Esileht Väikelaps Lapse suhe isaga

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Lapse suhe isaga

Postitas:
Kägu

Meie peres mureks 2,5-aastase tüdruku suhe isaga. Elame koos ja oleme üsna õnnelik perekond, kuigi omade raskustega ikka maadleme. Üks mure see, et tütar eelistab kõiges mind ehk ema ja isaga on selline omapärane suhe – natukene ikka mängivad ja mürgeldavad koos, aga isa ilmselt natukene järsem kui laps pahandust teeb vms ja reageerib kurjemalt ja seetõttu lapsel ka rohkem nuttu isaga. Pluss kui kodus olen siis niikuinii jookseb mulle järele ja ei nõustu eriti kellegi teisega koos olema.

Tean, et ühe vanema eelistamine mingil perioodil on normaalne, aga meil on selline väga intensiivne eelistamine kestnud juba aasta aega. Vahepeal läks asi nagu paremaks, laps oli nõus üksi koos isaga mänguväljakule ja lasteaeda minema ilma probleemideta, aga nüüd jälle nutab valjult emmet, kui peab koos isaga minema. Kodus kätepesu, riidesse panemine, magama minek – kõik peab toimuma koos emaga. Mõnikord isegi kui söögilauast korra püsti tõusen ja teise tuppa lähen, siis tahab laps kohe kaasa joosta, kuigi söömine pooleli.

Valdavalt mul pole sellega probleemi, aga vahel muidugi tahaks natukenegi hinge tõmmata ja mõned tegevused isale suunata, sest kodus ka beebi. Minu küsimus ongi, kuidas on õige käituda. Näiteks kui laps tahab minna lasteaeda ainult koos emaga, vastasel juhul nutab ja karjub ning isa peab ta süles aeda viima. Kas on õige ikkagi lasta koos isaga minna, kuigi nutab, või peaksimegi järele andma ja ainult koos emaga kõike tegema, et nuttu vältida?

Ja laiemas plaanis  – kuidas isa saaks oma suhet lapsega tugevdada? Eks ta palju tööl ja puudub enesekindlus lastega tegelemisel. Nädalavahetustel teeme enamasti kõik koos midagi ja isal pole väga palju aega lastega üksi, sest kuna kodus ka beebi, siis niikuinii ei saa ma lastest väga eemale minna. Kas peaks ikkagi pingutama leidmaks omaette aega neile kahele või läheb lihtsalt ajaga paremaks?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuna kodus ka beebi

Sellepärast laps sinu küljes ongi- otsib tähelepanu. Mul kodus 8a ja 2a ja võib öelda, et sama lugu, aga kuna laps juba suur, siis pole probleemi isaga. Lihtsalt minuga on vaja jonnida, tähelepanu nõuda jne

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

arvan ka, et Sa tegeled vist väga palju beebiga ja teine laps tunneb, et tema ei saa nii palju tähelepanu kui varem.

kas isa vahest beebiga tegeleb? et suurem laps näeks, et te mõlemad vahest “üksi” beebiga ja siis jälle oled üksi temaga, kuni isa beebi võtab.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kuueaastasel on emmeka periood peale seda, kui meile beebi sündis. Siis ongi nii, et beebi uneajad on tema päralt. Lapsed tahavad ikka emmega üks-ühele aega nii, et teine laps ei sega. Aga 2,5a on veel muidugi väga pisike, talle ei selgita, et palun oota natuke kuni emme tegeleb titaga ära. Eks tuleb muidugi proovida selgitada ja kaasata teda ka tita hoolitsemisesse.

Mina selle lasteaiaga ei võitleks. Viiks hetkel ise, kui see tagab talle rõõmsa ja rahuliku jäämise sinna. Aga üldiselt suvisel ajal ei pea ta seal üldse käima, las toimetab kodus koos sinu ja beebiga. Saab ühtlasi täis tankida ka emmevajaduse. Sügisest on juba veidi vanem ja siis saate otsast harjutama hakata nii, et hakkabki isa viima. Ja sellest reeglist erandeid ei tee, vähemalt esialgu mitte.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kuueaastasel on emmeka periood peale seda, kui meile beebi sündis. Siis ongi nii, et beebi uneajad on tema päralt. Lapsed tahavad ikka emmega üks-ühele aega nii, et teine laps ei sega. Aga 2,5a on veel muidugi väga pisike, talle ei selgita, et palun oota natuke kuni emme tegeleb titaga ära. Eks tuleb muidugi proovida selgitada ja kaasata teda ka tita hoolitsemisesse.

