Esileht Koolilaps Lapse söömine üksi haiglas

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Lapse söömine üksi haiglas

Postitas:
Kägu

Olen oma väikelapsega praegu haiglas (iiveldushoogude tõttu). Oleme siin seedeprobleemidega laste osakonnas olnud juba ligi nädal aega. Huvitav tähelepanek on sihuke, et kui väikelaste emad jälgivad lausa ülipiinliku hoolega, mida nende lapsed söövad, siis pisut suuremad lapsed, kes haiglas juba üksinda on, saavad kodust iga päev hunnikute viisi ainult krõpse ja küpsiseid:P

Kõik teised meie palatis on 7-9 aasta vanused koolilapsed. Nad ei ole selle nädala jooksul mitte ainumast korda toite puutunud. Ei sobi neile ei hommikune kaerahelbepuder ega tee/ piim, ei sobi lõunane guljashsh puhta lihaga, ka õhtusöök viiakse puutumatult minema. Algul mõtlesin, et vaesed lapsed, ei tohi süüa oma kõhuhädade tõttu!:( Siis aga nägin, et nende vanemad toovad neile iga päev kottide viisi maiustusi ja limonaadi. 7 aastane tüdruk viis hommikupudru ja piima puutumatult minema ning sõi selle asemel ära paki Lays kartulikrõpse, pool pakki küpsiseid ning pudeli limonaadi. Lõunasöök viidi taas puutumatult minema, ning selle asemel oli lapse lõunaks 2 pakki Lays kartulikrõpse, terve pakk küpsiseid ning kotitäis kommi. Oligi lapsel kõht täis. Ja istuvad need haigete kõhtudega lapsed haiglas, arstid ravivad ja ravivad, ning vanemad tassivad neile iga päev kartulikrõpse, komme ja küpsiseid. Keegi ei paista aru saavat, kust võiks otsida lisaks kõhuprobleemi põhjusi.

Kuidas saavad küll lastevanemate printsiibid nõnda kardinaalselt muutuda, et väikelast hoitakse lausa haiglaselt vati sees, kuid u.7 aastasel praktiliselt keelatakse (st kaudses mõttes) igasuguse normaalse toidu söömine üldse ära? Lihtsalt jäin mõtlema…:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: Lapse söömine üksi haiglas

Olin hiljuti ka lastehaiglas koos oma lapsega. Kuna olime veidi pikemalt, siis meie palatist käis läbi päris mitu kooliealist last. Neist vaid üks ei söönud haiglatoitu, just samadel põhjustel.
Pigem on põhjus selles, et lapsevanemal on kahju oma vaesest lapsest, kes haiglas sees peab olema. Ja siis proovitakse tal igasugu söödava hea ja paremaga meelt paremaks teha. Vanemad ju ei tea, et tänu sellele jääb kõik muu söök söömata ja kui laps ikka serveerib, et haiglatoit ei kõlba kuhugile (tegelikkuses polnud häda midagist, olin palju hullemaks valmis).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Lapse söömine üksi haiglas

Mõnes peres vist süüaksegi niimoodi. Just oli väikelaste teema all, et kui ema tööl, siis isa söödab lapsele krõpse ja kommi. Meil ei leia ka parima tahtmise juurest kunagi kapist krõpse. Mõned vanemad ilmselt arvavad, et kui laps haiglas, siis lohutuseks võib midagi head viia.

Meil oli laps just haiglas sees 2 nädalat. Kiitis kui head toidud. Meil oli nn kinnises osakonnas, kommi võis kaasa panna, aga need olid õdede käes ja sai 4 tk korraga. Ei lnud mingit kurtmist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Lapse söömine üksi haiglas

Minu koolilaps räägib, et ka koolis söövad vähesed, nad lihtsalt ei tea ega oskagi süüa nn tavalist toitu – kartulit, kastet, lihtsaid magustoite. Ostavad selle asemel puhvetist pelmeene, saiakesi ja ¨okolaadi.
Mõne lapse hommikusöök on kartulikrõpsud, peale kooli mäki burger või pitsa, kodus süüa ei tehtagi.

Haiglas peaks ometi mingid reeglid olema, kuidas saab laps tervek saada päevade viisi jama sisse ajades.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Lapse söömine üksi haiglas

Päris kurb tegelikult. Võin oma kogemustele toetudes öelda, et tänapäeval on haiglas head ja kvaliteetsest toorainest valmistatud toidud. Eks viriseda või ju alati, kuid kahtlemata on haiglatoidud sada korda puhtamad ja tervislikumad kartulikrõpsudest. Siin on mõtlemiskoht vanematele, kes oma kullakest haletsedes talle iga päev kottide viisi krõpse-kommi-küpsiseid-limonaadi palatisse tassivad. Ja siis laps piinleb viletsa üldtervise ning imelike kõhuhädade käes:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: Lapse söömine üksi haiglas

issand kui õudne lugu. Kõhuhädade osakond ka veel, siin võiks juba sisekord sellise rämpsu toomise ära keelata.

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Koolilaps Lapse söömine üksi haiglas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.