Esileht Koolilaps Lapse sünnipäev ja hulk mõttetuid plastik vidinaid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: Lapse sünnipäev ja hulk mõttetuid plastik vidinaid

Postitas:

Mõned nädalad tagasi pidasime oma hoovis lapse 7a sünnipäeva. Kuna koroona on vaibunud, siis sai ikka õue peole tuttavaid kutsutud. Lastele oli ka üht teist huvitavat atraktsiooni renditud, et neil midagi teha oleks ning oleks lõbus.

Ei ole ka esimene suurem pidu, iga aasta on ikka oma hoovis sünnipäeva peetud. Juba mõni aasta järjest olen ka kutsele peale kirjutanud, et kingitus võiks mahtuda ümbrikusse, sest laps soovib koguda selle ja selle asja ostmiseks.

Iga kord on ka lapsel mingid unistused, mida ta sooviks omale saada ja loodabki, et sünnipäeva rahade eest ta selle asja saab.

Ka see aasta sai sama asi kirja pandud ja mis siis sai? Praktiliselt mitte keegi ei lugenud seda ning osad hakkasid üle küsima, mida siis sünnipäeva laps kingiks soovib? Neile ka konkreetselt siis vastasin, et kui võimalik, palun lelusid mitte tuua, sest tal on kõik olemas ja ta soovib koguda raha selle ostmiseks.

See suvi ongi lapsele ratas väikeseks jäänud ja tal on soov saada omale korralik uus ratas. Kuna uued rattad on üsna kallid ning kasutatud ratast ei julge osta, oleme sellega varem vägagi orki lennanud ja ratast kasutada pole saanud, siis sai kokku lepitud, et emme ja issi panevad ka raha juurde ja ostame korraliku ratta sulle.

Sünnipäeval selgus, et teine pool, kes ei küsinud üle, mida laps kingiks soovib, olid samuti kutse lugemata jätnud ja tõid hulga odavat ja mõttetut plastikut meile kingiks.

Me oleme alati lähtunud sellest põhimõttest, et me pigem lelude muretsemisel paneme rõhku kvaliteedile ning ostame pigem harva uusi mänguasju ja siis korralikke ja kallimaid, mis talle tõesti huvi pakuvad, kui seda odavat ja mõttetut nänni kokku.

Ka mõlemad vanavanemad, nii isa kui ema poolsed, ostsid kaks uhkemat lelu, millest ammu laps unistanud.

Kusjuures laps oli ise nii hämmingus ja pettunud ja küsis minu käest, et emme, miks nad kõik toovad mänguasju, kui sa ometi palusid neil raha tuua.

Kõik need ,, lelud “, mis lapsele toodi, on meil olemas, ok, natuke teise kujuga jne, aga põhimõte sama. Lisaks need ei pakkunud lapsele mitte mingisugust huvi ja asjad sobisid pigem 3-4 aastasele, kui 7 aastasele.

Kuna lapsel on ka 3 aastat vanem vend, siis ka temast on mänguasju jäänud järgi.

Ehk minu jaoks arusaamatu. Kui tänapäeval ei ole see probleemiks, et asju ei ole saada. Asju on küllalt saada ja iga vanem oma võimaluste piires oma lapsele soovitud asjad ka muretseb. Pigem kinkige raha või siis mänguasja poe kinkekaart, mitte seda odavat hiina nänni, mis peale kahte esimest kasutuskorda laguneb. Ja eriti kui on kirja pandud, et kingitus võiks mahtuda ümbrikusse.

Ka see 5 eur oleks olnud etem, kui hulk plastikut. Ja veelgi kurvem on see, et meil läks päris korralik raha peo peale ning kuna antud kuul oli just eelarves eriti suur auk, aga lapsele oli pidu juba lubatud, siis ei saanud ka sellest taganeda.

Me jäime päris jõhkralt miinusesse, sest ka see uus ratas, mida laps nii väga soovis, tuli ju talle ka osta, mis sest et külalised selle ostuks raha ei toonud.