Mina selle lasteaiaga ei võitleks. Viiks hetkel ise, kui see tagab talle rõõmsa ja rahuliku jäämise sinna. Aga üldiselt suvisel ajal ei pea ta seal üldse käima, las toimetab kodus koos sinu ja beebiga. Saab ühtlasi täis tankida ka emmevajaduse. Sügisest on juba veidi vanem ja siis saate otsast harjutama hakata nii, et hakkabki isa viima. Ja sellest reeglist erandeid ei tee, vähemalt esialgu mitte.

Tahtsin veel lisada, et enne kolmandat eluaastat on nad ikka väga titad nagunii ja see emme emme emme läheb ainult hullemaks, kui last üritad ignoreerida või issile sokutada. Parem anna beebit rohkem isale. Isal vanema lapsega kahekesi koos olemine võiks muidugi samuti iganädalaselt graafikus olla. Las teevad midagi toredat, mis ei oleks kodune rutiin, kus emme ka pildil virvendab. Nt lähevad kahekesi ujuma või mängutuppa või jäätist sööma. Sealt edasi võib isa juba kasvatamisega ka tegeleda, kui see tore ja armas suhe on loodud. Aga selge, et selle nimel peab ikkagi rohkem vaeva nägema, sest lapsed ju harjunud ikka sellega, kes kogu aeg nendega ehk teie peres ema, sest isa peab töötama.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti normaalne, isegi ilma beebita, beebiga kohanemise ajal veel seda enam. Laps kasvab, tekib ühiseid huvisid idaga, eks neid tuleb üritada ka tekitada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei viiks 2-aastast (eriti veel suvisel ajal!) lasteaeda, kui ise samal ajal nagunii beebiga kodus. St ei viinudki. Laps läks lasteaeda uuesti 3,5-aastaselt, selleks ajaks oli beebi olemasolu ja vanemate vennaga  jagamisega harjunud. Ta on ikka täiesti pisike sul ja arusaadavalt tahab sinu tähelepanu, mis nüüd on paratamatult väga suures osas hoopis väiksema peal.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul pole veel täitsa 2a, sügisel saab. Aga eelistab mind isale. Nad ongi veel pisid ja on jõudnud teadmisele, et emme ja tema pole enam üks isikus. Aga lähedust tahavad ikka. Minu neiu on suure õe peale kade kui ta mulle liiga lähedale istub või kallistab. Väiksem tuleb ütlebki, et kade ja ajab õe ära. Palju on seletust,  et pole vaja olla kade.

Issit väga ei tunnista ja ongi nõus vb 30min olema kui ma pesus käin aga siis käib ka kontrollima kas ma ikka olen pesus ning uksetaga emmet hüüdmas.

Ega lihtsalt tulebki lasta isal ikka proovida tegeleda ja mängida. Küll lõpuks ka saab aru, et issiga on ju ka tore koos olla.

Teil muidugi beebi ka kes vajab lähedust. Parim mis teha saad on kui beebiga toimetad, vahetad mähet näiteks siis võta 2a kampa ja palun näiteks mähe tuua/anda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isa peab olema täis lapsevanema eest väljas. See ei loe, kui tööl käib. Olete õhtul mõlemad väsinud ja ikka lapsevanemad.

Kindlad toredad asjad, mida teeb ainult isa. Näiteks viib mänguväljakule õhtuti tunniks. Ise võta enda peale ebameeldivamad ülesanded. Hammaste pesu ja riidessepanek.
Nooremaga samamoodi, isa teeb iga päev kindlat toredat asja temaga. Vannitamine või süles maailma vaatamine või mis iganes talle meeldib.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ebapopulaarne arvamus. Kui 2.5 aastastega ikka veel isa ei tegele, siis ta ei hakka ka. Eriti kui on kehva enesekontrolliga mehega kes last nutma ajab. Selles vanuses lastega on isad haiguslehel põetamas ja pühapäeviti kahekesi kodust väljas emale aega andmas.

