Esileht Lapse ootamine Lapse sugu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Lapse sugu

Postitas:
Kägu

Tean, et mu jutt kõlab nüüd halvasti aga olen pettunud. Eile sain UH-s teada, et teine laps tuleb poiss. Olin nii kindel, et saan teise tütre. Olen väga pettunud ja õnnetu. Asjatasime paar päeva enne OV-d ja lootsime mõlemad tütart. Kuidas ma oma tunnetega nüüd hakkama saan, nutan ja nutan.
Tean, et laps on laps peaasi, et terve aga mõistus keeldub aru saamast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on jah tabuteema, millest ei kiputa rääkima, aga reaalselt on ikka palju neid, kes lapse soost teada saades on alguses pettunud. Kui ma esimest last oodates sain teada, et tuleb tüdruk, siis tundsin ma täielikku kergendust, samas nägin, et mees oli pettunud, kuigi ta midagi ei öelnud. Kui jäin teist last ootama, siis ütles mees kohe, et temal on ükskõik, kas tuleb poiss või tüdruk, et tegelikult pole vahet. Ja tõesti, pärast esimese lapse sündi pole meil kordagi isegi jutuks tulnud, et kuidas oleks, kui ta oleks poiss… Sest oma laps on oma laps. Siis saime teada, et teine laps on poiss. Mees oli muidugi õnnelik ja mina tegelikult ka, sest teadsin, et mees siiski tahaks poega ka, aga samas sisimas oli mul mingi hirm, et kuidas ma poisiga hakkama saan, sest väikesed poisid on mulle alati sellised taltsutamatud röövlid tundunud. Reaalsus on see, et see nüüdseks 2 a poiss ei ole mulle mitte hetkeks ka tundunud tütrest kuidagi teistsugune. Ja oma üllatuseks pean tõdema, et algusest peale on mul temaga olnud lihtsam kui tütrega. Tead, ma olen 100% kindel, et kui su poeg on ära sündinud, siis on ta sulle täpselt sama armas kui juba olemas olev tütar 🙂 Ja tegelikult ei olegi mingit vahet! Küll sa varsti teada saad!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ei ole selles üksi ja pettumus lapse soo osas on tegelikult vägagi tavapärane. Eks kõigil tekib teatud ettekujutus ja arusaam oma unistuste perest: on see siis lapsed mõlemast soost või ainult õed või ainult vennad. Enamasti veeretataksegi seda mõtet oma peas ja kinnistatakse, et justkui see ongi ainuõige ja võimalik peremudel. Hetkel ongi sul see n-ö leinaperiood, sest sinu arusaam täiuslikust perest on kadunud – ja see pettumus pole midagi häbiväärset või erakordset. Ära muretse, see möödub ja hetkel kui sa oma pojale esimest korda silma vaatad, siis armastad teda jäägitult ja elu lõpuni 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul polnud küll eelistust soo osas, pigem varem oleks poissi eelistanudki, klapib nendega paremini, aga sisetunne ütles algusest peale, et tüdruk on. Ja kui siis polnud, oli ka päris suur pettumus, poiss tundus nii võõras ja kauge, ikka pikalt võttis aega, et harjuda. Nüüd, kui laps käes, on ta nii nunnu, et ei kujuta ettegi, et ta midagi muud võiks olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma esimest last ootasin, siis üks töökaaslane, kel enda väitel olevat mingit võimed, ennustas, et ootan tüdrukut. Mõtlesin juba, kuidas ma talle patse teen, satsilisi kleite õmblen, ta balletikooli panen… Ja 20. nädalal ütles arst, et ootan hoopis poissi. Kogu mu ettekujutus vajus kokku ja olin ka väga kurb. Aga siis mõtlesin, mida pojaga teeks jne, ning sünnituse ajaks olin juba uue unistuste elu enda jaoks loonud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuttav tunne. LA ajal teada saades,et on poiss hakkasin nutma. Shokis olin nii mõnigi nädal.
Lootsin nii väga tütart,ka nimi oli olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, mis on põhjused, miks lootsid, et ka teine laps on tüdruk?

