või mida see valmisolek last planeerida muud tähendab sinu jaoks?

et nüüd oled enda jaoks piisava vanemahüvitise välja teeninud? – ka kummaline asi mida kuulutada

või kas te enne tõesti ei seksinud koos?

kui oled valmis last saama, siis abiellu koos varaühisusega, see on sulle garantii et mõlemad mehega arvate sama moodi.

Okei no, ma ei saa aru, kas tõesti kõik mõtlesid siis nii? Minu arust see pigem on nagu ju see, et me tahame pere luua, miks seda seksi siia nii sisse kõik toovad vm, inimesed ju ikka seksivad ja kasutavad pille ja asju.. ma polnud isegi kunagi mõelnud, et selline asi võib kuidagi teistmoodi kõlada või ma ise tõesti nii teistmoodi mõtlen.. ikka ju tahaks arutada sarnases olukorras inimestega asju jne, äkki keegi veel mõtleb sellele, tuleb ju igasugu raskusi teele ette jne

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.02 14:18; 18.02 14:45; 18.02 14:45; 18.02 14:56; 18.02 15:13; 18.02 15:15; 18.02 15:16; 18.02 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsisid ja said vastuse. Ilma raseduseta teada andmine on kummaline, oma elu võid loomulikult juba ette planeerima hakata, aga inimestelt reaktsiooni ootamine mitte millegi üle paneb nad kohmetusse olukord.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on lihtsalt selles, et kui sa selle rõõmsa uudise juba õhku paiskad, siis hakkavad kõik, kes asjaga kursis, sinult sind nähes iga jumala kord küsima, et kas oled juba lapseootel, ja kui ei ole, siis küsima ja muretsema, et miks siis nii, ja igasugu nippe ja soovitusi jagama. Ka võib juhtuda, et rasestumine võtab kaua aega, siis hakatakse teid haletsema jne. Kui see on sinu jaoks okei, siis räägi kõigile, kellele vähegi soovid. Ma ise rääkisin mõlema raseduse eel ainult ühele sõbrannale ja kuna esimest radedust ootasin 12 kuud, siis hea oligi, et teistele ei rääkinud, mina isiklikult ei oleks tahtnud neile küsimustele vastata ja neid nõuandeid kuulata.

Mulle just seepärast see tunduski loogiline, et kuna esimene laps, siis nii nagu jagatakski minuga ehk kogemusi jne, ei mõelnud kordagi, et see mõte nii negatiivsena võiks tunduda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.02 14:18; 18.02 14:45; 18.02 14:45; 18.02 14:56; 18.02 15:13; 18.02 15:15; 18.02 15:16; 18.02 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsisid ja said vastuse. Ilma raseduseta teada andmine on kummaline, oma elu võid loomulikult juba ette planeerima hakata, aga inimestelt reaktsiooni ootamine mitte millegi üle paneb nad kohmetusse olukord.

See on tõesti hea point, samas ma ise küll rõõmustaksin, kui mõni mu tuttav teataks, et nad on nüüd valmis pere looma.. aga eks inimesed ongi kõik erinevad, millegi pärast ei arvanud, et kogu üldsus pigem negatiivselt sellesse suhtub..

Inimesena mulle endale nt tundubki ju ette teatatud variant, et me olemegi oodanud, mitte et nüüd täiesti selgest taevast… et no nüüd juhtus

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.02 14:18; 18.02 14:45; 18.02 14:45; 18.02 14:56; 18.02 15:13; 18.02 15:15; 18.02 15:16; 18.02 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei teavitanud enne kedagi kui olin rase ja seda alles 3 kuul, sest esimene rasedus katkes, ei tahtnud ära sõnuda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kurb on selliseid vastuseid lugeda..

Kas tõesti kellelgi siis juba lihtsalt selline otsus ei olegi rõõmustamist väärt?

sa tõesti oled tubli, et tahad lapsi saada oodatult ja planeeritult, aga planeerimisest teada andmine on kummaline.

näiteks mina eeldan et vastassoost inimesed kellel pole valmisolekut omavahel laps saada ei omagi ühist seksuaalelu. sest see võib tähendada et tuleb laps – planeeritult või üllatusena.

eraldi seda välja tuua pean juba ainult selle pärast imelikuks.

umbes nagu : ‘seni me ainult seksisime ja hädaolukorras mõtlesime aborti teha, aga nüüd saime aru et tahame niisama ka koos tulevikuplaane teha ja seksime endasi’

või mida see valmisolek last planeerida muud tähendab sinu jaoks?

et nüüd oled enda jaoks piisava vanemahüvitise välja teeninud? – ka kummaline asi mida kuulutada

või kas te enne tõesti ei seksinud koos?

kui oled valmis last saama, siis abiellu koos varaühisusega, see on sulle garantii et mõlemad mehega arvate sama moodi.

