Esileht Koolilaps Lapse Skype’i konto

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Lapse Skype’i konto

Postitas:

Mõne aasta eest sai tehtud lapsele (sünniaasta 2009) Skype’i konto, mida laps kasutas mõnikord välisriigis elavate sugulastega suhtlemiseks. Mingil aja pärast aga ei õnnestunud seda kontot enam kasutada, kuna vaja oli vanema luba konto edasiseks kasutamiseks. Samas ei õnnestunud seda luba kuidagi anda, paistis kohutavalt keeruline ja mingil hetkel andsin lihtsalt alla.

Nüüd on meil teema taas aktuaalseks muutunud, kuna laps soovib sõpradega suhelda ja neil on valdavalt Skype. Proovisin taas vanema nõusolekut anda, aga on vaja esitada ID-kaardi, passi või krediitkaardi andmed + nõusoleku andmine on tasuline. Ma tõesti ei soovi jagada veebis oma isikut tõendavate dokumentide ega pangakaartide andmeid, samuti ei tahaks ma selle eest tasuda. Lapsele uue konto tegemine ei ole ka lihtne lahendus, sest ka seal on samu dokumente/kaarte vaja. Microsofti väitel on tegemist GDPRi nõuetest tulenevate tuvastusnõuetega.

Ühesõnaga – kas on mingit lihtsat ja mõistlikku ning veebis mitte isiku/pangaandmeid levitamist ega tasumist eeldavat lahendust, et laps saaks oma skype’i kontot kasutada?

Tänud ette 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.11 19:13; 25.11 20:33; 30.11 13:52; 02.12 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no tee uus konto ja pane lapsele siis 10 a varasem sünniaasta, pole mingit luba vaja

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 19:16; 26.11 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juba proovitud. Uue konto tegemisel on ka vaja isikut tõendavaid dokumente ja/või krediitkaarte 🙁

Aga aitäh kaasa mõtlemast!

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.11 19:13; 25.11 20:33; 30.11 13:52; 02.12 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa teed suvalise uue konto skype-i, siis on vaja dokumente?? Ja see on tasuline?

Ma tegin lapsele, polnud isegi emaili aadressi vaja. Vanuseks panin 20.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa teed suvalise uue konto skype-i, siis on vaja dokumente??

pole ime, mu laps tegi vahetult pärast 13 a saamist fb konto, oli ka vaja saata pilt kahest nime ja sünniajaga dokumendist.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 23:08; 30.11 10:06; 03.12 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

veider, ma tegin paar kuud tagasi uue skaibi tööl suhtlemiseks ning ei küsitud mingeid dokumente ega raha

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 19:16; 26.11 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tahtsin teha lapsele gmaili kontot. Panin õige vanuse (7a) ja samuti taheti krediitkaardi andmeid. Jätsin pooleli. Sama või sarnase nimega ei õnnestunud ka siis enam maili teha, kui vanusele 13-aastat juurde lisasin. Enne olin ühe gmaili aadressi veel teinud ja täiskasvanule ja sain edukalt. Ilmselt pead mõned päevad ootama ja siis proovima või nime muutma. Siis võibolla õnnestub. Tundub nagu nad salvestaks mingid andmed.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

veider, ma tegin paar kuud tagasi uue skaibi tööl suhtlemiseks ning ei küsitud mingeid dokumente ega raha

100% kõigilt ju ei küsitagi, aga kui korra oled neile hambusse jäänud, siis on tegemist pikemalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 23:08; 30.11 10:06; 03.12 08:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Aitäh heade mõtete eest! Hetkel loodan, et ongi vaja pisut oodata ja siis saab uuesti proovida. Annan teada, kuidas läheb 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.11 19:13; 25.11 20:33; 30.11 13:52; 02.12 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lubatud jutt arengute kohta:

tuligi teha täiesti uus outlook’i konto ning selle alusel ka uus skype’i konto. Töötab.

Muud variandid oleks kahjuks olnud ebamõistlikud. Ma ei soovi jagada suvaliselt oma isikut tõendavate dokumentide ega krediitkaartide andmeid ega ka maksta raha, kuna see makstav summa läheb vaid sellesama kaardimakse katteks ega tee minu lapse arvutikasutust turvalisemaks. Jah, olen täiesti nõus, et lapse kaitsemiseks on vaja, et vanemad oleksid teadlikud lapse arvutikasutusest ja nõus sellega ning üldkokkuvõttes vastutavad lapse ja tema tegude eest, aga no miks peab lapse kaitsmise küberohtude eest nii ebamõistlikuks tegema, et normaalne inimene selliseid toiminguid teha ei taha? 🙁

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 25.11 19:13; 25.11 20:33; 30.11 13:52; 02.12 15:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei soovi jagada suvaliselt oma isikut tõendavate dokumentide ega krediitkaartide andmeid

fb ei nõudnud igatahes tervet dokumenti näha, nähtaval pidi olema pilt ja sünniaeg, muud andmed, nt dok nr, oligi soovitatud kinni katta. ma ei pidanud seda eriliseks turvariskiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.11 23:08; 30.11 10:06; 03.12 08:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps Lapse Skype’i konto

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.