Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Lapse saamine ja elukoht

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Lapse saamine ja elukoht

Postitas:
kalla7

tere
selline mure siis et olen rääkind mehega rasestumisest ja mõlemad tahaks. Küll aga mees siiski kahtleb. Olen olnud aasta ka töötukassas arvel ja ma ei hakkaks saama normaalset emapalka. Ka elukoha pärast. praegune elukoha valik on tõesti halb. elame peaaegu nagu külast külla ning ühiselamus pisikeses toas. Ämm ka räägib et muretsege enne omale isiklik elamine kuid mulle tundub et see ei saa niipea tulema. Korterite hinnad ju nii kallid. Võibolla alles 10 aasta pärast kuid siis olen juba nii vana et ei pruugi enam rasedaks jäädagi. :S. Minu vanemad aga soovitavad lapse ära teha.

Küsimus siis Kas elukoht ja miinimum emapalk on põhjus miks mitte last teha? Kes on olnud sellises olukorras ja kuidas hakkama saate?
Lisan veel et rahaline seis on hea aga lihtsalt kulub käest ära. Nagu öeldakse mida rohkem raha seda rohkem kulutad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Lapse saamine ja elukoht

Kui vana sa oled?
Enne ikka tuleb stabiilne elukoht leida, kasvõi üürikorteri näol. Samuti tuleb kriitiliselt mõelda millest te hakkate elama kui vanemahüvitis lõpeb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kus piirkonnas elate ja kas olekiste valmis ka kolima?

Please wait...
Postitas:
myone

Oleneb inimesest. Minu jaoks on elukoha puudumine ja miinimumpalk kindlasti põhjuseks, miks mitte lapsi teha. Oleneb kindlasti su vanusest ka. Kui oled 35, siis pole väga palju enam mõelda, tuleb asi ära teha. Kui oleks valida, kas jääda ilma lasteta või kasvatada teda miinimumpalgaga ja üürikorteris, siis valiks ikkagi viimase variandi. Aga jah, raha on siiski tähtis tegur lapse kasvatamisel. Kui seda on vähe ja kõht koriseb, siis on seda kergem taluda kui lapsi pole-laste kõhukorinat on ikka väga valus taluda. Näen iga päev selliseid lapsi- oma lapse klassiski mõni selline, kahjuks…

Please wait...
Postitas:
kalla7

25 olen. 35 selt on juba raskem rasestuda. nii olen kuulnud.
elan Lasnamäel. Kolimis asja oleme mõelnud kuna see ühika elu ei meeldi. Kuid odav üür on siia jäämise põhjus.

Please wait...
Postitas:
myone

njah, ma arvan, et 25 ei ole veel iga kus kiirustada selle asjaga:) Mõne aastaga võivad elud-olud vägagi palju muutuda, mina kannataks vähemalt nii kaua, et kindel töökoht hankida ja siis juba hakata normaalset emapalka saama. Ja 35-ni sul ju 10 aastat aega veel, see on ikka väga pikk aeg:)
Aga tean väga hästi seda tunnet kui \”lapseisu\” peale tuleb. Minul tuli see isu peale 18 aastaselt ja 19 aastaselt sain emaks. Kuigi me saime hästi hakkama, mõtlen ikka tagantjärgi, et oleks võinud veel oodata selle kiire asjaga.

Please wait...
Postitas:
kalla7

Mainisingi teema lõpus et rahaline seis on hea kuid siiski tuleme toime alati ots otsaga. kas teenib mees 400 või 1500 eur kuus.

Please wait...
Postitas:
proviisor25

Mina läheneksin hoopis teisest vaatepunktist. Ütled, et rahaline seis hea, aga raha ei püsi käes. Seega ei oleks vahet, kas sina ka teeniks palka või mitte, raha oleks teil ikka puudu. Seega esimene asi, mida mina teeksin on see, et õpiksin oma raha haldama. Siis saate ka oma kulud/tulud tasakaalu ja õpite ka säästma/investeerima. Kuidas seda kõige lihtsam teha on – otsi oma tutvusringkonnast üles pere/pered, kes tunduvad sinu meelest hästi ära majandavat. Ja eriti hea oleks, kui leiaksid sarnase sissetulekuga pere (nagu teie oma on, kes end hästi ära majandavad (on olemas korralik kodu, lapsed, ja kõik nagu saab justkui tehtud, mis vaja). Ja siis küsi ausalt selle pere käest nõu – kuidas nemad majandavad – kas nad säsätavad, kas nad planeerivad oma kulusid, kas ja kuidas toidupoes raha kulutatakse jnejne Parim viis õppida on õppida reaalsetelt inimestelt, kes saavad hakkama hästi sellega, mida teie nii hästi ei oska.

