Esileht Koolilaps lapse sõber sageli meil külas, aga vastu ei kutsu

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: lapse sõber sageli meil külas, aga vastu ei kutsu

mul ei olegi otseselt probleemi, aga tahaks vist teie arvamust asja kohta.

poeg käib 2. klassis ja kohe eelmisel aastal tekkis tal oma klassist sõber. kutsusime söbra lapse soovil ka meile külla. oleme ka vanematega tutvunud, minu meelest tekkis meil ka nendega hea klapp, kooli ürituste ajal istume ka alati ühes.

olukord on aga kujunenud selliseks, et praeguseks on see poiss meil külas käinud 5-6 korda, meie laps neil aga vaid korra. ma ei tea, kas on juhuslikult nii välja kukkunud või on sel mingi põhjus. mul on hea meel, kui sõber lapsele külla tuleb, tore poiss on. seepärast olen alati lubanud tal tulla, kui meie poiss on kutsuda tahtnud. ja tihtilugu on ka sõber ise minult ja/või mu lapselt küsinud, kas tohib külla tulla. on ka näha, et poisi vanematel pole selle vastu midagi, et nende laps meil käib.

seega probleemi kui sellist polegi, aga mind natuke häirib, et minu last vastu ei kutsuta, sest ma tean, et minu laps läheks ka meelsasti vahelduseks sõbra poole. olen ka täiesti kindel, et mu laps seal korra käies käitus igati viisakalt ja ei tekitanud probleeme.

ainus, mida oskan arvata, on see, et meie laps on ainus laps peres, aga teises peres on kolm poissi. ehk on vanemad sest möllust lihtsalt tüdinenud ja ei taha veel omadele lisaks lapsi mürgeldama. neil ehk pigem kergendus, kui ühe mõnel õhtul kodust ära saavad saata:)

kuidas teie kogemused külaskäikudega on? kas toimuvad enam-vähem võrdsetel alustel või on teie hulgas ka keegi, kes pigem ise võõrustajaks satub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul juba 14 aastane poiss kodus, ja sõber olnud juba lasteaiast saadik ning mitte kordagi ei ole minu poeg seal külas käinu, sinna lihtsalt ei lubata. Paar aastat tagasi küsisin et miks sa kunagi neile ei lähe-ja poiss ütles, et tal ema lihtsalt ei luba. Kussjuures väga korralik perekond tundub olevat,selle poisi emaga korraldasime lasteaia lõpupeo ja ka neljanda klassi lõpupeo. Nii, et ju siis selline kord, et ei saa külla ja kõik. Meil siis selline kogemus 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil samasugune olukord – tüdrukul käib sõbranna külas, tüdruk ise on ainult paar korda sõbranna juures olnud. Minul pole selle vastu midagi – käituvad siin korralikult, pahandusi ei tee. Aga tüdruku jutust selgus, et sõbranna häbeneb natuke oma kodu. Kõik on muidu puhas ja korras, aga ruumi on väga vähe (2-toaline ja 4 inimest). Meil samas on aed, kus ilusa ilmaga hea mängida, ja lemmikloomad (sõbrannal neid pole). Täiesti loogiline, et sel juhul eelistatakse siia tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid põhjuseid on mitu:
elamine väike ja pole seal ruumi, et mängida.
elamine on must, sassis, või remontimata (paljud häbenevad oma elamistingimusi)
palju lapsi ja lärmi palju
ema on kontroll-ja puhtusefriik: lihtsalt ei luba segamini ajama (NB !minu üks sõbranna selline. Sinna ei lubata ka kunagi lapsi 🙂 ja kui keegi sõbrannadest lapsega, on ta lapiga kogu aeg lapsel järgi. nagu takjas)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina oleks üks selline ema, kes püüab viia miinimumini oma lapse mängukaaslase külaskäike. Kuna naabrid, siis oma lapse luban nende õuele mängima, naabripoiss väga kutsub alatasa. Aga miks enda juurde ei taha? Sest see poiss alatasa lõhub, kisub, lärmab. Alati läheb midagi katki. Viimati pistis ta puupulga mu auto lukuauku. Eelviimasel korral ajas poisi arvuti tõeliselt sassi, mees tük aega sättis asju pärast tagasi jne. Lihtsalt laps ei oska korraölikult käituda ja mul on lihtsam teda mitte kutsuda. Paraku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja, olen kokku puutunud ja sel teemal mõelnud. meie lastel on tegelikult kaks sellist sõpra, kes on palju meil viibinud (ka ööbinud). aga vastu nagu ei kutsuta. ja vähe sellest, mõlema lapse vanemad eeldasid ka, et ma oma laste sünnipäeval teen ka nende lastele taksot. ööbimise osas- ühe ema ütlevat, et kui sõbrad ööbima tulevad, siis ta ei viitsi voodeid teha …