Ka need mänguasjad nüüd seisavad. Jah, eks ma ilmselt mingi aeg kingin need kuhugi edasi, aga kellele? Oma tutvusringkonnas neid vaja ei ole kellelgil. Selleks aga et mingi pere leida, kuhu nad saata, tuleb asjad pildistada ja kuhugi netti riputada. Siis aga saavad külalised aru, et ma lapse asju jagan ning riskin ka sellega, et lapsel võib mingi aeg meelde tulla, et aga ta sai selle asja omale kingiks ( näiteks aasta pärast ) ja kui ma olen siis selle ära kuhugi kinkinud, on draamat kui palju. Mitte et ma ei oskaks lapse draamaga toime tulla, aga kahju ka lapsest, kes on siis hingepõhjani solvunud. Ja kodu meil pole kummist, et sinna ainult asju koguda.

 

Jah ma tean et sai päris vinguv postitus ja inimestel on elus palju suuremaid muresid. Aga tahtsin siiski selle südamelt ära saada ning paluda, et inimesed enne, kui lapsega sünnipäevale lähevad või lapse saadavad, mõtleks, kas nemad ikka tahavad lapse sünnipäevaks mingit hiina odavat nänni.

NB! Siiani olen ma ise alati üle küsinud, kui kutsel pole kirjas olnud, mis kingitust vaja tuua ning alati on jõutud sünnipäeva lapse vanematega ümbriku jutuni.

+14
-58
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.06 12:03; 02.06 12:21; 02.06 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me jäime päris jõhkralt miinusesse, sest ka see uus ratas, mida laps nii väga soovis, tuli ju talle ka osta, mis sest et külalised selle ostuks raha ei toonud.

Kohutav, milliseid inimesi ikka olemas on! Sünnipäevi peetakse ja külalisi kutsutakse selleks, et saada eelarve nulli ja veel parem kui üle ka jääks.

Ma saan aru, kui ei olda vaimustuses ebahuvitavatest asjadest, aga kui nüüd natuke teise äärmusesse minna, siis  miks üldse peaks midagi kinkima? Lilleõis pihku lapsele ja valmis. Vastik lugemine oli igatahes. Kui teaks, kes oma lapse sõprade vanematest samasugune on, siis saadaks lapse sünnipäevale ümbrikuga, kus on just nimelt see 5€, mida TA põlastusväärselt väikseks summaks peab.

 

+52
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 02.06 12:16; 02.06 12:51; 02.06 12:57; 02.06 13:06; 02.06 13:48; 02.06 16:15; 03.06 11:14; 03.06 12:36; 03.06 12:43; 03.06 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 eur ei ole väike raha kallis kommenteerija. Parem see, kui mingi odav hiina kräpp. Ja seda me arvestasime, et peo raha käime välja, pidime päris palju korrektuure eelarves tegema ja nii mõnigi arve saab tänu sellele hoopis kuu alguses tasutud. Oleks vähemalt siis osaliselt soovitud ratta ostuks raha tahtnud saada.

Ja kas sina tahad et su lapse sünnipäevale, kus on ette teada, et on ka tellitud kallid atraktsioonid, tullakse lille õis peos?

Või kui sa broneerid mängutoa, pluss toit ja pluss lapsele ka mingi kingitus, et siis tulevad kõik lilleõis peos? Tore kui nii rikkaid inimesi olemas on.

+6
-50
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.06 12:03; 02.06 12:21; 02.06 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 eur ei ole väike raha kallis kommenteerija. Parem see, kui mingi odav hiina kräpp. Ja seda me arvestasime, et peo raha käime välja, pidime päris palju korrektuure eelarves tegema ja nii mõnigi arve saab tänu sellele hoopis kuu alguses tasutud. Oleks vähemalt siis osaliselt soovitud ratta ostuks raha tahtnud saada.

Ja kas sina tahad et su lapse sünnipäevale, kus on ette teada, et on ka tellitud kallid atraktsioonid, tullakse lille õis peos?

