Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapse raske haigus

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Lapse raske haigus

Postitas:

Tugev ja iseseisev naine saab kenasti ka korra ööpäevas töö kõrvalt käia last vaatamas, rääkimata paljudest teistest perekonnaliikmetest.

5-aastasele piisab ema nägemisest korra ööpäevas ja tead kohe kindlalt, et on ka palju teisi perekonnaliikmeid?

Kommentaar eemaldatud.

OK, saan aru, et sul endal lapsi ei ole ja seetõttu ei oska sa olukorda adekvaatselt hinnata.
Aga tundub, et sul oleks justkui viha selle haige lapse ja tema ema suhtes. Tundud olevat väga vastik inimene.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal, milliseid inimesi on olemas… 5-aastane laps kindlasti ei peaks, kui vähegi võimalik, üksi haiglas olema. Mina olen olnud koos haiglas ühe 5-aastasega, kellel kedagi ei olnud kõrval, ja tal oli ikka väga raske. Mitte ühelgi õel polnud aega ega energiat temaga tegeleda. Mina lugesin talle õhtul unejuttu raamatust, mille ema oli talle toonud, ja julgustasin teda päeval, kui ta seda vajas. Aga mina sain koju ja tema jäi sinna edasi… Loodan südamest, et keegi teine teda hiljem ka aitas.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiksin veel, et tasustatakse 14 päeva. Kui mul nädalavahetusel tööpäevi ei ole, kas siis peaksin hoolduslehe laupäevaks, pühapäevaks katkestama? Et esimesel nädalal kasutaksin 5 päeva, teisel 5 ja kolmandal 4?

Nagu eespool seletasin, sellisel juhul lihtsalt kaotaksid 4 päeva haigekassa tasustatavast rahast (ning palka puhkepäevade eest samuti ei saa), seega väga halb mõte.

Pole ju rahalises mõttes mingit vahet, kas jupitad haiguslehte 5+5+4 või võtad lehe järjest, sest raha makstakse ikkagi keskmise kalendripäeva järgi 14 päeva eest.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiksin veel, et tasustatakse 14 päeva. Kui mul nädalavahetusel tööpäevi ei ole, kas siis peaksin hoolduslehe laupäevaks, pühapäevaks katkestama? Et esimesel nädalal kasutaksin 5 päeva, teisel 5 ja kolmandal 4?

Nagu eespool seletasin, sellisel juhul lihtsalt kaotaksid 4 päeva haigekassa tasustatavast rahast (ning palka puhkepäevade eest samuti ei saa), seega väga halb mõte.

Pole ju rahalises mõttes mingit vahet, kas jupitad haiguslehte 5+5+4 või võtad lehe järjest, sest raha makstakse ikkagi keskmise kalendripäeva järgi 14 päeva eest.

Haigekassa EI jupita! Kui sama haigusjuhu piires on hoolduslehel oldud nt 1.–2. jaanuaril ja 13.–16. jaanuarini, siis haigekassa maksab ainult 1.-2. ja 13.-14. eest, ehkki vahepeal jäi 10 päeva “kasutamata”. Haigekassa arvestab ainult järjestikuseid kalendripäevi. Jupitamisega saab ainult kaotada.

Ma olen perearst ja hoolduslehtedega mässamine on mu igapäevatöö.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.01 10:37; 07.01 10:46; 08.01 00:42; 08.01 00:49; 08.01 00:53; 13.01 19:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 21:56; 15.01 22:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 aastased käivad enamasti juba lasteaias. Kui ei sobi siis peaksid ise töökoormust vähendama lapse tarbeks. Haiglas ravivad ikka arstid, ja sinu pidev kohalolek pole vajalik.

Oled sa lapsega haiglas olnud? Mina olin 3-aastasega lastehaiglas ja palatikaaslane oli 8-aastane oma emaga. Meid mõlemaid emasid (oleks võinud ka isa/vanaema vms olla) kaasati laste ravimisse ja minule isiklikult oli üsna pingutav seal haiglas olla ja aidata protseduuridel , peale selle last lõbustada, sööta, pissitada-kakatada, riideid vahetada (kujuta ette, laps oli nii haige, et ei suutnud ise!). Minu töö oli ka lapse vahetu ööpäevaringne valve, kuigi mõned aparaadid olid ka küljes.
Arst käis algul diagnoosimas ja ravi korraldamas 2x päevas, hiljem korra päevas. Õed käisid vastavalt vajadusele (protseduure tegemas, ravimit manustamas) + 1-2x päevas kraadimas ja nö üle vaatamas. Ülejäänud aja oli laps vanema/vanavanema hoole all.
Meil oli ka haruldane ja väga raske haigus, õnneks sai laps täiesti terveks.

Minu laps vajas haiglaravi küll vaid 10 päeva, aga seejärel hooldust ja taastusravi veel mitu kuud. Mina ei olnud ei haigus- ega hoolduslehel. Pikaajaline projekt oli just alanud, seni olin suutnud päris palju ära teha ja lapse põetamise ajal tegin, palju sain (üsna vähe, mõni tund nädalas, kui sedagi) ja pärast tegin siis tagantjärele töö ära. Mul oli nagunii kaugtöö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

alla 12-aastase lapse põetamise korral kuni 60 järjestikuse päeva eest, kui haigestumise põhjuseks on pahaloomuline kasvaja ja lapse ravi algab haiglas;

Kui lapsel opid jms kas see ei lähe klausli alla, et lapse ravi hakkab haiglas?

loe see lause veel kord mõttega läbi – see kehtib ainult pahaloomulise kasvaja diagnoosiga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 09:14; 08.01 08:22; 08.01 11:14; 15.01 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh jah lugesin ja asemel või 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 21:56; 15.01 22:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapse raske haigus