Pane mees noorema lapse eest hoolitsema. Suurem saab rohkem sinuga aega ja isa vähemalt noorema lapsega normaalse suhte algusest peale.

 

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal on sinu vaba aeg? Ära unusta ennast, muidu põled varsti läbi. Anna lapsed isaga kaasa ja las lähevad kolmekesi mänguväljakule. Beebi magab kärus, isa samal ajal mängib vanema lapsega. Mänguväljakule minnes ei mõtle ma, et isa istub pingil ja näpib telefoni, kui kahene mängib üksi vaid isa mängib lapsega kaasa. Kui ei oska, tuleb vaadata, mida teised vanemad teevad. Kui mäng  on lõbus, pole aega ka ema igatseda.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ebapopulaarne arvamus. Kui 2.5 aastastega ikka veel isa ei tegele, siis ta ei hakka ka. Eriti kui on kehva enesekontrolliga mehega kes last nutma ajab. Selles vanuses lastega on isad haiguslehel põetamas ja pühapäeviti kahekesi kodust väljas emale aega andmas.

Pane mees noorema lapse eest hoolitsema. Suurem saab rohkem sinuga aega ja isa vähemalt noorema lapsega normaalse suhte algusest peale.

Isal jääbki lapsega see suhe puudu, kui ta pidevalt lapse emale lükkab, kui see natuke jonnib. Mina laseks lapsel ära jonnida, jonn on selles eas tavaline nähtus, sellest ka nimetus kohutavad kahesed. Isa peab ise leiutama selle jalgratta ehk viisi, kuidas lapsega ja lastega toime tulla. Kui see isa on saanud endale kaks last väikese vahega, siis tuleb õppida ka üksi mõlemaga toime tulema korraga. Nii nagu naised oskavad mitmega toimetada, läbi kogemuse on kõik seda õppinud. Ema võib sel ajal ennast välja puhata.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps peabki harjuma, et ema on leebem, isa rangem. Mõnes peres on ema rangem ja isa see leebem vanem. See pole lapsele halb, sest laps saab tunda mõlema kasvatust ja see omakorda kultiveerib lapsest harmoonilise isiksuse.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei viiks 2-aastast (eriti veel suvisel ajal!) lasteaeda, kui ise samal ajal nagunii beebiga kodus.

Alati imestan kui selliseid soovitusi loen. Minul on kõik beebid üsna kehvalt maganud ja beebi kõrvalt väikese mürgeldisega tegeleda ei olnud energiapuuduse tõttu üldse lihtne. Kui suuremat kodus ei ole, saab ema vähemalt lõunauinaku teha, õhtusööki ette valmistada, toidupoes käia, pesu ära pesta. Saab muidugi mitme lapsega korraga ka, aga beebiga kahekesi on lihtsam.

Lühemaid päevi teha võib muidugi, aga terveks suveks koju jätta paneb siiski väsinud emale üsna suure koorma.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei viiks 2-aastast (eriti veel suvisel ajal!) lasteaeda, kui ise samal ajal nagunii beebiga kodus.

Alati imestan kui selliseid soovitusi loen. Minul on kõik beebid üsna kehvalt maganud ja beebi kõrvalt väikese mürgeldisega tegeleda ei olnud energiapuuduse tõttu üldse lihtne. Kui suuremat kodus ei ole, saab ema vähemalt lõunauinaku teha, õhtusööki ette valmistada, toidupoes käia, pesu ära pesta. Saab muidugi mitme lapsega korraga ka, aga beebiga kahekesi on lihtsam.

Lühemaid päevi teha võib muidugi, aga terveks suveks koju jätta paneb siiski väsinud emale üsna suure koorma.