Või kui sa broneerid mängutoa, pluss toit ja pluss lapsele ka mingi kingitus, et siis tulevad kõik lilleõis peos? Tore kui nii rikkaid inimesi olemas on.

Selle kohta ei saa muud öelda, kui et elad üle oma võimete.

+58
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 12:37; 02.06 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 4 last, kõik siiamaani tähistatud sünnipäevad on olnud mängutubades, keskustes jm taolistes kohtades. Viimased olid nt Vembu-Tembumaal ja Proto avastustehases. Mitu korda olen pidanud ka kaks pidu, et kõik külalised ära mahuksid. Loomulikult maksab toitlustus juurde ning loomulikult teen oma lapsele soovitud kingi ka! Ja kogu selle kulutatud raha juures sobiks mulle vabalt, kui lastele tuuakse hiina nänni, ainult lilled, isetehtud kaart või tullakse suisa käed taskus kohale. Minu laste jaoks on nende sõbrad kordades olulisemad kui igasugused materiaalsed asjad. Sõbrad kutsutakse sünnipäevale selleks, et nendega koos tähistada, mitte selleks, et nad ennast sünnipäevale sisse ostaks ja kaotatud raha tagasi teeks.

Sina ja su tütar olete vastikud ja rahaahned! “Emme, kus raha on? Ma tahtsin ju rahaaaa! Muud kingitused mulle ei kõlba!” Mu lapsed ei tule elu sees selle peale, et nii rääkida. Oleks üsna paras, kui järgmistel aastatel keegi teile sünnipäevale tulla ei tahakski. Jätke parem pidu edaspidi ära ja saategi lapse rahaga sünnipäeva hommikul üle valada.

+44
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 12:50; 02.06 16:34;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ja kas sina tahad et su lapse sünnipäevale, kus on ette teada, et on ka tellitud kallid atraktsioonid, tullakse lille õis peos?

Jah, kui mul on raha, et tellida kallid atraktsioonid, siis kindlasti ei oota ma seda, et külalised tulevad kohale suurte rahakohvritega, mis minu kulutused kataks. Ja kui mul ei ole selleks piisavalt raha, siis ma ei telli kalleid atraktsioone või tellin midagi odavamat ja arvestan ka sellega, et ratta ostuks peab ka raha jätkuma.

Sul on täpselt sama nõme suhtumine nagu nendel kallite pulmade pidajatel, kes eeldavad, et küalised kõik selle tilulilu kinni taovad ja on siis pärast solvunud, kui “kuradi naabri Malle kinkis ainult 50€”.

 

 

 

+44
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 02.06 12:16; 02.06 12:51; 02.06 12:57; 02.06 13:06; 02.06 13:48; 02.06 16:15; 03.06 11:14; 03.06 12:36; 03.06 12:43; 03.06 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult elame üle oma võimete. Palun näita Eestis peret, kes ei ela üle võimete aeg ajalt.

Paraku tuleb elus ette ootamatusi, millega ei oska arvestada ja mis löövadki eelarvesse augu.

Ja tulge ütlema, et miks ei ole raha kogunud ootamatuste jaoks. See on tore tegevus, kui oleks kuskilt kõrvale panna. Kui aga järjest on suuri ootamatuid kulutusi, siis ei õnnestu ka säästa.

+1
-49
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.06 12:03; 02.06 12:21; 02.06 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse sünnipäev ja ratta soov tulid nii ootamatult? No siis küll …

+29
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 02.06 12:16; 02.06 12:51; 02.06 12:57; 02.06 13:06; 02.06 13:48; 02.06 16:15; 03.06 11:14; 03.06 12:36; 03.06 12:43; 03.06 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistan muret odava ebakvaliteetse mittevajaliku plastiku kuhjumise pärast, aga tõesti, ka mina pole laste sünnasid pidades kunagi kalkuleerinud, et palju me nüüd maksame ja palju nüüd tagasi tuleb. Kui raha pole, siis ei tule kallist mängujuhti ja batuuti ja maeiteamidakõike veel.