Kui ole dõppinud oma raha haldama ja sissetulekuid/kulusid planeerima, küll siis muutub ka oma elamine kättesaadavamaks ja ka laste muretsemine reaalsemaks võimaluseks.

Please wait...
Postitas:
kalla7

raha planeerimisega olen juba poolteist kuud tegelenud ja annab tulemusi vaikselt vist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina sinu asemel ikka püüaks ennem tööle saada ning siis hakkaks alles last tegema. Lapse peale läheb palju raha ning kui ise saate otsotsaga kokku, siis lapsele ju raha ei jäägi

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina sinu asemel ikka püüaks ennem tööle saada ning siis hakkaks alles last tegema. Lapse peale läheb palju raha ning kui ise saate otsotsaga kokku, siis lapsele ju raha ei jäägi[/tsitaat]

jääb ju küll. tasub ainult lugeda perekoolis juba pea igapäevaseks saanud pereelu muresid… rahakott jaotatakse lihtsalt ümber. isa kulutab ikka oma kulutused iseendale, naise osa läheb lapsele ja naine istub lapsega kodus kinni ja mandub. ja genereerib igapäevaselt ahastavaid teemasid perekooli, kuidas mees ei hooli ja ei anna raha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]kalla7 kirjutas:[/small]
[tsitaat]25 olen. 35 selt on juba raskem rasestuda. nii olen kuulnud.
elan Lasnamäel. Kolimis asja oleme mõelnud kuna see ühika elu ei meeldi. Kuid odav üür on siia jäämise põhjus.[/tsitaat]

ei saa aru. elada normaalses kohas ei soovi, aga raha äkki lapsele soovite kulutada? kui saate lapse, siis ainuüksi juba sellepärast tasub normaalne elamine endale vaadata ja siis teil ju kulutused 2-kordistuvad. tallinnas miinimumpalgaga ema olla… see võrdub majandusimega. palun otsi enne endale töö, hangi enesehinnang, siis abiellu, soetage ühine kogu ja alles siis tehke laps. lapsi ei saada nii, et täna see sobib meile, homme see idee ei meeldi, täna elame siin, homme seal, täna saab mees sellist palka, homme võibolla ei saa. nii ebakindlasse maailma ma küll ei julgeks oma lapsi sünnitada. ma ei suuda nii suur egoist olla, et lapse heaolu kahvatuks minu egoistlike soovide ja kartuste kõrval.

Please wait...
Postitas:
oravatirts

[tsitaat] [small]kalla7 kirjutas:[/small]

ei saa aru. elada normaalses kohas ei soovi, aga raha äkki lapsele soovite kulutada? kui saate lapse, siis ainuüksi juba sellepärast tasub normaalne elamine endale vaadata ja siis teil ju kulutused 2-kordistuvad. tallinnas miinimumpalgaga ema olla… see võrdub majandusimega. palun otsi enne endale töö, hangi enesehinnang, siis abiellu, soetage ühine kogu ja alles siis tehke laps. lapsi ei saada nii, et täna see sobib meile, homme see idee ei meeldi, täna elame siin, homme seal, täna saab mees sellist palka, homme võibolla ei saa. nii ebakindlasse maailma ma küll ei julgeks oma lapsi sünnitada. ma ei suuda nii suur egoist olla, et lapse heaolu kahvatuks minu egoistlike soovide ja kartuste kõrval. [/tsitaat]
Mis selles Tallinnas elades siis nii kallis on? Elan maal ja siin elu palju kallim, kui linnas aga sellest hoolimata eelistan siiski oma lapsed siin ülesse kasvatada 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Lisan veel et rahaline seis on hea aga lihtsalt kulub käest ära. Nagu öeldakse mida rohkem raha seda rohkem kulutad.[/tsitaat]

Nii vastukäivat juttu pole ammu lugenud. Kui rahaline seis hea, siis mis takistab normaalset ja stabiilset elukohta soetada / üürida? Üritage oma rahaasjad ja kulutamised selgeks saada, õppige rahaga ümber käima, pange kõrvale. Selleks ajaks, kui rasedaks jääd ja laps sünnib, peaks midagi olema ikka kõrvale pandud.