Mul oli paar nädalat tagasi sarnane olukord. Sisetunne ütles, et on tüdruk, aga hoopis poiss sünnib. Tegelikult polnud ju vahet, sest poiss ja tüdruk on olemas, aga meil on tüdrukuga kõik asjad lihtsamalt läinud, vb sellest see tüdruku tunne. Tulin UH-st olin ikka puuga pähe saanud küll, päris ei nutnud, aga segadus hinges oli küll. Umbes ööpäev läks aega, et harjuda mõttega, et saame veel ühe poja. Muidugi on kõige tähtsam, et laps oleks terve, aga selge see, et poisid on natuke teistsugused kui tüdrukud ja vastupidi.

Tegelikult arvan, et lapsi võiksid saada need, kes rõõmustavad nii poja kui ka tütre üle. Kas siis kohe või natukese aja pärast. Küllap sa meenutad mõne aja pärast praegust segadustunnet mõistmisega ning tunned rõõmu oma tublist pojast ja tütrest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks siis tuleb laps ära anda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks paljudel on eelistus lapse soo osas ja tulevikupilti peas tuleb ymber mōelda, kui vastupidine sugu avaldub. Aga lausa nutta ja nutta… oled kas loll ja hysteeriline inimene v on rasedushormoonid ratsionaalse mõtlemise ajutiselt halvanud.

Ma olen alati end pigem tytre emana ette kujutanud, aga nyyd rase olles ja sugu veel mitte teades mōtlen, et ka poisiga on toredad plussid. Kokkuvõttes olen harjutanud end mõlema sooga, sest no tõesti- peaasi, et tuleb terve ja tragi beebi. Väikseke, kellest sirgub tubli laps ilma õpiraskusteta ja muu jamaga. Keegi, kellest suudan kasvatada täisväärtusliku inimese, kelle yle uhke olla.

Ps. Kui teda nyyd tydrukuks nutad, siis ära imesta, kui ta tulevikus kleite ja seelikuid kandma hakkab (transvestiit) 😀.

Yldiselt katsu rahuneda- last ei kasvatata genitaalide järgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tean väga hästi mida sa tunned. Kuna kolmest lapsest üks on tüdruk, siis olen õnnelik selle üle:) kuigi igakord olen sisimas soovinud tüdrukut. Tean 3 ja 4 poisiga peresid, see võib tõesti tunduda kurb, aga harjub kõigega:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tean väga hästi mida sa tunned. Kuna kolmest lapsest üks on tüdruk, siis olen õnnelik selle üle:) kuigi igakord olen sisimas soovinud tüdrukut. Tean 3 ja 4 poisiga peresid, see võib tõesti tunduda kurb, aga harjub kõigega:)

Päris kurb on su teksti lugeda.
Olen neljandat(viimast) korda rase, tulemas neljas poeg 🙂
Ei ole ükski kord nina vingu vedanud, või nutnud lapse soo pärast. Pisaraid on olnud uh, kui rõõmu omasi, sest laps on terve!
Vat siinsed peavad ühe nt haige südamerikkega lapsega saama, siis äkki loksutab selle idiootse maailmapildi paika!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, kui esialgu on väike pettumus, aga peamine mure peaks olema selles, et laps on terve, mitte kas nokuga või nokuta

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Päris kurb on su teksti lugeda.
Olen neljandat(viimast) korda rase, tulemas neljas poeg 🙂
Ei ole ükski kord nina vingu vedanud, või nutnud lapse soo pärast. Pisaraid on olnud uh, kui rõõmu omasi, sest laps on terve!
Vat siinsed peavad ühe nt haige südamerikkega lapsega saama, siis äkki loksutab selle idiootse maailmapildi paika!

