Esileht Väikelaps Lapse sünnipäev eriolukorra ajal

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Lapse sünnipäev eriolukorra ajal

Postitas:

Tere!
Ehk oskate välja pakkuda ideid, kuidas teha lapse sünnipäev praeguses olukorras eriliseks (poiss, saab 6-aastaseks). Sünnipäevapidu sõpradega jääb ära ja loomulikult ei saa ka kuhugi välja minna.
Praegu ei ole meil tulnud ühtegi muud mõtet peale kingituse, sünnipäevatordi ja õhupallide/dekoratsioonide.
Äkki oskate ideedega aidata 🙂

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on homme selle olukorra jooksul juba kolmandal lapsel sünnipäev tulemas. 😛 Tort, küünlad, õhupallid, kingitused, lilled, lapse lemmiktoit hommikul voodisse, lapse valitud lauamäng/film, mida terve perega mängime/vaatame…

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 16:11; 03.04 20:40; 04.04 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka 5aastane vaimustub alati piknikust, isegi kui see on koduhoovis. Maa on piisavalt kuiv. Võileivad või pirukad kaasa, mahl, tee jne.

Vanavanematega videokõne.

Õhtul teete kodus disko.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 21:18; 31.03 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme käinud RMK lõkkeplatsil. Vaadake variante,välja pigem vara, et ei oleks hõivatud. Teed, kohvid termosega kaasa. Lõkkel vorstikesi, lihapalle. Vahukomme, kui teile meeldivad. On piisavalt eriline ja lastele meeldib kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka 5aastane vaimustub alati piknikust, isegi kui see on koduhoovis. Maa on piisavalt kuiv. Võileivad või pirukad kaasa, mahl, tee jne.

Vanavanematega videokõne.

Õhtul teete kodus disko.

Maa on piisavalt külm pikniku jäoks

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maa on piisavalt külm pikniku jäoks

Ma ausalt öeldes pole sellele tulnud, et pikniku pidamine sõltub temperatuurist. Me tavaliselt leiame mõne puutüve ikka, millel istuda. Kui ilmad külmad, on lihtsalt paksud püksid jalas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsed on ka piknikufännid. Eriti meeldejäävad on olnud lumega talvised grillid ja piknikud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ürita skype/facetime abil paljudega ühendust saada, sõbrad kes õnne sooviksid ja kellega videokõnes ka näha saaks, 6a saab sellega toime küll.
Ja kodus siis ikka kingitused, dekoratsioonid, tort ja laulud jne, mõni üllatus, kas tõesti piknikule minna, grillida jne. Piknik on ainult maa peal istudes või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 20:35; 02.04 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka 5aastane vaimustub alati piknikust, isegi kui see on koduhoovis. Maa on piisavalt kuiv. Võileivad või pirukad kaasa, mahl, tee jne.

Vanavanematega videokõne.

Õhtul teete kodus disko.

Maa on piisavalt külm pikniku jäoks

Osadel on alati klaas pooltühi.

Lisaks tekile võib kaasa võtta nt diivanipadjad istumise alla ja hiljem püürid pesta. Või kui on olemas külalistele mõeldud varutekk jne. Nädalavahetusel istusime tavalise teki peal ja ei olnud külm. Lasteaialapsed ju istuvad ikka liivakastis jne, pole mingit tekki all.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.03 21:18; 31.03 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 6-aastane poiss on meile eriolukorra ajal juba mitu piknikku korraldanud ise. Küll õues terrasil või kuuris, või siis oma toas, või suure söögilaua all 🙂 Ise orgunnib söögid ja joogid ja kutsub siis “külalised” 🙂
6-aastase käest soovitan juba küsida, kus ja kuidas ta sünnipäeva teha soovib. Ja ise ainult vaikselt suunata, kui päris rappa hakkab minema. Minu teine poeg ütles enne oma 6. sünnipäeva mitme aasta sünnipäevade pidamise kohad ja tegevused ette ära. Kogu aeg oli meeles ja täpselt nii me olemegi teinud. Nüüd peaks tulema nö. kodu-sünnipäeva aasta, ma ei tea, kuidas ma ta sellest ära räägin….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean ühte peret, kes tegi lapsele “autorongkäigu” sünnipäevaks. Kutsus lähimate sõprade ja sugulaste pered kindlaks kellaajaks autoga maja ette, keegi autost ei väljunud, kuid autode küljes olid õhupallid ja loosungid ning niimoodi sõideti läbi linna. Lapsele lauldi avatud akendest ka sünnipäevalaulu – autodes olles ju viirus ei levi, sest vahemaad on pikad.
See sobib vaikses eramupiirkonnas või maal korraldamiseks, kortermajas taksitaks liiklust.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd peaks tulema nö. kodu-sünnipäeva aasta, ma ei tea, kuidas ma ta sellest ära räägin….

