Esileht Rasestumine ja lapse ootamine lapse saamine kliinikust

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: lapse saamine kliinikust

Postitas:
Kägu

Praegu on selline seadus, näiteks 5 aasta pärast aga seda seadust rahulikult muudetakse, tagasiulatuvalt.

Ühtegi seadust ei saa tagasiulatuvalt muuta, idioot!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ise ei kahetse, aga mida laps tunneb – see väga ei huvita?

Sama tähelepanek. Õõvastav hulk kägusid on niivõrd enesekesksed, et lihtsalt süda läheb pahaks. Sullegi siin juba miinuseid laotud.
Laps ei huvita kedagi. Ainult aksessuaari mõttes. Nõudlik aksessuaar, seda muidugi, aga eks sellega ju kelgitaksegi – et kes saab endale nii nõudlikku aksessuaari lubada. Umbes nagu taimefännid uhkustavad vastastikku, kellel kui keeruline taim kasvab ja edeneb.
Lapse huvides ei tee tavaline kägu mitte midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praegu on selline seadus, näiteks 5 aasta pärast aga seda seadust rahulikult muudetakse, tagasiulatuvalt.

Palun pea natuke hoogu, enne kui kedagi idioodiks sõimad. Muidu võid ise ennast piinlikust olukorrast leida.
Äkki kirjutad näiteks Austraalia parlamendi liikmetele ja annad neilegi teada oma tagasihoidliku arvamuse, et nad on idioodid?
https://ottawacitizen.com/news/local-news/dna-testing-has-virtually-brought-an-end-to-anonymous-sperm-donations-its-time-canadas-laws-caught-up-say-donor-offspring

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Palun pea natuke hoogu, enne kui kedagi idioodiks sõimad. Muidu võid ise ennast piinlikust olukorrast leida.

Äkki kirjutad näiteks Austraalia parlamendi liikmetele ja annad neilegi teada oma tagasihoidliku arvamuse, et nad on idioodid?

https://ottawacitizen.com/news/local-news/dna-testing-has-virtually-brought-an-end-to-anonymous-sperm-donations-its-time-canadas-laws-caught-up-say-donor-offspring

Miks peaks parlamendiliikmeid idiootideks sõimama? Nad ei ürita kehtestada seadusi, millel on tagasiulatuv mõju. Seadusi saab muuta, kuid mitte tagasiulatuvalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama tähelepanek. Õõvastav hulk kägusid on niivõrd enesekesksed, et lihtsalt süda läheb pahaks. Sullegi siin juba miinuseid laotud.

Laps ei huvita kedagi. Ainult aksessuaari mõttes. Nõudlik aksessuaar, seda muidugi, aga eks sellega ju kelgitaksegi – et kes saab endale nii nõudlikku aksessuaari lubada. Umbes nagu taimefännid uhkustavad vastastikku, kellel kui keeruline taim kasvab ja edeneb.

Huvitav küll, kas lapsele oleks kergem teada et ta isa spermadoonor, või see et isa last ei tahtnud ja lasi juba enne lapse sündi jalga. Just praegu sõbrannal juhtum, kus oli abielus, tahtsid mõlemad last saada aga mees leidis poole raseduse peal et temale see ikka üldse ei sobi ja tema ikka last ei taha ning kolis ära Euroopastki. Kusjuures hakkas veel nõudma et naine 22 nädalal aborti teeks. Kas sa tahaksid omale sellist isa või lepiksid spermadoonori lapse staatusega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peaks parlamendiliikmeid idiootideks sõimama? Nad ei ürita kehtestada seadusi, millel on tagasiulatuv mõju. Seadusi saab muuta, kuid mitte tagasiulatuvalt.

Kui sa oleksid artiklit lugenud, siis oleksid pidanud märkama, et seal justnimelt võetigi seadus vastu tagasiulatuvalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa tahaksid omale sellist isa või lepiksid spermadoonori lapse staatusega?

Tead, minesta nüüd, aga ma tahaksin endale pigem sellist isa. Siis mul vähemalt ON isa. Elu on karm ja rongavanemaid on alati leidunud. Kahjuks peavad lapsed sellega elama, aga nad teavad, kust nad tulevad. Parem õudne tõde kui ilus vale või ehk ka: parem õudne teadmine kui teadmatus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõnes mõttes on muidugi lihtsam elada, kui sa TEAD, kes on su isa, sul on vähemalt pilt, on reaalne inimene, isegi kui pole suurem asi isa. Aga kui palju laps seda teadvustab, kui palju oskab üldse igatseda vms, see n juba ema ja tema suguvõsa teha, kui laps eos ongi ilma jäänud või ilma jäetud poolest suguvõsast- isapoolsest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas sa tahaksid omale sellist isa või lepiksid spermadoonori lapse staatusega?

Tead, minesta nüüd, aga ma tahaksin endale pigem sellist isa. Siis mul vähemalt ON isa. Elu on karm ja rongavanemaid on alati leidunud. Kahjuks peavad lapsed sellega elama, aga nad teavad, kust nad tulevad. Parem õudne tõde kui ilus vale või ehk ka: parem õudne teadmine kui teadmatus.