Oi kui kuri kiri, soovib teistele halba. Alati on kõige olulisem emale, et laps oleks terve. Unistada võib ju alati, et oleks mõlemast soost lapsed:) Kas see on idiootne maailmapilt?
Ilusat beebiootust:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas sa tõsimeelselt kirjutasid, et sul on kurb vaadata 3 ja 4 poisiga peresid? mis sind kurvaks teeb selle juures?

haiget last ei sooviks kellelegi ja idioodiks ka kedagi kohe ei pea, aga mille pärast inimesed küll kurvastavad? maailmavaade ja väärtused natuke vildakad ei ole?
kui oleks haruldane perenimi ja hulgim plikasid, aga ühtegi nimekandjat ei ole, siis ma saaks aru praktiliselt, et kahju…nimi ei liigu suure tõenäosusega edasi. aga kurb ja nutta, no ma ei tea. võibolla on teil lihtsalt liiga igav elu, et sellistest asjadest teema tehakse?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma loen ja mõtlen,kodus kasvamas 4 poega,eks ikka oleksin tahtnud ,et oleks olnud ka tüdruk ja nüüd kui jäime ootama kaksikuid ja kui sain mõnusa śokki ja oli väga jubedad jutud ja ehmatused KV uuringul siis tead sa suudad mõelda vist igasuguseid asju ja palud,et jumala eest oleksid nad ikka terved . Meie jaoks tähtis,et terved ja beebidega oleks kõige paremas korras,eks me loodame ka ehk tüdrukud nagu arst julges pakkuda aga tähtis ikka tervis.Vb teemaalgata võiks oma muret jagada psühholoogile,juuaksite selgusele ,miks sul just see nii tähtis oleks ,et tüdruk parem kui poiss ? Mul kõik poisid ja mõtlen ,et ei oskaks vist tüdrukuga midagi teha aga inimene harjub ju kõigega ja ta ikka sinu laps. Paljud ei saagi lapsi ja pingutavad aga noo ei ole antud. Mõnele antakse ja ei sobi sugu. Ma tõesti ei saa sellest aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just, luba endale väike pettumus, aga anna siis oma lapsele see “viga” andeks ja lõpeta nutmine! Mõtle näiteks, et poistel on suuremaks saades vahva koos mängida. Ja miks peaks just sinul olema see “standardpere”, et vanem laps on poiss ja noorem on tüdruk: peres kaks meessoost ja kaks naissoost liiget ja kõik ilusti tasakaalus.
Ma olen kuulnud öeldavat, et lastele on muidu parim, kui igal vennal on vend ja igal õel on õde: see tähendaks siis minimaalselt kahte poissi ja kahte tüdrukut. Kui paljud meist aga on nii tublid ja sünnitavad nii palju lapsi?
Minul on ainuke laps ja algul ma mõtlesin (ja vastasin sellistele küsimustele), et ükskõik kumb, peaasi et terve. Vastandina ühele käole, kes mõtles, “kuidas ma talle patse teen, satsilisi kleite õmblen…” ma teada saades, et tuleb poiss, hingasin kergendatult, et satsid ja barbid jäävad ära. Noh aga kui oleks tüdruk olnud, eks oleks ka nende satside ja barbidega toime tulnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljud tüdrukud ei tahagi patse sitse ja satse ega mängi barbidega 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõlab julmalt, aga kui sugu on tuvastatud vara, siis annab ju veel midagi ette võtta. Mõtlen ka, et kui mul näiteks juba on 2 tütart ja saan teada, et kolmas on ka tütar, siis kui veel annab kätt ette panna, ega vist ei sünniks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõlab julmalt, aga kui sugu on tuvastatud vara, siis annab ju veel midagi ette võtta. Mõtlen ka, et kui mul näiteks juba on 2 tütart ja saan teada, et kolmas on ka tütar, siis kui veel annab kätt ette panna, ega vist ei sünniks.

Loen ja ei usu oma silmi! Kas tõesti on võimalik niimoodi mõelda ja see ka välja öelda?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Loen ja ei usu oma silmi! Kas tõesti on võimalik niimoodi mõelda ja see ka välja öelda?

Täpselt minu mõte. Õnneks minu teada Niptifyde jmt taoliste testidega, kus sugu saab juba varakult tuvastada, seda justnimelt ei öelda enne 12 nädalat, sest sinnamaani saab rasedust katkestada omal soovil ja edasi ainult meditsiinilistel näidustusel. Kurb ja õudne mõelda, et soo põhjal keegi selliseid otsuseid võiks teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul kaks esimest last tüdrukud, no pole ühtegi võimlemisklubi üritust või esinemist, mida 15 aasta jooksul näinud pole, ausõna – see riiete, kleitide ja soengute teema on nii ära tüüdanud. Barbied, Elsad, nukud , roosad toad jne – roosamanna üleküllus.

