Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Lapse saamine ja elukoht

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Lapse saamine ja elukoht

Postitas:
Kägu

RE: Lapse saamine ja elukoht

Ma ka mõtlen, et kui kõik ootaksid, et majanduslik elujärg oleks vimase peal, enne kui lapsi teha, siis lapsi sünniks ikka väga vähe… 🙂
eks endal lihtsam on, kui seljatagune kindel. Eks sa ise tead kui kindel on su suhe mehega.. mis on need tegelikud põhjused miks sa tööd ei saa, miks mingit uut ametit ei õpi, et tööd leida jne.
Isiklikult enne ikka natuke püüaks oma tulevikku kindlustada..

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kirjutaks neile siin kes arvavad, et peab olema heal järjel ja rikas et last saada, teades eesti elu siis teie snoobid kes siin ütlevad, et ei ole seda ja toda ei ole vaja last saada siis teie enda hea elu võib iga kell otsa saada ja olete oma lastega tänaval siis küll kasvatate oma lapsi vaesuses üles ja mõni üldse ei saagi hakkama enam siis ,aga need pered kes soetavad lapse vaesus, need tõusevad ja oskavad hakkama saada,, mõelge enne kui laidate siin, et raha ei ole mis te mõtlete lastele…[/tsitaat]

Kas elementaarsed asjad on rikkus? Stabiilne peavari, söök, ravimid jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kirjutaks neile siin kes arvavad, et peab olema heal järjel ja rikas et last saada,[/tsitaat]

Mitte rikas, aga hakkamasaav. Teemaalgataja loodab kõiges teiste peale – mehele ja supiköögile. Supiköök ei maksa pärast laste trenne ja ringe, ei aita neil haridust ja ametit omandada. Mehel saab varsti kõrini naisest, kes tema kulul elab ja ise tööle ei saa, midagi oma elus paremaks muuta ei taha ja ootab, et kõik kukub ise sülle.

Tean veel paari naist, kes pikemalt töötud olnud, haridust ka ei ole (teemaalgataja hariduse või õpitud ameti olemasolu või mitteolemasolu kohta ma ei tea, praegu räägin oma tuttavatest) ja kes siis on hakanud last tahtma, et mitte näida teiste silmis täielike luuseritena. Siis on ju õigustus oma mittemidagitegemisele olemas – lapsega kodune. Seda nad aga aru pole saanud, et selle ajaga, mis nad niisama teiste kulul kodus on passinud, oleks võinud poolelijäänud gümnaasiumi lõpetada, mingi ameti omandada – ühesõnaga teha ise midagigi, et see oleskelu teiste kulul lõpeks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See juhtum vajaks põhjalikku järelemõtlemist.
Rasestumine võib aega võtta. Mõni jääb kohe, mõni 5-6 aasta pärast. Teemaalgataja võib vahepeal töö leida ja isegi karjääri teha. Seni kuni laps sündinud pole, võib ka üürikas elada.
Töötul on raske korterit osta, töölkäija peaks paari aastaga ikka raha kokku saama.
Mina arvan, et kui tahtmist ja pealehakkamist on, saab hakkama.
Nõukaajal sündisid lapsed ilma VH-ta. Emad pidid varakult tööle tagasi minema (tavaliselt siis kui laps oli 2-3 kuud vana). Vanaema sai vanaisalt riielda, sest oli lapsega kodus tervelt 8 kuud! Minu ema oli sunnitud aasta kodus olema (sündisin enneaegsena ja olin nõrguke).
Poodidest polnud midagi saada (mähkud olid defitsiit – kasutati marlilappe). Nõukogude süsteem nõudis, et last tuleb varakult kollektiiviga harjutada, seega lausa sunniti last võimalikult vara lasteaeda panema.
Praegu tundub lapse saamine lihtsam: makstakse VH-d, poed on kaupa täis, võib palgata lapsehoidja jne.
Kui mu vend sündis, pidi paps hommikul kell 5 piimasabasse seisma minema. Vahel sai piim enne otsa, ja siis käis ema mööda tuttvaid ja küsis piima. Tal oli küll tõend piimasegu ostmiseks, aga kohalikus apteegis seda sageli polnudki!