Okei no, ma ei saa aru, kas tõesti kõik mõtlesid siis nii? Minu arust see pigem on nagu ju see, et me tahame pere luua, miks seda seksi siia nii sisse kõik toovad vm, inimesed ju ikka seksivad ja kasutavad pille ja asju.. ma polnud isegi kunagi mõelnud, et selline asi võib kuidagi teistmoodi kõlada või ma ise tõesti nii teistmoodi mõtlen.. ikka ju tahaks arutada sarnases olukorras inimestega asju jne, äkki keegi veel mõtleb sellele, tuleb ju igasugu raskusi teele ette jne

te olete juba täna pere. tunnistate te endale seda või ei
öelda et te hakkate last planeerima, tähendab et hakkad kaitsevahendita vahekorras olema. see on meditsiiniline seksuaalelu detail mida annate teada, mitte sotsiaalne – sina ja su elukkaaslane ei ole sellest vähem pere, kui te elate ja majandate juba täna koos.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 15:09; 18.02 15:20; 20.02 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on lihtsalt selles, et kui sa selle rõõmsa uudise juba õhku paiskad, siis hakkavad kõik, kes asjaga kursis, sinult sind nähes iga jumala kord küsima, et kas oled juba lapseootel, ja kui ei ole, siis küsima ja muretsema, et miks siis nii, ja igasugu nippe ja soovitusi jagama. Ka võib juhtuda, et rasestumine võtab kaua aega, siis hakatakse teid haletsema jne. Kui see on sinu jaoks okei, siis räägi kõigile, kellele vähegi soovid. Ma ise rääkisin mõlema raseduse eel ainult ühele sõbrannale ja kuna esimest radedust ootasin 12 kuud, siis hea oligi, et teistele ei rääkinud, mina isiklikult ei oleks tahtnud neile küsimustele vastata ja neid nõuandeid kuulata.

Mulle just seepärast see tunduski loogiline, et kuna esimene laps, siis nii nagu jagatakski minuga ehk kogemusi jne, ei mõelnud kordagi, et see mõte nii negatiivsena võiks tunduda

Aga sellisel juhul sa võid ju rääkida küll, ma tean, et osad minu lähedased oleksid kindlasti rõõmustanud uudise üle, et kui kõik hästi läheb, siis saame varsti lapse. Mina ei rääkinudki seetõttu, et ma olen pigem introvert ja armastan privaatsust, ei tahtnud sellist lisatähelepanu. Kui sulle on see okei, siis ausalt, ma usun, et sinu sõbrad-sugulased võtavad selle uudise positiivselt vastu!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 15:11; 18.02 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks masenduses? Ikka ju veidike peaks elu hakkama ümber korraldama jne, tundub nagu loomulik osa, aga sellist asja siit ei osanudki oodata, et nii paljud nii reageerivad, et EBANORMAALNE on teada anda, et nüüd selline eluotsus..

See ei ole tõesti normikohane, et sellistest paari omavahelistest asjadest laiale avalikkusele rääkida. Kas seni on sinu lähedased siis detailselt informeeritud teie kasutatud rasedusvastastest vahenditest, et nüüd peaks muud teatama? Vaata kui palju siin kurdetakse (pigem vanemate) sugulaste üle, kes leiavad, et neil on õigus paari isiklikku ellu tungida küsimusega, millal pisipere tuleb. Reaktsioonid taolistele teemadele on alati teemaalgatajat toetavad – sellised teemad on paari omavaheline asi.
Kokkuvõttes – jah, sel teemal mitte rääkida, on norm, rääkimine ebanormaalsus.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 14:42; 18.02 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kurb on selliseid vastuseid lugeda..

Kas tõesti kellelgi siis juba lihtsalt selline otsus ei olegi rõõmustamist väärt?

See on nagu halvast Ameerika filmist, kõik istuvad pidulikult laua taga, tänupüha puhul näiteks, mees ja naine hoiavad käest kinni ja üks ütleb, My dear all, we have decided to have a baby. Siis kõik nutavad suurest õnnest.