Miks siis kodus ei või pidada kui laps soovib?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 07:43; 03.04 07:45; 04.04 08:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi palun astuks viimase vastaja juhtmete pealt ära!?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 20:35; 02.04 20:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi palun astuks viimase vastaja juhtmete pealt ära!?

Ta ei öelnud ju, et see sünnipäev lähiajal tulemas on!

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 07:43; 03.04 07:45; 04.04 08:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi palun astuks viimase vastaja juhtmete pealt ära!?

Ta ei öelnud ju, et see sünnipäev lähiajal tulemas on!

Ja ta ei öelnud ka, et sellele peole külalisi muul viisil kui virtuaalselt kutsutakse!

Mu lapse sünnipäeval pidasid vanavanemad temaga pooletunnise videokõne igatahes (laps on 2a, nii et ta polnud suurem asi vestluspartner, muidu oleks ehk pikemalt ka).

Ma lausa ütleksin, et “aga kuskohas siis sina praegu ’istu kodus’ kampaania ajal lapse sünnipäevapidu kavatsesid pidada??”

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 16:11; 03.04 20:40; 04.04 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapse sünnipäeval pidasid vanavanemad temaga pooletunnise videokõne igatahes (laps on 2a, nii et ta polnud suurem asi vestluspartner, muidu oleks ehk pikemalt ka).

Ma lausa ütleksin, et “aga kuskohas siis sina praegu ’istu kodus’ kampaania ajal lapse sünnipäevapidu kavatsesid pidada??”

Vabandust. Ma tõesti ei saa aru, millega sind haavasin.
Minu arvates sul oli nii vahva kirjeldus, kuidas laste sünnipäevasid oled tähistanud.
Selle teise postitaja kirjast tõesti ei saanud aru, et tal on probleem #püsikodus osas. Mulle jäi mulje, et ta viitas kui vahvad ideed varem lapsel on olnud ja sel aastal kodusünnipäev oleks lihtsalt nö jama tema arvates (ja sünnipäev ei ole praegu üldse tulemas).
Kui tõesti küsimus praegu pidamises, siis ma ei saa aru, miks peab kodusünnipäevast “ära rääkima” last. See ongi just suht ainus variant hetkel, virtuaalsete tervitustega nagu teil oli.
Ma kommenteerisin seda, et jäi mulje nagu *tava*olukorras oleks kodusünnipäev jama – mina seda ei arva.
Eks sain kõigest valesti aru.
Sinu esimene kirjeldus laste sünnipäevadest praegu oli väga südamlik ja panin sulle kohe plussi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.04 07:43; 03.04 07:45; 04.04 08:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapse sünnipäeval pidasid vanavanemad temaga pooletunnise videokõne igatahes (laps on 2a, nii et ta polnud suurem asi vestluspartner, muidu oleks ehk pikemalt ka).

Ma lausa ütleksin, et “aga kuskohas siis sina praegu ’istu kodus’ kampaania ajal lapse sünnipäevapidu kavatsesid pidada??”

Vabandust. Ma tõesti ei saa aru, millega sind haavasin.

Ma ei saa tõesti aru, miks sa arvad, et sa mind haavasid. Ma lihtsalt arendasin su mõttekäiku edasi. 🙂
(Ja seda “ma lausa ütleksin” ütleksin ma muidugi tollele, kes kavatses lapse kodusünnipäevast ära rääkida.)

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 16:11; 03.04 20:40; 04.04 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti nii palju kasutavad veel tänapäeval teadlike inimeste ajastul õhupalle? Kurb! Mõelge, palun, kui palju halba neist on. Teie rõõmustate paar tundi, aga nende tootmine ja ära viskamine reostab päris kõvasti loodust ja need ei lagune ka …

Lapsele aga korraldaks loomulikult koduse peo või sõidaks loodusesse vms. Piknikku saab loomulikult iga ilmaga pidada. Oleme ka mehe talvesünnipäeva õues pidanud. Videokõned ka hea plaan! Isegi viktoriini saab teha külalistele 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps Lapse sünnipäev eriolukorra ajal