Pesamuna kaalusime kaua ja just saime teada, et kolmas laps on poiss, olen üliõnnelik – ise pigem selline jalka ja võrkpalli-fänn, meeldivad kiired autod, mees on mootorrataste-spets, no nii teemasse ja vahelduseks saab mehelikumatele spordivõistlustele:D

Roosade riiete poole ei vaata ka, olen tõsiselt tüdinenud. Nii mõnus vaheldus on ju poiss. Isegi tüdruku nime polnud seekord valmis mõeldud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kui poiss tahab laulda või maalida, siis sunnitakse ikka motovõustlustele?

Please wait...
Postitas:
Tinti

Minul kolm tütart. Kolmanda lapse planeerimisel panustasime pojale, aga kohe kui rasedaks jäin oli tüdruku tunne. Vedasime mehega isegi kihla. Samas kui soo teada sain oli kõik õige. Kurb oli see, et sugulased ikka toonitasid sugu ja avaldasid kaastunnet.
Nüüd neljas laps tulekul ja ausalt loodan poega, samas kui on neli tütart, siis on ka uhke tunne. Minu lapsed pole sellised roosad ja neiulikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuna teema siiski ju postitatud arvamuse avaldamiseks, siis teen ka seda mina. Ega kõik arvamused ei saagi olla need õiged,seega ei peagi kõigile igaühe arvamus sobima.

Kurb on tõesti lugeda, et oodatud lapse sugu pole see mida “taheti” ja nüüd on justkui tunne, et seda last ei sooviks.

Minul 2 last. Esimene poiss ja teine tüdruk. Nüüd olen kolmanda ootel, rasedus alles alguses. Esines probleeme rasestumisega ja loodan,et rasedus areneb ilusasti ja ei katke. Minu ainuke soov on saada terve laps.Vahet pole on ta poiss või tüdruk. Tegelikult on terve laps kõige suurem õnn, mis võib ootusaja/ sünniga kaasneda kuigi paljud seda ei mõista või ole sellepeale kunagi mõelnud.

Samas lisaks ka see,et on palju paare kes lapsi ei saa või mingil põhjusel naine ei jää rasedaks kuigi proovid korras. Nende ainuke soov on jääda rasedaks ja saada terve laps, sugu ei loe kindlasti rolli. Tuues nüüd paralleeli nõmeda emotsiooniga, et polegi see sugu mida nagu tahaks.. Mõelge nüüd edasi ise.
Ei,ma pole kuri ega isekas- ma lihtsalt ei mõista selliseid inimesi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olin alguses veidi ehmunud, kui sain teada, et poiss. Olin kuidagi terve elu arvanud, et saan tütre. Vaatasin tänaval lärmavaid mürakarusid poisse ja tundsin muret, kuidas ma poisi kasvatamisega hakkama saan.
Praegu on pojake mulle ikka nii megaarmas, et ma ei vahetaks iial teda ühegi tüdruku vastu ja pole mingit mõtet, et oleks võinud tüdruk olla – ta ongi just poisina selline tore mehike, milline ta tüdrukuna poleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks paljudel on eelistus lapse soo osas ja tulevikupilti peas tuleb ymber mōelda, kui vastupidine sugu avaldub. Aga lausa nutta ja nutta… oled kas loll ja hysteeriline inimene v on rasedushormoonid ratsionaalse mõtlemise ajutiselt halvanud.

Ma olen alati end pigem tytre emana ette kujutanud, aga nyyd rase olles ja sugu veel mitte teades mōtlen, et ka poisiga on toredad plussid. Kokkuvõttes olen harjutanud end mõlema sooga, sest no tõesti- peaasi, et tuleb terve ja tragi beebi. Väikseke, kellest sirgub tubli laps ilma õpiraskusteta ja muu jamaga. Keegi, kellest suudan kasvatada täisväärtusliku inimese, kelle yle uhke olla.