Miinumumvanemahüvitisega üksi on väga raske toime tulla. Ja ega vh igavesti saa, Tallinnas on ka raske sõimekohta saada. Nii et tuleb selle mõttega juba raha koguda, et ühel heal päeval oled endiselt töötu, lapsega kodus ja saad igakuiselt ainult 19.18 kätte. Elukoht ei ole ainuke asi, mille peale mõelda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
kalla7

Nii vastukäivat juttu pole ammu lugenud. Kui rahaline seis hea, siis mis takistab normaalset ja stabiilset elukohta soetada / üürida? Üritage oma rahaasjad ja kulutamised selgeks saada, õppige rahaga ümber käima, pange kõrvale. Selleks ajaks, kui rasedaks jääd ja laps sünnib, peaks midagi olema ikka kõrvale pandud.

Miinumumvanemahüvitisega üksi on väga raske toime tulla. Ja ega vh igavesti saa, Tallinnas on ka raske sõimekohta saada. Nii et tuleb selle mõttega juba raha koguda, et ühel heal päeval oled endiselt töötu, lapsega kodus ja saad igakuiselt ainult 19.18 kätte. Elukoht ei ole ainuke asi, mille peale mõelda.[/tsitaat]

Miks pole otsinud stabilset üürikorterit? Ise ka ei tea. vist sellepärast et pole plaanis tallinna päriseks elama jääda. Valitud lihtsalt suvaline kõige odavam ajutine lahendus. aga oma kodu ka ei ole saanud veel ning usk sellesse juba kadunudki.

mul polegi mõttes üksnes miinimum emapalgast elama hakata. sellisel juhul poleks toimetulekus ise ka kindel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olin 23 kui otsustasin, et tahan emaks saada, meest ei olnud ja elasin üürikorteris ja sain palka väga vähe, küsisin nõu, et kas olen loll kui tahan emaks saada. Selle peale ütles tark inimene. Vaadake kuidas vene ajal lapsed kasvasid 4 last peres ei olnud süüa juua ega riideid, kuid kõik lapsed kasvasid üles ja veel millised, suured poliitikud kõik. Ainus mida sul vaja on tahtmine ja armastus, ülejääk tuleb kõik ise siis juba, oma kodus, parem palk, parem linn kus elada, laps on liikuma panev jõud. Ära muretse…
ma muidugi ei siiani emaks saanud, aga elujärg on paranenud ja oleks nüüd aeg, kui ta aint nüüd otsustaks tulla;))

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina olin 23 kui otsustasin, et tahan emaks saada, meest ei olnud ja elasin üürikorteris ja sain palka väga vähe, küsisin nõu, et kas olen loll kui tahan emaks saada. Selle peale ütles tark inimene. Vaadake kuidas vene ajal lapsed kasvasid 4 last peres ei olnud süüa juua ega riideid, kuid kõik lapsed kasvasid üles ja veel millised, suured poliitikud kõik. Ainus mida sul vaja on tahtmine ja armastus, ülejääk tuleb kõik ise siis juba, oma kodus, parem palk, parem linn kus elada, laps on liikuma panev jõud. Ära muretse…
ma muidugi ei siiani emaks saanud, aga elujärg on paranenud ja oleks nüüd aeg, kui ta aint nüüd otsustaks tulla;))[/tsitaat]
Nii lolli juttu pole juba ammu lugenud! Äkki võrdleks veel muinasajaga ka, et eladi karjadena ning tegeldi koriluse ja küttimisega. Kas sa ise tahaksid elada nagu vene ajal? Kui ei, siis miks sinu laps peaks tahtma?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mul polegi mõttes üksnes miinimum emapalgast elama hakata. sellisel juhul poleks toimetulekus ise ka kindel. [/tsitaat]

Võibolla olen mina liiga ettevaatliku mõtlemisega, aga kui laps juba saada, siis peaks oma elu olema selline, et saad hakkama vajadusel ka üksi st ilma mehe või vanemate rahakotita. Töötuna on ju sellisel juhul must stsenaarium miinimumvanemahüvitis ja edasipidi veel väiksem summa hakkamasaamiseks. Elada tuleb nii, et ka üksi hakkama saad st ise oma teadmiste, oskuste ja sissetulekuga. Praegu oled ju sisuliselt teiste ülalpeetav ja väga sõltuv, mitte iseseisev inimene.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
kalla7

aga samas tean ju peresi kellel pole isiklikku elamist, rahaline seis pole ka kiita. lapsed majas õnnelikud ja kõhud täis. tänu toiduabile kuid siiski.
Kas ma siis ei võtaks asja tõsisemalt elamispaiga osas kui laps tulekul.? Motiveerib ju.

Please wait...
Postitas:
minuasjadsiin

Vabandust, teemaalgataja kalla7, aga sa ajad nii lapsikut ja naiivset juttu! See aga näitab, et sa ei ole veel küps lapsevanemaks saama.

Vastutustunne on see asi, mida sul õppida on vaja.