Sügisel olid ka näpud põhjas, otsisime lapsega veebist ideid kaunistusteks, meisterdusteks ja tegevusteks. Ise tegin küpsisetordi ja salati. Pidu meeldis nii külalistele kui lapsele, pole alati vaja raha kuhugi tuulde kütta ja siis nutta koos lapsega, et pappi ei saanud…

Muidu rahasoov kingiks on mu arust OK, meil ka 4 last ja mustmiljon mänguasja. Aga peas arvutamine, et tuleb 10 külalist=150 eurot – nii küll lapse ootusi üles kruttida ja pidu pidada ei saa…

 

+35
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa oleks võinud peoraha kokku hoida ja kohe selle ratta osta. paistab, et külalised on teile nagunii vaid lüpsilehmad ja põhjustavad vale käitumisega probleeme.

+40
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb ka sellest palju lapsi juba ees peredel. Meil peres 3 last ja pigem eelistab ka raha. Kutsele otse ei kirjuta, aga kui keegi küsib, ütlen, et võib toetada lapse seda või seda ostu.

Ma täitsa mõistan, et inimesed ei taha 10 tilu-lilu asju, mis lihtsalt võtavad ruumi vaid pigem eelistavad ühte.  Kodu pole mänguasjapood, et kõike on vaja. Pigem vähem, aga kvaliteetsed.

Ma olen märganud, et kellel endal rohkem lapsi, need pigem küsivad ja toovad raha. Kellel üks või üldse pole pigem asju.

Täiskasvanud eelistavad ju ka pigem raha, miks siis on see ok, aga kui laps tahab, siis paha.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb ka sellest palju lapsi juba ees peredel. Meil peres 3 last ja pigem eelistab ka raha. Kutsele otse ei kirjuta, aga kui keegi küsib, ütlen, et võib toetada lapse seda või seda ostu.

Ma täitsa mõistan, et inimesed ei taha 10 tilu-lilu asju, mis lihtsalt võtavad ruumi vaid pigem eelistavad ühte. Kodu pole mänguasjapood, et kõike on vaja. Pigem vähem, aga kvaliteetsed.

Ma olen märganud, et kellel endal rohkem lapsi, need pigem küsivad ja toovad raha. Kellel üks või üldse pole pigem asju.

Täiskasvanud eelistavad ju ka pigem raha, miks siis on see ok, aga kui laps tahab, siis paha.

Ei olegi paha, aga kui külalised millegipärast otsustasid teisiti ja tõid siiski asju, siis mis teha. Paha on peale sünnipäeva nuttu ulguv laps, et miks raha ei toodud ja mammake, kes ei saa ka aru, milleks üldse sünnipäevi peetakse.

+21
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 02.06 12:16; 02.06 12:51; 02.06 12:57; 02.06 13:06; 02.06 13:48; 02.06 16:15; 03.06 11:14; 03.06 12:36; 03.06 12:43; 03.06 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll selle peale ei tuleks, et laps lapsele raha peaks kinkima. Lapsed ise ei tööta, seega sellist kinki küll ei viiks ega pole ka keegi seda meie tutvusringkonnas oodanud. Lapsele pakub just põnevust ise sõbrale kink valida, olgugi odav hiinakas. Muidugi on ka kingitusel eelarve. Loomulikult ma ei osta teise pere lapsele kallimat kingitust kui enda omale ju?! Kallemaid kinke lapsele teevad lapse sugulased, klappides omavahel raha kokku.

Miks peaksid lapsele ebavajalikud kingitud asjad kusagil kodus kapinurgas seisma? Need saab ju suunata taaskasutusse, või maha müüa ja saadud raha lapse hoiupõrsasse panna. Seega kaotsi läinud need pole.

Lapsele tulebki õpetada, kuidas raha koguda saab, mitte et küll sõbrad kingivad. Sõbrad võivad ise ka ju millegi jaoks koguda tahta.