Please wait...
Postitas:
myone

[tsitaat]See juhtum vajaks põhjalikku järelemõtlemist.
Rasestumine võib aega võtta. Mõni jääb kohe, mõni 5-6 aasta pärast. Teemaalgataja võib vahepeal töö leida ja isegi karjääri teha. Seni kuni laps sündinud pole, võib ka üürikas elada.
Töötul on raske korterit osta, töölkäija peaks paari aastaga ikka raha kokku saama.
Mina arvan, et kui tahtmist ja pealehakkamist on, saab hakkama.
Nõukaajal sündisid lapsed ilma VH-ta. Emad pidid varakult tööle tagasi minema (tavaliselt siis kui laps oli 2-3 kuud vana). Vanaema sai vanaisalt riielda, sest oli lapsega kodus tervelt 8 kuud! Minu ema oli sunnitud aasta kodus olema (sündisin enneaegsena ja olin nõrguke).
Poodidest polnud midagi saada (mähkud olid defitsiit – kasutati marlilappe). Nõukogude süsteem nõudis, et last tuleb varakult kollektiiviga harjutada, seega lausa sunniti last võimalikult vara lasteaeda panema.
Praegu tundub lapse saamine lihtsam: makstakse VH-d, poed on kaupa täis, võib palgata lapsehoidja jne.
Kui mu vend sündis, pidi paps hommikul kell 5 piimasabasse seisma minema. Vahel sai piim enne otsa, ja siis käis ema mööda tuttvaid ja küsis piima. Tal oli küll tõend piimasegu ostmiseks, aga kohalikus apteegis seda sageli polnudki![/tsitaat]
Mina olen ka nõukaajal sündinud ja kasvanud, esimene laps mul isegi nõukaaja lõpus sündinud ja tean väga hästi kuidas oli nõukaajal laste kasvatamine. Siiski ei saa ma aru neist targutajatest kes räägivad et \”näe kuidas nõukaajal hakkama saadi\” ja kuidas siis nüüd ei saa…Aga asi on selles, et elu areneb edasi! Ja peabki arenema! Keegi ei kasvata enam niimoodi lapsi nagu \”nõukaajal\”. See jutt kõlab väga \”pensionärlikult\”. Samuti võib ju võrrelda sel juhul kuidas kiviajal lapsi koopas sünnitati. Milleks? Me teeme terve oma elu tööd selleks, et meie lastel oleks parem. Ja jumal tänatud, et me ei pea enam hommikul kl 5 piimasabasse minema! Ja jumal tänatud, et emad ei pea enam kahekuuse lapse kõrvalt tööle minema! Vanasti oli ka kooliharidus ja huviringid tasuta- nüüd tuleb arvestatavaid summasid välja käia. Vanasti käidi ekskursioonil Lätis või Leningradis, koolilaps ei pidanud midagi maksma- nüüd käiakse ekskursioonil Soomes ja Rootsis, lapsevanem maksab nii et seda nägu. Kuidas ütled lapsele et sina ei saa minna, meil ei ole raha? Ikka pead leidma. Vanasti ei olnud arvuteid, nüüd tuleb raha välja käia, et lapsele arvuti osta-sest paljud koolitööd nõuavad nii arvutit kui internetti. Kuidas ütled lapsele, et meil ei ole raha, et arvutit osta? Ikka pead leidma. Seda nimekirja võiks lõpmatuseni jätkata, aga asja point on see, et ma ei mõista neid inimesi, kes tulevad jahuma, kuidas nõuakaajal elati.

Please wait...
Postitas:
kalla7

[small]myone kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina olen ka nõukaajal sündinud ja kasvanud, esimene laps mul isegi nõukaaja lõpus sündinud ja tean väga hästi kuidas oli nõukaajal laste kasvatamine. Siiski ei saa ma aru neist targutajatest kes räägivad et \”näe kuidas nõukaajal hakkama saadi\” ja kuidas siis nüüd ei saa…Aga asi on selles, et elu areneb edasi! Ja peabki arenema! Keegi ei kasvata enam niimoodi lapsi nagu \”nõukaajal\”. See jutt kõlab väga \”pensionärlikult\”. Samuti võib ju võrrelda sel juhul kuidas kiviajal lapsi koopas sünnitati. Milleks? Me teeme terve oma elu tööd selleks, et meie lastel oleks parem. Ja jumal tänatud, et me ei pea enam hommikul kl 5 piimasabasse minema! Ja jumal tänatud, et emad ei pea enam kahekuuse lapse kõrvalt tööle minema! Vanasti oli ka kooliharidus ja huviringid tasuta- nüüd tuleb arvestatavaid summasid välja käia. Vanasti käidi ekskursioonil Lätis või Leningradis, koolilaps ei pidanud midagi maksma- nüüd käiakse ekskursioonil Soomes ja Rootsis, lapsevanem maksab nii et seda nägu. Kuidas ütled lapsele et sina ei saa minna, meil ei ole raha? Ikka pead leidma. Vanasti ei olnud arvuteid, nüüd tuleb raha välja käia, et lapsele arvuti osta-sest paljud koolitööd nõuavad nii arvutit kui internetti. Kuidas ütled lapsele, et meil ei ole raha, et arvutit osta? Ikka pead leidma. Seda nimekirja võiks lõpmatuseni jätkata, aga asja point on see, et ma ei mõista neid inimesi, kes tulevad jahuma, kuidas nõuakaajal elati. [/tsitaat]

Nõustun sellega täiesti. Kuidas oli vanasti ja kuidas nüüd ei saa ühele pulgale päris panna. Iidsetel aegadel oli vabsee, et kui sündis tütar siis kuristikult alla.

Tänud kõigile kes on oma arvamust siin avaldanud. Sai otsustatud, et läheb nii nagu läheb. proovin edasi tööd leida. kui leian siis väga hea kui ei siis usun tõesti et saan hakkama. lähitulevikus proovime kindlama pikaajalisema elamise leida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]kalla7 kirjutas:[/small]
[tsitaat] Iidsetel aegadel oli vabsee, et kui sündis tütar siis kuristikult alla. [/tsitaat]
No seda nüüd kohe päris kindlasti mitte. Kuidas inimkond sinu arvates siiani püsinud oleks siis niimoodi? \”Iidsetel\” inimestel oli kindlasti nii mõneski asjas rohkem tarkust kui tänapäevastel.

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Lapse saamine ja elukoht

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.