NĂ€itan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Lapse saamine

Postitas:
KĂ€gu

Tere!

Kui vanalt te esimese lapse saite? ja kui vanalt oleks okei esimese lapse saada? 🙂 palun teie arvamust.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Okei on saada tĂ€pselt siis kui ise tunned, et on Ă”ige aeg 🙂

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Hetkel olen 23 ja rase. Arvan, et see on normaalne vanus esimene laps saada.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Minul olid lapse saamisel minu enda turvatunde jaoks olulised eeltingimused, st minu enda majanduslik kindlustatus (piisav töötamise aeg enne lapse planeerimist, et oleks sÀÀstud, mĂ”istlik vanemahĂŒvitis, vĂ”imalik lapsega ka pĂ€rast vh lĂ”ppu edasi kodus olla jne), et oleks oma elukoht. Ja muidugi mees, kellega oleks kindel soov peret luua ja lapsi saada. Kuna 20ndad eluaastatest suurema osa Ă”ppisin, reisisin palju, töötasin ja elasin ka mĂ”ned aastad vĂ€lismaal, siis Eestis seadsin end sisse 30ndatele liginedes. Esimese lapse sain 34-aastaselt, siis tundsin end kindlalt ja oli ka mees, kellega olime mitu aastat koos olnud ja lĂ”puks kindlad, et nĂŒĂŒd on aeg lapsed saada. Olen rahul, et vĂ€ga noorelt lapsi ei saanud, nĂŒĂŒd oskan kĂ”ike palju rahulikumalt vĂ”tta, saan pĂŒhenduda perele, ilma et tunneks, et mul isiklikult midagi vajaka jÀÀks. Praegu on meil kaks last, suurem koolilaps, noorem viimast aastat lasteaias.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mina arvan et 20ndate lÔpp 30ndate algus on hea aeg esimeseks lapseks
JĂ”uab ennast enne veidi ĂŒles töötada aga pole veel vana selleks et kui peaks lapse saamisel meditsiini abi vaja minema vĂ”i sellega kaua minema.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

20ndate teine pool on parim aeg. Et juhul, kui selgub, et on probleeme, jÔuab veel ravi saada. Ise sain lapse 34aastaselt vÀga lihtsalt, aga teist last ei tule kuidagi. Nii et tasub ikka enne 30ndaid igaks juhuks alustada.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Siis kui endal tekib soov saada laps.
Minul tuli lapsesaamise soov 24-aastaselt. Paraku terviseprobleemide tĂ”ttu sĂŒndis laps alles siis kui olin juba 29. Ma ĂŒhinen KĂ€gude arvamusega – vĂ€ga kaua venitada ei maksaks: ei tea ju ilma proovimata kas ja kuidas Ă”nnestub ĂŒldse.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Meie alustasime proovimisega siis kui olin 23a7k ja siiamaani pole beebit. On olnud ĂŒks peetumine, kaks katkemist .. ja muid halbu uudiseid. Hetkel olen 24a10k

Ei ole olnud lihtne ja olen ƍnnelik, et varakult proovima hakkasime, sest mis oleks veel siis kui ma oleks 30a .. 🙁

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Minu jaoks on Ă”ige aeg lapse saamiseks siis kui suhe on pĂŒsiv, on olnud aega haridus omandada ja töötada ning on olemas ka majanduslik turvatunne. Ise olin 29 kui laps sĂŒndis, tundus tĂ€itsa paras aeg, oli juba veidi endale elatud ning vĂ€he rahulikum periood ei tundunud ahistav.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

25 olin kui sĂŒnnitasin. Ei tunne kĂŒll ennast nii “vanana”, aga arvan et paras aeg. Kui tahta veel lapsi saada tulevikus, siis enam kauem ei ootaks. Ei taha vĂ€ikese vanusevahega lapsi.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

22aastaselt sain esimese lapse ja 24aastaselt teise. MĂ”lemad planeeritud rasedused 🙂 kolmas vĂ”iks 5-10 aasta pĂ€rast tulla kui ĂŒldse veel

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mina sain esimese lapse kui olin 18. Tegu ei olnud planeeritud lapsega, aga ta oli vĂ€ga oodatud. TĂ”eline valmisolek lapseks tekkis alles 10a hiljem. Siis olid koolid lĂ”petatud, haridus kĂ€es, hea töökoht, isiklik kodu ning suhe oli ka kĂ”ik selle ĂŒle elanud. NĂŒĂŒd ongi 10a laste vahe.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Abikaasaga tuttav juba gĂŒmmaasiumi ajast, abiellusime, kui olin 22, tĂŒtar sĂŒndis , kui olin 24. Siis töötasin ja lĂ”petasin ĂŒlikooli, 30 —aastaselt sĂŒndis teine tĂŒtar, kolisime oma korterist majja. NĂŒĂŒd 38 ja ootan kolmandat, aa vahepeal tegime perefirma … ĂŒks ja sama mees muidugi ka.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Olen 20 ja hetkel rase. Ise ei tunne ennast 20-aastasena ehk mĂ€ngib rolli see, et oleme suutnud elukaaslasega luua oma kodu ja turvatunde. Koos oleme vĂ€ga ammusest ajast (7a). Rasedus oli planeeritud ja kuna rasedus ei ole haigus, siis Ă”pin ka jĂ€rgmise aasta lĂ”puni oma eriala. Õige aeg on siis kui ise tunned😊