Üleüldse, minul on näiteks alles minu lapsepõlvesõbranna kingitud väike lillevaas, mille sees olid kinkimise hetkel paar kommi. Tänases mõttes täiesti sümboolne kingitus, kuid olen seda vaasi alles hoidnud üle 30 aasta. Samuti on mul alles ühelt teiselt sünnipäevalt sõbrannadelt saadud kõrvarõngad ja küünlaalus. Needki on üle 25 aasta vanad. Hoiangi alles kuna minu jaoks on neil sentimentaalne väärtus.

+19
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsel on kindel soov ja kogub selle jaoks raha, siis külalised kinkides selle asemel suvalist träni, näitavad kui vähe neile sünnipäevalaps tegelikult korda läheb. Loomulikult on lapsel õigus pettunud olla kui tema soovidega ei arvestatud. Ja ka emal on õigus pettunud olla, sest tal on nüüd vaja tegeleda nende mänguasjadega, mida nad pole kunagi soovinud ja lisaks on veel lisakulu. Ja ärge tulge rääkima, et kingirahaga ei saa arvestada. Eestis ikka ei minda sünnipäevale “lihtsalt lilleõis näpus”.  Ma ausalt öeldes kaaluksin mõtet need asjad avamata alles hoida ja nendele tuttavate lastele tagasi kinkida. Ja edaspidi kutsuks peole ainult tõesti lähedased.

+6
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 13:24; 02.06 15:06; 03.06 11:03; 03.06 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahasoov on keskkonnasäästlikum.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsed on juba üsna suured ja ilmselt olen ma sellest teemast tükk aega väljas olnud, aga see postitus oli väga silmiavav. Hea, et sa selle koolilapse alla postitasid, väikelapse teemas ei oleks ma seda lugema juhtunud.

Meie peres on kolm last, kõik sünnipäevad 20 aasta jooksul on olnud olenevalt aastaajast kas mängutoas või kodus mingi tasulise meelelahutusega (a la jäätiseauto, kust kõik külalised endale jäätist valida said jms) ja ma ei ole kordagi selle peale tulnud, et peaks arvestama, kas tulime ikka plussi. Ilmselt saab selline mõte tulla vaid siis, kui tegelikult sellises mastaabis peo (ja kingituse) jaoks raha napib ehk siis elatakse üle oma võimete, nagu keegi juba märkis. Sel juhul tasukski lapsele suure peo asemel see kallis kingitus osta ja teha pidu pereringis koos paari sõbraga.

Ja ma hakkasin mõtlema, et miks siis külalised ei lugenud kutset ja tõid kooliminevale lapsele kolmeaastastele mõeldud mänguasju (eeldame, et sa ei liialda, eks), siis kas ei või asi olla selles, et sünnipäevale olid kutsutud tuttavad? Ma ei ole kunagi oma tuttavaid laste sünnipäevale kutsunud, see tähendaks nende lüpsilehmadena kohtlemist. Kui peokülalised on sinu lapse sõbrad (ja väikelapseeas muidugi ka vanemate samavanade lastega sõbrad), siis ma kahtlustan, et sellist asja naljalt ei juhtuks.

Igal juhul soovitan ma seekord otsida palki oma silmast.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 13:34; 02.06 13:36; 02.06 15:52; 05.06 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsel on kindel soov ja kogub selle jaoks raha, siis külalised kinkides selle asemel suvalist träni, näitavad kui vähe neile sünnipäevalaps tegelikult korda läheb.

No aga ema näitas ju ka külalisi kutsudes välja, mis on tema eesmärk… ilmselt vastati talle samas stiilis.

+14
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 13:34; 02.06 13:36; 02.06 15:52; 05.06 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kingituste üle vingujad võiksid kõigile teistele teene teha ja kõik oma peod korraldamata jätta. Nii sünnipäevad kui pulmad kui katskikud jne. Küll ei sobi asjad, küll ei sobi raha, küll on raha liiga vähe … Võeh!

