Esileht Koolilaps Lapse söök kooli ja trenni vahel

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Lapse söök kooli ja trenni vahel

Postitas:

Palun nõu, kuidas olete lahendanud lapse söömise, kui koju enne trenni ei jõua pärast kooli. Kas iga päev võiku kaasa või usaldate teise endale ise sööki hankima enne trenni poest/kohvikust.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koolis on võetud lisatoit. mingi 86 senti vist, korralik toit, nagu koolilõuna.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana on laps? Kas 7 või 2*7? Kas ta oskab ise toidul ja toidul vahet teha, et poest mitte ainult kommi osta?
Koolipuhvet tundub hea valikuna, aga need sulgetakse tavaliselt 15.00 paiku või varemgi, kui rääkida põhikoolist.
Laps kuskile kohvikusse saata iga päev tundub küll kulukana. Kui sul rahakott võimaldab, siis mida siin enam üldse arutleda on..?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamasti sööb trennimajas enne trenni ja õpib ka samal ajal seal, kui trennini veel aega on. Kohvikus saab seal süüa 3-5 euro eest. Odavamat nodi on ka vajadusel. Alati on võimalus kaasa võtta või osta banaani, batoonikesi vms. Kui teeb kõva trenni, siis pole ka saiake alati suurim patt 🙂

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panen karbiga kaasa korraliku võileiva (tavaliselt rukkipala-taoline, kus vahel salatileht, sink, kurk jms) ja näiteks tüki õunakooki või miskit muud sellist. Pärast kooli läheb otse trenni ja seal riietusruumis siis riiete vahetamise ajal sööb. Veepudel on nagunii, eraldi jooki ei pane. Kuskil kohvikus ei jõua käia, samuti ei jää tee peale poodi, milles käimine aega ei võtaks. Siiani on sobinud, rukkileib täidab kõhtu ja magusaamps annab ka kiiret energiat. Kui koolis on ka enne korralikult söönud, siis ei pea vajalikuks, et enne trenni veel kindlasti mingi soe toit olema peaks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

koolis on võetud lisatoit. mingi 86 senti vist, korralik toit, nagu koolilõuna.

sama siin. enne koolimajast äraminekut koolipuhvetist läbi ning ostab sel trennipäeval nn pikapäevarühma lõuna. maksab 2,5€.
ühe lapse koolis maksab kohe ise kaardiga, teine näitab oma koolis kiibiga õpilaspiletit sööklas ja nende lisatoidukordade eest tuleb hiljem arve vanema e-mailile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldjuhul kasutaks mingit söömise varinti (kas saab koolist midagi osta, meil tuli koolis hilisem lisasöök ette tellida, teel mingi söögikoht ja annaks raha kaasa). Võileib/väike lisanäks pigem siis, kui kooli lõunasöögi ja trenni (ning koduse õhtusöögi) vahe jääks üsna lühike ning lihtsalt ei sööks niikuinii midagi suuremat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi müslibatoon vms asi kotti kaasa, mis on toitev, maitseb lapsele ja ei lagune ega muutu lödiks kotis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina luban küll lastel saiakese osta. Meil lisasöök koolis on puder, 1 eur maksab. Ma ei näe erilist vahet, kas süüa putru või saiakest, jahutooted mõlemad, sama lugu makaronidega. Süsivesikuid on lapsel ka vaja, eks muudel toidukordadel saab mitmekesisemat toitu pakkuda. Kui laps piisavalt liigub, ei tee see saiake miskit halba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emana küll muretsed ega lapsel kõht tühjaks lähe. Aga täis kõhuga on ka ebamugav trenni teha. Seega midagi vähe ja energiarikast oleks hea. Nt müslibatoon.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina luban küll lastel saiakese osta. Meil lisasöök koolis on puder, 1 eur maksab. Ma ei näe erilist vahet, kas süüa putru või saiakest, jahutooted mõlemad, sama lugu makaronidega. Süsivesikuid on lapsel ka vaja, eks muudel toidukordadel saab mitmekesisemat toitu pakkuda. Kui laps piisavalt liigub, ei tee see saiake miskit halba.

Minu arvates on suur vahe poesaiakesel ja pudrul, eriti sagedasel tarbimisel. Mitte kalorite ega süsivesikute pärast, vaid lisaainete tõttu, mida laps saiaga sisse sööb.

Näiteks viineripiruka koostis Prisma kodulehelt:
Tootekirjeldus
Pärmi-lehttaignast pirukas viineriga

Koostisosad
Nisujahu, vesi, viiner (30%) [kanalihamass (28%), sealiha (22%), vesi, seakamar, tärklis, seapekk, vadakupulber (sh piim), sool, stabilisaatorid: E450 ja karrageen, happesuse regulaatorid: E262, E326, E451, lõhna- ja maitseained (sh suitsutuspreparaat), antioksüdant: isoaskorbiinhape, toiduvärv: E120, säilitusaine: E250], kihistusmargariin [taimsed rasvad (palm), vesi, taimne õli (raps) emulgaatorid E471, E322, sool (0,2%), happesuse regulaator sidrunhape, looduslik maitseaine, toiduvärv beeta-karoteen], suhkur, muna, pärm, sool, jahuparandaja, (nisujahu, nisugluteen, rasvhapete diatsetüül, emulgaator E472e, askorbiinhape E300, ensüümid).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma oma 8-aastase usaldan enne trenni endale toitu hankima (enamasti käib väljas söömas või vahel harva ka koolisööklas, sest mujal olevat maitsvam). nälga pole ennast kunagi jätnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sõlmisin kunagi ühe kohviku omanikuga (oli tuttav) kokkuleppe, et laps saab seal krediidi peale suppi ja mina maksan siis jooksvalt või kord kuus selle kinni. Soovisin välistada selle, et selle 2.- euro eest ostetakse rämpsu. Usun, et see oleks nii mõneski kohvikus tehtav.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Koolilaps Lapse söök kooli ja trenni vahel