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Esimese sain 21, teise 28, kolmas 36.
Kui esimene poleks ise otsustanud tulla siis oleks ilmselt sellega kauem lĂ€inud, kuniks kool lĂ€bi jne. Emapalk siia juat tuli, oli suureks abiks muidugi. Aga ĂŒldiselt pean oluliseks seda, et oleks töökiht, kust dekreeti jÀÀda ja mĂ”istlik emapalk. Miinimumiga kodus istumist ei kujutaks ette. PĂ€ris nii see pole, et annab jumal lapse, annab ka leiva. Jah, kĂŒll saadakse hakkama aga no mĂ”istlikum valmistuda.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Minu arvates on kĂ”ige olulisem tingimus toimiv abielu. Sellest ju sĂ”ltubki, mis vanuses laps saada. Ise abiellusin alles 32-aastaselt, on loogiline, et minu puhul oleks 23-aastaselt lapse saamine vale. Kui on toimiv abielu, siis ei peaks pikalt ootama, kuigi alguses tuleb ikkagi suhet ehitada ja mesinĂ€dalaid pidada, siis on vundament tugevam. Õnnelikud on need, kes on leidnud noorena hea abikaasa, siis jĂ”uab palju lapsi saada.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Õnnelikud on need, kes on leidnud noorena hea abikaasa, siis jĂ”uab palju lapsi saada.

Minul seda Ônne noorelt ei olnud ja seega sain esimese lapse 36-aastaselt.

Parimaks vanuseks esimese lapse saamiseks pean aga vanust 27-28. See on vanus, kus muude eeltingimuste olemasolul (on Ôpitud, reisitud, töötatud, mees olemas) veel kauem ootamine ei anna enam mitte midagi positiivset juurde.

VĂ€ike vĂ”i suurem vanusevahe? Suurema ehk 5a vanusevahe laste puhul on see eelis, et ĂŒht vĂ€ikest last korraga on mugavam kantseldada/hoolitseda – saab 2-3-4a lapsega koos igasugu toredaid asju teha ja teda arendada ega pea muretsema, et Ă€kki teine, titekam laps, rikub plaanid Ă€ra. 5a on juba ĂŒsna asjalik. Paariaastase vanusevahega laste puhul saab jĂ€llegi pere kiiremini suuremaks (mĂ€ngukaaslased) ja rasedused-sĂŒnnitused kaelast Ă€ra, aga laste kasvatamine-hoolitsemine kuhjub lĂŒhema aga peale kokku, mistĂ”ttu vanematel on pingelisem – sobib tugevama nĂ€rviga inimestele.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mina sain esimese lapse 25-aastaselt, teise 30-selt ja nĂŒĂŒd kolmanda 37-aastaselt. Iga laps on tulnud omamoodi Ă”igel ajal meie jaoks.
Esimese lapse sĂŒnni ajaks olime jĂ”udnud ĂŒlikooli lĂ”petada, paar aastat töötada nii Eestist vĂ€ljaspool kui ka aastakese Eestis. Erilist majanduslikku kindlustatust veel ei olnud.
Teise lapse sĂŒnni ajaks olime endale jĂ”unud maja osta ning selle korda teha. Samuti tööl ennast ĂŒles töötada. Oli vĂ€ga mĂ”nus periood.
NĂŒĂŒd sĂŒndis kolmas laps. JĂ€lle mĂ”nus aeg, et korraks tööpöörisest kĂ”rvale astuda ning nautida kodust elu – mitte ainult beebiga, aga ka kahe suurema lapsega. Majanduslikult oleme Eesti mĂ”istes ilmselt vĂ€ga heal tasemel. Lapsed pole mulle karjÀÀri tegemisel takistuseks saanud.
Mees on kogu aeg olnud sama.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Minu jaoks 20ndate esimene pool kulus Ă”ppimisele, töötamisele ja reisimisele. Teine pool oli juba selline, et pĂ”himĂ”tteliselt vĂ”iks, kui leiaks suurepĂ€rase mehe. Leidsin sellise olevuse alles 27-aastaselt. Abiellusime aasta hiljem ja siis aasta hiljem saime esimese lapse. Arvestades, millist peavalu esimene laps meile valmistas, siis ma ei kujutaks ettegi kui mul oleks olnud nö vĂ€hem normaalne mees. Praegu Ă”nneks naerame selle peale, kuidas ma raseduse ajal 9 kuud oksendasin ja pidevalt tilguti all kĂ€isin. Tegelikult see aeg oli kohutav. Ma olin pesemata, kasimata rĂ€pakoll, kes ainult oksendas ja iiveldas ning seksist ei tahtnud kuulda ka. Mees tegi sĂŒĂŒa, koristas jne. Nagu vĂ€he sellest, ostus meie pisitĂŒtreke pĂ€rast sĂŒndi tĂ”eliseks fruktiks, kes magas ainult tunni kaupa pidevalt kussutades vĂ”i kĂ€rus jalutades. Me mĂ”lemad jalutasime lapsega iga pĂ€ev mitmes vahetuses kĂŒmneid kilomeetreid maha. Lisaks sellele oli mul vaja saada iga pĂ€ev min. 8h und, sest kui vĂ€hem sain, siis kadus piim Ă€ra. Meile aga oli vĂ€ga oluline, et laps saaks rinnapiima. Niiet mu mees oli uskumatult tubli kogu selle perioodi ajal. Loomulikult oli meil ka ĂŒtlemisi ja tĂŒlisid, aga ei midagi tĂ”sist. Ma ei kujuta ette kui mul ei oleks sellist meest kĂ”rval olnud. NĂŒĂŒd, 2 aastat hiljem, proovime jĂ€lle last saada. Uuh, natuke pelgan ka, et varsti jĂ€lle see iiveldus platsis 🙂