Mina jälle imestan, kes ometi soovitab emale kaheaastast aeda viia, kui peab samal ajal beebiga tegelema, palju kergem on ju kaht last kodus hoida, kui aja peale beebi ja väikelapsega kuhugi minna. Muidugi, kui mees saab beebit hoida, ka keset päeva (et kahesele mitte pikki päevi teha), siis on teine asi, mul pidi mees sel ajal juba tööl olema.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei viiks 2-aastast (eriti veel suvisel ajal!) lasteaeda, kui ise samal ajal nagunii beebiga kodus.

Alati imestan kui selliseid soovitusi loen. Minul on kõik beebid üsna kehvalt maganud ja beebi kõrvalt väikese mürgeldisega tegeleda ei olnud energiapuuduse tõttu üldse lihtne. Kui suuremat kodus ei ole, saab ema vähemalt lõunauinaku teha, õhtusööki ette valmistada, toidupoes käia, pesu ära pesta. Saab muidugi mitme lapsega korraga ka, aga beebiga kahekesi on lihtsam.

Lühemaid päevi teha võib muidugi, aga terveks suveks koju jätta paneb siiski väsinud emale üsna suure koorma.

Seda soovitatakse siin, kuna see on LAPSELE parim. Arusaadav, kõik emad on vahel väsinud, aga kui on siiski kaks last väikse vanusevahega saadud, tuleb ennast kokku võtta ja ajutiselt ohverdada mugavus, et kokkuvõttes saaks paremaks. Soovituse mõte on ju see, et suurema lapse saaks vähem klammerduvaks ja teda saaks lõpuks ka koos isaga kahekesi kuskile saata, et siis oleks emal võimalik pisut puhata.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
 Soovituse mõte on ju see, et suurema lapse saaks vähem klammerduvaks ja teda saaks lõpuks ka koos isaga kahekesi kuskile saata, et siis oleks emal võimalik pisut puhata.

Selleks laps käibki lasteaias, et sotsialiseeruda ja iseseisvuda????. Esimene laps läks 1a10k ja teine on kohe nii vana ja ütlen ausalt, et ma ootan juba millal laps aeda läheb. Saan küll oma aega, aga see pole see- närvid ikka püsti ja ootan juba tööle minekut.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei viiks 2-aastast (eriti veel suvisel ajal!) lasteaeda, kui ise samal ajal nagunii beebiga kodus.

Alati imestan kui selliseid soovitusi loen. Minul on kõik beebid üsna kehvalt maganud ja beebi kõrvalt väikese mürgeldisega tegeleda ei olnud energiapuuduse tõttu üldse lihtne. Kui suuremat kodus ei ole, saab ema vähemalt lõunauinaku teha, õhtusööki ette valmistada, toidupoes käia, pesu ära pesta. Saab muidugi mitme lapsega korraga ka, aga beebiga kahekesi on lihtsam.

Lühemaid päevi teha võib muidugi, aga terveks suveks koju jätta paneb siiski väsinud emale üsna suure koorma.

Seda soovitatakse siin, kuna see on LAPSELE parim. Arusaadav, kõik emad on vahel väsinud, aga kui on siiski kaks last väikse vanusevahega saadud, tuleb ennast kokku võtta ja ajutiselt ohverdada mugavus, et kokkuvõttes saaks paremaks. Soovituse mõte on ju see, et suurema lapse saaks vähem klammerduvaks ja teda saaks lõpuks ka koos isaga kahekesi kuskile saata, et siis oleks emal võimalik pisut puhata.

Suurem laps oli klammerduv juba enne väiksema sündi, nagu öeldud, vähemalt aasta aega. Arvatavasti algusest peale aga päris pisikesed ei oska võõrustada ja on leplikumad. Ja siis 1+ vanuses oskas laps öelda et soovib ainult oma default vanemat.