+18
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 02.06 12:16; 02.06 12:51; 02.06 12:57; 02.06 13:06; 02.06 13:48; 02.06 16:15; 03.06 11:14; 03.06 12:36; 03.06 12:43; 03.06 13:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, eks ma ilmselt mingi aeg kingin need kuhugi edasi, aga kellele?

Äkki räägiks lapsega ka sellest asjast? Päris huvitava lahenduseni võib jõuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult elame üle oma võimete. Palun näita Eestis peret, kes ei ela üle võimete aeg ajalt.

Paraku tuleb elus ette ootamatusi, millega ei oska arvestada ja mis löövadki eelarvesse augu.

Ja tulge ütlema, et miks ei ole raha kogunud ootamatuste jaoks. See on tore tegevus, kui oleks kuskilt kõrvale panna. Kui aga järjest on suuri ootamatuid kulutusi, siis ei õnnestu ka säästa.

Kui rahaline seis kiita pole, siis seda enam tuleb loovaid lahendusi leida, mitte oma saamatuses külalisi süüdistada. Isiklikult mina oleksin korraldanud lastele nt mingi asjade otsimise mängu, lisaks ka muud murumängud; kooki-jooki ja dekoratsioone, ning sünnipäev olekski peetud.

P.S. Rattaostul soovitan vaadata ratta koostekvaliteeti, mitte pelgalt hinda. Mõni kasutatud ratas on hoopis kergem ja parema jooksuga, kui praegusajal poest uuena ostes.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 12:37; 02.06 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnipäeva pidamist pole mõtet võtta äriplaanina.

Aga üldiselt kipub nii olema, et inimesed arvavad tihti, et oled kulutusi teinud, kui pead peo, mitte kodus, vaid kusagil renditud pinnal. Oo, ta peab juubelit restoranis, siis peab küll ümbrikusse korraliku summa panema. See on ka jälle omamoodi nõme mõtteviis. Kodus korraldatud pidu oleks nagu mingi säästupidu.

Laste sünnipäevade puhul ma olen küsinud lapselt, mida ta kavatseb kinkida ja kui teemaks on raha, siis kuulanud ära ka tema pakutud summa. Tavaliselt siis ma panen natuke juurde, et tõesti oleks sünnipäevalapsel rõõmu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on nii vana küll, et natuke  eelnevalt arutada, mis eelistus, kas suurem ja vingem pidu või vanematelt kindlapeale ihaldatum kingitus, kui kõike ühel ajal ei saa võimaldada. Samamoodi oli oma lapsel selleks vanuseks ka selge (minule ka õpetati kunagi lapsena see selgeks), et eelnevalt kingiraha/kinke ei arvestata isegi kui on lootust saada mingi soovitud kink.  Arvestatakse ikkagi nende rahadega, mis juba kogunenud on või arvestataksegi, et soovi täitumiseni võib minna veel teadmata aeg. Sellest tulenevalt olen ise alati panustanud ühe ihaldatuma/vajalikuma/soovitud kingile ja ülejäänud on puhas rõõm ja üllatus. Kurb olin  siis, kui  misiganes kingitud  ese ülikiiresti katki läks vms, mitte seetõttu, et see oli odavam  ja nõrgem, kui ise oleks ostnud või “valest” materjalist  või mitte see “õige” kink.

Ehk ei olegi Teil ja lapsel  ka vanematega/vanavanematega ja ka teiste kutsutud külalistega tihedamaid ja soojamaid suhteid või siiski kuidagi liialt dikteeritud, et kohe kõik teie soovidele vastu ei suuda tulla.  Ma ei kujutaks ette, et ei saaks vanematega ise arutada lapsele ühise suurema, ihaldatuma kingi ideed  (neilt pigem väiksemat panustust arvestades, mitte suuremat)  ning nad  vaatamata jutuajamistele keelduvad ja toovad “mõttetu träni”. Mu laps on kõikide kinkidega rahul (olgugi, et sattunud ka 2 ühesugust väikest legokomplekti korraga) ning saanud (minu) organiseerimse tagajärjel ainult ühe suurema kingi pika nimekirjaga kinkijate poolt ja kaks aastat on sõpradega ja isegi vanavanematega koosviibimine sünnipäeva puhul koroona piirangute tõttu ära jäänud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga ema näitas ju ka külalisi kutsudes välja, mis on tema eesmärk… ilmselt vastati talle samas stiilis.

