Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapse sünd ja toetuste vormistamine

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Lapse sünd ja toetuste vormistamine

Postitas:

Meil sündis eelmine nädal laps ja mõtlesin nüüd toetused ka ära vormistada. Eesti. Ee suunas mind sotsiaalkindlustusamet. Ee lehele, kust ilmub kiri, et lapse sünni registreerimisel saadame teile Pakkumise meilile toetuste saamiseks. Ja muud midagi. Millal saadavad, mis ja kuidas. Ja mismõttes pakkumise, et nagu iga inimene saab mingi erineva pakkumise? Nagu mingi kindlustuse tegemine.
Helistasin ka sotsameti infosse ja sealt öeldi et nädala jooksul saadetakse meil.
Miks on vajalik selline imelik süsteem?
Kas kellelgi kogemust, kui kiiresti reaalselt siis see pakkumine tehakse?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alates 14. oktoobrist 2019 ei ole lapse sünniga kaasnevate riiklike toetuste saamiseks enam vaja taotlust esitada – kui olete lapse sünni rahvastikuregistris registreerinud, leiate järgneva nädala jooksul hüvitise pakkumuse sotsiaalkindlustusameti iseteenindusest.

Kontrollige, kas teie e-posti aadress on sotsiaalkindlustusameti iseteeninduses õige – teie e-posti aadressil saadetakse pakkumuse kohta teavitus.

Asi on lihtsalt sõnastuses. Kui sul on tekkinud õigus hüvitisi saada, siis selle kohta saadetakse sulle teavitus ja siis oma asi on pakkumine vastu võtta või mitte. Enne pidid ise avalduse tegema, nüüd pead lihtsalt aktsepteerima. Mis selles nii arusaamatut on?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

milleks nii üleoleva tooniga vastata?
Inimene ei teadnud, kuidas ja mis ja küsis, lihtsalt vasta ja selgita ilusti, kui sina paremini tead. Mina ka nt ei tea, kuidas käib, ootan samuti esimest last alles ja kõik asjad esimest korda seoses sellega vajavad ajamist.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/lapsed-ja-pere/perehuvitiste-taotlejale

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

milleks nii üleoleva tooniga vastata?

Inimene ei teadnud, kuidas ja mis ja küsis, lihtsalt vasta ja selgita ilusti, kui sina paremini tead. Mina ka nt ei tea, kuidas käib, ootan samuti esimest last alles ja kõik asjad esimest korda seoses sellega vajavad ajamist.

asi ei ole ju selles, kas tead või ei tea – loomulikult ei tea, kui ei ole varem teemaga kokku puutunud. aga kogu info on üksikasjalikult lahtiseletatuna vastavate ametkondade kodulehtedel olemas, seda võiks küll osata lugeda iga täiskasvanu, kes on piisavalt küps lapse saamiseks. ka ajakirjandus kajastas seda muudatust, isegi minule, kellel pisikeste laste ega sündidega midagi pistmist ei ole, jäi silma.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohalikku sünnitoetust peab ka eraldi kuidagi taotlema. Registreerisin teise lapse sünni eesti.ee kaudu ja tegin enda meelest igale poole “linnukesed” ära, aga nüüd selgus, et kuidagi olin suutnud Tallinna toetusest ikka ilma jääda. Enda meelest olin põhjalik, aga ju siis oli ikka pea piisavalt laiali otsas sel hetkel seoses nime valimise, magamatuse jm.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 13:13; 26.01 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohalikku sünnitoetust peab ka eraldi kuidagi taotlema. Registreerisin teise lapse sünni eesti.ee kaudu ja tegin enda meelest igale poole “linnukesed” ära, aga nüüd selgus, et kuidagi olin suutnud Tallinna toetusest ikka ilma jääda. Enda meelest olin põhjalik, aga ju siis oli ikka pea piisavalt laiali otsas sel hetkel seoses nime valimise, magamatuse jm.

KOV toetust ei saagi eesti.ee kaudu vaid tuleb igas KOV eraldi teha. Tallinna puhul tallinn.ee logid sisse ja teed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohalikku sünnitoetust peab ka eraldi kuidagi taotlema. Registreerisin teise lapse sünni eesti.ee kaudu ja tegin enda meelest igale poole “linnukesed” ära, aga nüüd selgus, et kuidagi olin suutnud Tallinna toetusest ikka ilma jääda. Enda meelest olin põhjalik, aga ju siis oli ikka pea piisavalt laiali otsas sel hetkel seoses nime valimise, magamatuse jm.

KOV toetust ei saagi eesti.ee kaudu vaid tuleb igas KOV eraldi teha. Tallinna puhul tallinn.ee logid sisse ja teed.

Nii on ja seetõttu ka jäi ilmselt see taotlus tegemata, niigi olin närvis, sest nimepanek jäi viimasele hetkele. Perekonnaseisuametis küll öeldi mulle hiljem ühe teise tehingu käigus, et paljudel, kes kohale ei tule ja internetis lapse registreerivad, jääb see kahe silma vahele, öeldi ka, et selle kohta saadeti e-kiri, et saab taotleda, aga ei näinud küll… aga mis enam teha, lihtsalt ehk keegi jätab sama vea tegemata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 13:13; 26.01 17:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Lapse sünd ja toetuste vormistamine