Mees peab oma koopast välja tulema, oma isikliku mugavuse unustama ning laste eest hoolitsema hakkama. Mitte ema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 2a vanusevahega lapsed ja olen väga rahul, et suurema koju jätsin. Päevakava pidi üldjoontes paigas olema, muud nippi ei ole. Teine laps ei pea saama kõike seda, mis esimene beebieas, sest ta lihtsalt ei ole ainus laps nagu esimene oli. Beebile pole midagi arendavamat kui vanem õde/vend ja suurem saab jällegi uhke eeskuju olla. Polnud ei kadedust ega klammerdumist, hea meelega olid ka vanavanemate hoida.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isal on kindlasti lihtsam lapsega kontaki luua lapsega kui ema läheduses ei ole, et ta peaks last õuue viima või laskma ema ennast tuulutama. Mul on praegu teine laps 1.5 aastane ja täielik emmekas, isa ei tohi teda üldse puutuda kui mina kodus olen, aga nad käivad igal õhtul õues tunde ja nädalavahetusel ühel hommikul võtab isa mõlemad lapsed ja laseb mul magada ning me oleme algusest peale lapsi korda mööda magama pannud(alates beebi ajast, pole kummalgi lapsel lasknud rinna otsas magama jääda, kõht täis ja isa on ka täits võimeline juba beebit magama panema) ja peale algset jorinat lepib laps temaga päris hästi. Lisks suurema lapsega kontakti loomisele, peaks isa juba rohkem beebiga tegelema, et teise lapsega sama rada ei läheks asi.
Ja see 2.5 aastase lapse suvel lasteaias käimine ka maailmalõpp ei ole kui ta mingi kuu puhkust saab vahepeal ja asendusrühmas olema ei pea, kus võõrad lapsed koos on. Isal ju on ka kindlasti suvel puhkus mingil hetkel ja äkki saab mõni vanaema appi tulla oma puhkuse ajal või siis nii vana võiks juba paariks päevaks üksi vanaemaga vanaema juures hakkama saada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sündis teine laps, siis mees tuli töölt, võttis beebi ja mina tegelesin vanema lapsega. Nagunii olin terve päeva beebiga tegelenud, siis läksime vanema lapsega koos kuhugi (muidugi mitte iga päev, aga paar korda nädalas).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie peres mureks 2,5-aastase tüdruku suhe isaga. Elame koos ja oleme üsna õnnelik perekond, kuigi omade raskustega ikka maadleme. Üks mure see, et tütar eelistab kõiges mind ehk ema ja isaga on selline omapärane suhe – natukene ikka mängivad ja mürgeldavad koos, aga isa ilmselt natukene järsem kui laps pahandust teeb vms ja reageerib kurjemalt ja seetõttu lapsel ka rohkem nuttu isaga. Pluss kui kodus olen siis niikuinii jookseb mulle järele ja ei nõustu eriti kellegi teisega koos olema.

Tean, et ühe vanema eelistamine mingil perioodil on normaalne, aga meil on selline väga intensiivne eelistamine kestnud juba aasta aega. Vahepeal läks asi nagu paremaks, laps oli nõus üksi koos isaga mänguväljakule ja lasteaeda minema ilma probleemideta, aga nüüd jälle nutab valjult emmet, kui peab koos isaga minema. Kodus kätepesu, riidesse panemine, magama minek – kõik peab toimuma koos emaga. Mõnikord isegi kui söögilauast korra püsti tõusen ja teise tuppa lähen, siis tahab laps kohe kaasa joosta, kuigi söömine pooleli.

Valdavalt mul pole sellega probleemi, aga vahel muidugi tahaks natukenegi hinge tõmmata ja mõned tegevused isale suunata, sest kodus ka beebi. Minu küsimus ongi, kuidas on õige käituda. Näiteks kui laps tahab minna lasteaeda ainult koos emaga, vastasel juhul nutab ja karjub ning isa peab ta süles aeda viima. Kas on õige ikkagi lasta koos isaga minna, kuigi nutab, või peaksimegi järele andma ja ainult koos emaga kõike tegema, et nuttu vältida?

Ja laiemas plaanis – kuidas isa saaks oma suhet lapsega tugevdada? Eks ta palju tööl ja puudub enesekindlus lastega tegelemisel. Nädalavahetustel teeme enamasti kõik koos midagi ja isal pole väga palju aega lastega üksi, sest kuna kodus ka beebi, siis niikuinii ei saa ma lastest väga eemale minna. Kas peaks ikkagi pingutama leidmaks omaette aega neile kahele või läheb lihtsalt ajaga paremaks?