teemaalgataja rääkis kah, et teise lapse peres on kolm poissi. meil on kah kolm poissi ja erandjuhtudel lubame külla päeval 3-4 last ja ööbima max 2. lastel on tore ja oleme seda lubanud. kui meile ikka väga kauaks peatuma jäädakse, siis saadan viisakalt kodu poole. kui asi läheb liig tihedaks ja lapsi palju, siis teeme pausi.

minu omad käivad kah külas, ka ööbimas. ja üldiselt pean ma viisakaks, et mõne aja pärast kutsume/lubame selle teise pere lapse meile (ööbima). kui see jääb aga väga ühepoolseks (päevad läbi meil ja vahel ööd takkatraavi), siis ausalt öelda, paneb mõtlema küll. lapsed on juba ammu lasteaiaeast väljas ja tegelikult teevad ka ise järeldused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vanad need lapsed teises peres on? Asi võib olla tõesti selles, et seal palju lapsi ja emal on lihtsalt emotsionaalselt raske. Elu on näidanud mitme lapsega peres ka seda, et kui ühele tuleb sõber külla, siis teised on ka elevuses ja tahavad tähelepanu ja kaasamist, aga sõbrad ei taha (eriti kui teised lapsed on väiksemad) ja siis tuleb jälle jonn ja nutt ja pahandus.

Siiski peaks teise lapse ema suhtuma olukorda teadlikult ja lapse sõpra ikkagi enda juurde kutsuma, sest vastasel juhul kaob teisel poolel soov tema last võõrustada, lapsed ei ole rumalad, sinu oma hakkab ka varsti järeldusi tegema.

Ise olen aastaid tagasi sama olukorda kogenud. Meil veel nii, et naabritega, mõlemil, oli aastaid tagasi 3 väikest last. Meie pojad said väga hästi läbi ja lausa 2 suve ei teinud ma numbrit, et naabripoiss ainult meie juures oligi. Vahel tuli isegi koos noorema õega. Hoidsime, tegelesime, toitsime. Mitte kunagi ei kutsutud sinna. Tegemist igati normaalsete inimestega, kel maja korras ja õu ilus. Lõpuks, kolmandal suvel, kui minu laps ükskord ise nende juurde läks kui lapsed olid õues (nende lapsed tulid lõpuks kogu aeg ise meie juurde, igal ajal), saadeti ta sealt koju tagasi. Vot siis sai mul küll. Lisaks arenes naabripoiss kuidagi vägivaldseks, tegi meil palju pahandust. Pigistasin silma kinni, kuni lõpuks tõepoolest sellest ühepoolsest värgist kõrini sai. Laps oli siis 8aastane ja ütles ise ka, et nii on ikka väga imelik.
Rohkem naabrilapsi enda juurde ei lubanud.
Poiss leidis uue sõbra, kellega on külaskäimine ikkagi vastastikune. Ka ööbimine. Kord meil, siis neil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on vastupidi, meie poeg käib sõbral külas, aga sõber meil vähem. Üks põhjus on see, et ma ise töötan kodukontoris ega taha segamist. Teine asi on aga, et sõber ei oska eriti linnas liigelda. Ma ei tea, kas tal vanemad ei luba või on ta ise selline ettevaatlik poiss. Aga see sõber lihtsalt ei oska meile tulla. Elame nii, et jalgsi oleks 15-20 min kõndada, aga bussiga peaks ümber istuma. Meie poeg oskab küll sinna minna, nii jalgsi, jalgrattaga kui ka bussidega.
Kui see teine poiss vahel meil on käinud, siis emb-kumb tema vanematest toob ta siia ja pärast tuleb järele. Et tema saaks meile tulla, peavad olema täidetud kaks tingimust: mul pole parajasti vaja teha mingit süvenemist nõudvat tööd, ja teiseks peavad tema vanemad saama talle kooli järele tulla.
Lapsed on 12-aastased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kui laps tahaks külla, siis las küsib ise oma sõbra käest (teeb ettepaneku) ja sõber oma vanematelt. Las planeerivad ise. Kui tekib tõrge, siis õpeta last, kuidas ta võiks viisakalt, aga tõhusalt end kehetestada.