Mina olen sama meelt. Rõve on teha spermadoonoriga lapsi, kellelt on juba enne eostamist võetud ära õigus ja võimalus TEADA, kes on isa. Oma vanemate ja põlvnemise teadmine on iga inimese õigus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aksessuaar võib laps olla mõnel mugaval mehel – kellel “laps kasvab ise”, st. kelle naispool teeb kõik lapse kantseldamiseks/kasvatamiseks/õpetamiseks vajalikud toimingud ära, mees aga saab vahetevahel teiste ees rinda kummi ajada: “No näe, kui tubli laps! Kohe näha, et minu poeg/tütar!”

Kui aga üksikemana saada/kasvatada üks laps üles – ole rase, sünnita, siis veeda vähemalt 1 aasta ööpäevaringselt beebi eest hoolitsedes/imetades, siis väikelapse potile õpetamine, jonnid, tujud, võimalikud lasteaiaga kohanemise raskused ja nakkushaiguste põetamised jne. jne. – ja siis keegi tuleb ajama mingit: “Ah, laps ei huvitagi teda tegelikult – on talle ju ainult mingi aksessuaar!” – teooriat, siis, see on küll kamarajura! Et oma lapse üle ollakse uhke (“Aga Martin õppis täna jalgrattaga sõitma!”, “Martin lõpetas ülikooli”) – ilmselt on kõigil lapsevanematel seda uhkusetundmist ka (käsi püsti, kellel kohe üldse ei ole!), aga ega see siis ei anna veel põhjust öelda, et laps on aksessuaar!

Tänapäeval üksikvanemaga last narritakse palju väiksema tõenäosusega kui minevikus Kadri-taolist (viide S. Rannamaa raamatule “Kadri”) last. Ja lapsele endale saab ausalt rääkida, et emme soovis last, aga kuna emme elas üksi ja tal elukaaslast/abikaasat kõrval ei olnud, siis üks mees annetas emmele ühe raku.

Kui doonor peaks ikkagi lapsest teadlikuks saama, siis ma kujutan ette, võiks ta lapsele olla ristiisa-taoline inimene, kes otseselt ei kasvata last, aga mingil määral suhtleb ja huvitub lapse elukäigust. Kuid, nagu eelnevad käod on seletanud, on Eestis doonorid anonüümsed ning selline asjade käik vähetõenäoline (mitte, et selles minu meelest midagi halba oleks).

Ma ise suhtun palju paremini kliiniku abil lapsi saavatesse naistesse (selge soov, aus värk!) kui neisse, kes kliiniku abil lapsi saavaid naisi halvustavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvitav küll, kas lapsele oleks kergem teada et ta isa spermadoonor, või see et isa last ei tahtnud ja lasi juba enne lapse sündi jalga. Just praegu sõbrannal juhtum, kus oli abielus, tahtsid mõlemad last saada aga mees leidis poole raseduse peal et temale see ikka üldse ei sobi ja tema ikka last ei taha ning kolis ära Euroopastki. Kusjuures hakkas veel nõudma et naine 22 nädalal aborti teeks. Kas sa tahaksid omale sellist isa või lepiksid spermadoonori lapse staatusega?

Või kolmas variant, kus naine võttis pille ja kinnitas, et tema vastutab raseduse vältimise eest (ja üldse lapsi kunagi ei tahagi) ja siis oli järsku rase. Mehele teatas sellest igaks juhuks alles siis kui aborti teha ei saanud, öeldes, et tema tahtis seda last ja tegutses selleks teadlikult.
Kas see laps peaks ka teadma, kuidas tema siia maailma jõudis? Ema pahatahtliku tegutsemise läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tean mitut naist, kes on sellise tee laste saamiseks valinud ja nende doonorid on välismaa spermapankadest. Isa isikut nad küll kunagi teada ei saa, ka lapsed ei saa. Lapsed on tavalised, mina ei pea ennast üksiemana kuidagi paremaks. Kuigi sai pere loodud ja loodetud, et lapsel on elu lõpuni perekond olemas. Mees lasi jalga ja nüüd kasvatame kõik oma lapsi üksi, vahet suurt ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuid… kes on otsustanud doonori abil üksikemaks hakata, kas teie hinge ei ole jäänud kriipima see mõte, et miks just minu elus nii pidi minema? Et mis siis ikkagi on see nii suur viga minu puhul, mistõttu meest pole leidnud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mõttes, mis mul viga on?
Minul pole midagi viga. Ehk on erinevaid vigu meestes?

Please wait...
Postitas:
Kägu

pooled abielud lahutatakse. kas see on kõik naise süü?
mõni on algusest peale realist ja teab et suure tõenäosusega kasvatab seda last niikuinii üksi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehed kalduvad igasuguste probleemide korral alati esimeses järjekorras naisi süüdistama. Mina polegi arvanud, et naised kõiges süüdi on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuid… kes on otsustanud doonori abil üksikemaks hakata, kas teie hinge ei ole jäänud kriipima see mõte, et miks just minu elus nii pidi minema? Et mis siis ikkagi on see nii suur viga minu puhul, mistõttu meest pole leidnud?

Ei.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine lapse saamine kliinikust