Külalise seisukohast pole ju vahet, kas kinkida raha või träni. Kulu on ikka. Küll aga võib külaline valida, kas minna peole või mitte ja kui ta tunneb end lüpsilehmana, siis saab ju ometi minemata jätta. Tundub pigem, et neil külalistel on sünnipäevalapsest ükskõik, küll aga tahavad lõbutseda ja kooki süüa.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 13:24; 02.06 15:06; 03.06 11:03; 03.06 12:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need kingituste üle vingujad võiksid kõigile teistele teene teha ja kõik oma peod korraldamata jätta. Nii sünnipäevad kui pulmad kui katskikud jne. Küll ei sobi asjad, küll ei sobi raha, küll on raha liiga vähe … Võeh!

Absoluutselt nõus!
Tohutult häiriv, kui laste sünnipäeval on kirjas “kink mahtugu ümbrikusse”.  Enamus eeldab, et see summa peaks olema 15-20 eur. Ja siis muudkui vahetavad rahatähti. No ja kui kodus on mitu seltsivat last ja mõnel kuul palju sünnipäevasid…

Minu laps õnneks tunneb rõõmu iga kingi üle. Ja nii pole kellelgi survet, et kink peaks kallis olema. Sünnipäevasid peame ikka selleks, et parimate sõpradega koos üks tore päev veeta.

Ja tõepoolest otsige ometi odavamaid lahendusi, kui ülejõu käib.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult elame üle oma võimete. Palun näita Eestis peret, kes ei ela üle võimete aeg ajalt.
Paraku tuleb elus ette ootamatusi, millega ei oska arvestada ja mis löövadki eelarvesse augu.
Ja tulge ütlema, et miks ei ole raha kogunud ootamatuste jaoks. See on tore tegevus, kui oleks kuskilt kõrvale panna. Kui aga järjest on suuri ootamatuid kulutusi, siis ei õnnestu ka säästa.

Kulla inimene, vaata peeglisse ja katsu oma rahaasjad kontrolli alla saada.
Kirjeldatud olukorras ei oleks sa pidanud korraldama tohiks korraldada mingit suurt atraktsioonidega sünnipäeva, lapsele oleksid kindlasti saanud pakkuda rõõmu ka ilma selleta.
Kõige suurem probleem siin pole teie tähelepanematud külalised (kui nad kutsetki mõttega ei lugenud, kui olulised/lähedased nad üldse teie perele/lapsele olla saavad)
Kui sa kutsud inimesi raha pärast, pealiskaudselt, siis ei saa imestada ka sellist suhtumist kutsesse ja odavat kärppi kingituseks.
Tegelik probleem on, et sa ei oska rahaga ümber käia ja paraku kipud oma kehvas olukorras teisi süüdistama.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ka ärritaks külaliste selline käitumine. Alates 5-aasta sünnipäevadest oleme sünnipäevalastele (kes pole kindlat kingisoovi avaldanud) raha kinkinud. Mina vaatan asja pigem keskkonna seisukohast. Lapsel pole neid suvalisi 10-20 euroseid plastvidinaid (mida tavaliselt kingitakse) nii palju vaja. Milleks neid kokku kuhjata? Kus neid hoida?

Legohuviline laps on õnnelik kui ta saab ise valida 100+ eurot maksva eriti ägeda lego, selle asemel et saada 10 väikest Lego City komplekti. Kui laps vajab jalgratast, siis loomulikult on mõistlik panustada raha jalgrattasse. 5 eurot ümbrikus on iga kell parem kui suvaline plastikärakas.

Mulle väga meeldivad need kutsed, mille lõpus on märge stiilis: “Kingivihje: kogun raha uue jalgratta ostmiseks”.