Meil on nii, et kummagi (10a ja 11a) lapse sõbrad kogunevad peamiselt meiele. Sama seltskond (sõpruskond kattub osaliselt) lähevad aruharva kellegi teise poole. Kusjuures kõikide vanemad paistavad lahked ja toredad. Lapsed ise väidavad, et teiste juures on igav ja pole midagi teha. Kusjuures meil on arvutikeeld ja koristamisnõue (teistel lastel paistab olevad suht vaba neis valdkondades) Aga noh kui suure kambaga ei mängita, siis püsib ka kord majas, polegi vaja koristada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, mina võin tuua näite oma lapsepõlvest, kus mul käidi palju külas, aga mina ei käinud peaaegu kunagi külas oma sõpradel.
Põhjus oli lihtne – meil oli üle 100m2 korter ja suur-suur hoov. Me võisime mu juures möllata, vajadusel olla oma toas, vajadusel minna õue…
Äkki on teil 1 lapsega ka rohkem \”hingamisruumi\” kui 3 lapsega perel?
Tead, mina su asemel ei mõtleks üle. 🙂
Ära lase end sellistel pisiasjadel häirida.
Vaata positiivsest küljest – su lapsel on hea sõber ja teie juures viibides sa ka ühtlasi tead, millega su lapsega tegeleb ja kellega oma aega veedab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minu näide on omaenda lapsepõlvest. Meil paljulapseline pere (kokku 5 last), pidevalt oli kodus lärm ja toad korrast ära, ema närviline ja väsinud, külalisi muidu ka ei kutsutud. Siiski olid sõbrannade emad rahul, et ma nende juures külas käisin. Mu kahe pinginaabri emad hästi rahul, et ma nende tütre kõrval istusin – tundi ei seganud, ise õppisin puhtalt viitele, vajadusel seletasin asju ja pinginaabrite hinded läksid ka järjest paremaks:)

Lapsed ei saa vahel ise midagi parata, et oma koju ei saa või ei lubata sõpru kutsuda.