Please wait...
Postitas:
myone

[tsitaat] lapsed majas õnnelikud ja kõhud täis. tänu toiduabile kuid siiski.
[/tsitaat]
Minuasjadsiin-täiesti nõus sinuga. Teemaalgataja- selline mõtteviis on tõesti lapsik ja sa ilmselt ei peaks endale veel lapsi muretsema. Pole vaja juurde õnnetuid lapsi, kelle ema sünnitab nad, lootes toiudabile. Kindlasti ei ole need lapsed õnnelikud, kes peavad supiköögis söömas käima. Arvesta sellega, et lapsed ei jää eluaeg imikuteks, nad kasvavad suureks ja saavad aru, millist elu nad elama peavad. Eriti kui hakkavad end sõprade ja lasteaia/koolikaaslastega võrdlema.

Please wait...
Postitas:
kalla7

[small]myone kirjutas:[/small]

Minuasjadsiin-täiesti nõus sinuga. Teemaalgataja- selline mõtteviis on tõesti lapsik ja sa ilmselt ei peaks endale veel lapsi muretsema. Pole vaja juurde õnnetuid lapsi, kelle ema sünnitab nad, lootes toiudabile. Kindlasti ei ole need lapsed õnnelikud, kes peavad supiköögis söömas käima. Arvesta sellega, et lapsed ei jää eluaeg imikuteks, nad kasvavad suureks ja saavad aru, millist elu nad elama peavad. Eriti kui hakkavad end sõprade ja lasteaia/koolikaaslastega võrdlema.[/tsitaat]

mite supiköögis aga saab seal igast nuudleid makarone vorsti kartulit oma koju ning ise valmistab jpm. ja lapsed õnnelikud, normaalsed ja toredad

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olin enne rasedust olnud 2kuud töötu, enne seda miinimupalgaga tööl.
Rasestumise hetkel olin 23a.Elasime ilma pesemisvõimalustea väikeses üürikas vanas puumajas.
Laps oli siiski planeeritud, oleme ka abielus.
Nüüd on laps 1,5a, oma miinimus emapalgast panin iga kuu kõrvale ja mees ka palgast ja saan veel sügiseni kindlasti kodune olla.
Eelmine nädal kirjutasime alla pangalaenu lepingule ja uuel nädalal kolime päris oma korterisse.
Lapse riided ja muud tarbed ostsin kõik kasutatult, palju sain tuttavate/sugulaste käest.

Mian olen oma tsusega rahul ja saame kenasti hakkama.

Please wait...
Postitas:
arara

kalla7, see oleks ääretult vastutustundetu. ära tee lapsi, lootes toiduabile. seal pole vahet, kas supiköök või toiduabi. mõte on neil sama.
ei ole need lapsed õnnelikud. 6-aastastena võib olla on, aga 16-aastastena kindlasti mitte.
loota tuleb vaid iseendale. toiduabile mõtlemine on ääretult vildakas. lapsed on SINU omad. SINU asi on neid toita, riietada ja õnnelikuks teha.

Please wait...
Postitas:
kalla7

[small]arara kirjutas:[/small]
[tsitaat]kalla7, see oleks ääretult vastutustundetu. ära tee lapsi, lootes toiduabile. seal pole vahet, kas supiköök või toiduabi. mõte on neil sama.
ei ole need lapsed õnnelikud. 6-aastastena võib olla on, aga 16-aastastena kindlasti mitte.
loota tuleb vaid iseendale. toiduabile mõtlemine on ääretult vildakas. lapsed on SINU omad. SINU asi on neid toita, riietada ja õnnelikuks teha.[/tsitaat]

ma ei loodagi sellele aga tõin näite. usun et nälga ei jääks oma lapsega ka siis kui mehega lahku läheks.

Please wait...
Postitas:
kennyt

Kui otsus saada laps on kindel, siis mina saaks lapse. Õigemini põhimõtteliselt oligi nii, kuigi käisime mõlemad mehega tööl ja saime keskmist palka, polnud meil endil midagi. Elasime Tallinnas väikses ühiselamu toas, õnneks ei maksnud üüri, vaid ainult kommunaal aga meil polnud tõesti midagi. Lapse soov oli kindel ja nii ma kohe rasedaks jäin ja nagu siin juba kirjutati, laps on liikuma panev jõud.
Nüüd on möödas juda 9 aastat ja meil on olemas kõik: see pisike ühiselamu tuba on meie (mees kasutab kui Tallinnas on), ehitasime maja väikesesse linna, meil on 2 autot, mõlemad mehega lõpetasime ka vahepeal ülikooli, nii minul kui mehel on hea töökoht ja mis kõige tähtsam – meie perre varsti sünnib kolmas laps!
Ja see kõik sai saavutatud tänu esimesele lapse, sest tahtsime talle pakkuda ainult paremt aga kahekesi elades, olime ka ühiselamu toaga rahul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanast elati 100 korda hullemini ja kõik normaalsed inimesed 🙂
Õudne mõelda, kui ema mind kasvatas, siis ei tulnud kraanist sooja vett ja Wc ma parem ei räägi.
Nüüd endal oma maja, kõik nagu olemas, kuid ikkagi paanika. Häirivad väikesed asjad… KUID kui ma palju vingun, siis ema tuletab alati meelde kuidas vanasti last kasvatati ja polegi elu enam nii jube 🙂
Kui laps sünnib tõesti muutub elu, ennem ostan lapsele midagi, kui endale.