 

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 15:30; 02.06 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle väga meeldivad need kutsed, mille lõpus on märge stiilis: “Kingivihje: kogun raha uue jalgratta ostmiseks”.

Jaa, kõik õige, küsimus on ikkagi TA reaktsioonis.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.06 13:34; 02.06 13:36; 02.06 15:52; 05.06 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 eur ei ole väike raha kallis kommenteerija. Parem see, kui mingi odav hiina kräpp. Ja seda me arvestasime, et peo raha käime välja, pidime päris palju korrektuure eelarves tegema ja nii mõnigi arve saab tänu sellele hoopis kuu alguses tasutud. Oleks vähemalt siis osaliselt soovitud ratta ostuks raha tahtnud saada.

Ja kas sina tahad et su lapse sünnipäevale, kus on ette teada, et on ka tellitud kallid atraktsioonid, tullakse lille õis peos?

Või kui sa broneerid mängutoa, pluss toit ja pluss lapsele ka mingi kingitus, et siis tulevad kõik lilleõis peos? Tore kui nii rikkaid inimesi olemas on.

Sa oled ikka päris ogar. Siiani ei ole küll IIAL mõelnud, et oi, Peeter teeb mängutoas, talle peaks 20 euri kinkima aga näe, Maril on pidu koduaias, talle piisab kommipakist.

Samuti ei ole oma laste sünnipäevi ega enda pulmi-pidusid pidades lootnud, et saab raha tagasi teenida. Milleks üldse need peod?

 

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle väga meeldivad need kutsed, mille lõpus on märge stiilis: “Kingivihje: kogun raha uue jalgratta ostmiseks”.

Jaa, kõik õige, küsimus on ikkagi TA reaktsioonis.

Aga reaktsioon on ju igati ootuspärane. Kui kutsel on selgelt kirjas, et sünnipäevalaps kogub raha kindla eseme ostmiseks, siis minu meelest on üsna ebaviisakas talle selle asemel suvaline vidin viia. Mäletan veel liiga hästi neid kuhjasid rääbakaid Barbie nukke, mida toodi mu tütrele, kes üldse nukkudega ei mänginud jne. Teemaalgatajale lohutuseks, kuskil alates 10-aastastest hakatakse enamasti raha kinkima. Asju kingivad siis ainult kõige lähedasemad sõbrad, kes täpselt teavad, mida sünnipäevalaps soovib.

+4
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 15:30; 02.06 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle väga meeldivad need kutsed, mille lõpus on märge stiilis: “Kingivihje: kogun raha uue jalgratta ostmiseks”.

Jaa, kõik õige, küsimus on ikkagi TA reaktsioonis.

Aga reaktsioon on ju igati ootuspärane. Kui kutsel on selgelt kirjas, et sünnipäevalaps kogub raha kindla eseme ostmiseks, siis minu meelest on üsna ebaviisakas talle selle asemel suvaline vidin viia. Mäletan veel liiga hästi neid kuhjasid rääbakaid Barbie nukke, mida toodi mu tütrele, kes üldse nukkudega ei mänginud jne. Teemaalgatajale lohutuseks. Kuskil alates 10-aastastest hakatakse enamasti raha kinkima. Asju kingivad siis ainult kõige lähedasemad sõbrad, kes täpselt teavad, mida sünnipäevalaps soovib.

No ei ole ikka küll ootuspärane. Olgu, tekkis väike pettumus, et toodi pigem asju, kuigi oli rahasoov. Arusaadav. Aga vingumine stiils “ma jäin nüüd miinusesse ja pidin lisaks oma raha eest selle ratta ostma” … No andke andeks tõesti.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 02.06 12:16; 02.06 12:51; 02.06 12:57; 02.06 13:06; 02.06 13:48; 02.06 16:15; 03.06 11:14; 03.06 12:36; 03.06 12:43; 03.06 13:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )


Esileht Koolilaps Lapse sünnipäev ja hulk mõttetuid plastik vidinaid