Siiamaani olen oma pojal sõpru lubanud igapäevaselt külla kutsuda, kuid ma beebiga koduseks jään, siis ei tea, kas ma seda kampa ikka nii iga päev näha tahaks… Niigi ei saa öösel magada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil alati kari lapsi, ööl ja päeval. Seevastu tütar ise ei lähe kunagi ööseks teiste juurde või pole kaua kodust ära. Poeg ikka vahel ööbib sõprade juures. Mõnikord on küll selline tunne, et lastehoid või hotell, aga samas on täpselt teada, kes on sõbrad, millega tegelevad ja omajaod ei kolista kuskil linnapeal või ei tee mingit jama või pole järelvalveta. Kui muidugi detsembris ära sünnitan, eks siis näeb kas tahan neid koguaeg meil näha. Samas on meil ilmselt ruumi rohkem kui teistel ja saab õues olla ja midagi ära ei lammutata – no miks ei siis. Ei saa ju arvet pidada kes mitu korda käis või mitu korda ise käisid kuskil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sellise lapse ema,kes ise külas käib. Paar tänavat edasi on tal suur kamp tema vanuseid poisse. Nii eestlasi kui venelasi. Ja sinna ta siis läheb hommikul ja tuleb õhtul. Vahepeal käib kodus söömas või jätsiraha küsimas. Meie juures lapsi eriti ei käi, kuna elame paneelikas ja siin pole neil kuskil mängida.Keelanud meile tulla ma pole. Lisaks puuduvad meil kodus igasugused Wiid ja pleistad ja xboxid- neil hakkab meil igav. Samas soovin ma pigem seda, et lapsed õues mängiksid mitte pidevalt toas ei istuks. Paar korda on poisid ka meile ööseks jäänud, ega mul selle vastu midagi pole kuni nad oma toas püsivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere. Minu poeg käib ka tihti sõbral külas. Mul vahepeal lausa piinlik, et nii tihti käib, aga nad ise nii väga tahavad. Sõbra emal pole ka selle vastu midagi. Ütles, et poisid peavad end väga hästi üleval. Meil külas aga see sõber vist korra või kaks käinud. Põhjus just see, et meil tilluke korter ja suuremale lapsele lisaks veel väiksem, kes päeval tahab magada (ise ma uue titaootel ning tihti magan koos väiksemaga). Mõnikord on põhjus ka see, et pojal tuba koristamata ja segamini tuppa ma külalisi kutsuda ei luba. Teinekord endal jäänud asjad laokile (häbi ka mulle).Igatahes ürtitame asja parandada ja ka sõbra vastu kutsuda. Senikaua kuni see õnnestunud pole saadan lapse külla vähemalt mingi maiustus (puuvili, küpsisepakk vms kaasas) – neile mõlemile ikka 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks eelpoolöeldule – lapsed tahavad külla sinna, kus neil on midagi teha. No näiteks kui ühel sõpradest on aed batuudiga jms ja teine elab korteris, siis loomulikult tahavad nad aias mängida. Mõnel lapsel pole kohe mitte midagi huvitavat kodus, siis ei taha teised talle eriti külla minna ning ta ise tikub teistele külla, kohe ei tahagi teisi endale külla, sest enda juures on nii igav, aga teiste juures asjad, mida tal pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib ka rohkem sõbral külas. Põhjus: seal on huvitavam. Mõlemil on aed ja batuut, aga seal on kiigud, ujumisvõimalus, rohkem mänguasju, suur lastetuba jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie üheaastasel tütrel hakkas mu sõbranna 10 aastane poeg tihedalt külas käima. Olin üllatunud, aga ei takistanud, kui poiss jälle helistas, et kas tohib külla tulla.

Kui siis ainsa korra aastas ise neile koju külla sattusime, selgus miks poiss kogu aeg meie poole kippus. Sõbrants oli puhtusefriik ning keelanud oma lapsel kodus mängimise ära. Poiss ei saanud kodus üldse mängida, ja kui meie laps sinna külla läks, ei tohtinud temagi ei istuda ega astuda.

Eks need laps-külalised pisut väsitavad ole:) ja seega on vanematel muidugi mugavam saata omad lapsed pigem \”jalust ära\”. Samas aus oleks siiski, kui lapsed enam-vähem vaheldumisi külas käiksid. Ning loomulikult võiksid lapsed harjuda peale mängimist tekkinud segadust ka koos koristama. Mitte nii, et kümnene poiss tuleb meile ja mängib ja lahkub, ning mina siis südaöösel koristan lastetoa põrandal kogu seda lõbu:P

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Sõbrants oli puhtusefriik ning keelanud oma lapsel kodus mängimise ära. [/tsitaat]