Soovikontsert plika poolt, muud midagi.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Mees ei tegele lapsega, sest naise arvates ta teeb seda “valesti”. Naised lihtsalt ei anna võimalust, sest väiksema virina peale sekkuvad ise ja õpetavad. Annad lapse mehele tegutseda, mingu kodust kaugemale (et naine ei saaks kohe sekkuda), ja ei kuula viginat “emme emme”.

2. 2a laps käib tööajal lasteaias. Suvel puhkab. Kui mees käib tööl, siis mees las viib ja toob. Viginast ei lase end häirida, lihtsalt läheb isaga ja kõik. Imikuga kodus olev naine vajab rahu oma ülesande täitmisel, mitte täiendavat last, kelle eest hoolitseda. Naised ise teevad seda üksteisele, vähestades rinnalapse eest hoolitsemist, et “see ju polegi töö, sa saad siis teise ka kodus hoida” vms.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks kui laps tahab minna lasteaeda ainult koos emaga, vastasel juhul nutab ja karjub ning isa peab ta süles aeda viima.

Meil tuuakse 3-aastaseid ka süles kohale ja aidatakse riidesse/riidest lahti. Arulage!
Aga miks see laps üldse peab aias käima kui vanem on kodus?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps kasvab, tekib ühiseid huvisid idaga, eks neid tuleb üritada ka tekitada.

Neid ühiseid huvisid ei pea ometi ema tekitama? Isa peab suutma ka midagi välja mõelda ja lapsele pakkuma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui suuremat kodus ei ole, saab ema vähemalt lõunauinaku teha, õhtusööki ette valmistada, toidupoes käia, pesu ära pesta.

Aa, et lükkan lapse eest ära? Jah, meil käivad mõned sellosed lapsed aias: nad on õnnetud, sest tunnevad suurepäraselt, et segavad kodus. Sellest tulenevalt on teiste ja ka täiskasvanute suhtes agressiivsed, riiakad, väga halva söögiisuga, unetud jne.
Pedu pesta ja poes käia saab ju ka teine vanem?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

päris pisikesed ei oska võõrustada

Keda nad võõrustama peavad? Kas see pole ikka pigem vanemate rida?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selleks laps käibki lasteaias, et sotsialiseeruda ja iseseisvuda????. Esimene laps läks 1a10k ja teine on kohe nii vana ja ütlen ausalt, et ma ootan juba millal laps aeda läheb. Saan küll oma aega, aga see pole see- närvid ikka püsti ja ootan juba tööle minekut.

Vaesed üleliigsed lapsed ????

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näiteks kui laps tahab minna lasteaeda ainult koos emaga, vastasel juhul nutab ja karjub ning isa peab ta süles aeda viima.

Meil tuuakse 3-aastaseid ka süles kohale ja aidatakse riidesse/riidest lahti. Arulage!

Aga miks see laps üldse peab aias käima kui vanem on kodus?

Sest vanem on vanem 24/7/365 ja nii aastast aastasse. Lasteaed on avatud vaid E-R ja seda ka ainult kella 18ni õhtul. Vanem tahab ka oma lastevaba aega, ja laps tahab ka muud seltskonda, kui vaid oma vanemad ja kodu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui üks vanem on niisama kodus ilma põhjuseta, on ta nt Valgevene standardite järgi muidusööja, tööpõlgur, aga meie standardite järgi lihtsalt rikkalt elatakse. Sel juhul ta saaks tõesti last kodus kasvatada. Samas pole kuidagi keelatud last lasteaias hoida.

Kui aga üks vanem on lapsehoolduspuhkusel, saab vanemahüvitist seoses mõne noorema lapsega (imikuga), siis see ongi tema töö selle noorema lapse eest hoolitseda. (Reeglina selline laps pole veel lasteaiaealine.) Sellisel juhtumil on ebamoraalne nõuda või soovitada, et lasteaialaps (teine laps) võiks ka kodus olla. See ainult toodaks juurde naiste ülekoormust.

On kummaline, et naised ise teevad seda üksteisele.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Väikelaps Lapse suhe isaga