Ps. Kui teda nyyd tydrukuks nutad, siis ära imesta, kui ta tulevikus kleite ja seelikuid kandma hakkab (transvestiit) 😀.

Yldiselt katsu rahuneda- last ei kasvatata genitaalide järgi.

Sulle paneks miinuseid kohe järjest, kui saaks!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ootan 4-dat last, olemas poiss(12.a.), tüdruk (8.a.), ja poiss (2.a.). Salamisi ootasin, et 4-s on ka poiss ja nii KV-s lootust antigi ja LA seda kinnitas. Ilmselt tekkis salamisi see soov just väikemale mõeldes, et neil siis hea koos kasvada ja jageleda. Ja suuremas plaanis on ka südames rahu, kolm poega ja üks printsess, kellel 3 venda 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tean, et mu jutt kõlab nüüd halvasti aga olen pettunud. Eile sain UH-s teada, et teine laps tuleb poiss. Olin nii kindel, et saan teise tütre. Olen väga pettunud ja õnnetu. Asjatasime paar päeva enne OV-d ja lootsime mõlemad tütart. Kuidas ma oma tunnetega nüüd hakkama saan, nutan ja nutan.
Tean, et laps on laps peaasi, et terve aga mõistus keeldub aru saamast.

Kohutav on seda postitust lugeda. Ole õnnelik, et saad lapse, loodetavasti ka terve. Poisid on väga toredad. Ja täiesti kindel, et sisimas tahab iga mees ka poja isa olla.Loodan, et see pettumus sulle kurjasti kätte ei maksa..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi on iga ema esimene soov, et laps oleks terve. Aga pettumus lapse soos on tegelikult tavalisem kui mõned siinsed Käod mõistavad. Igal inimesel on õigus oma tunnetele, isegi kui sina sama ei tunne.

Ka mina ootasin väga tüdrukut – olin oma emaga väga-väga lähedane ja meil oli ilus suhe, kuid ta suri raske haiguse tagajärjel üsna hiljuti. Elasin ja elan siiani tema kaotust raskelt üle. Kuna minu suguvõsas ja allesjäänud perekonnas on tõesti ainult poisid / mehed, lootsin väga, et tuleb üks tore sõbranna juurde ja ma saan kaasvõitleja selles väga mehises seltskonnas 😀 Mind kasvatati ka üsna naiselikus joones ja seetõttu on minu jaoks poiste mängud võõrad. Kuna olin ka oma tädide-onude jaoks see ainus tüdruk, siis elasid kõik oma salajast tütresoovi minu peal välja ja nii tehtigi minuga tagantjärele mõeldes kõike seda, mille vastu nende pojad huvi ei tundnud. Seega long story short, ka mul on kahtlus, kas ma üldse oskan poissi kasvatada. Aga nagu sellistes olukordades ikka, esitab elu väljakutsed ja saan hoopis poja. Alguses kui teada sain, olin ka šokis ja endast väljas. Õnneks mees mõistis mind ja lasi mul seda rahulikult protsessida. Hakkasin poistele rohkem tähelepanu pöörama, ostsin mõned armsad poisteasjad ja tulin sellest ajapikku välja. Kuna alles esimene laps, siis võib veel neid võimalusi tütreks tulla.
Samas väike hirm on, et äkki seda tüdrukut ei tulegi, kuigi mees ütleb, et teeme siis nii kaua kuni tuleb 😀 Aga eks näis, võib-olla kaob see tüdruku isu ka ära kui eelarvamused poistest kummutatud saavad peale lapse sündi 🙂 Olen kuulnud ja ise näinud oma sõbrannade hulgas, et paljudel on see niimoodi läinud – nüüd ütlevad, et enam vist väga tütart ei tahagi, sest poisid on teatud mõttes oluliselt lihtsamad.
Ingliskeelsetes foorumites ja materjalides on teemal “gender disappointment” palju materjale ja postitusi – sealt saab ka ideid nende tunnetega toimetulekuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pole siis ime, miks mõndadel inimestel on elus raske oma sugu omaks võtta…

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Esileht Lapse ootamine Lapse sugu