Kas see on päriselt ka võimalik? 10-aastased on üldiselt ju täitsa asjalikud mängijad – segadust tekib, aga selle oskavad nad ise ka ära koristada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka nii, et tuttavad sageli helistavad, et nad nüüd tulevad lastega külla. Jah, meil on suurem elamine kui enamikel sõpradel aga sellegipoolest tahaks ka minu lapsed sagedamini vastukülaskäigul käia kui kord aastas. see pole kellegi põhjendus, et meil on suurem elamine – ega see ei tähenda seda, et meie peakski kogu aeg külalisi vastu võtma. Ja nii mina ei oska – et helistaks ise ja ütleks, et siit me tuleme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas see on päriselt ka võimalik? 10-aastased on üldiselt ju täitsa asjalikud mängijad – segadust tekib, aga selle oskavad nad ise ka ära koristada.[/tsitaat]
Kui lapsele on sünnist saadik ainult mängimist keelatud, siis pole ka tekkinud võimalust, et ta enda järelt ise ära koristamist harjutada saaks. Loogiline.
Selleks, et laps õpiks koristama, tuleb tal lubada ka segadust tekitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on näiteks isegi täiskasvanuna sõber, kes sel juhul, kui mina helistan, räägib pool tundi, aga kui tema helistab siis laseb üks-kaks korda kutsuda 🙂 nii, et ma mitte mingil juhul vastu võtta ei jõua!

Inimesed on erinevad, see miks omavahel sõbrustatakse – laps või täiskasvanu – ei sõltu ainult ühest faktorist. See kelle juures käiakse või kes maksab telefonikõned on muidugi midagi, aga ühised huvid, sarnane ellusuhtumine, huumorimeel jne jms, need on need, mis teevad suhtest sõpruse.
Mina olen oma sõbrale küll andeks andnud selle pisikese veidruse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Sapiens kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on näiteks isegi täiskasvanuna sõber, kes sel juhul, kui mina helistan, räägib pool tundi, aga kui tema helistab siis laseb üks-kaks korda kutsuda 🙂 nii, et ma mitte mingil juhul vastu võtta ei jõua![/tsitaat]Aga kas sa pole mõelnud variandile, et ära lihtsalt helista talle tagasi. Las helistab uuesti. Kui väidab, et ta sulle enne helistas, siis ütle imestunult: ei tea, minul küll telefonis mingit jälge pole – võibolla sa ei lasknud piisavalt kaua heliseda… 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Aga kas sa pole mõelnud variandile, et ära lihtsalt helista talle tagasi. Las helistab uuesti. Kui väidab, et ta sulle enne helistas, siis ütle imestunult: ei tea, minul küll telefonis mingit jälge pole – võibolla sa ei lasknud piisavalt kaua heliseda… :P[/tsitaat]

Ikka olen , vist isegi proovinud kunagi ammu, aga üldiselt on mul lihtsam vägikaika vedamise asemel sõber olla ja tema (ainsa) veidrusega leppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui lapsele on sünnist saadik ainult mängimist keelatud, siis pole ka tekkinud võimalust, et ta enda järelt ise ära koristamist harjutada saaks. Loogiline.
Selleks, et laps õpiks koristama, tuleb tal lubada ka segadust tekitada.[/tsitaat]
kas sa reaalsest seda olukorda ka ette kujutad, kas oled selliseid lapsi näinud?
mina olen näinud teistpidiseid lapsi, kes enda pool ei luba millegagi mängida, mida võtta, sest tuba läheb segi ja pärast ei viitsi koristada.
sest kogemus on olemas-koristamine pärast on tüütu. parem siis juba telekat vaadata, siis ei pea pärast koristama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ka ei taha üldjuhul poisi sõpru enda poole, sest meil väike tita kodus ja tahan olla oma perega ja rahus, et ei peaks tegelema veel teiste lastega. Samuti eelistan õues mängimist mitte külas arvutitega mängimist. Endal muidu ka Wii olemas ja Ipadis igast mänge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps lapse sõber sageli meil külas, aga vastu ei kutsu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.