Paljud alustavad 0 st. Laps kasvab, mõtlemine muutub ja järsku on kõik võimalused olemas paremaks eluks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

njaa…tulevad meelde ilusad ajad aastate taga, kui siin käis üks teine kasutaja…tema kutsus oma meest hellitavalt kallaks ja tal oli tore paugu-beebi…
olid ajad…
lõbus on see, et tookord oli tegu kellegi väljamõeldistega.
kurb on see, et praegu näib tõsi taga olema.
õpi majandama, muuda elamistingimusi ja kaalu veel hoolega, kas on ikka õige aeg lapseks.
Laps ei vaja tõesti ääretut luksust, aga lihtne, puhas, hubane ja elementaarset sisaldav elu ei ole ju väga palju, mida tahta.

Please wait...
Postitas:
oravatirts

Abiellusin 18a vanuselt. Esimene laps oli planeeritud ja sündis, kui olin 20a saamas. Käisin tööl aga rasedusest teada saades lahkusin töölt(tervislikel põhjustel). Teine laps sündis 1,6a hiljem. Olin oma mehest vägagi sõltuv (maksis üüri, elektri, laenud jne). Mu elu oli nagu lill… Tegelikuses oli meie suhe ikka väga vildakas (ei hakka seda siin lahkama) Lahku läksime, kui väiksem oli vaid 10 kuune. Ametlikult lahutasime 3 kuud hiljem. Kolisin mehe juurest koos lastega minema ja kaasas ainult riided (ülejäänud jäi kõik mehele). Alustasin oma elu täiesti 0 seisust. Kuna sain emapalka siis ametlikult olin tööl 0,5 kohaga aga tegelikuses täiskohaga. Mul oli meeletult raske kuna ka minu enda pere(ema, õde, isa jne) pöördusid minu vastu, et julgesin lahutada. Käisin autokoolis lisaks ka veel tööl. Lapsed oli aeg ajalt isa juures ja sõbranna elas minuga, et saaksin tööl käia. See elu oli kohutav põrgu minu jaoks. Aja jooksul siiski suhted paranesid mingit moodi vanematega ja kolisin nende juurde lastega. 6 kuud hiljem tutvusin oma uue mehega ja asusin elama üürikas. Alguses tundus täitsa OK aga peale kolmanda lapse sündi hakkas mind meeletult häirima, et elan üürikas jne. Lastel ei olnud oma kindlat kodutunnet, oma tuba jne. Nüüdseks oleme ostnud omale päris oma kodu (5 toalise) ja lastel on nüüd oma toad, uued sõbrad. Elan maakohas aga siin on olemas kõik eluks vajalik. Kodu, lasteaed, poed, gümnaasium, töökohad (mulle ja mehele). Alguses uue mehega tutvudes ei osanud ma üldse rahaga majandada (olin ju harjunud, et eksmees tegi kõik). Vanemate juures elades ei pidanud ka ju eriliselt midagi maksma. Nüüd olen õppinud rahaga ümber käima palju rohkem planeeritult ja ka sääste korjan 🙂
Siiski arvan, et üürikorteris elades pole mingi patt laps saada aga rahaga pead õppima ümber käima küll 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kirjutaks neile siin kes arvavad, et peab olema heal järjel ja rikas et last saada, teades eesti elu siis teie snoobid kes siin ütlevad, et ei ole seda ja toda ei ole vaja last saada siis teie enda hea elu võib iga kell otsa saada ja olete oma lastega tänaval siis küll kasvatate oma lapsi vaesuses üles ja mõni üldse ei saagi hakkama enam siis ,aga need pered kes soetavad lapse vaesus, need tõusevad ja oskavad hakkama saada,, mõelge enne kui laidate siin, et raha ei ole mis te mõtlete lastele…

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Lapse saamine ja elukoht

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.