Kujutad sellist asja meie kultuuriruumis ette? Mina ei kujuta. Omal ajal rääkisin lähedasele sõbrannale küll, ja tema omakorda hiljem mulle.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keegi minu sõbrannadest/sugulastest tuleks jutuga, et ta on nüüd otsustanud last saama hakata (olemata veel rase), siis eks ma võtaks selle info teadmiseks, aga kummaline tunduks selline teadaanne küll. Mina üritasin rasestuda üle aasta, sinna sisse jäid katkemised jms jamad, enne kui päriselt õnnestus. Kui ma oleksin nt oma emale rääkinud, et me nüüd üritame last saada ja siis ta oleks küsima hakanud, et kuidas selle asjaga siis sujub, siis minu jaoks oleks see tekitanud ainult stressi ja haiget teinud nende ebaõnnestumiste tõttu. Seda, et lapse saate, saad ju ka siis rääkida, kui rasedaks oled jäänud ja oled veendunud, et rasedusega on kõik hästi. Ega siis kõik need, kes ei räägi lapse planeerimisest, ainult “noh-juhtus” lapsi ei saa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib-olla ma tõesti sõnastasin end ka nii jubedalt valesti, aga nt kui ollakse minu olukorras.. ja keegi ei tea, et seda planeerin, siis ju polegi mul infot kuskilt oodata kui ainult ma ei tea, ise netist lugedes ja veidike arstilt vm? Ikka ju räägitakse nendel teemadel, aga Perekool prg võttis nii tuju ära..

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 18.02 14:18; 18.02 14:45; 18.02 14:45; 18.02 14:56; 18.02 15:13; 18.02 15:15; 18.02 15:16; 18.02 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore, et lapse tulekule on roheline tuli antud! Mina isiklikult ei kujutaks ette, et ma kellelegi sellest plaanist niimoodi teada annaks. Samas üldiselt ei ole mul lähedastega tabuteemasid – kui keegi headest sõbrannadest küsis, siis ma ütlesin, millal rohelise tule anname. Ma saan aru, enda jaoks on see suur otsus…mõnesmõttes oli mul ka selline elevus, et tahaks ju kõigiga jagada. Aga teades, et see on suuresti looduslik valik, millal see juhtub (ja kui paljudel see päris kaua aega võtab!) siis ma pigem soovitaks, et jätta see elevus endale ja partnerile või jagada mõne üksiku lähedasega. Küllap ole nii neid, kes ei oska sellele vastata kui ka neid, kes hakkavad kaasa elama (ja vb ka küsima, et no millal siis?). Mõtle läbi, kuidas sinu lähedased reageerida võivad ja kas selline reaktsioon oleks sulle mugav 🙂 Kui jah, siis muidugi jaga enda elu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Internet on ju triibupüüdjaid täis. Perekool, pereklubi. Seal saad rääkida ja muljetada nii palju kui tahad või mine teata tuttavatele, ise tead. Ära draamatse nüüd, et kõik on nii halvad. Lihtsalt mina ei kujutaks ette kuidas reageerida kui sõbranna tuleb rääkima, et nad on valmis pere looma. Kuidas sellele reageerida? Mul oleks vist piinlik, sest mida sellise uudise peale kosta? Jeee, laske käia!? Mu enda sõbranna teadis planeerimisest ainult sellepärast, et meil mõlemil oli raske ja pikk teekond. Olime üksteisele toeks.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 14:24; 18.02 17:24; 20.02 18:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa soovid nõu, siis mine küsi kelleltki usaldusisikult konkreetselt nõuandeid.

Mina ei hakkaks ka oma lapsele lambist nõu andma, kui ta mulle teataks et hakkab nüüd peret planeerima – tore on, hakaku siis – ma isegi ei saaks aru, miks ta seda mulle ütleb tegelikult.
Kindlasti ei hakkaks ma nina tema voodiellu toppima selle peale või meditsiiniliste parameetrite kohta küsima. Nii ei sobi.

Aga kui lähed kellegi juurde küsimusega – mis sina tegid siis kui.. Mis sa soovitad selleks et.. – siis see on hoopis teise kõla ja varjundiga.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 14:27; 18.02 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore, et olete otsustanud lapse saada ja armas, et tahad seda uudist jagada.
Ise oleksin ka rõõmus, kui mõni lähedane sõber ütleks, et püüavad last saada. Imelikult end küll ei tunneks.

Ohukoht on ilmselt selles, et äkki kohe ei õnnestu.
Oleksin ka umbes aasta tagasi tahtnud vanematele või sõpradele rääkida, et proovime last saada. Teema kerkis korduvalt üles. Kui sõbranna ütles, et ootab last. Kui isa vihjas, et võiks hakata laste peale mõtlema. Kui järgmisel kahel sõbrannal laps sündis jne.
Praegu mõtlen, et õnneks ei öelnud midagi. Ootame oma esimest IVF ringi ja loodame parimat. Mees ütleb ka, et ta ei osanud arvatagi, et alla 30aastaselt võib laste saamisega probleem tekkida. Tunnen, et on hea, et keegi ei survesta ega muretse.

Samas inimesed on erinevad ja mõni räägib hea meelega ka raskustest.

Loodan, et teil läheb kergemalt ja saad juba varsti lähedastega rõõmsaid uudiseid jagada. Usun, et tead ise kõige paremini, kas tahad juba otsusest rääkida või tahad oodata triipudeni.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Lapse planeerimine