Please wait...
Postitas:
Triibu19

20-30 aastaselt vÔiks esimene laps olla. Lapsele/lastele parem kui vanemad on noored. Muidugi ei poolda vÀga noorent emaks saamist.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Mina sain esimese lapse 30selt, pĂ”hjus- alles 27-aastaselt leidsin mehe, keda armastasin. Enne seda oli ka suhteid, paar korda tehti ettepanek ka abielluda – aga ei lnud see Ă”ige. Paar aastat elasime vaid endale ja siis otsustasime lapse saada, teine laps sĂŒndis 40selt, lihtsalt varem ei tahtnud.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Minu jaoks 20ndate esimene pool kulus Ă”ppimisele, töötamisele ja reisimisele. Teine pool oli juba selline, et pĂ”himĂ”tteliselt vĂ”iks, kui leiaks suurepĂ€rase mehe. Leidsin sellise olevuse alles 27-aastaselt. Abiellusime aasta hiljem ja siis aasta hiljem saime esimese lapse. Arvestades, millist peavalu esimene laps meile valmistas, siis ma ei kujutaks ettegi kui mul oleks olnud nö vĂ€hem normaalne mees. Praegu Ă”nneks naerame selle peale, kuidas ma raseduse ajal 9 kuud oksendasin ja pidevalt tilguti all kĂ€isin. Tegelikult see aeg oli kohutav. Ma olin pesemata, kasimata rĂ€pakoll, kes ainult oksendas ja iiveldas ning seksist ei tahtnud kuulda ka. Mees tegi sĂŒĂŒa, koristas jne. Nagu vĂ€he sellest, ostus meie pisitĂŒtreke pĂ€rast sĂŒndi tĂ”eliseks fruktiks, kes magas ainult tunni kaupa pidevalt kussutades vĂ”i kĂ€rus jalutades. Me mĂ”lemad jalutasime lapsega iga pĂ€ev mitmes vahetuses kĂŒmneid kilomeetreid maha. Lisaks sellele oli mul vaja saada iga pĂ€ev min. 8h und, sest kui vĂ€hem sain, siis kadus piim Ă€ra. Meile aga oli vĂ€ga oluline, et laps saaks rinnapiima. Niiet mu mees oli uskumatult tubli kogu selle perioodi ajal. Loomulikult oli meil ka ĂŒtlemisi ja tĂŒlisid, aga ei midagi tĂ”sist. Ma ei kujuta ette kui mul ei oleks sellist meest kĂ”rval olnud. NĂŒĂŒd, 2 aastat hiljem, proovime jĂ€lle last saada. Uuh, natuke pelgan ka, et varsti jĂ€lle see iiveldus platsis 🙂

Õige! Ennem tuleb leida Ă”ige mees,kes on su kĂ”rval nii heas kui halvas.
Ise olen hetkel ka rĂ€pakoll- juukseid pesen nĂ€dalas korra,sest meil ka nĂ”udlik beebi. Pisike esimesed kuud ainult nuttis,magas ka lĂŒhikesi unesid, suur osa mu ajast kulub beebiga tegelemisele,rahustamisele. Mees pole kordagi teinud mĂ€rkusi mu ĂŒlekilode kohta,pesemata juuste kohta,ei eelda et peale sĂŒnnitust supervormis peaksin olema ja sĂ€rama nagu linnuke.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Olen praegu 21-aastane. SĂŒnnitan 22-aastasena. Minu jaoks on see paras vanus esimest korda emaks saada.

Please wait...
Postitas:
KĂ€gu

Olin 27, kui sĂŒnnitasin, paar kuud hiljem sain 28. Praegu mĂ”tlen kĂŒll, et oleks vĂ”inud juba varem, 20ndate esimeses pooles lapse saada, vaimselt olin selleks kindlasti valmis ja rahaliselt oleks ka hakkama saanud. Hetkel olen 31 ja tahaks teist ja ehk ka kolmandat last ning tunnen, et kiireks hakkab minema selle asjaga, sest ma tunnen end nii vanana!

Please wait...
NĂ€itan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )