Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Lapse saamine

Postitas:
Kägu

Tere!

Kui vanalt te esimese lapse saite? ja kui vanalt oleks okei esimese lapse saada? 🙂 palun teie arvamust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Okei on saada täpselt siis kui ise tunned, et on õige aeg 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hetkel olen 23 ja rase. Arvan, et see on normaalne vanus esimene laps saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul olid lapse saamisel minu enda turvatunde jaoks olulised eeltingimused, st minu enda majanduslik kindlustatus (piisav töötamise aeg enne lapse planeerimist, et oleks säästud, mõistlik vanemahüvitis, võimalik lapsega ka pärast vh lõppu edasi kodus olla jne), et oleks oma elukoht. Ja muidugi mees, kellega oleks kindel soov peret luua ja lapsi saada. Kuna 20ndad eluaastatest suurema osa õppisin, reisisin palju, töötasin ja elasin ka mõned aastad välismaal, siis Eestis seadsin end sisse 30ndatele liginedes. Esimese lapse sain 34-aastaselt, siis tundsin end kindlalt ja oli ka mees, kellega olime mitu aastat koos olnud ja lõpuks kindlad, et nüüd on aeg lapsed saada. Olen rahul, et väga noorelt lapsi ei saanud, nüüd oskan kõike palju rahulikumalt võtta, saan pühenduda perele, ilma et tunneks, et mul isiklikult midagi vajaka jääks. Praegu on meil kaks last, suurem koolilaps, noorem viimast aastat lasteaias.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina arvan et 20ndate lõpp 30ndate algus on hea aeg esimeseks lapseks
Jõuab ennast enne veidi üles töötada aga pole veel vana selleks et kui peaks lapse saamisel meditsiini abi vaja minema või sellega kaua minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

20ndate teine pool on parim aeg. Et juhul, kui selgub, et on probleeme, jõuab veel ravi saada. Ise sain lapse 34aastaselt väga lihtsalt, aga teist last ei tule kuidagi. Nii et tasub ikka enne 30ndaid igaks juhuks alustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis kui endal tekib soov saada laps.
Minul tuli lapsesaamise soov 24-aastaselt. Paraku terviseprobleemide tõttu sündis laps alles siis kui olin juba 29. Ma ühinen Kägude arvamusega – väga kaua venitada ei maksaks: ei tea ju ilma proovimata kas ja kuidas õnnestub üldse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie alustasime proovimisega siis kui olin 23a7k ja siiamaani pole beebit. On olnud üks peetumine, kaks katkemist .. ja muid halbu uudiseid. Hetkel olen 24a10k

Ei ole olnud lihtne ja olen ōnnelik, et varakult proovima hakkasime, sest mis oleks veel siis kui ma oleks 30a .. 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on õige aeg lapse saamiseks siis kui suhe on püsiv, on olnud aega haridus omandada ja töötada ning on olemas ka majanduslik turvatunne. Ise olin 29 kui laps sündis, tundus täitsa paras aeg, oli juba veidi endale elatud ning vähe rahulikum periood ei tundunud ahistav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

25 olin kui sünnitasin. Ei tunne küll ennast nii “vanana”, aga arvan et paras aeg. Kui tahta veel lapsi saada tulevikus, siis enam kauem ei ootaks. Ei taha väikese vanusevahega lapsi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

22aastaselt sain esimese lapse ja 24aastaselt teise. Mõlemad planeeritud rasedused 🙂 kolmas võiks 5-10 aasta pärast tulla kui üldse veel

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sain esimese lapse kui olin 18. Tegu ei olnud planeeritud lapsega, aga ta oli väga oodatud. Tõeline valmisolek lapseks tekkis alles 10a hiljem. Siis olid koolid lõpetatud, haridus käes, hea töökoht, isiklik kodu ning suhe oli ka kõik selle üle elanud. Nüüd ongi 10a laste vahe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Abikaasaga tuttav juba gümmaasiumi ajast, abiellusime, kui olin 22, tütar sündis , kui olin 24. Siis töötasin ja lõpetasin ülikooli, 30 —aastaselt sündis teine tütar, kolisime oma korterist majja. Nüüd 38 ja ootan kolmandat, aa vahepeal tegime perefirma … üks ja sama mees muidugi ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen 20 ja hetkel rase. Ise ei tunne ennast 20-aastasena ehk mängib rolli see, et oleme suutnud elukaaslasega luua oma kodu ja turvatunde. Koos oleme väga ammusest ajast (7a). Rasedus oli planeeritud ja kuna rasedus ei ole haigus, siis õpin ka järgmise aasta lõpuni oma eriala. Õige aeg on siis kui ise tunned😊

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimese sain 21, teise 28, kolmas 36.
Kui esimene poleks ise otsustanud tulla siis oleks ilmselt sellega kauem läinud, kuniks kool läbi jne. Emapalk siia juat tuli, oli suureks abiks muidugi. Aga üldiselt pean oluliseks seda, et oleks töökiht, kust dekreeti jääda ja mõistlik emapalk. Miinimumiga kodus istumist ei kujutaks ette. Päris nii see pole, et annab jumal lapse, annab ka leiva. Jah, küll saadakse hakkama aga no mõistlikum valmistuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on kõige olulisem tingimus toimiv abielu. Sellest ju sõltubki, mis vanuses laps saada. Ise abiellusin alles 32-aastaselt, on loogiline, et minu puhul oleks 23-aastaselt lapse saamine vale. Kui on toimiv abielu, siis ei peaks pikalt ootama, kuigi alguses tuleb ikkagi suhet ehitada ja mesinädalaid pidada, siis on vundament tugevam. Õnnelikud on need, kes on leidnud noorena hea abikaasa, siis jõuab palju lapsi saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õnnelikud on need, kes on leidnud noorena hea abikaasa, siis jõuab palju lapsi saada.

Minul seda õnne noorelt ei olnud ja seega sain esimese lapse 36-aastaselt.

Parimaks vanuseks esimese lapse saamiseks pean aga vanust 27-28. See on vanus, kus muude eeltingimuste olemasolul (on õpitud, reisitud, töötatud, mees olemas) veel kauem ootamine ei anna enam mitte midagi positiivset juurde.

Väike või suurem vanusevahe? Suurema ehk 5a vanusevahe laste puhul on see eelis, et üht väikest last korraga on mugavam kantseldada/hoolitseda – saab 2-3-4a lapsega koos igasugu toredaid asju teha ja teda arendada ega pea muretsema, et äkki teine, titekam laps, rikub plaanid ära. 5a on juba üsna asjalik. Paariaastase vanusevahega laste puhul saab jällegi pere kiiremini suuremaks (mängukaaslased) ja rasedused-sünnitused kaelast ära, aga laste kasvatamine-hoolitsemine kuhjub lühema aga peale kokku, mistõttu vanematel on pingelisem – sobib tugevama närviga inimestele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sain esimese lapse 25-aastaselt, teise 30-selt ja nüüd kolmanda 37-aastaselt. Iga laps on tulnud omamoodi õigel ajal meie jaoks.
Esimese lapse sünni ajaks olime jõudnud ülikooli lõpetada, paar aastat töötada nii Eestist väljaspool kui ka aastakese Eestis. Erilist majanduslikku kindlustatust veel ei olnud.
Teise lapse sünni ajaks olime endale jõunud maja osta ning selle korda teha. Samuti tööl ennast üles töötada. Oli väga mõnus periood.
Nüüd sündis kolmas laps. Jälle mõnus aeg, et korraks tööpöörisest kõrvale astuda ning nautida kodust elu – mitte ainult beebiga, aga ka kahe suurema lapsega. Majanduslikult oleme Eesti mõistes ilmselt väga heal tasemel. Lapsed pole mulle karjääri tegemisel takistuseks saanud.
Mees on kogu aeg olnud sama.

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )